Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι πολύ busy το 1313 τις τελευταίες 3 μέρες.

Έπεσε όλη η Ελλάδα με τα μούτρα πάνω τους.

Μπορεί να πάρει και 8 ώρες για να σου έρθει απάντηση.

Υπομονή.

 

Κάπου είχα δεί παλαιότερα έναν μίνι οδηγό για νέους χρήστες what's up που μόλις ενεργοποιούν την σύνδεση τους με σκοπό τις φθηνότερες χρεώσεις (αλπακ κλπ) και όλα τα κόλπα που πρέπει να κάνει κάποιος στην αρχή.

Μπορεί κάποιος να με καθοδηγήσει?

Thanks.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχα δεί παλαιότερα έναν μίνι οδηγό για νέους χρήστες what's up που μόλις ενεργοποιούν την σύνδεση τους με σκοπό τις φθηνότερες χρεώσεις (αλπακ κλπ) και όλα τα κόλπα που πρέπει να κάνει κάποιος στην αρχή.

Μπορεί κάποιος να με καθοδηγήσει?

Thanks.

 

Τότε που έπεσαν οι τιμές κατά 40% έστελναν το «ΑΛΠΑΚ» στο 1314. Δες εδώ. Τότε έλεγαν ορισμένοι ότι ακυρωνόταν το call600 αν το είχες ενεργοποιημένο... Πρόσεξε! Δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα αυτό... Όσοι ενεργοποίησαν το What's up τους μετά από τις 22/11/2007 δεν χρειαζόταν να το κάνουν, γιατί είχαν απευθείας τις νέες χρεώσεις... Ας σου απαντήσει όμως και κάποιος άλλος, γιατί δεν είμαι σίγουρος... (alanyyyyyy ? HEEELLPPP εδώ που είσαι ειδικός περί COSMOTE!!!)

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ busy το 1313 τις τελευταίες 3 μέρες.

Έπεσε όλη η Ελλάδα με τα μούτρα πάνω τους.

Μπορεί να πάρει και 8 ώρες για να σου έρθει απάντηση.

Υπομονή.

 

Κάπου είχα δεί παλαιότερα έναν μίνι οδηγό για νέους χρήστες what's up που μόλις ενεργοποιούν την σύνδεση τους με σκοπό τις φθηνότερες χρεώσεις (αλπακ κλπ) και όλα τα κόλπα που πρέπει να κάνει κάποιος στην αρχή.

Μπορεί κάποιος να με καθοδηγήσει?

Thanks.

 

ναι αλλά θα μου έρθει πιο μετά?Γιατί αν απαντήσει πχ αύριο,θα χάσω το μήνα

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά θα μου έρθει πιο μετά?Γιατί αν απαντήσει πχ αύριο,θα χάσω το μήνα

 

Γιατί να χάσεις τον μήνα? Τον Φλεβάρη εννοείς? Δε θα τον χάσεις! Απλά θα τα έχεις στις 2 Φλεβάρη!

Link to comment
Share on other sites

Τότε που έπεσαν οι τιμές κατά 40% έστελναν το «ΑΛΠΑΚ» στο 1314. Δες εδώ. Τότε έλεγαν ορισμένοι ότι ακυρωνόταν το call600 αν το είχες ενεργοποιημένο... Πρόσεξε!

Ναι, αυτά τα κολπάκια θέλω.

Όπως στο F2G που στέλνεις πρώτα να μαζεύει πόντους, μετά στο 1342 για να πας στο F2G1/2 και να μην μείνεις στο απλό F2G που έχει ακριβότερες χρεώσεις κλπ.

Μιλάμε για σύνδεση που ΘΑ ενεργοποιήσω σε λίγο για πρώτη φορά σε WU.

 

@one_tree_hill:

Χθες το βράδυ κατα τις 2.30 ενεργοποίησα τα "1000" και το 1313 απάντησε σήμερα το πρωί κατά τις 10! Περίμενε.

