Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακόμα και σε συμβόλαια αργούν αυτή την περίοδο (να φταίνε άραγε οι προσφορές)! Ειδικά η ειδοποίηση κλήσεων αν το έχεις σβηστό μπορεί να έρθει και 1-2 μέρες μετά!

Τωρα που το σκέφτομαι εμένα δε μου έρχεται ποτέ.... Ξέρει κανένας πως την ενεργοποιώ??

Link to comment
Share on other sites

Τώρα να δω την κόσμοτε και το whats up που η wind έσπασε τον ανταγωνισμό και προσφέρει ομιλία και sms και επιπλέον 3gb internet και 1,5gb ίντερνετ από το μάιο και για όλο το 2010 και όλα αυτα εντελώς δωρεάν χωρίς να είσαι αναγκασμένος να βάλεις 5€. Εάν δεν αντιδράσει γρήγορα ο ανταγωνισμός πάει κάηκανε θα φύγουνε όλοι για wind αφού είναι δωρεάν και έχει ίντερνετ .

 

Τώρα να δω την κόσμοτε και το whats up που έσπασε τον ανταγωνισμό η wind που προσφέρει εκτός από ομιλία και sms και δωρεάν ίντερνετ από το κινητό δωρεάν και χωρίς να χρειάζεται να κανείς ανανέωση. Εκεί να δεις πόσοι θα την κάνουνε από την κόσμοτε με το χάλια δίκτυο της!. Μακάρι να γίνει. Αλλά από ότι βλέπω θα απαντήσει ο ανταγωνισμός γρήγορα διότι θα χάσει πολλούς για να δούμε τι θα γίνει τελικά. Πάντως πολύ καλή κίνηση αυτή της wind. Μπράβο!!!.

Edited by Petros the Great
Συνένωση μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την "τροποποίηση".

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Τώρα να δω την κόσμοτε και το whats up που έσπασε τον ανταγωνισμό η wind που προσφέρει εκτός από ομιλία και sms και δωρεάν ίντερνετ από το κινητό δωρεάν και χωρίς να χρειάζεται να κανείς ανανέωση. Εκεί να δεις πόσοι θα την κάνουνε από την κόσμοτε με το χάλια δίκτυο της!. Μακάρι να γίνει. Αλλά από ότι βλέπω θα απαντήσει ο ανταγωνισμός γρήγορα διότι θα χάσει πολλούς για να δούμε τι θα γίνει τελικά. Πάντως πολύ καλή κίνηση αυτή της wind. Μπράβο!!!.

 

Μακαρι να βγαλει η κοσμοτε απεριοριστο ιντερνετ. Γιατι τωρα που κοβη και το αϊμοντ θα τις φυγουν ολοι απο τα καρτοκινητα.Οσο για την γουϊντ εχει ενα προβλημα στο συστημα της (δεν εχει κοφτη στο υπολειπο μοναδων )και γραφει σε ανυποπτο χρονο μειον 50 κατι ευρω.και σηνηθως οι κατοχη τις ψαχνουν την τσεπη τους.Η πιο συμφερουσα λυση μεχρι αυτη τη στιγμη ειναι η Q η ξαδερφη της,χωρις να εχει αυτο το κακο για την τσεπη μας!Ευχομε η Κοσμοτε να απαντηση?

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να βγαλει η κοσμοτε απεριοριστο ιντερνετ. Γιατι τωρα που κοβη και το αϊμοντ θα τις φυγουν ολοι απο τα καρτοκινητα.Οσο για την γουϊντ εχει ενα προβλημα στο συστημα της (δεν εχει κοφτη στο υπολειπο μοναδων )και γραφει σε ανυποπτο χρονο μειον 50 κατι ευρω.και σηνηθως οι κατοχη τις ψαχνουν την τσεπη τους.Η πιο συμφερουσα λυση μεχρι αυτη τη στιγμη ειναι η Q η ξαδερφη της,χωρις να εχει αυτο το κακο για την τσεπη μας!Ευχομε η Κοσμοτε να απαντηση?

 

το παθαίνει αυτό και η κόσμοτε το είχε πάθει μια φιλη μου με την προσφορά του 2009 ενώ είχε υπόλοιπο από την συγκεκριμένη προσφορά την χρεώνε κανονικά και τις πήγε μείον 12€. Πιστεύω ότι φταει το σύστημα τις wind και τις cosmote που το σύστημα τους αργεί να ενημερωθεί για αυτό παθαίνουνέ αυτα στην vodafone πότε δεν μου είχε γίνει κάτι τέτοιο λειτουργεί αψογα!. Την έπαθα και εγώ με την wind με το δωρεάν facebook ενώ έμπαινα με χρεώνε. Και μου το είχανε πει στο 1260 ότι εάν τυχαίνει να τους ενημερώνω, αλλά δεν είχα άλλον αριθμό wind να τους πάρω. Στην κόσμοτε να δούμε πως θα αντιδράσει.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

