Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 minutes ago, Jimakos43 said:

Ποια διαδικασία 

Η κάρτα που ήρθε έχει πάνω ένα barcode. Πρέπει να μπεις από την εφαρμογή και να ανοίξεις κάμερα να το σκανάρει.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MIKU said:

Η κάρτα που ήρθε έχει πάνω ένα barcode. Πρέπει να μπεις από την εφαρμογή και να ανοίξεις κάμερα να το σκανάρει.

Να σαι καλα φίλε μου. Μόλις το έκανα. Δεν το είχα δει καθόλου

Edited by Jimakos43
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Jimakos43 said:

Να σαι καλα φίλε μου. Μόλις το έκανα. Δεν το είχα δει καθόλου

Οπότε από αύριο. Παρακαλώ.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

On 18/4/2024 at 11:16 ΠΜ, sou_d said:

Πρέπει να ενεργοποιήσεις πακέτο δηλαδή ε; Χμμ

Μπαίνει κανονικά φίλε

Εμένα μου έδωσαν μόνο 21,5 γιγα ενώ έκανα αίτηση για 71,5 γιγα, και συμπλήρωσα τα στοιχεία μου. Μου είπε μια υπάλληλος του 13888, ότι δεν υπάρχει προσφορά με 71,5 γιγα ίντερνετ. Πολύ ύποπτο μου φαίνεται. Τι μπορώ να κάνω ώστε να βρω το δίκιο μου. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Screenshot_2024-05-14-21-40-23-070_com.google.android.apps.messaging.jpg

Edited by mpomptefeli
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mpomptefeli said:

Εμένα μου έδωσαν μόνο 21,5 γιγα ενώ έκανα αίτηση για 71,5 γιγα, και συμπλήρωσα τα στοιχεία μου. Μου είπε μια υπάλληλος του 13888, ότι δεν υπάρχει προσφορά με 71,5 γιγα ίντερνετ. Πολύ ύποπτο μου φαίνεται. Τι μπορώ να κάνω ώστε να βρω το δίκιο μου. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Screenshot_2024-05-14-21-40-23-070_com.google.android.apps.messaging.jpg

Κ γω το ίδιο έπαθα φίλε, ενώ το αίτημα για φορητότητα το έκανα εκπροθεσμα όταν έτρεχε η προσφορά για 71gb, η σύνδεση ενεργοποιήθηκε όταν έτρεχε η προσφορά με τα 21 gb και έτσι λοιπόν μου έδωσαν αυτή με τα 21gb. Ατιμία τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Alexandros201285 said:

Κ γω το ίδιο έπαθα φίλε, ενώ το αίτημα για φορητότητα το έκανα εκπροθεσμα όταν έτρεχε η προσφορά για 71gb, η σύνδεση ενεργοποιήθηκε όταν έτρεχε η προσφορά με τα 21 gb και έτσι λοιπόν μου έδωσαν αυτή με τα 21gb. Ατιμία τουλάχιστον.

Καλημέρα φίλε. Όταν έκανα την αίτηση, ήταν για την συγκεκριμένη προσφορά. Άρα η εταιρεία, είναι υποχρεωμένη, να δώσει την προσφορά σε όσους έκαναν αίτηση για την συγκεκριμένη.Νόμος.

Edited by mpomptefeli
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, mpomptefeli said:

Καλημέρα φίλε. Όταν έκανα την αίτηση, ήταν για την συγκεκριμένη προσφορά. Άρα η εταιρεία, είναι υποχρεωμένη, να δώσει την προσφορά σε όσους έκαναν αίτηση για την συγκεκριμένη.Νόμος.

@VIPdriverτα ακούς;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, mpomptefeli said:

Καλημέρα φίλε. Όταν έκανα την αίτηση, ήταν για την συγκεκριμένη προσφορά. Άρα η εταιρεία, είναι υποχρεωμένη, να δώσει την προσφορά σε όσους έκαναν αίτηση για την συγκεκριμένη.Νόμος.

Οπότε φεύγεις, να δουν την γλύκα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, δυστυχώς, η εξυπηρετηση έχει μαύρα μεσάνυχτα και απαντάνε με βάσει το τί ισχύει τώρα κι όχι τί ίσχυε στο παρελθόν.

