Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το προνομιακό πακέτο what's up που δίνανε 1500 λεπτά ομιλίας και 1500 mb το έδινε η cosmote για πάντα . Αυτό είναι σίγουρο ; Υπάρχει κανένα link που να γράφει λεπτομέρειες ;

 

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=456601

MI 5 via Tapatalk

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Η cosmote ακολουθει την wind στη χρεωση 0,3 ανα ανανεωση απο 04/12/2017.

 

Διευκρινίζει σε ποιο είδος ανανέωσης επιβάλει αυτή την χρέωση; Μήπως εάν είναι από online/paypal δεν επιβάλει αυτή την χρέωση;

 

 

Link to comment
Share on other sites

Διευκρινίζει σε ποιο είδος ανανέωσης επιβάλει αυτή την χρέωση; Μήπως εάν είναι από online/paypal δεν επιβάλει αυτή την χρέωση;

 

Ναι, είναι για κάρτες από περίπτερο, online δεν έχει χρέωση

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι για κάρτες από περίπτερο, online δεν έχει χρέωση

 

Σ'ευχαριστώ leo, αν το καλοσκεφτούμε δεν συμφέρει κάποιος άλλος τρόπος ανανέωσης πέρα από τον online. Βέβαια από την άλλη πρέπει να έχει κανείς χρεωστική κτλ κάρτα/paypal αλλά σε σύγκριση με κάρτα από περίπτερο ή από κατάστημα συμφέρει πιο πολύ.

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου αλλά δεν μου ανοίγει .

 

οκ. Τελικά το κατάφερα και πάλι ευχαριστώ . Δεν ήξερα ότι υπάρχει ξεχωριστό θέμα για το προνομιακό whats up

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Σαφεστατα, online δεν εχει χρεωση 0,3. Νομιζω οτι δεν ειναι σαφες τι γινεται με την ανανεωση στα ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ.

 

Και εκεί θα υπάρχει η ίδια χρέωση

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια σιμ frog σε ενα κινητο που το δουλεύω σαν wifi spot, ξερει κανεις αν του βάλω το giga play για βιντεο κλπ θα τράβα απο αυτά τα gb οταν βλέπω βίντεο ή δεν θα τα αναγνωρίζει ( προσωπικα πιστεύω ότι δεν θα το αναγνωριζει, )
Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάω να ανανεώσεις εσύ αλλά για αυτόματη ανανέωση

Έχεις δίκιο, λάθος κατάλαβα και σωστή η διευκρίνιση.

Ισχύει αν ανανεώσεις το ίδιο πακέτο, δλδ να ξαναβάλεις 10 € και αφαιρώντας τα 4 € να σου ενεργοποιήσει τα 450' προσθέτοντας σε αυτά τα υπόλοιπα λεπτά και μεταθέτοντας την λήξη όλων για ένα ακόμη μήνα.

Αν ενεργοποιήσεις άλλο πακέτο, π.χ. των 250' με 6 €, δεν σου μεταφέρει τυχόν υπόλοιπο από τα 450'.

Αυτό δεν το ήξερα. Μου στέλνει βέβαια μήνυμα η Κοσμοκάρτα, όταν περάσει ο μήνας και λήξει το υπόλοιπο των 450' και μου προτείνει αυτό το πρόγραμμα. Φυσικά, προτιμώ να βάλω κάρτα και να πάρω τα 450', με 4€. :)

Αποκλειστικά για ΜΒ, υπάρχει στην Κοσμοκάρτα κάτι καλύτερο από το πακέτο των 600ΜΒ με 6€, που αναφέρεται στο site;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

 

Υπαρχει καποιο πακετο cosmokarta/whatsup για νεα καρτα, οπως αυτα που βγαζει η vodafone τελευταια με 2,5gb internet με 10€ κτλ;

Σε καθε περιπτωση για internet αξιζει κοσμοκαρτα ή whatsup?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

 

Υπαρχει καποιο πακετο cosmokarta/whatsup για νεα καρτα, οπως αυτα που βγαζει η vodafone τελευταια με 2,5gb internet με 10€ κτλ;

Σε καθε περιπτωση για internet αξιζει κοσμοκαρτα ή whatsup?