το παθαίνει αυτό και η κόσμοτε το είχε πάθει μια φιλη μου με την προσφορά του 2009 ενώ είχε υπόλοιπο από την συγκεκριμένη προσφορά την χρεώνε κανονικά και τις πήγε μείον 12€. Πιστεύω ότι φταει το σύστημα τις wind και τις cosmote που το σύστημα τους αργεί να ενημερωθεί για αυτό παθαίνουνέ αυτα στην vodafone πότε δεν μου είχε γίνει κάτι τέτοιο λειτουργεί αψογα!. Την έπαθα και εγώ με την wind με το δωρεάν facebook ενώ έμπαινα με χρεώνε. Και μου το είχανε πει στο 1260 ότι εάν τυχαίνει να τους ενημερώνω, αλλά δεν είχα άλλον αριθμό wind να τους πάρω. Στην κόσμοτε να δούμε πως θα αντιδράσει.

 

Αυτο με που λες δεν υσχειη στη κοσμοτε σταματα η χρεωση στα 0.8 ευρω. Υσχειη μονο για τη γουϊντ.Οσο για την βονταφον το ιντερνετ που εχει ειναι για τα παιδακια με 30 η τα 250mb δεν μπορεις να πλοηγηθεις στο ιντερνετ ουτε 2 ωρες!

Edited by Balentino
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά έχω χάσει το... τόπι....ας με ξεμπλέξει κάποιος...

έχω ενεργό το ''call them all 600'' κι έχω κανει εγγραφή στο ''1500''

με την επόμενη κάρτα ανανέωσης θα περάσω αυτόματα στο 1500

η θα πρέπει να περάσουν οι 30 ημέρες για τα 600' κι έπειτα να

βάλω κάρτα???

Edited by VangelisG

OnePlus One Sandstone Black 64 GB+Tempered Glass Screen Protector+Flip Cover

ROM: Calkulin's OnePlus One v3.1

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με που λες δεν υσχειη στη κοσμοτε σταματα η χρεωση στα 0.8 ευρω. Υσχειη μονο για τη γουϊντ.

Aυτό που λέει ισχύει. Το έπαθα εγώ. 1 μήνα περίμενα να μου επιστρέψουν το ποσό οι παλιόβλαχοι.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά έχω χάσει το... τόπι....ας με ξεμπλέξει κάποιος...

έχω ενεργό το ''call them all 600'' κι έχω κανει εγγραφή στο ''1500''

με την επόμενη κάρτα ανανέωσης θα περάσω αυτόματα στο 1500

η θα πρέπει να περάσουν οι 30 ημέρες για τα 600' κι έπειτα να

βάλω κάρτα???

Προφανώς κάλεσες το 1330 και ενεργοποίησες την υπηρεσία.

Αν ισχύει αυτό που λέω, τότε, ΝΑΙ, με την επόμενη ανανέωση που θα κάνεις, θα μπουν αυτόματα 1.500' και 1.500 sms και θα σου μείνει το ποσό της κάρτας απείραχτο μειωμένο βέβαια από το φόρο καρτοκινητής.

Αυτό σημαίνει ότι δε χρειάζεται να ενεργοποιήσεις το call them all 600 γιατί πολύ απλά είναι τζάμπα λεφτά.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

εχω περιπου 30€ στην κάρτα μου και δεν βλέπω να τα χρησιμοποιω.Εχω ενεργοποιησει το 1330 αλλα αφου δεν θα κανω ανανεωση δεν θα παρω τα 1500.Αυτο με τα 3€ και τα 1500 ισχυει;Γιατί δεν το πρόλαβα να το κανω.Μπαίνω στο site του whatsUp και λεει 7€ τα 1200'.
Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Αφου ενεργοποιησες το 1330 δεν μπορεις το 1500+1500 αλλα μονο το 600 η 1200

Ok thnx!Επειδη στελνω συνεχεια sms στον αδερφο μου στην Γερμανια υπάρχει κανενας τροπος να πληρώνω λιγοτερα;

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Ok thnx!Επειδη στελνω συνεχεια sms στον αδερφο μου στην Γερμανια υπάρχει κανενας τροπος να πληρώνω λιγοτερα;

 

Η μονη επιλογή που έχεις για φτηνο sms σε γερμανικό κινητό είναι να πάρεις κάποιο άλλο πακέτο φτηνής καρτοκινητής για μηνυματα σε εξωτερικό, όπως carrefour mobile, frog mobile κλπ. Χρεωνουν 4λεπτά/μην

Edited by spartak
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσες να παρεις το πακετο ciao ειναι της cosmote και ειναι οτι πρεπει για εξωτερικο.

