Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν βάλεις στις 26 τα 500mb θα έχεις δηλαδή 700mb πχ; Αν σου είχανε μείνει 200 από τον προηγούμενο μήνα

Ναι αν βάλεις νέο πακετο λίγο πριν σου λήξει το προηγούμενο θα σου προστεθούν αυτά που περισεψαν στον επόμενο μηνα.

 

Δηλαδή παράδειγμα αν βάλεις σήμερα 27/1 500mb και σου περισεψουν 200mb στο τέλος του μηνα, όταν βαλεις νέο πακέτο των 500mb στις 27/2 λίγο ΠΡΙΝ ΛΉΞΕΙ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΎΜΕΝΌ ΠΑΚΕΤΟ ΣΟΥ Η ΜΙΑ ΜΈΡΑ ΠΡΙΝ θα πάρεις συν τα 200mb που σου περισεψαν από το προηγούμενο πακετο. 500 που θα βάλεις δηλαδή (η όσα βάλεις τέλος πάντων. Μπορεί να μην θες 500 και να επιλέξεις άλλο πακετακι) συν 200 που έμειναν από πριν ας πουμε.

 

 

Επίσης δεν είναι ανάγκη να βάζεις κάθε μήνα το ίδιο πακέτο αν δεν θες. Μπορεί τον ένα μήνα να βάλεις το πακέτο των 500mb με 7€ μπορεί τον άλλο να θες ένα φθηνότερο πακέτο των 200mb. Δεν έχει σημασία. Το ίδιο ισχύει για όλα αρκεί να ανανεώσεις με νέο πακετο πριν λήξει το προηγούμενο.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Κατάλαβα γιατί βλέπω και εγώ 5gb τώρα το κατάλαβα. Αυτό γίνεται μόνο στην cosmote;

Δεν ξέρω καθόλου για άλλες εταιρείες .....

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα γιατί βλέπω και εγώ 5gb τώρα το κατάλαβα. Αυτό γίνεται μόνο στην cosmote;

 

Στη Wind δε γίνεται.

Στη VF μόνο αν το ίδιο ακριβώς πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Well, "έχασα" περίπου 5GB που μάζευα εδώ και μήνες από πακέτα, επειδή δεν ήρθε ποτέ μήνυμα ειδοποίησης ότι θα λήξουν... Αν μιλήσω με το support λέτε να βγει τίποτε; :(

 

Βάζε ειδοποιήσεις στο κινητό σου 1-2 μέρες πριν. Μη βασίζεσαι στο μήνυμα τους γιατί έχει θέματα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!Το απόγευμα μου ήρθε το εξής μήνυμα από την Cosmote σε ένα καρτοκινητό Whats up...

ΓΙΑ ΤΗ ΒΕΛΤΙΣΤΗ ΠΑΡΟΧΗ ΤΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΜΑΣ KAI ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΣΑΣ ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΤΗΣ ΣΤΑΔΙΑΚΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΗΣ ΕΝΟΠΟΙΗΣΗΣ ΟΤΕ/COSMOTE, ΣΚΟΠΕΥΟΥΜΕ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΜΕ ΣΕ ΑΜΟΙΒΑΙΑ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΤΩΝ ΑΡΧΕΙΩΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΑ ΑΡΘΡΑ 12 ΚΑΙ 13 ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ 2472/1997, ΔΙΑΤΗΡΕΙΤΕ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΣΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙΡΡΗΣΗΣ ΣΤΗΝ ΩΣ ΑΝΩ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΕΝΤΟΣ ΕΝΟΣ (1) ΜΗΝΑ ΚΑΛΩΝΤΑΣ ΣΤΟ 13888 Η ΜΕ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΙΤΗΜΑΤΟΣ: FAX 210-6373140 Η CONSENT@COSMOTE.GR

Γνωρίζει κανένας τι είναι αυτό;

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Είναι σαφέστατο . Δεν χρειαζεται επεξήγηση

Οι δύο εταιρείες γίναν μία , και τα αρχεία με τα προσωπικά δεδομένα θα ενοποιηθούν . Απλό είναι.

Link to comment
Share on other sites

Είναι σαφέστατο . Δεν χρειαζεται επεξήγηση

Οι δύο εταιρείες γίναν μία , και τα αρχεία με τα προσωπικά δεδομένα θα ενοποιηθούν . Απλό είναι.

 

Γιατί όμως σου δίνει το δικαίωμα να αρνηθείς;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!Το απόγευμα μου ήρθε το εξής μήνυμα από την Cosmote σε ένα καρτοκινητό Whats up...

