Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρέλαβον σήμερον το προωθητικόν πακέτον. Αναμένω την ενεργοποίησή του.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

μετεπιβίβαση στη Μαδρίτη και κάρτα Vodafone από Ισπανία

 

Μας "ανοίγεις τα μάτια": Συγκριτικά.:)

 

Πόσο είναι το ΑΕΠ της Ισπανίας είπαμε;

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει κανονικά

 

Στάλθηκε από το SM-N930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν και έχω κάνει ανανέωση αρχές Δεκεμβρίου μου λέει "ΧΜ,ΚΑΤΙ ΔΕ ΠΗΓΕ ΚΑΛΑ!ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΞΑΝΑ ΣΕ ΛΊΓΟ!ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΎΜΕ!"

Έχω προσπαθήσει αρκετές φορές.

Link to comment
Share on other sites

Αν και έχω κάνει ανανέωση αρχές Δεκεμβρίου μου λέει "ΧΜ,ΚΑΤΙ ΔΕ ΠΗΓΕ ΚΑΛΑ!ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΞΑΝΑ ΣΕ ΛΊΓΟ!ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΎΜΕ!"

Έχω προσπαθήσει αρκετές φορές.

Θες να στείλεις έτσι? Κάποιο πρόβλημα ίσως υπάρχει ε την εφαρμογή.

 

Στάλθηκε από το SM-N930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μετεπιβίβαση στη Μαδρίτη και κάρτα Vodafone από Ισπανία

 

Μας "ανοίγεις τα μάτια": Συγκριτικά.:)

 

Πόσο είναι το ΑΕΠ της Ισπανίας είπαμε;

 

σοβαρά όμως: 6gb, 15€, "Roaming included in Europe and USA"

Link to comment
Share on other sites

Αγοραζεις απο εκει. Δεν αξιζει να χρησιμοποιεις το ελληνικο. Τον Απριλιο που ημουν εκει αγορασα καρτα της Τ-Mobile. Εχει δυο πακετα που μπορει να σου χρησιμευσουν. 1) για μεχρι 21 μερες και 2) να παρεις παλι πακετο για 1 μηνα.

Αν χρειαστεις μπορεις να βαλεις με +15$ να παιρνεις και τζαμπα σε ελληνικα σταθερα και κινητα.

Ποσες μερες θα πας; δες αυτο το link και αν εχεις αποριες ρωτα.

https://prepaid-phones.t-mobile.com/prepaid-international-tourist-plan

 

Ευχαριστώ για την απάντηση . Θα πάω 20 μέρες .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση . Θα πάω 20 μέρες .

 

 

Αν επιτρεπεται που θα πας; γιατι σε γενικες γραμμες στη Νεα Υορκη θα βρεις και αρκετα wifi. Σε αλλες πολεις ειναι δυσκολοτερο.

Επισης αν δε σου φτανουν τα ΜΒ οπως ειπα με 75$ εχει και ενα unlimited πακετο για 1μηνα.

Φυσικα μολις φτασεις πας σε ενα καταστημα και τους ζητας αυτο που εχεις σταμπαρει. Παντα να χεις πανω σου διαβατηριο.

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου λύσετε μια απορία;

 

Πάντα τα διαθέσιμα λεπτά και mb φαίνονται στην εφαρμογή ότι λήγουν στις 12:00. Η ειδοποίηση που έρχεται με sms γράφει όμως άλλη ώρα.

Τι από τα δύο ισχύει;

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου λύσετε μια απορία;

 

Πάντα τα διαθέσιμα λεπτά και mb φαίνονται στην εφαρμογή ότι λήγουν στις 12:00. Η ειδοποίηση που έρχεται με sms γράφει όμως άλλη ώρα.

Τι από τα δύο ισχύει;

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Παντα μεσημερι ληγουν,ειδικα αν τα ενεργοποιησεις απο τις 12 τα μεσανυχτα μεχρι 12 το μεσημερι.

Για MB,την ωρα ενεργοποιησης ληγουν.Τα βαζω 7 το απογευμα σημερα τα 600Mb/6€.Ληγουν στις 19/1 στις 7 το απογευμα.

Ακριβης ωρα δινει η εφαρμογη whats up

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Για Αμερική εδώ και χρόνια χρησιμοποιώ με κλειστά τα μάτια το tourist pack της T-Mobile.

https://prepaid-phones.t-mobile.com/prepaid-international-tourist-plan

Link to comment
Share on other sites

Μονο για mb ή sms φαντάζομαι γιατί τα λεπτά είναι μόνο για ΗΠΑ. Οποτε χρειαζεσαι και viber out π.χ. για κλησεις σε σταθερά ή σε όσους δεν έχουν viber/whatsapp κλπ
Link to comment
Share on other sites

Μονο για mb ή sms φαντάζομαι γιατί τα λεπτά είναι μόνο για ΗΠΑ. Οποτε χρειαζεσαι και viber out π.χ. για κλησεις σε σταθερά ή σε όσους δεν έχουν viber/whatsapp κλπ

 

Συγνώμη, δεν το ανέφερα αυτό.

