Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην ομάδα..έχω unlimited συμβόλαιο στην Vodafone στα 30.5€ αλλά λόγο μετακόμισης σε επαρχιακή πόλη η Vodafone εκεί δεν έχει σήμα..μετά από τηλέφωνα κλπ παραδέχτηκαν και οι ίδιοι ότι έχει υπάρχει πρόβλημα σήματος και δεν γνωρίζουν πότε θα φτιαχτεί κλπ...μου πρότειναν μείωση τιμής στο συμβολαίου και μου έκαναν δώρο 2 πάγια αλλά εγώ θέλω να φύγω γιατί χωρίς σήμα μου ειναι αδιάφορα..το θέμα είναι γνωρίζεις κανεις αν έχει η cosmote καμιά παρόμοια προσφορά στα ίδια χρήματα?δεν υπάρχει σταθερό θελω μόνο για κινητό..η αν έχει κάποιος κάνα τηλ προσφορών κλπ!
Σας ευχαριστώ πολύ!

Παίζει να πάρεις ίδια τιμή η και μικρότερη αλλά θα πρέπει να ρωτήσεις και σε καταστήματα και τα εμπορικά τμήματα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Alexgold1 said:

Σε χωριό περίπου 20 χιλιόμετρα έξω από Τρίκαλα..αλλά και Τρίκαλα και Λάρισα πολλά σκαμπανεβάσματα από Ε/4G και σε κεντρικά σημεία 5G.

Ρώτα σε κατάστημα. Αν είσαι τυχερός θα βρεις τη συνδυαστική προσφορά με σταθερό θα το πάρεις στα 26 ευρώ.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, cmvr said:

Ρώτα σε κατάστημα. Αν είσαι τυχερός θα βρεις τη συνδυαστική προσφορά με σταθερό θα το πάρεις στα 26 ευρώ.

Εγώ πάντως όσο και αν προσπάθησα και με καταστήματα και με τηλεφωνικές προσφορές δεν πέτυχα καμία απολύτως προσφορά από την Cosmote που ήθελα να κάνω φορητότητα από καρτοκινητό άλλης εταιρείας σε συμβόλαιο Cosmote. Όλοι με ρωτούσαν αν έχω σταθερό Cosmote κι όταν απαντούσα ότι δεν έχω μου έλεγαν 40€.... λέω τρελοί είστε...η κόκκινη μου δίνει τα πάντα απεριόριστα με 25€...

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, damierom said:

.... λέω τρελοί είστε...η κόκκινη μου δίνει τα πάντα απεριόριστα με 25€...

Με ενδιαφέρει αυτό. Το έχει κάπου online ;

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, VIPdriver said:

Με ενδιαφέρει αυτό. Το έχει κάπου online ;

Να σου πω την αλήθεια.... εκμεταλλεύτηκα το εξής: Πριν από αρκετό καιρό στο site της Vodafone είχε Weekend Offers με φορητότητα από άλλη εταιρεία το unlimited ultra με 22€ αν είχες Vodafone σταθερή ή με 25€ αν δεν είχες. Εγώ δήλωσα να με καλέσουν.... αλλά δε με κάλεσαν ποτέ... οπότε μια μέρα "μου την έδωσε" και τους παίρνω τηλέφωνο ζητώντας τους σε αυστηρό ύφος τον λόγο που δε με κάλεσαν με αποτέλεσμα να χάσω την προσφορά. Λένε μας συγχωρείτε αλλά είχαμε πάρα πολύ μεγάλο όγκο κλήσεων και αδυνατουσαμε να ανταποκριθούμε. Τους λέω μπορούμε τουλάχιστον τώρα να γίνει κάτι; Λένε δυστυχώς όχι. Είστε απαράδεκτοι τους λέω και θα σας καταγγειλω για παραπλανητική διαφήμιση και το κλείνω. Σε 5 λεπτά με καλεί ο ίδιος και μου λέει κατ εξαίρεσιν μπορούμε να το κάνουμε για εσάς....κι έτσι κι έγινε...😂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα!μίλησα σε έναν αριθμό προσφορών της cosmote και μου είπαν για μια σύνδεση κινητής unlimited από 41€ στα 29€ λόγο σταθερού cosmote που θα γίνει cosmote one και για 2 συνδέσεις (και για την σύζυγο) στα 49.5€ +3€ για μια extra sim που ζήτησα..

