Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μπορεί ένας αριθμός καρτοκινητού να ελέγχεται από δύο διαφορετικά κινητά μέσω της εφαρμογής MyCosmote?

Συγκεκριμένα, έχω αυτή τη στιγμή στο δικό μου καρτοκινητό στην εφαρμογή περασμένα και τα τρία(3) καρτοκινητά της οικογένειας που είναι στο όνομα (ΑΦΜ) μου, όπου συνδέομαι με COSMOTE ID. Τι θα γίνει εάν σε ένα από τα παραπάνω καρτοκινητά πχ των παιδιών μου κάνω στη δικιά τους συσκευή στο app αυτόματη σύνδεση;

Με ενδιαφέρει ώστε σε κάποια ερωτηματολόγια που το δώρο δίνεται μόνο μία φορά και μόνο σε ένα από τα καρτοκινητά, να μπορούν να το παίρνουν και οι τρεις αριθμοί!

Ευχαριστώ! 🙂

Edited by greatst
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, greatst said:

Μπορεί ένας αριθμός καρτοκινητού να ελέγχεται από δύο διαφορετικά κινητά μέσω της εφαρμογής MyCosmote?

Συγκεκριμένα, έχω αυτή τη στιγμή στο δικό μου καρτοκινητό στην εφαρμογή περασμένα και τα τρία(3) καρτοκινητά της οικογένειας που είναι στο όνομα (ΑΦΜ) μου, όπου συνδέομαι με COSMOTE ID. Τι θα γίνει εάν σε ένα από τα παραπάνω καρτοκινητά πχ των παιδιών μου κάνω στη δικιά τους συσκευή στο app αυτόματη σύνδεση;

Με ενδιαφέρει ώστε σε κάποια ερωτηματολόγια που το δώρο δίνεται μόνο μία φορά και μόνο σε ένα από τα καρτοκινητά, να μπορούν να το παίρνουν και οι τρεις αριθμοί!

Ευχαριστώ! 🙂

Κάνε ξεχωριστό ID. Αλλιώς δεν γίνεται κάτι άλλο 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, greatst said:

Μπορεί ένας αριθμός καρτοκινητού να ελέγχεται από δύο διαφορετικά κινητά μέσω της εφαρμογής MyCosmote?

Συγκεκριμένα, έχω αυτή τη στιγμή στο δικό μου καρτοκινητό στην εφαρμογή περασμένα και τα τρία(3) καρτοκινητά της οικογένειας που είναι στο όνομα (ΑΦΜ) μου, όπου συνδέομαι με COSMOTE ID. Τι θα γίνει εάν σε ένα από τα παραπάνω καρτοκινητά πχ των παιδιών μου κάνω στη δικιά τους συσκευή στο app αυτόματη σύνδεση;

Με ενδιαφέρει ώστε σε κάποια ερωτηματολόγια που το δώρο δίνεται μόνο μία φορά και μόνο σε ένα από τα καρτοκινητά, να μπορούν να το παίρνουν και οι τρεις αριθμοί!

Ευχαριστώ! 🙂

Γίνεται. Στο δικό σου όλα και στην κάθε συσκευή να συνδεθούν με τον αριθμό.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, motoboots said:

Γίνεται. Στο δικό σου όλα και στην κάθε συσκευή να συνδεθούν με τον αριθμό.

Ναι αλλά το ερωτηματολόγιο θα πάει σε όποιο το πάρει πρώτο με το κοινό ID

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aektzhs 1 said:

Ναι αλλά το ερωτηματολόγιο θα πάει σε όποιο το πάρει πρώτο με το κοινό ID

Σαφώς. Ο φίλος χωρίς να το ξέρει, ρώτησε 2 διαφορετικά πράγματα. Ναι γίνεται η εφαρμογή να εγκατασταθεί και να ελέγχουν πάνω από 1 άτομα τον αριθμό.

Όχι δεν γίνεται να πάρουν όλοι το δώρο, καθώς πάει σε κάθε αριθμό, όχι σε κάθε συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν έχω καταλάβει ακριβώς το πρόβλημα θα σου πω τι έχω κάνει εγώ, μήπως βοηθήσει. Υπάρχουν δύο cosmote id με user/pass. Το δικό μου και του αδερφού μου. Και τα δύο έχουν μέσα τις ίδιες (4) συνδέσεις. Κύριο νούμερο με το οποίο έγινε η εγγραφή του κάθε λογαριασμού είναι του κάθε ιδιοκτήτη. Από εκεί και πέρα έχουν προστεθεί είτε με αφμ είτε χωρίς τα υπόλοιπα νούμερα τα οποια μπορούμε και οι δύο να τα δούμε.Υπάρχει δυνατότητα να αποκρύψεις ή να εμφανίσεις όσες από τις συνδέσεις θες. Όταν μπαίνεις στην έρευνα και απαντάς τις ερωτήσεις σου εμφανίζει όλα τα (ορατά) νούμερα που είναι περασμένα στο λογαριασμό και σου ζητάει να του πεις σε ποιο θα στείλει το δώρο. Φυσικά ο πρώτος που θα κάνει τη διαδικασία είναι αυτος που θα στείλει το δώρο σε όποιον αριθμό θέλει. Ο άλλος εάν στείλει στον ίδιο αριθμό προφανώς δεν θα αποδοθούν. Σε άλλο αποθηκευμένο αριθμό λογικά θα γίνεται.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Αίτηση φορητότητας (ενός αριθμού από το συρτάρι) σε watch up (ή όπως αλλιώς λέγεται) την 12 Σεπτεμβρίου. 

