Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1500 λεπτά στο τηλ δε παίζει να έχω μιλήσει ολο το χρονο. Και τα 3.5gb είναι για εμένα 2-3 ημερών gb. Το μήνα παίρνω τουλάχιστον 2 after dark συν τα reloadit συν τα παρε-μοιρασε συν 2-3 εβδομαδιαία πακέτα οπότε ναι προτιμώ τα χρήματα στην κάρτα και να αγοράζω πακέτα. Πχ με 8.93€ παίρνω ένα after dark και με λίγο ακόμα υπόλοιπο που σχεδόν πάντα έχω και ένα εβδομαδιαίο. Γιατι να το δώσω για 1.5gb και ομιλία που στο 95% θα πάει χαμένη;

Ναι μετα το 3μηνο είναι θέμα. Θα πρέπει και πάλι να βάζω περισσότερα χρήματα δυστυχώς.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πάντως με το Viber out ενεργοποιημένο χαμένα πλέον πάνε τα 1500 αφού μιλάω κατά 99% από εκεί και παίζει μια χαρά.

 

Οπότε τα προνομιακά δεν με εξηταρουν πια και πολύ :)

 

Όταν αποφασίσουν με ανθρώπινες τιμές να δώσουν ότι δινουν και έξω το συζητάμε και πάλι.

 

Send by ASUS Zenfone 3 Ultra 6.8" by Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα σε όλους

Μια ερώτηση θα κάνω γιατί δεν έχω καταλάβει καλά τι γίνεται με την επέκταση των υπολοίπων

Αν πχ ενεργοποιήσω από το reload it το πακέτο των 2GB 1 Week και αμέσως μετά ενεργοποιήσω κάποιο πακέτο με δεδομένα που κρατάει ένα μήνα, θα επεκταθεί η διάρκεια του ή αυτό ισχύει μόνο στα ίδια πακέτα?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα η κόρη μου έχει wu και φεύγει αύριο για Κύπρο.Τι πακέτο να πάρω για mb και χρόνο ομιλίας.Μβ από reload κάνουν;

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μπονους καθε ειδους και λεπτα προς wu δεν δουλευουν. Οποτε πας για αγορα πακετων ιντερνετ και λεπτων προς ολους.
Link to comment
Share on other sites

Τα reloadit δεν ισχύουν .

Μόνο τα πάρε μοίρασε από τα δωρεάν και όλα τα αγορασμένα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ας βαλει τα 3Gb με 4€ για μια βδομαδα με οριο 1.100MB.Πιο πολυ αξιζει σε σχεση με τα 700MB με 7€.

Και τα λεπτα προς ολους απο τα πακετα ομιλιας οπως εγραψαν παραπανω.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση παιδιά. Ο δεύτερος αριθμός της γυναίκας μου που είναι κοσμοτε, έστειλαν μήνυμα ότι περνάει το τετράμηνο και θα γίνει φραγή 15 Απριλιου, επίσης ένα άλλο μήνυμα λέει ότι αν μέχρι το Δεκεμβρη δεν βάλεις κάρτα θα απαινεργοποιηθει ο λογαριασμός σας. Έγινε φραγή αλλά κόπηκε και το σήμα της εταιρείας στο κινητό, πως μπορούμε τώρα να βάλουμε κάρτα να ανανεωθεί;;;
ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

α) από κατάστημα

β) Από το https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/page/W01/section/WhatsUp κάτω δεξιά γρήγορη ανανέωση χωρίς login.

γ) καλώντας 6971001314 από άλλο κινητό με κάρτα από περίπτερο.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις ανανέωση από το site του what's up μεσω χρεωστικής ή PayPal και δεν χρειάζεται να κάνεις εγγραφή .
Link to comment
Share on other sites

Προσφορά μέσω της εφαρμογής: 3GB για τέσσερις ημέρες με κόστος 1.5€. Ενεργοποίηση μέχρι 01/05.
Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.. Απο τα 5gb-->0.90€ του Πάσχα για μια εβδομάδα, πήγαμε στα 3gb-->1.5€ για 4 ημέρες..
Link to comment
Share on other sites

Ναι και η μπλε που δινει για 7 ημερες ιδια GB με 0,50 παραπανω...Ασε Cosmote...