Link to comment
Share on other sites

εχει γινει πανικός ομως με τις διαφημίσεις στα ΜΜΕ η μια εταιρία να κραζει την άλλη η wind εβγαλε πάλι απάντηση
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μετά από 3-4 ώρες μου ήρθαν και τα αντίστοιχα sms για τα υπόλοιπα.

Είχα από πριν ενεργοποιημένο το Call600 που ίσχυε μέχρι τις 18/2 και χθες βράδυ ενεργοποίησα και τα 1000'.

Όταν θα στέλνετε "ΥΠΟΛ" στο 1313, θα σας έρχονται 2 sms.

Το ένα θα αναφέρει το υπόλοιπο από το Call600 ("έχεις Χ λεπτά που λήγουν στις 18/2") και το άλλο sms θα αναφέρεται στα 1000" ("έχεις 1000'+1000sms που λήγουν στις 2/3).

Τώρα, το θέμα είναι όταν μιλάς με κάποιο άλλο WU, από που τρώει χρόνο?

Από το Call600 ή από τα 1000?

Βαριέμαι να περιμένω άλλες 4-5 ώρες το 1313 για να δώ τί ισχύει!:p

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μετά από 3-4 ώρες μου ήρθαν και τα αντίστοιχα sms για τα υπόλοιπα.

Είχα από πριν ενεργοποιημένο το Call600 που ίσχυε μέχρι τις 18/2 και χθες βράδυ ενεργοποίησα και τα 1000'.

Όταν θα στέλνετε "ΥΠΟΛ" στο 1313, θα σας έρχονται 2 sms.

Το ένα θα αναφέρει το υπόλοιπο από το Call600 ("έχεις Χ λεπτά που λήγουν στις 18/2") και το άλλο sms θα αναφέρεται στα 1000" ("έχεις 1000'+1000sms που λήγουν στις 2/3).

Τώρα, το θέμα είναι όταν μιλάς με κάποιο άλλο WU, από που τρώει χρόνο?

Από το Call600 ή από τα 1000?

Βαριέμαι να περιμένω άλλες 4-5 ώρες το 1313 για να δώ τί ισχύει!:p

πρώτα απο τα 1000 και μετά από τα 600

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να ακουμε το υπολοιπο των Ευρω χωρις να μας σπαει τα νευρα με διαφημισεις η cote; Πχ με sms η κατι τετοιο..
Link to comment
Share on other sites

παιδιά επειδή μέσα σε 1 βδομάδα που έλειπα γέμισαν καμιά 10αριά σελίδες.. κ δεν έχω χρόνο να διαβάσω.. μπορεί κάποιος να μου πει τις ρυθμίσεις να τις στείλω στον αδερφό μου που είναι Ελλάδα κ δεν ξέρει πως να το κάνει; χρειάζονται κάποιες προϋποθέσεις για την ενεργοποίηση της υπηρεσίας;π.χ. minimum ποσό στην κάρτα, κτλ?

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να ακουμε το υπολοιπο των Ευρω χωρις να μας σπαει τα νευρα με διαφημισεις η cote; Πχ με sms η κατι τετοιο..

 