 

Ευχαριστω

 

Whats Up,μακραν καλυτερη απο την κοσμοκαρτα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Θα μεταφερθουν μονο τα λεπτα,οχι τα sms.Τα 5€ ειναι για να παρεις 2 φορες το παρε μοιρασε(300MB να δωσεις+100mb για σενα) αλλα επειδη τα πακετα που θελεις ειναι 7€+4€,

δηλαδη συνολο 11€ βαλε 10€ στην πρωτη ανανεωση,κανε παρε μοιρασε και βαλε αλλα 5€ και κανεις 2η φορα παρε μοιρασε.

Όσα κι αν βάλει, μοιράζοντας τα τάληρα αξιοποιεί ισάριθμα «πάρε-μοίρασε»· εν προκειμένω: 3 εκ των προαναφερθέντων & από 1½ "επαναφόρτωσέ το"+½Gb/½μήνα —1+1 τελικώς δηλαδή, τα υπόλοιπα ½ θα φανούν -προστιθέμενα- σε τυχόν επόμενο τάλαρο:!:

Link to comment
Share on other sites

Αποκλειστικά για ΜΒ, υπάρχει στην Κοσμοκάρτα κάτι καλύτερο από το πακέτο των 600ΜΒ με 6€, που αναφέρεται στο site;

Με διάρκεια μηνός μόνο αυτή.

Τα υπόλοιπα -> https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/cosmo_internet_epiloges.html

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις καταστρέψει την μια εκ των δύο twin Sim για να την κολλήσεις σε κάρτα SD ώστε να μπει σε συσκευή με υβριδικό slot, και χρειάζεται να αντιστρέψεις τη διαδικασία προσπαθώντας να αποφύγεις να δώσεις 16€ για αντικατάσταση του ζευγαριού στην cosmote...

198831a6073ffff5471a36dcd67113ef.jpg336bebb1af7e6cb6672d9491f8204e8f.jpg

 

Και η ανακούφιση όταν δουλεύει...

 

 

 

44c73cc2ef52d65fb2dd5501b75ce64e.jpg

 

Sent from my Moto E4

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω μια κοσμοκαρτα για την γιαγια και ξεμεινε απο χρονο ομιλιας.

Θελω να βρω μια λυση για απομακρυσμενο ελεγχο,γιατι ειναι στο χωριο.

1) Αλπακ σε Whats Up

2) Να βγαλω twin sim και να την χρησιμοποιω για αγορα πακετων απο αποσταση και μετα να ανοιγοκλεινει η γιαγια το τηλεφωνο μονη της.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Το περνας στο mycosmote και κανεις τη δουλειά σου,απλα θες τα αφμ,αδτ που ειχαν δηλωθει.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς και να ανανεώνεις από κατάστημα connote ή γερμανού και να τους λες να βάζουν και πακέτο αν θες. Το κόστος των 30 λεπτών/ μήνα είναι πολύ κατώτερο των 10 ευρώ που έχει το twin sim.

------------

Στέφανος

Link to comment
Share on other sites

Όταν αλλάξω από cosmokarta σε what's up, αλλάζει κάτι όσο αναφορά το υπόλοιπο που έχω μέσα; Δηλαδή αν π.χ λήγει 30/10, μετά την αλλαγή θα ισχύει πάλι το ίδιο ;
Link to comment
Share on other sites

Όταν αλλάξω από cosmokarta σε what's up, αλλάζει κάτι όσο αναφορά το υπόλοιπο που έχω μέσα; Δηλαδή αν π.χ λήγει 30/10, μετά την αλλαγή θα ισχύει πάλι το ίδιο ;

 

Νομίζω πως ναι. Ούτε ευρώ θα χάσεις.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Με διάρκεια μηνός μόνο αυτή.