ΓΙΑ ΤΗ ΒΕΛΤΙΣΤΗ ΠΑΡΟΧΗ ΤΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΜΑΣ KAI ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΣΑΣ ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΤΗΣ ΣΤΑΔΙΑΚΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΗΣ ΕΝΟΠΟΙΗΣΗΣ ΟΤΕ/COSMOTE, ΣΚΟΠΕΥΟΥΜΕ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΜΕ ΣΕ ΑΜΟΙΒΑΙΑ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΤΩΝ ΑΡΧΕΙΩΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΑ ΑΡΘΡΑ 12 ΚΑΙ 13 ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ 2472/1997, ΔΙΑΤΗΡΕΙΤΕ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΣΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙΡΡΗΣΗΣ ΣΤΗΝ ΩΣ ΑΝΩ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΕΝΤΟΣ ΕΝΟΣ (1) ΜΗΝΑ ΚΑΛΩΝΤΑΣ ΣΤΟ 13888 Η ΜΕ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΙΤΗΜΑΤΟΣ: FAX 210-6373140 Η CONSENT@COSMOTE.GR

Γνωρίζει κανένας τι είναι αυτό;

 

Τους υποχρεώνει ο Νόμος:

http://www.dpa.gr/portal/page?_pageid=33,19052&_dad=portal&_schema=PORTAL#12

Link to comment
Share on other sites

Έχω cosmoκαρτα. Με τηλ στο 1330 δίνει 200 λεπτά για το ΣΚ. Δεν μου είχε έρθει μήνυμα.

 

Μην περιμένεις μήνυμα. Απλά πάρε.

 

Εμένα πριν απο 2-3 ημερες μου ηρθε το μύνημα, καλεσα πριν λίγο το 1330 αλλα μου λεει μονο τις επιλογες για τα πακέτα.

Δεν μου τιποτα γαι τα δωρεαν λεπτα, ουτε καποια επιλογη σχετικη.

Πρεπει να κανω κατι αλλο ???

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση:

Εχω μια ξεχασμενη WU και δεν θυμαμαι τον αριθμο της, δεν εχει μοναδες (και δεν θελω να βαλω ακομα), υπαρχει περιπτωση να μπορεσω να βρω τον αριθμο?

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση:

Εχω μια ξεχασμενη WU και δεν θυμαμαι τον αριθμο της, δεν εχει μοναδες (και δεν θελω να βαλω ακομα), υπαρχει περιπτωση να μπορεσω να βρω τον αριθμο?

Δεν έχει μονάδες ούτε για αναπάντητη???? Βάλε την στο κινητό σου και κάλεσε στο σταθερό σου να δεις τι νούμερο βγάζει. Η αν δεν έχει μια μεσα, βάλε την στο κινητό σου και κατέβασε την εφαρμογή της cosmote. Eκει μέσα θα σου τον δείξει τον αριθμο

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160129/6b11c4714f8522b086122097095d5ed7.jpg

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει μονάδες ούτε για αναπάντητη???? Βάλε την στο κινητό σου και κάλεσε στο σταθερό σου να δεις τι νούμερο βγάζει. Η αν δεν έχει μια μεσα, βάλε την στο κινητό σου και κατέβασε την εφαρμογή της cosmote. Eκει μέσα θα σου τον δείξει τον αριθμο

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160129/6b11c4714f8522b086122097095d5ed7.jpg

Ωραίος, μονάδες δεν έχει καθόλου, θα κάνω αυτό με την εφαρμογή της cosmote....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους και καλό μήνα. Σήμερα αντιμετώπισα το εξής θέμα: Μπήκα από το κινητό στο m.whatsup.gr, για να κάνω reload it. Μέχρι να μπω, φορτωνόταν η προεπιλεγμένη αρχική σελίδα cosmote.gr. Όταν τελείωσα και βγήκα από τον ιστό (η συσκευή είναι παμπάλαια nokia c5-00, δεν είναι smartphone), μου έλειπαν 20 MB. Ξαναδοκίμασα να μπω στο cosmote.gr και κάθε φορά, μου αφαιρούσε περίπου 5-7 MB. Εν τω μεταξύ, παρατήρησα ότι στο μήνυμα που έρχεται για τα MB κατά την ενημέρωση υπολοίπου, δεν αναφαίρει πλέον την απεριόριστη πλοήγηση στο Cosmote my view, που ανέφερε παλαιότερα. Εχει αλλάξει κάτι? Χρεώνεται πλέον η πλοήγηση στις σελίδες της Cosmote?
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά,η πλοήγηση μεσω wap στο cosmote myview δεν χρεωνόταν. Στη σελιδα της κοσμοτε λογικά χρεώνεται κανονικά. Αν χρησιμοποιεις opera επίσης χρεωνεσαι γιατι νομιζω χρησιμοποιεί proxy. Τα mb που σου αφαιρεί βέβαια,μου φαίνονται πολλά.
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά,η πλοήγηση μεσω wap στο cosmote myview δεν χρεωνόταν. Στη σελιδα της κοσμοτε λογικά χρεώνεται κανονικά. Αν χρησιμοποιεις opera επίσης χρεωνεσαι γιατι νομιζω χρησιμοποιεί proxy. Τα mb που σου αφαιρεί βέβαια,μου φαίνονται πολλά.