6971314 ή ΥΠ στο 1314

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι το 1313 έχει «πεθάνει» από χθες το βράδυ! Ενεργοποίησα τα 1000 λεπτά χθες στις 12:30 το βράδυ και πήρα απάντηση στις 9 το πρωί. Όταν πήγα να ελέγξω το υπόλοιπο μου έλεγε ότι έχω 0 λεπτά και 1000 sms! Το κακό είναι ότι και το ΥΠ στο 1314 έχει πρόβλημα οπότε μόνο από 6971314 μπορώ να δω το υπόλοιπο!
.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Έστειλα και εγώ για ενεργοποίηση του 2009 αλλά δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμη. H πλακά είναι ότι έχει παραδοθεί το μήνυμα αλλά δεν έχω πάρει απαντητικό μήνυμα. Το έχω στείλει από το πρωί 3 φόρες 2009 στο 1313. Είχα βάλει και μια κάρτα των 9 e . στέλνω και ένα call600 yp στο 1313 για να μάθω το υπόλοιπο του call 600(που είχα από πριν) .το μήνυμα το έστειλα στις 16:00 και απάντηση πηρά στις 19:30 ότι συγχαρητήρια ενεργοποιήσατε το call 600 και έχετε 600 λεπτα……….προς whats up……το υπόλοιπο πήγε 3e αλλά εγώ δεν ζήτησα ποτέ call600 (αλλα call600 yp για να μάθω το υπόλοιπο.)το συμπέρασμα είναι αντί να ενεργοποιηθεί το 2009 στο 1313 ενεργοποιήθηκε call 600

Τα συμπεράσματα δικα σας.

Ποτέ δεν έστειλα call600 στο 1313 φαίνεται και από τα εξερχόμενα μηνύματα στο κινητό μου.

Άντε τώρα να μιλήσεις με το 1313 έχει αναμονή κλείνει η γραμμή και σε χρεώνει και 0,12e

Link to comment
Share on other sites

ηταν αναμενομενα ολα αυτα γι'αυτο wind και παλι wind και εχω ησυχο το κεφαλι μου!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

ηταν αναμενομενα ολα αυτα γι'αυτο wind και παλι wind και εχω ησυχο το κεφαλι μου!

 

Καλα μην νομιζεις οτι ειναι και καλητερη...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

ηταν αναμενομενα ολα αυτα γι'αυτο wind και παλι wind και εχω ησυχο το κεφαλι μου!

 

Συγνώμη αλλά ήσυχο το κεφάλι σου στην WIND? Καλό το ανεκδοτάκι! :lol:

Η Cosmote "μπούκωσε", αλλά τουλάχιστον δεν "έκλεψε"! :p

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό παιδιά Vodafone! :p
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα, το 1313 πεθανε προσωρινα ή για παντα?

 

Εμένα μετά από 24 ώρες αναμονής, με πολλά απεσταλμένα sms για υπόλοιπο (έχοντας τα περισσότερα ή ποτέ να μην πήγαν ή να βγάζει τεχνικό πρόβλημα) μου ήρθε ενημερωτικό sms.

 

Το θέμα για μένα είναι ότι και η wind και η vodafone απαντήσανε στην προσφορά της cosmote άμεσα. Θα δώσει τπτ η cosmote ώστε να δίνει ότι και οι άλλες; Εστω ιντερνετ ή κλήσεις προς όλους ή έστω κλήσεις προς όλα τα cosmote...

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μια απορια.εγω την 1η φεβρουαριου εστειλα μηνυμα ενεργοποιησης της υπηρεσιας (2009 στο 1313) & ελαβα πισω το σχετικο μηνυμα οτι εχω 1000 λεπτα + 1000 SMS.αυτα ολα τα λεπτα μεχρι ποτε ισχυουν?

μεχρι 1η μαρτιου ?

& αν θελω να εχω & το μαρτιο αλλα τοσα, πρεπει πριν μπει ο μαρτιος να βαλω μια καρτα ενεργοποιησης χρονου ομιλιας?

οποιος μπορει ας βοηθησει γιατι τα εχω μπλεξει λιγο...

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά ήσυχο το κεφάλι σου στην WIND? Καλό το ανεκδοτάκι! :lol:

Η Cosmote "μπούκωσε", αλλά τουλάχιστον δεν "έκλεψε"! :p

 

όταν κάνεις μια αγορά,οποιαδήποτε,την κάνεις με κάποιους όρους!σωστά?

όσοι γράφτηκαν στην υπηρεσία που πρωτοπαρουσίασε η wind με 10 ευρώ γράφτηκαν με τους εκάστοτε όρους που είχε!

