Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια ερωτηση, στο κοσμοτε απεριοριστα 15, ποια ειναι η τελικη τιμη στο λογαριασμο?

 

χωρις βεβαια να χεις ξεπερασει τα δωρεαν.

 

16,80€ ειναι η τελικη τιμη

Δηλαδη 15€ το παγιο και 12% το τελος κινητης.

Εκτος βεβαια τον 1ο λογαριασμο που θα εχει 1 1/2 παγιο υπολογισε 27-28€ αν δεν εχεις κανει καμια υπερβαση σε αυτα που σου παρεχει το προγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

σημερα μια μερα πριν τη ληξη του ιντερνετ μου (με τα 3 euro) μου ηρθε sms που μου υπενθυμιζε οτι ληγει αυριο το προγραμμα μου.Το ειχα υποψιν μου να ανανεωσω μια μερα πριν το τελος για να προσθεσω αυτα που εχω ηδη με τα 60mb τα καινουργια.Κανω την ανανεωση λοιπον και μου προσθετει 120Mb. :D

 

τελος και αυτο το sms

 

περιμενα (κακως τους εμπιστευτηκα) sms μια μερα πριν ληξει για να ανανεωσω και μου φαγανε κοντα στα 750ΜΒ που ειχα το *^%^&* μεσα :mad:

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που πέρνεις υπόλοιπο ( και προφανώς θα πήρες υπόλοιπο για να ξέρεις ότι είχες 750 ) σου λέει την ημερομηνία λήξης , Οπότε δεν βλέπω τον λόγο να περιμένεις SMS)
Link to comment
Share on other sites

περιμενω (και αγραψα κακως) γιατι καθε φορα ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΡΙΝ ΛΗΞΕΙ μου εστελνε η cosmote μονη της sms που μου ελεγε οτι σε μια μερα ληγει

 

και απο οτι βλεπω στα παραπανω ποστς επανεφεραν το 5euro 500ΜΒ.Καπως ετσι ειχα φτασει και εγω τα πριπου 900ΜΒ πριν απο καιρο.Και εβαζα 60αρια καθε μηνα χαλαρα και εφτασα μεχρι χτες να εχω 750ΜΒ.Aρα κοψαν το sms, τα εχασα (ας προσεχα) και παμε παλι να βαζουμε 5αρακια ευρο για να φτασουμε ψηλα... ωραιοι

Edited by nikos21r
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλω εγώ για παράδειγμα 4x500mb σήμερα, μετά από ένα μήνα αν δεν τα έχω εξαντλήσει θα χαθούν? Εννοείται πως 2 μέρες πριν λήξει θα κάνω μια ανανέωση των 3 ευρώ για να ανανεωθεί ο μήνας.

Ρωτάω γιατί είχα βάλει ενα 500αρι πριν κανα 2μηνο και απλα λίγο πριν την λήξη έκανα μια ανανέωση των 3 ευρω οπότε είχα αθροιστικά mb αυτα που μου είχαν μείνει απ τα 500 + τα 60mb απ την ανανέωση των 3 ευρω.

Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλω εγώ για παράδειγμα 4x500mb σήμερα, μετά από ένα μήνα αν δεν τα έχω εξαντλήσει θα χαθούν? Εννοείται πως 2 μέρες πριν λήξει θα κάνω μια ανανέωση των 3 ευρώ για να ανανεωθεί ο μήνας.

Ρωτάω γιατί είχα βάλει ενα 500αρι πριν κανα 2μηνο και απλα λίγο πριν την λήξη έκανα μια ανανέωση των 3 ευρω οπότε είχα αθροιστικά mb αυτα που μου είχαν μείνει απ τα 500 + τα 60mb απ την ανανέωση των 3 ευρω.

Αν δεν τα εξαντλήσεις αλλά βάλεις ένα 60άρι MB μια μέρα πριν τη λήξη τους τότε θα προστεθούν όλα μαζί, ήτοι 2060 ΜΒ, και η διάρκειά τους θα ανανεωθεί-παραταθεί για 1 μήνα.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δλδ μπορεί να γίνεται επ απειρον....?Μεχρι δλδ να εξαντληθούν ολα τα mb...

Ναι... Ή μέχρι να ξεχάσεις να βάλεις το 60άρι που παρατείνει για 1 μήνα τα ΜΒ... :p

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

16,80€ :)

 

16,80€ ειναι η τελικη τιμη

Δηλαδη 15€ το παγιο και 12% το τελος κινητης.

Εκτος βεβαια τον 1ο λογαριασμο που θα εχει 1 1/2 παγιο υπολογισε 27-28€ αν δεν εχεις κανει καμια υπερβαση σε αυτα που σου παρεχει το προγραμμα.

 

Σας ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα με ιντερνετ στο κινητο τι υπαρχει απο την Κοσμοτε? τα 500 με 5 ευρω υπο ποιες προυποθεσεις ισχυουν?

 

Εχω βαλει κοσμοκαρτα στο Iphone, Και ψαχνω μπας και βρω κανα καλο προγραμμα που να με συμφερει..

