Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

25 minutes ago, ANAGNPANA said:

Θες να μας πεις ότι ότι σου έφταναν τα 2GB για 7 ημέρες ; 
 

Μια χαρά βόλευαν όταν ήταν ανάγκη.

Edited by zurabi_97

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

2 minutes ago, zurabi_97 said:

Μια χαρά βόλευαν όταν ήταν ανάγκη.

Η μόνιμη έκπτωση είναι καλυτερα 

αναλογα βασικά τις ανάγκες του καθενως 

εγω πχ που έχω το COSMOTE NEO είναι σούπερ αυτή η έκπτωση 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, GREGORYMO said:

ΚΑΘΕ 23 ημέρες ήταν.

ΝΑΙ ενοω αν δεν το ενεργοποιήσω δεν λήγει 

16 minutes ago, ANAGNPANA said:

Η μόνιμη έκπτωση είναι καλυτερα 

αναλογα βασικά τις ανάγκες του καθενως 

εγω πχ που έχω το COSMOTE NEO είναι σούπερ αυτή η έκπτωση 

Αυτοί π δεν έχουν όμως Neo και έχουν What's Up?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, elkons said:

ΝΑΙ ενοω αν δεν το ενεργοποιήσω δεν λήγει 

Αυτοί π δεν έχουν όμως Neo και έχουν What's Up?

Θα βάζεις κάρτα και θα έχεις έκπτωση 10% 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ANAGNPANA said:

Θα βάζεις κάρτα και θα έχεις έκπτωση 10% 

 

Και τι θα μου προσφέρει η έκπτωση από την στιγμή που με 13€ θα βάζω αυτά τα λίγα που είχα και πριν ? Σε τι οφείλει στο What's Up 

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν με βόλευαν οι 7 ημέρες δεδομένα που έδινε πριν, ούτε βρίσκω ιδιαίτερα συμφέρον το 10% τώρα. Καλοδεχούμενο, αλλά δεν θα αλλάξει ιδιαίτερα τον τρόπο που χρησιμοποιώ ένα καρτοκινητό Cosmote, ούτε θα επηρεάσει σημαντικά τα χρήματα που μου κοστίζει.

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, GREGORYMO said:

ΚΑΘΕ 23 ημέρες ήταν.

Κάθε 30 ήταν. Αν ενεργοποιούσα το προνόμιο πχ 1/5, θα μπορούσα ξανά 1/6. 
Εδώ, πχ, το έκανα ενεργοποίηση προχθές περίπου. Μένουν 27 μέρες 

IMG_0158.jpeg

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, paanos said:

Κάθε 30 ήταν. Αν ενεργοποιούσα το προνόμιο πχ 1/5, θα μπορούσα ξανά 1/6. 
Εδώ, πχ, το έκανα ενεργοποίηση προχθές περίπου. Μένουν 27 μέρες 

IMG_0158.jpeg

ΝΑΙ, ρε φίλε αλλά άμα ενεργοποιηθεί 01/05 όπως λες, ΔΕΝ έχεις δωρεάν ΜΒ έως τις 08/05 ?

Απ' τις 08/05 έως 01-06, πόσες ημέρες είναι?

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, GREGORYMO said:

ΝΑΙ, ρε φίλε αλλά άμα ενεργοποιηθεί 01/05 όπως λες, ΔΕΝ έχεις δωρεάν ΜΒ έως τις 08/05 ?

Απ' τις 08/05 έως 01-06, πόσες ημέρες είναι?

Εντάξει τώρα κολλάτε σε λεπτομέρειες που δεν έχουν ουσία αφού τελείωσε αυτό το προνόμιο πλέον χεχεχε

παμε παρακάτω 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Σήμερα ενεργοποίησα 2GB του Cosmote One που τα είχα στην άκρη,ενεργοποιήθηκαν αλλά πήρα το sms ως απάντηση:TO ΔΩPEAN ΠAKETO 2GB ΓIA 7 HMEPEΣ ΠOY ΣOY ΠPOΣΦEPEI TO COSMOTE ONE ENEPΓOΠOIHΘHKE! IΣXYEI EΩΣ 28/05/2024. TO ΠAKETO MΠOPEI NA ENEPΓOΠOIHΘEI EK NEOY ΣTIΣ 20/06.