Μετά από μια εβδομάδα, 19 Σεπτεμβρίου, ρώτησα στο chat για την πορεία του αιτήματος και δέχτηκα την απάντηση πως "το αίτημα σας είναι σε εξέλιξη και έχει κλιμακωθεί η διαδικασία για να έχετε απάντηση". 

25 Σεπτεμβρίου, ανοίγω ξανά ερώτηση στο chat, "υπάρχει ανοιχτό αίτημα για το θέμα και έχει κλιμακωθεί η δια για την άμεση ενημέρωση σας". 

Σήμερα, 29 Σεπτεμβρίου, η απάντηση ήταν," υπάρχει ανοιχτό αίτημα και κλιμάκωση του για την άμεση ενημέρωση σας" επέμεινα λίγο και έλαβα την απάντηση πως αντιμετωπίζουν "αδυναμία ως προς την ενεργοποίηση" και πως "το αντιμετωπίζουν εσωτερικά". 

Άντε να δούμε... 

Edited by andreasomageiras

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Κλίμακα σπουδαιότητας έχουν τα αιτήματα γενικά. Κλιμάκωση εννοούν ότι.. άλλαξαν την κλίμακα από απλό σε επείγον 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, paanos said:

Κλίμακα σπουδαιότητας έχουν τα αιτήματα γενικά. Κλιμάκωση εννοούν ότι.. άλλαξαν την κλίμακα από απλό σε επείγον 

Αν το είχαν αφήσει "απλό" θα έπαιρνα και τυχόν προσφορά της Τσικνοπέμπτης, κρίμα που τους ρώτησα και έχει κλιμακωθεί, αλλά ίσως η προσφορά της black friday να είναι πιο δυνατή, κάθε εμπόδιο για καλό... 😂😂😂

Πάντως μόλις ξεμπλέξει η υπόθεση θα φύγει το νούμερο από cosmote (αν καταφέρει να πάει), δεν μου αρέσει η (μη) εξυπηρέτηση... 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, andreasomageiras said:

Αν το είχαν αφήσει "απλό" θα έπαιρνα και τυχόν προσφορά της Τσικνοπέμπτης, κρίμα που τους ρώτησα και έχει κλιμακωθεί, αλλά ίσως η προσφορά της black friday να είναι πιο δυνατή, κάθε εμπόδιο για καλό... 😂😂😂

Πάντως μόλις ξεμπλέξει η υπόθεση θα φύγει το νούμερο από cosmote (αν καταφέρει να πάει), δεν μου αρέσει η (μη) εξυπηρέτηση... 

Black Friday τέλη Νοεμβρίου δεν είναι;

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε ενημέρωση για κατάργηση του προγράμματος στο φοιτητικό  whats up CALLS TO ALL με 1.500 λεπτά, 1500 sms και 1.5 GB με 9 ευρώ. και το πιο φτηνό πακέτο με λεπτά ομιλίας και mb θα γίνεται μέσα από το STUDENT DIY με χρέωση 11.5 ευρώ. και 9GB , 1.500 προς ολους και 300 sms 

Link to comment
Share on other sites

Κ με 11.50 είναι το Calls to all μη φοιτητικό 😅

Δεν έπρεπε όμως να καταργηθεί ήταν το πιο οικονομικό πακέτο στο φοιτητικό..

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, testatos said:

Ήρθε ενημέρωση για κατάργηση του προγράμματος στο φοιτητικό  whats up CALLS TO ALL με 1.500 λεπτά, 1500 sms και 1.5 GB με 9 ευρώ. και το πιο φτηνό πακέτο με λεπτά ομιλίας και mb θα γίνεται μέσα από το STUDENT DIY με χρέωση 11.5 ευρώ. και 9GB , 1.500 προς ολους και 300 sms 

Ακολουθεί την Vodafone που το έκανε το ίδιο τέλη Αυγούστου. Cartel is back

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Teiresias_ said:

Γιατί; Ποτέ δεν υπήρχε και επανήλθε τώρα το καρτέλ;

Ακριβώς. Μέχρι και στην κατάργηση των απεριόριστων υπάρχει εναρμονισμος

Link to comment
Share on other sites

Οπότε είτε θα βάζεις 15 ευρώ κάρτα είτε θα το κάνεις σύνδεση για να σε έχουν να δίνεις κάθε μήνα όλο και περισσότερα. 

Ντεμέκ ήταν "φτηνά" τα φοιτητικά (όχι πλέον 😛 )

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, μήπως γνωρίζει κάποιος εαν γίνεται επέκταση λήξης του χρηματικού υπολοίπου χωρίς να αγοράσω 13€ κάρτα? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, paul_dj said:

Καλησπέρα σας, μήπως γνωρίζει κάποιος εαν γίνεται επέκταση λήξης του χρηματικού υπολοίπου χωρίς να αγοράσω 13€ κάρτα? Ευχαριστώ

8€ από κατάστημα 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, elkons said:

Ή διαφορετικά αυτό, εάν έχεις what's up 

886432581_Screenshot_20240930_174626_WhatsUp.thumb.jpg.76aeeee555a657fa456c3bf669c1ee1e.jpg

 

Για να ψάχνει επέκταση λήξης υπολοίπου, προφανώς έχουν περάσει 30 ημέρες από την τελευταία ανανέωση.

Οπότε Τζιφος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...