Για τέτοιες "παρεξηγήσεις" η μόνη λύση είναι το email που λάβατε όταν κάνατε την αίτηση φορητότητας. Στο δεξί πλαίσιο γράφει τί παροχές θα σας δώσει. Τραβάτε screenshot και το στέλνετε στο τσατ λέγοντάς τους ότι αυτά θα σας έδιναν. Την ίδια φουστιά πήγαν να μου παίξουν το Γενάρη με έναν αριθμό που είχε προσφορά φορητό ηχείο και μόλις τους έστειλα το screenshot, έκαναν βαβά

Edited by ParafronGR

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VIPdriver said:

Προσφορα κοσμοκαρτας για 6 μηνες

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/cosmokarta.html

Δεν ξέρω αν το έβαλες για καινούριο αλλά έχει καιρό..

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Teiresias_ said:

Δεν ξέρω αν το έβαλες για καινούριο αλλά έχει καιρό..

Μολις το διαβασα σε αλλο σαιτ και ειπα να το μοιραστω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, VIPdriver said:

Μολις το διαβασα σε αλλο σαιτ και ειπα να το μοιραστω.

Το κακό είναι πως δεν γλυτώνουμε πλέον τα 13-15€/μήνα.. ό,τι και να κάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Teiresias_ said:

Το κακό είναι πως δεν γλυτώνουμε πλέον τα 13-15€/μήνα.. ό,τι και να κάνουμε.

Για να μην παραπληροφορούμε κιόλας.. μόνο η Frogάρα σε αφήνει να είσαι οικονομικός!!

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, andreas545 said:

Εγώ μετράω τις ώρες μέχρι να εμφανιστεί η καλοκαιρινή προσφορά για απεριόριστα data. Δεκαπέντε μέρες και σήμερα 😶🌫️

Η Vodafone πέρα από αυτήν με τα 50 GB έβγαλε και με απεριόριστα ντάτα στα 14,5 ευρώ. Οποτε κάπου εκεί περιμένω και από την πράσινη

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, aektzhs 1 said:

Η Vodafone πέρα από αυτήν με τα 50 GB έβγαλε και με απεριόριστα ντάτα στα 14,5 ευρώ. Οποτε κάπου εκεί περιμένω και από την πράσινη

1006617104_Screenshot_202MyCU.thumb.jpg.203e2af1b3a77dcf2488f932a9aa4435.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Teiresias_ said:

Το κακό είναι πως δεν γλυτώνουμε πλέον τα 13-15€/μήνα.. ό,τι και να κάνουμε.

Ε όχι και 15€ τον μήνα. Ποια επιτρέπει εισερχόμενες με μηδενικό υπόλοιπο για έναν χρόνο? Αυτή θα έχουμε και εξερχόμενες με VoIP και ίντερνετ κάρτα Ευρώπης. Πρέπει να μείνουμε ζωντανοί.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dimitroula10 said:

Ε όχι και 15€ τον μήνα. Ποια επιτρέπει εισερχόμενες με μηδενικό υπόλοιπο για έναν χρόνο? Αυτή θα έχουμε και εξερχόμενες με VoIP και ίντερνετ κάρτα Ευρώπης. Πρέπει να μείνουμε ζωντανοί.

Είναι και αυτό μια λύση. Αν καταναλώνεις πολλά data όμως δε συμφέρει. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Teiresias_ said:

Το κακό είναι πως δεν γλυτώνουμε πλέον τα 13-15€/μήνα.. ό,τι και να κάνουμε.

Όχι απαραίτητα φίλε μου.

2 ώρες πριν, Teiresias_ said:

Για να μην παραπληροφορούμε κιόλας.. μόνο η Frogάρα σε αφήνει να είσαι οικονομικός!!

Όχι μόνο

Link to comment
Share on other sites

Just now, VIPdriver said:

Για πες....

Η προσφορά που έτρεχε την Black Friday με το forum, θεωρώ πως είναι η πιο οικονομική αυτή τη στιγμή. Με τα 10€ επιπλέον της κάθε ανανέωσης. Έχεις δυνατό πακέτο, κάθε μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...