Πως γίνεται να το ξανά βάλω εκ νέου εφόσον αυτό το προνόμιο θα  αντικατασταθεί... σε άλογα αριθμό στο ίδιο σχήμα ήρθε sms πως θα γίνει αντικατάσταση 🥲

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elkons said:

Καλησπέρα

Σήμερα ενεργοποίησα 2GB του Cosmote One που τα είχα στην άκρη,ενεργοποιήθηκαν αλλά πήρα το sms ως απάντηση:TO ΔΩPEAN ΠAKETO 2GB ΓIA 7 HMEPEΣ ΠOY ΣOY ΠPOΣΦEPEI TO COSMOTE ONE ENEPΓOΠOIHΘHKE! IΣXYEI EΩΣ 28/05/2024. TO ΠAKETO MΠOPEI NA ENEPΓOΠOIHΘEI EK NEOY ΣTIΣ 20/06.

Πως γίνεται να το ξανά βάλω εκ νέου εφόσον αυτό το προνόμιο θα  αντικατασταθεί... σε άλογα αριθμό στο ίδιο σχήμα ήρθε sms πως θα γίνει αντικατάσταση 🥲

ΔΕΝ προλαβαίνεις.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, elkons said:

Τι εννοείς; *σήμερα το ενεργοποίησα 

Η επόμενη ενεργοποίηση ΔΕΝ είναι 20 Ιουνίου?

Στις 17 Ιουνίου κόβεται η δυνατότητα αυτή 

Link to comment
Share on other sites

ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΑΠΟ 17/06/2024 ΤΟ ΔΩΡΕΑΝ ΠΑΚΕΤΟ 2GB ΓΙΑ 7 ΗΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΤΟ COSMOTE ONE ΑΝΤΙΚΑΘΙΣΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΝΕΟ ΠΡΟΝΟΜΙΟ ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ 10% ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΧΡΗΜΑΤΙΚΗ ΑΞΙΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥ. ΔΕΙΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΕΔΩ: https://www.cosmote.gr/announcements/COSMOTE One_allagh_pronomiou_kinitis.pdf

 

Το έστειλαν και σε εσάς? 

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μας λέει ότι στην ουσία η ανανέωση θα είναι ατόφια; Θα αφαιρεί το 10% του φόρου αλλά θα δίνει αλλά 10%?

COSMOTE One_allagh_pronomiou_kinitis.pdf

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, manosn2 said:

Δηλαδή μας λέει ότι στην ουσία η ανανέωση θα είναι ατόφια; Θα αφαιρεί το 10% του φόρου αλλά θα δίνει αλλά 10%?

COSMOTE One_allagh_pronomiou_kinitis.pdf 100 kB · 1 download

ΝΑΙ 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τόσες μέρες το λέμε 

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, GREGORYMO said:

ΝΑΙ 

Καλή φάση!!!

22 minutes ago, MIKU said:

Ρε παιδιά τόσες μέρες το λέμε 

Σήμερα μου ήρθε το SMS.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

On 17/5/2024 at 8:40 ΜΜ, GREGORYMO said:

Αυτό αφορά μόνο το cosmote neo ? 

Οι υπόλοιποι?

Σήμερα μου ήρθε στον αριθμό με What's Up 

Screenshot_20240523_141704_Messages.thumb.jpg.9e5b26ba470990a7546c05bac7dfce8d.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει όντως έλλειψη SIM καρτοκινητών ή πρόκειται για πολιτική της εταιρείας ώστε να ωθεί εμμέσως τους πελάτες στα συμβόλαια;
Ήθελα να κάνω αλλαγή παρόχου από Vofafone CU σε What’s Up και ο υπάλληλος μου είπε ότι δεν είχε κάρτες στο μαγαζί (COSMOTE, όχι Γερμανός) παρά μόνο για συμβόλαια. Μετά από έλεγχο διαθεσιμότητας συμπλήρωσε πως το πλησιέστερο κατάστημα με απόθεμα ήταν αυτό του Συντάγματος.
Έλα όμως που αφορά ηλικιωμένο άτομο που ΔΕΝ μπορεί να τρέχει. Και δεν νομίζω πως μπορώ να το κάνω για λογαριασμό του...