Πως σας φαίνεται σαν προσφορα?λέτε να μπορεί να γινει κάτι καλύτερο?να περιμένω λίγο?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Alexgold1 said:

Καλησπέρα στην ομάδα!μίλησα σε έναν αριθμό προσφορών της cosmote και μου είπαν για μια σύνδεση κινητής unlimited από 41€ στα 29€ λόγο σταθερού cosmote που θα γίνει cosmote one και για 2 συνδέσεις (και για την σύζυγο) στα 49.5€ +3€ για μια extra sim που ζήτησα..

Πως σας φαίνεται σαν προσφορα?λέτε να μπορεί να γινει κάτι καλύτερο?να περιμένω λίγο?

Unlimited ολα για 25 ευρω και με κάλυψη κοσμοτε νομίζω είναι πολύ καλό. 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Alexgold1 said:

Καλησπέρα στην ομάδα!μίλησα σε έναν αριθμό προσφορών της cosmote και μου είπαν για μια σύνδεση κινητής unlimited από 41€ στα 29€ λόγο σταθερού cosmote που θα γίνει cosmote one και για 2 συνδέσεις (και για την σύζυγο) στα 49.5€ +3€ για μια extra sim που ζήτησα..

Πως σας φαίνεται σαν προσφορα?λέτε να μπορεί να γινει κάτι καλύτερο?να περιμένω λίγο?

Στο ValueDeals

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Gv2008 said:

Στο ValueDeals

Όχι έβαλα τον αριθμό μου στο site της cosmote και με καλεσαν αυτοί..λες να μιλήσω με valuedeals μήπως κάνουν κάτι καλύτερο?σε κατάστημα δεν έχω πάει ακόμη..

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, Alexgold1 said:

Όχι έβαλα τον αριθμό μου στο site της cosmote και με καλεσαν αυτοί..λες να μιλήσω με valuedeals μήπως κάνουν κάτι καλύτερο?σε κατάστημα δεν έχω πάει ακόμη..

Εγώ είχα πάρει πριν το Πάσχα προσφορά για 3 κινητά όλα απεριόριστα 63,68€

Link to comment
Share on other sites

Για να φέρω έναν ακόμη αριθμό σε απεριόριστα μου δώσανε την ίδια τιμή, 29,5€ με τέλη και αν τα κάνω σε Cosmote One με σταθερό πέφτουν 10% επιπλέον και τα 2. Μόνη διαφορά ότι στο δικό μου έχω και την έκπτωση -1€ λόγω ηλεκτρονικού λογαριασμού, ενώ το νέο συμβόλαιο δεν την έχει 

Link to comment
Share on other sites

On 14/6/2023 at 4:07 ΜΜ, panos43 said:

Τεχνικό θεμα στην ευρύτερη περιοχή. Εκτιμώμενη επίλυση σε 6 μερες!!! Επικοινώνησα μπας και δώσουν απεριόριστα στους αριθμούς του COSMOTE ONE αλλά το μόνο που δώσαν ηταν 5GB και 500 λεπτά στα ηδη απεριόριστα λεπτα. Επίσης ο ένας μου αριθμός είναι Vodafone και δεν πιάνουν καθολου τα δεδομενα οπότε ζήτησα μια eSIM να μου την στείλουν στο μειλ επιτόπου. Προφανώς και δεν γινόταν αυτό (εχει χαθεί η ουσία της eSIM που είναι η αποφυγή ταλαιπωρίας με κούριερ ή καταστήματα σε τέτοιες περιπτώσεις). Τελοσπαντων μου ειπαν να παω σε κατάστημα να ΠΛΗΡΩΣΩ 12€ που θα πιστωσουν αργότερα (κανεις δεν μου το εγγυειται αυτο). Υπενθυμίζω πως είναι Τετάρτη και έχουν κλεισει τα καταστήματα τους. Επίσης με την Σιμ που θα δίνανε φυσικα δεν θα εχει απεριόριστα αλλά μόνο 10GB . Εγω στη σταθερο πληρώνω για απεριόριστο Ίντερνετ και απαιτώ αυτο να έχω και σε περίπτωση βλάβης (να συμπληρώσω εδώ πως τον τελευταιο μηνα υπάρχουν συνεχεια τέτοιες διακοπες υπηρεσίας απλα κρατούσαν μόνο 1 μερα αντι για 6 όπως τωρα). Ντροπή απλα γιατί μέχρι και η Νοβα που στα τριήμερα είναι η μόνη που δεν δίνει δωρεάν δεδομενα, στις βλάβες δίνει απεριόριστα λεπτά και δεδομενα και με καινουρια σιμ αν δεν υπάρχει κινητο νοβα.

Ακριβώς,εμένα μου έδωσαν 35GB σε βλάβη σταθερού και αυτό πάλι καλά. 
Οι άλλες δυο απεριόριστα δίνουν…

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να αγοράσουμε κάποιο προϊόν τεχνολογίας από τον Γερμανό και να το βάλουμε σε δόσεις πληρώνοντας το μαζί με το πρόγραμμα συμβολαίου που έχουμε?

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, MeddlingMageGR said:

Μπορούμε να αγοράσουμε κάποιο προϊόν τεχνολογίας από τον Γερμανό και να το βάλουμε σε δόσεις πληρώνοντας το μαζί με το πρόγραμμα συμβολαίου που έχουμε?

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Έχω την εντύπωση ότι αυτή την υπηρεσία την παρέχει η κόκκινη εταιρεία 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Gv2008 said:

Έχω την εντύπωση ότι αυτή την υπηρεσία την παρέχει η κόκκινη εταιρεία 

Όταν είσαι 12 μήνες τουλάχιστον σε συμβόλαιο. 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα..να κάνω μια ερώτηση..στο cosmote family ο λογαριασμός βγαίνει σε ένα ΑΦΜ..ο δεύτερος αριθμος αν τον έχει η σύζυγος πως θα κάνει ταυτοποίηση σε τράπεζες κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα..να κάνω μια ερώτηση..στο cosmote family ο λογαριασμός βγαίνει σε ένα ΑΦΜ..ο δεύτερος αριθμος αν τον έχει η σύζυγος πως θα κάνει ταυτοποίηση σε τράπεζες κλπ?
Δεν χρειάζεται να κάνει κάτι αν τον είχε ήδη καταχωρημένο. Αν ζητηθεί από την τράπεζα απλά θα πάει έναν λογαριασμό και ας είναι σε άλλο όνομα

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, AlexM2 said:

Δεν χρειάζεται να κάνει κάτι αν τον είχε ήδη καταχωρημένο. Αν ζητηθεί από την τράπεζα απλά θα πάει έναν λογαριασμό και ας είναι σε άλλο όνομα

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εγώ που θα κάνω το συμβόλαιο στο δικό μου ΑΦΜ θα κάνω φορητότητα από Vodafone..ο άλλος αριθμός δλδ της γυναίκας θα είναι καινούργιος..πως θα γίνει η καταχώρηση κλπ σε τράπεζες η όπου αλλού χρειάζεται?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που θα κάνω το συμβόλαιο στο δικό μου ΑΦΜ θα κάνω φορητότητα από Vodafone..ο άλλος αριθμός δλδ της γυναίκας θα είναι καινούργιος..πως θα γίνει η καταχώρηση κλπ σε τράπεζες η όπου αλλού χρειάζεται?