Τα υπόλοιπα -> https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/cosmo_internet_epiloges.html

Είχα την κρυφή ελπίδα μήπως υπάρχουν κι άλλες επιλογές, πέρα από αυτές που αναφέρουν στο site, με αποστολή μηνύματος στο κέντρο τους...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω μια κοσμοκαρτα για την γιαγια και ξεμεινε απο χρονο ομιλιας.

Θελω να βρω μια λυση για απομακρυσμενο ελεγχο,γιατι ειναι στο χωριο.

1) Αλπακ σε Whats Up

2) Να βγαλω twin sim και να την χρησιμοποιω για αγορα πακετων απο αποσταση και μετα να ανοιγοκλεινει η γιαγια το τηλεφωνο μονη της.

Θέλεις να είναι υποχρεωτικά Cosmote; Εαν ναι, Frog και με 3 εύρω θα έχει πακέτο προς ολους (60-120 λεπτά, ανάλογα την εβδομαδα αγορας πακετου). Απλά οι online ανανεωσεις προσωπικά μου έχουν βγάλει την πίστη. Αλλιώς με 4 ευρω σε Q (150 λεπτά) και πιο εύκολη online ανανέωση (χωρίς αφμ, αρ.ταυτ.) και αγορά του πακετου online.

Edited by Popup
Link to comment
Share on other sites

&η Cosmoκάρτα δεν 'ν' κακιά…

Αναλόγως χρήσης, ως τάληρο τον μήνα, ενδεχομένως 1 απλή υπηρεσία Αγαπημένα Πρόσωπα αρκεί· ειδάλλως,

αυτόματη ενεργοποίηση &

κατά βούλησιν ανανέωση φυσικά, ανά τρίμηνο τουλάχιστον να μη χάνονται τυχόν υπόλοιπα —το 30άρι παρεμπιπτόντως +αθροίζεται σχεδόν ολόκληρο:yawn:

* Ο μεν :frog: θα συνέφερε εφόσον μπορούσε να το χειριστεί με κλήση@1330 -ιδίως οι παλιοί 2πλασιασμού, που φτάνει το €5/3μηνο & κάτι ψιλά~λ€4½ μηνιαίως- το δε "cosmote_μου" βοηθά την εκτίμηση|παρακολούθηση κατανάλωσης προς επιλογή κατάλληλων πακέτων ή διευκοΛύνει τις ανανεώσεις, προαιρετικώς πως:mobile:

Υ.Γ: Εξυπακούεται η ασυμβατότης του προτεινομένου με παλαιότερη προσφορά €10 κάρτας με 450' προς όλους, μετά -ή άνευ για τους ευνοημένους- χρέωσης €4:geek:

Link to comment
Share on other sites

οκ ναι 4 ευρω εχεις δικιο μιας και δεν ειχα δωσει ιδιεταιρη σημασια..

τωρα τι εχεις κανει αν επιτρεπεται και αν μπορω να το κανω και εγω και πως?

ευχαριστω εκ των προτερων

 

το γυρνας what up και καθε φορα που ανανεωνεις με 10ευρω το μηνα onilne παιρνεις 1200mb απο το reloaid it και εχεις και παρε μοιρασε αλλα 100mb δικα σου+300mb σε φιλους.Απο τα 10ευρω σου μενουν 8,93 ευρω και αγοραζεις το πακετο των 7,06 ευρω που εχει μεσα 400 λεπτα σε what up και 300 λεπτα προς ολους online παιρνεις το πακετο.ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ο χρονος ομιλιας μεταφερεται και το ιντερνετ στον επομενο μηνα αρκει να ενεργοποιηεις το ιδιο πακετο καθε μηνα.:):):):):):):):):):p:p:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...