Δεν είναι σοβαρή κατάσταση αυτή, τέτοιες δικαιολογίες ακούγαμε πριν 3 καλοκαίρια από μαγαζάτορες της αλυσίδας Wind όταν ξεκίνησαν οι μαζικές αναβαθμίσεις από 4G σε 5G.
Δεν ξέρω αν ανταποκρινόταν στην πραγματικότητα ήταν όμως τουλάχιστον αληθοφανείς.
Εδώ σου λένε φόρα παρτίδα «Δίνω SIM μόνο για συμβόλαια, για καρτοκινητά μόνο στα κεντρικά». 👎

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, minus21grams said:

Και δεν νομίζω πως μπορώ να το κάνω για λογαριασμό του...

Πάντως εγώ πριν μερικές μέρες έκανα φορητότητα το τηλ της συζύγου με εξουσιοδότηση. Και δεν ήταν για σοβαρό λόγο, απλώς για να μην την τρέχω στο κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Teiresias_ said:

Πάντως εγώ πριν μερικές μέρες έκανα φορητότητα το τηλ της συζύγου με εξουσιοδότηση. Και δεν ήταν για σοβαρό λόγο, απλώς για να μην την τρέχω στο κατάστημα.

Τι ακριβώς χρειάζεται;
Αν έχει ήδη αναφερθεί, μια παραπομπή αρκεί.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, minus21grams said:

Υπάρχει όντως έλλειψη SIM καρτοκινητών ή πρόκειται για πολιτική της εταιρείας ώστε να ωθεί εμμέσως τους πελάτες στα συμβόλαια;
Ήθελα να κάνω αλλαγή παρόχου από Vofafone CU σε What’s Up και ο υπάλληλος μου είπε ότι δεν είχε κάρτες στο μαγαζί (COSMOTE, όχι Γερμανός) παρά μόνο για συμβόλαια. Μετά από έλεγχο διαθεσιμότητας συμπλήρωσε πως το πλησιέστερο κατάστημα με απόθεμα ήταν αυτό του Συντάγματος.
Έλα όμως που αφορά ηλικιωμένο άτομο που ΔΕΝ μπορεί να τρέχει. Και δεν νομίζω πως μπορώ να το κάνω για λογαριασμό του...

Δεν είναι σοβαρή κατάσταση αυτή, τέτοιες δικαιολογίες ακούγαμε πριν 3 καλοκαίρια από μαγαζάτορες της αλυσίδας Wind όταν ξεκίνησαν οι μαζικές αναβαθμίσεις από 4G σε 5G.
Δεν ξέρω αν ανταποκρινόταν στην πραγματικότητα ήταν όμως τουλάχιστον αληθοφανείς.
Εδώ σου λένε φόρα παρτίδα «Δίνω SIM μόνο για συμβόλαια, για καρτοκινητά μόνο στα κεντρικά». 👎

Κάνε φορητότητα online. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, minus21grams said:

Τι ακριβώς χρειάζεται;
Αν έχει ήδη αναφερθεί, μια παραπομπή αρκεί.

Κάνεις την εξουσιοδότηση στο gov.gr με κείμενο "να προβεί στις απαραίτητες ενέργειες για τη φορητότητα του αριθμού μου Χχχχχχχχχ στο δίκτυο της Cosmote" και την ταυτότητα του ανθρώπου.

12 minutes ago, minus21grams said:

Αν έχει ήδη αναφερθεί, μια παραπομπή αρκεί.

Από το να ψάχνω εάν και πότε αναφέρθηκε, σου τα γράφω εγώ από πρώτο χέρι!! 😉

Edited by Teiresias_
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...