Στην τράπεζα γίνεται από το internet banking απλά καταχωρεί τον καινούργιο αριθμό ή στο κατάστημα με λογαριασμό ή βεβαίωση από την εταιρεία την τράπεζα δεν την νοιάζει σε τι στοιχεία ειναι απλά για λόγους ασφαλείας. Στο gov απλά καταχωρεί τον καινούργιο αριθμό δεν χρειάζεται κάτι.

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Στο gov θα γίνει δεκτός αν μόνο πρωτα έχει γίνει δεκτός από κάποια τραπεζα.

Αν η τράπεζα έχει θέμα με τον λογαριασμό που είναι σε άλλο όνομα τότε απλώς βγάζεις μια ΥΔ προς την τράπεζα που δηλώνεις οτι ο τάδε αριθμός έχει παραχωρηθεί για χρήση στην τάδε 

Link to comment
Share on other sites

Στο gov θα γίνει δεκτός αν μόνο πρωτα έχει γίνει δεκτός από κάποια τραπεζα.
Αν η τράπεζα έχει θέμα με τον λογαριασμό που είναι σε άλλο όνομα τότε απλώς βγάζεις μια ΥΔ προς την τράπεζα που δηλώνεις οτι ο τάδε αριθμός έχει παραχωρηθεί για χρήση στην τάδε 

Καμία σχέση! Έχω δικαρτο και έχω άλλο τηλέφωνο στην τράπεζα και άλλο στο gov. Όπως και τα κινητά των δικών μου είναι στο δικό μου ΑΦΜ λόγω Cosmote one και δεν είχαν ποτέ θέμα στην τράπεζα. Παίρνω βεβαίωση από την εταιρεία και την πάνε στην τράπεζα και όλα καλά.

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Και πως δηλώνεις το τηλέφωνο που δεν είναι δηλωμένο σε κάποια τράπεζα αφού το πιστοποιεί με τραπεζικό ίδρυμα; Στο notify.gov.gr αναφέρομαι 

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

Και πως δηλώνεις το τηλέφωνο που δεν είναι δηλωμένο σε κάποια τράπεζα αφού το πιστοποιεί με τραπεζικό ίδρυμα; Στο notify.gov.gr αναφέρομαι 
Πας και στο δηλώνουν στο ΚΕΠ. Με βεβαίωση παρόχου ή λογαριασμό.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το μελλον ειναι οι extra sim για εξαιρετικο ιντερνετ στα σπιτια. Με 3 ευρω το μηνα ταχυτητες που πρεπει να πας σε 1GB fiber και παλι το upload ειναι 100mb ενω με 5g φτανει 160 και το down ειναι 1gb ενω με 5g ακουμπαει και 2gb. Ουτε ασχολεισαι με θεματα του οτε του χαλκου της οπτικης ουτε τιποτα. Και οσο φτιαχνετε το δικτυο τοσο καλυτερα θα ειναι τα πραγματα με Ν78 παντου και μεγαλυτερες χωρητικοτητες σε ολη την Ελλαδα. 3.826gb καταναλωση αυτο το μηνα σπιτι το zte 5001 εγραψε ακριβως αυτα οποτε ειναι 100% accurate η καταναλωση που δειχνει το ιδιο το router. Συμβολαιο με 13.70 το μηνα απεριοριστα τα παντα στο κινητο + 2 extra sim με 18.50 ευρω το μηνα παιζεις τρελη μπαλα γρηγορα και οικονομικα. 

Screenshot-1.png

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς πέφτει η ταχύτητα αν πολλοί κάνουν αυξημένη χρήση. Συνήθως δεν γίνεται, αλλά πχ εδώ Καλλιθέα πριν ένα 6μηνο βλέπαμε 600-800mbps και πλέον στην καλύτερη 300 (εντός σπιτιού). Προφανώς οι αναβαθμίσεις το βελτιώνουν αλλά αυτή τη στιγμή καμία Ν78 δεν θα λύσει το θέμα. 
Η εποχή του fiber like 5G θα έρθει με το SA 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...