Ποτέ στο παρελθόν (μέχρι και τις 15 Ιανουαρίου, που είχα μπει τελευταία φορά) δε μου αφαιρούσε MB, ούτε στο cosmote.gr, ούτε στο m.whatsup.gr. Ίσως να έχουν αλλάξει κάτι "στα μουλωχτά".

Link to comment
Share on other sites

Λόγω εργασιών αναβάθμισης κάποιες υπηρεσίες του WHAT'S UP δεν είναι προσωρινά διαθέσιμες. Ευχαριστούμε για την κατανόηση.

whatsup

Link to comment
Share on other sites

Λόγω εργασιών αναβάθμισης κάποιες υπηρεσίες του WHAT'S UP δεν είναι προσωρινά διαθέσιμες. Ευχαριστούμε για την κατανόηση.

whatsup

 

Απο τις 6 το πρωι και μετα ξανά όπως λέει το ηχογραφημένο

Link to comment
Share on other sites

χθες μεταφέρθηκα από wind f2g σε cosmote what's up αν θελήσω να φύγω και από την cosnote μετά από πόσο καιρό μπορώ?
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να φυγεις αμέσως για οποίο δίκτυο επιθυμείς
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ποιο πακετο φοιτητικο ειναι καλυτερα - φθηνοτερο για internet?

εκει που μενω και οι 3 εχουν την ιδια ποιοτητα στο internet.

απο οτι ειδα μαλλον το cu που δινει 600mb αυτοματα.

καμια ιδεα η καμια κρυφη προσφορα?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ποιο πακετο φοιτητικο ειναι καλυτερα - φθηνοτερο για internet?

εκει που μενω και οι 3 εχουν την ιδια ποιοτητα στο internet.

απο οτι ειδα μαλλον το cu που δινει 600mb αυτοματα.

καμια ιδεα η καμια κρυφη προσφορα?ευχαριστω

 

Αν σε νοιάζουν τα Mb, της WIND είναι το καλύτερο (1Gb από την ανανέωση, 1,5 από το πακέτο των 8 ευρώ, 400Mb από το log and win). Τώρα στο VS μεταξύ Cosmote - VF, η δεύτερη δίνει τα 500Mb της ανανέωσης με δέκα ευρώ (που ανά περιόδους δίνει περισσότερα πχ μέχρι τις 15/2 δίνει 1Gb), τα 600 αυτόματα και κάποια λίγα μαζί με τα πακέτα ομιλίας πχ 200Mb στο πακέτο των 1000 λεπτών με 4 ευρώ στο οποίο η Cosmote δεν δίνει τίποτα.

Από την άλλη, η Cosmote δίνει 600 με την προϋπόθεση ανανέωσης, 600Mb απευθείας κάθε φορά που βάζεις κάρτα κι ό,τι πάρεις από το Reload it.

 

Και μια ερώτηση. Έκανα Reload it με χρυσό κωδικό και μου έδωσε διπλασιασμό χρόνου ομιλίας. Αυτό έχει κάποιο ελάχιστο, πχ με 5 ευρώ τα διπλασιάζει; Είναι για αγορά πακέτων ή προστίθεται σαν bonus;

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Είναι κανονικά χρήματα , και με 5 ευρώ τα διπλασιάζει εγώ θα έβαζα 30 ευρώ... αλλά εξαρτάται από τις ανάγκες σου.
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες ημέρες ήρθε στο κινητό μου το εξής sms απ' την Cosmote και πιστεύω και στα κινητά όλων όσων έχουν Cosmote:

 

Για την βέλτιστη παροχή των υπηρεσιών μας και την καλύτερη εξυπηρέτησή σας στο πλαίσιο της σταδιακής λειτουργικής ενοποίησης ΟΤΕ/COSMOTE σκοπεύουμε να προχωρήσουμε σε αμοιβαία επεξεργασία των αρχείων προσωπικών δεδομένων και σύμφωνα με τα άρθρα 12 και 13 του Νόμου 2472/1997, διατηρείτε το δικαίωμα πρόσβασης στα δεδομένα σας και αντίρρησης στην ως άνω επεξεργασία εντός ενός (1) μήνα καλώντας στο 13888 ή με αποστολή αιτήματος: fax 210-6373140 ή consent@cosmote.gr

 

Τι εννοεί ο ποιητής; Είναι καλό να στείλουμε ότι έχουμε αντίρρηση ή έτσι κι αλλιώς τα προσωπικά μας δεδομένα γίνονται φύλλο και φτερό όποτε θέλουν;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...