Έχω ανοίξει και Google Voice το οποίο έχει σχεδόν τσάμπα κλήσεις προς Ελλάδα και το καλείς με τα λεπτά προς US από το T-Mobile plan σου κανονικά. Έχει και Android app που αναλαμβάνει να καλέσει αυτόματα το Google Voice και να σου στήσει την κλήση προς Ελλάδα πάνω από αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβον σήμερον το προωθητικόν πακέτον. Αναμένω την ενεργοποίησή του.

 

Tυχερε καλοφαγωτα:):):):):)

Link to comment
Share on other sites

Tυχερε καλοφαγωτα:):):):):)

 

Εντός τριών ημερών είπαν θα μου ενεργοποιηθεί το νούμερο, οπότε μέχρι αύριο μεθαύριο πιστεύω όλα καλά.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου λύσετε μια απορία;

 

Πάντα τα διαθέσιμα λεπτά και mb φαίνονται στην εφαρμογή ότι λήγουν στις 12:00. Η ειδοποίηση που έρχεται με sms γράφει όμως άλλη ώρα.

Τι από τα δύο ισχύει;

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Η εφαρμογή my Cosmote τα δείχνει όλα 12 το μεσημέρι. Είναι για μένα το μεγάλο μειονέκτημα της εφαρμογής, κατά τα άλλα δουλεύει πολύ καλά. Για τις ακριβείς ώρες λήξης των πακέτων, ή κοιτάζεις στην εφαρμογή what's up (αν έχεις what's up), ή σε άλλη περίπτωση (αν έχεις κοσμοκάρτα, καρτοσυμβόλαιο ή συμβόλαιο) στέλνεις sms.

Ευτυχώς στο what's up έχουμε πολύ καλή εφαρμογή που τα δείχνει όλα στην πένα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, επιβεβαιώσαμε με κάποιον τρόπο ότι το χριστουγεννιάτικο δώρο των 500 λεπτών, sms και MB μπορείς να το ΔΕΧΤΕΙΣ μόνο 3 φορές συνολικά;
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, επιβεβαιώσαμε με κάποιον τρόπο ότι το χριστουγεννιάτικο δώρο των 500 λεπτών, sms και MB μπορείς να το ΔΕΧΤΕΙΣ μόνο 3 φορές συνολικά;
Εγώ έχω δεχθεί 2 φορές MB Και μια ομιλία.

Δοκίμασα πριν λίγο να στείλω από της μητέρα μου λεπτά σε μένα..

 

Και μου λέει ότι δεν μπορώ να δεχθώ δώρο

 

Οπότε μέχρι 3 δώρα σύνολο αλλιώς θα μου επέτρεπε να στείλω το δώρο από την μητέρα μου σε εμένα

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τι; Αν δεν ενεργοποιήσω το promo πακέτο μέχρι το τέλος του μήνα, θα αλλάξει κάτι;

 

_20171219_191722.jpg

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κακό πρόγραμμα εφόσον με 7 ευρω έχεις 300 προς όλους και 400 προς what's up συν 1400mb. Σαν το what's up δεν έχει έχω πάρει 60gb δωρεάν με το πάρε μοίρασε σε λίγους μήνες και με το promo 4 με 4 ευρώ το μήνα φτάνουν και περισσεύουν τα λεπτά ομιλίας.

 

Στάλθηκε από το SM-N930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις προσφορές της Cosmote που δεν ισχύουν για όλους έχει καταντήσει κουραστικό. Τα προνομιακά στo μετρό (οι υπόλοιποι κλιουτς), τα promos δεν ισχύουν για όλους (οι υπόλοιποι πάλι κλιουτς και ψάξτε να βρείτε που και ποιος θα σας στείλει τα ΑγιοΒασιλίτικα δώρα για 3 μέρες).

Δεν έχει καλό 4G η Wind, αλλιώς...

Edited by mouema
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε αυτό από Cosmote. Αν είχε και ελάχιστα sms προς όλους θα ήταν τέλειο 003f78a21ac7cdbf1cf0fd02762120cc.jpg

 

Θεωρώ την προσφορά εξαιρετική. Πολλά λεπτά προς Cosmote (ανώτερα των λεπτών προς What's Up), αρκετά MB και σίγουρα η διάρκεια των οποίων θα είναι 1 μήνα. Υπόψιν πως τον άλλο χρόνο, μειώνεται η διάρκεια του Reload It.

 

Τα λεπτά προς όλους μπορεί να μην είναι πολλά, ωστόσο η ελάχιστη διάρκεια κλήσης είναι 60 δευτερόλεπτα.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Τα λεπτά προς όλους μπορεί να μην είναι πολλά, ωστόσο η ελάχιστη διάρκεια κλήσης είναι 60 δευτερόλεπτα.

 

Εισαι σίγουρος για τη διάρκεια? Καρτοσυμβόλαιο είναι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...