ανέφερε σε κάποιον από τους όρους της ότι,σε περίπτωση που πραγματοποιήσουν την ίδια υπηρεσία και άλλες εταιρείες κινητής τηλεφωνίας,υποχρεούται να επιστρέψει την διαφορά πίσω στους πελότες της?

όχι!

οπότε που είναι η κλεψιά?

πρωτα διαβαζουμε τους ορους και προυποθεσεις και μετα κανοντας την αναλογη κινηση ,εχουμε το κεφαλι μας υσηχο.

ειτε ανηκουμε στο δικτυο της wind ειτε vodafone ειτε cosmote.

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μια απορια.εγω την 1η φεβρουαριου εστειλα μηνυμα ενεργοποιησης της υπηρεσιας (2009 στο 1313) & ελαβα πισω το σχετικο μηνυμα οτι εχω 1000 λεπτα + 1000 SMS.αυτα ολα τα λεπτα μεχρι ποτε ισχυουν?

μεχρι 1η μαρτιου ?

& αν θελω να εχω & το μαρτιο αλλα τοσα, πρεπει πριν μπει ο μαρτιος να βαλω μια καρτα ενεργοποιησης χρονου ομιλιας?

οποιος μπορει ας βοηθησει γιατι τα εχω μπλεξει λιγο...

ευχαριστω

 

Όπως τα λες ακριβώς είναι! Ο χρόνος ομιλίας που πρέπει να βάλεις είναι τουλάχιστον 3 ευρώ...

 

όταν κάνεις μια αγορά,οποιαδήποτε,την κάνεις με κάποιους όρους!σωστά?

όσοι γράφτηκαν στην υπηρεσία που πρωτοπαρουσίασε η wind με 10 ευρώ γράφτηκαν με τους εκάστοτε όρους που είχε!

ανέφερε σε κάποιον από τους όρους της ότι,σε περίπτωση που πραγματοποιήσουν την ίδια υπηρεσία και άλλες εταιρείες κινητής τηλεφωνίας,υποχρεούται να επιστρέψει την διαφορά πίσω στους πελότες της?

όχι!

οπότε που είναι η κλεψιά?

πρωτα διαβαζουμε τους ορους και προυποθεσεις και μετα κανοντας την αναλογη κινηση ,εχουμε το κεφαλι μας υσηχο.

ειτε ανηκουμε στο δικτυο της wind ειτε vodafone ειτε cosmote.

 

Γι' αυτό έγραψα τον όρο έτσι "κλεψιά"... Γιατί στην πραγματικότητα δεν είναι, γιατί είναι νόμιμη, αλλά στην σκέψη του κόσμου που πιάστηκε κορόιδο γιατί πλήρωσε το δεκάευρω, είναι κάτι σαν αρπαχτή... Γιατί θεωρώ ότι δεν υπάρχει άνθρωπος που του αρέσει να τον πιάνουν κορόιδο... Είναι νόμιμο, αλλά όχι έντιμο προς τους συνδρομητές της! Αν θέλει να κάνει αρπαχτές μια εταιρεία, κάνει ό,τι και η WIND στην συγκεκριμένη περίπτωση. Αν θέλει μια εταιρεία να κρατήσει τους συνδρομητές της, επιλέγει να γυρίσει τα χρήματά τους πίσω, για να μην νιώθουν κι εκείνοι αδικημένοι... Επίσης, μη μου λες για όρους στην εταιρεία αυτή, γιατί την μια μέρα δίνει απεριόριστο plus non stop και την άλλη το κάνει 40MB χωρίς να ενημερώσει κανέναν και καταχρεώνει όποιον χρησιμοποιεί την υπηρεσία... Αυτό είναι ο σεβασμός της προς τους συνδρομητές της? Το έχει κάνει ποτέ η Cosmote και η Vodafone χωρίς να ενημερώσει έστω με 1 sms κάθε συνδρομητή?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...