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Τελικα με ιντερνετ στο κινητο τι υπαρχει απο την Κοσμοτε? τα 500 με 5 ευρω υπο ποιες προυποθεσεις ισχυουν?

 

Εχω βαλει κοσμοκαρτα στο Iphone, Και ψαχνω μπας και βρω κανα καλο προγραμμα που να με συμφερει..

Τα 500MB με 5€ και τα 60MB με 3€, όσες ανανεώσεις θέλεις και διάρκεια ισχύος τον 1 μήνα.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Τα 500MB με 5€ και τα 60MB με 3€, όσες ανανεώσεις θέλεις και διάρκεια ισχύος τον 1 μήνα.

 

Ενταξει δεν ειναι ασχημο, και το f2g 5 ευρω τα δινει τα 500. Οποτε απο καρτοκινητες δεν υπαρχει κατι καλυτερο ε?

 

Διαδικασια Ενεργοποιησης πακετου?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Βάλε frog , Λόγω διπλασιασμου θα σου στοιχίζει τα μισά χρήματα
Link to comment
Share on other sites

Καλό μηνα! Τελος Μαρτη ειπαμε σταματα η 500αρα mb προσφορα της cosmote?

 

ναι, μολις με εστειλαν μηνυμα

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορά το RELOAD δεν ξέρω κατα πόσο το ξέρετε, εγώ κάνω το εξής:

αφού έχω κάνει την διαδικασία κανονικά και μου δείχνει τα δωρά, αν δεν με ικανοποιούν σβήνω το Firefox και ακολουθώ ξανά την διαδικασία μέχρι να μου βγάλει αυτό που θέλω.

 

Υ.Γ μην προσπαθήσετε να πάρετε τα ακριβά δώρα, δεν θα σας τα βγάλει, τουλάχιστον εγώ το έκανα μια ώρα και δεν μου έκατσε...

Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορά το RELOAD δεν ξέρω κατα πόσο το ξέρετε, εγώ κάνω το εξής:

αφού έχω κάνει την διαδικασία κανονικά και μου δείχνει τα δωρά, αν δεν με ικανοποιούν σβήνω το Firefox και ακολουθώ ξανά την διαδικασία μέχρι να μου βγάλει αυτό που θέλω.

 

Υ.Γ μην προσπαθήσετε να πάρετε τα ακριβά δώρα, δεν θα σας τα βγάλει, τουλάχιστον εγώ το έκανα μια ώρα και δεν μου έκατσε...

 

Και τι κερδιζεις με αυτο :lol:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Και τι κερδιζεις με αυτο :lol:

Εκεί που έχω βάλει μια δεκάρα κάρτα και θέλω τα 300 sms και μου βγάζει άλλα, στο τέλος παίρνω τα 300 sms!!!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα ανανέωση 5 ευρώ με sms, και μου ήρθε μετά μήνυμα:

"Από την ανανέωση που έκανες πήρες δώρο 300' προς what's up για 1 μήνα. Για επιπλέον λεπτά & SMS κάλεσε δωρεάν στο 1330 και πάρε το πακέτο που σου ταιριάζει"

 

Ωστόσο στέλνω ΥΠΟΛ στο 1313 και μου λέει ότι δεν έχω λεπτά!:X

 

Μπλέξιμο!

 

EDIT: Μου απάντησε με 2 SMS τελικά και δεν είδα το πρώτο, το οποίο έλεγε: "Από ανανεώσεις χρόνου ομιλίας έχεις 300' προς whats up που λήγουν στις 2/4/2011"

EDIT2: βλέπω έχει ειπωθεί, mea culpa

Edited by haris_led
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα ανανέωση 5 ευρώ με sms, και μου ήρθε μετά μήνυμα:

"Από την ανανέωση που έκανες πήρες δώρο 300' προς what's up για 1 μήνα. Για επιπλέον λεπτά & SMS κάλεσε δωρεάν στο 1330 και πάρε το πακέτο που σου ταιριάζει"

 

Ωστόσο στέλνω ΥΠΟΛ στο 1313 και μου λέει ότι δεν έχω λεπτά!:X

 

Μπλέξιμο!

 

EDIT: Μου απάντησε με 2 SMS τελικά και δεν είδα το πρώτο, το οποίο έλεγε: "Από ανανεώσεις χρόνου ομιλίας έχεις 300' προς whats up που λήγουν στις 2/4/2011"

EDIT2: βλέπω έχει ειπωθεί, mea culpa

 

Οταν λες περνεις μετα το πακετο που σου ταιριαζει...τι επιλογες εχουμε?

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες περνεις μετα το πακετο που σου ταιριαζει...τι επιλογες εχουμε?

 

κάλεσε το 1330 έχει πολλά πακέτα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Τελικά στο What's UP μετά την κατάργηση της προσφορας των 1500 με τα 5 €, αυτή αντικαταστάθηκε με τα 1200 λεπτά ομιλίας με τα 7 €;

 

Υπάρχει κατι καλυτερο να ψάξουμε ή παραμένουμε στα 1200 λεπτά;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...