Μηνυμα 0,04 οπως ειπε και ο φιλος και ομιλια 0,42 το λεπτο.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά θα ακολουθήσει η cosmote τις προσφορές των άλλων 2 εταιριών για τα 1500' με €10 ? Αλλά που να κάνει τέτοια η cosmote. Νοοτροπία κρατικής εταιρίας. Όταν στο 6μηνο θα δει πεσμένα τα καρτοκινητά της θα τρέχει και δεν θα φθάνει...
Life is a game
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά θα ακολουθήσει η cosmote τις προσφορές των άλλων 2 εταιριών για τα 1500' με €10 ? Αλλά που να κάνει τέτοια η cosmote. Νοοτροπία κρατικής εταιρίας. Όταν στο 6μηνο θα δει πεσμένα τα καρτοκινητά της θα τρέχει και δεν θα φθάνει...

 

Παντως αν δεν το κανη δηλαδη τουλαχιστον θα της φυγουν οι μισοι.

Link to comment
Share on other sites

Παντως αν δεν το κανη δηλαδη τουλαχιστον θα της φυγουν οι μισοι.

εγω νομιζω οτι δεν φευγει ουτε το 3-5 %.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσες να παρεις το πακετο ciao ειναι της cosmote και ειναι οτι πρεπει για εξωτερικο.

Μηνυμα 0,04 οπως ειπε και ο φιλος και ομιλια 0,42 το λεπτο.

Αν μετατρεψω το Whats Up σε CIAO θα μπορούν οι αλλοι με Cosmote να με πάιρνουν τσαμπα ή θεωρούμε άλλο δίκτυο;;;

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

οσοι θα εχουν προγραμμα συμβολαιου απεριοριστο θα μπορουν να σε παρουν "απεριοριστα" οι whats up οχι
Link to comment
Share on other sites

οσοι θα εχουν προγραμμα συμβολαιου απεριοριστο θα μπορουν να σε παρουν "απεριοριστα" οι whats up οχι

 

Όχι. Για τους what's up θα είναι κλήση προς κινητό τηλέφωνο cosmote, άρα δεν θα γίνεται χρήση της προσφοράς. Μπορεί όμως αυτός που θα έχει το απεριόριστα, με πρόσθετο πάγιο 1,66€ να βάλει dual sim υπηρεσία με ένα what's up σαν δεύτερη γραμμή για να τον καλείτε εκεί ( αυτό κάνω εγώ προσωπικά ).

Link to comment
Share on other sites

Αν μετατρεψω το Whats Up σε CIAO θα μπορούν οι αλλοι με Cosmote να με πάιρνουν τσαμπα ή θεωρούμε άλλο δίκτυο;;;

 

βασικά δεν ξέρω αν μπορείς να κάνεις μετατροπή σε ciao απο whatsup.Ειναι ίδια εταιρία και στο μενου μετατροπης φαίνεται οτι μονο απο whatsup προς κοσμοκαρτα και το αντιστροφο μπορει να γινει αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

+1. Έχω την σοβαρότατη υπονοια ότι πρώτα πρέπει να πας σε άλλη εταιρεία και στη συνέχεια να επιστρέψεις.
Link to comment
Share on other sites

αν έχεις χρησιμοποιήσει πριν την 01/03/2010 το πακέτο των 3€, μπορείς να συνεχίσεις να χρησιμοποιείς το πακέτο των 3€, πράγμα το οποίο θα σου πρότεινα να κάνεις.

αν γραφτείς στο 1330, δεν θα μπορείς να χρησιμοποιήσεις μετά το πακέτο των 3€.

διαλέγεις και παίρνεις.

 

Επειδή και γω το ενεργοποίησα και το μετάνιωσα γιατί κακά τα ψέμματα το what's up το έχω για να καλώ what's up και οχι άλλα δίκτυα (για αυτή την περίπτωση έχω την σύνδεση) ούτε με συμφέρει να μαζεύω πιστωτικά υπόλοιπα στην κάρτα, κάλεσα το 1313 και μου είπαν οτι για να απενεργοποιηθεί η υπηρεσία στέλνω 1500off στο 1313.

 

Στο αν μετά την απεργοποίηση θα ισχύει το πακέτο των 3€ πήρα μια αντιφατική απάντηση.Μου απάντησαν οτι δεν ισχύει γιατί ενεργοποιήθηκε μια φορά η υπηρεσία στο 1330 αλλά μπορώ να δοκιμάσω να στείλω ναδω αν θα περάσει

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Για τους what's up θα είναι κλήση προς κινητό τηλέφωνο cosmote, άρα δεν θα γίνεται χρήση της προσφοράς. Μπορεί όμως αυτός που θα έχει το απεριόριστα, με πρόσθετο πάγιο 1,66€ να βάλει dual sim υπηρεσία με ένα what's up σαν δεύτερη γραμμή για να τον καλείτε εκεί ( αυτό κάνω εγώ προσωπικά ).

Φιλε Unique δεν καταλαβες το σκεπτικο μου, ειπα οτι αν ο φιλος το κανει ciao ή frog θα μπορουν να τον καλουν δωρεαν οσοι εχουν προγραμμα συμβολαιου απεριοριστο αλλα οχι τα what up

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...