Το m.whatsup.gr με δεδομενα δεν μπαινει σημερα,συμβαινει και σε σας?

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Με 5€ ανοίγει το πάρε μοίρασε μόνο.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσφορά μέσω της εφαρμογής: 3GB για τέσσερις ημέρες με κόστος 1.5€. Ενεργοποίηση μέχρι 01/05.

 

Τα πηραμε και τα φάγαμε κιόλας. Να ταν κι άλλα.:)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν ενεργοποιηθεί το Giga Μάη το Giga week και το Giga Σου Κου θα εχω

9 Giga για μια βδομάδα με 7,5 ευρώ;

Ισχύει;Μπορώ να τα βάλω μαζί;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχω καταλάβει καλά, αλλά για επιβεβαίωση:

 

Αν βάλω 10€ από χρεωστική για να τα μεταφέρω μέσω Easy Transfer σε άλλο What's up:

1. Εγώ μπορώ να κάνω Reloadit και πάρε-μοίρασε.

2. Αυτός που θα τα στείλω δεν θα μπορεί να κάνει Reloadit και πάρε-μοίρασε.

3. Σ' αυτόν που θα τα στείλω, θα επεκταθεί η ημερομηνία λήξης του υπόλοιπού του, καθώς και η ημερομηνία λήξης της σύνδεσής του.

4. Το ποσό που θα στείλω θα πάει ακέραιο, αφού θα έχω χρεωθεί 0,20€ για τη μεταφορά εγώ.

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν ενεργοποιηθεί το Giga Μάη το Giga week και το Giga Σου Κου θα εχω

9 Giga για μια βδομάδα με 7,5 ευρώ;

Ισχύει;Μπορώ να τα βάλω μαζί;

Αν ενεργοποιήσεις σημερα το giga ΣΚ θα σου δώσει 3gb που θα λήγουν αύριο βράδυ 23.59. Το giga ΣΚ μπορείς να το ενεργοποιήσεις μέχρι Σάββατο βράδυ 23.59.

Αν ενεργοποιήσεις αύριο το giga Μάη θα σου δώσει 3gb που θα ισχύουν μέχρι την Πέμπτη. Και τέλος αν την Πέμπτη ενεργοποιήσεις το giga week θα σου δώσει 3gb μέχρι την επόμενη Πέμπτη

Τώρα αν θες το giga ΣΚ να το έχεις για το επόμενο ΣΚ θα ενεργοποιήσεις πρώτα το giga Mαη πχ σήμερα για να φτάσει μέχρι Τετάρτη το giga Mαη, μετά κάνεις το giga week που θα σε πάει μέχρι την επόμενη Τετάρτη και ενδιάμεσα αν θες κάνεις και giga ΣΚ για το επόμενο ΣΚ ώστε το επόμενο ΣΚ να ξοδέψεις αυτά του ΣΚ και όχι του giga week που θα λήξουν 9/5 με ενεργοποίηση 2/5.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

@Mplamplakas

Ναι καλά έχεις καταλάβει .

Μία λεπτομέρεια : Αν κάνεις ανανέωση 10 ευρώ θα λάβεις 8,93 ευρώ. Για να στειλεις 10 ευρώ θα πρέπει να έχεις συνολικά 10,20 ευρώ αλλιώς θα στείλεις μόνο 5 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

@Mplamplakas

Ναι καλά έχεις καταλάβει .

Μία λεπτομέρεια : Αν κάνεις ανανέωση 10 ευρώ θα λάβεις 8,93 ευρώ. Για να στειλεις 10 ευρώ θα πρέπει να έχεις συνολικά 10,20 ευρώ αλλιώς θα στείλεις μόνο 5 ευρώ.

 

Ναι, αυτά τα είχα υπόψη μου.

Σ' ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Πριν κανένα μήνα έστειλα 5€ σε wu αριθμό από το δικό μου wu σε άλλο wu αριθμό και έκανε κανονικά πάρε-μοίρασε
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...