Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Τα άτομα που έχουν τις συνδέσεις δεν θέλουν καθόλου τα καρτοκινητα για αυτό θέλω να πετύχω καλή τιμή μέσο φορητότητας. Εσύ έκανες αίτηση φορητότητας κ σ έδωσαν αυτή την τιμή? Από το 13888 στην έδωσαν?

 

Κοιτα,με συμβολαια δεν ασχολουμαι αλλα η κοσμοτε επειδη ειχαν οι γονεις μου συμβολαια ακολουθουσε και ακολουθαει την τακτικη δινω τοσο και πιο κατω δεν παει η τιμη.

Η καλυτερη λυση ειναι τα καρτοκινητα και κακως τα απορριπτουν.Αντι να πληρωνουν τον λογαριασμο,θα χανουν 10' απο τον χρονο τους καθε μηνα για να βαζουν καρτα μεσω ιντερνετ και τα πακετα τους.Το Whats Up δινει με 10€ 1.200MB Reload it για ενα μηνα.Αν κανουν και 2 ανανεωσεις απο 5€ η καθε μια παιρνουν 600MB ο καθενας για να δωσει ο ενας στον αλλο και 200Mb ο καθενας.Ειναι 100 επι 3 για να δωσουν και 100MB ο καθενας απο 2 φορες.

Βαζουν και 400' και 400sms προς Whats Up,300' και 300sms προς ολους και 200MB με 8,5€.

Αν δινει ο καθενας 300MB μεταξυ τους απο 2 φορες θα εχουν 2.200Mb καθε μηνα.

Αν εξαιρεσουμε την τριλεπτη χρεωση αξιζει.

Αλλιως θα προτεινα φορητοτητα στην μπλε η οποια δινει καλυτερες παροχες απο το mobile l συνολικα σε καρτοσυμβολαιο και βγαινει κατω απο 20€ ο καθε αριθμος.

Αρκει να τους καλυπτει το δικτυο της καθε εταιρειας φυσικα.Αυτο να εχουν υποψην.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ενας γνωστος ελαβε μηνυμα με αποστολεα κοσμοτε που ανεφερε κατι για δωρεαν παγια για 2 χρονια online και ειχε καποιο λινκ μεσα. Επειδή ο άνθρωπος δεν είναι πολυ σχετικος δεν μπορουσε να με διαφωτισει περαιτερω,και φοβοταν (και καλα εκανε νομιζω) να πατησει οτιδηποτε στο μήνυμα.

Υπάρχει καποια προσφορά για καποιο πρόγραμμα ή παιζει κανενα παραπλανητικο sms τελευταία?

Αν πρόκειται για online προσφορά που απευθύνεται? 13888? Σε κατάστημα θα ξέρουν κατι? Ανανεωση ειχε κανει περισυ,δεν ειναι ωρα για να ληξει αυτο που έχει δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κάτοχος συμβολαίου κοσμοτέ εδώ και 6+ χρόνια, τον τελευταίο χρόνο αυνειδητοποίησα (με μεγάλη καθυστέρηση βέβαια) την κοροιδία του πράγματος, σε σχέση με τις ανάγκες μου και τη χρήση που κάνω στο κινητό. Αυτή τη στιγμή είμαι στο πρόγραμμα Cosmote Mobile 25 και έχω 1500' προς Cosmote, 60' προς τα υπόλοιπα εθνικά δίκτυα, 350Mb δεδομένα, 1500 sms σε cosmote και 30 sms προς λοιπά δίκτυα.

Για όλα αυτά πληρώνω τελική τιμή γύρω στα 30 ευρώ το μήνα (με όλες τις επιβαρύνσεις), ποσό που θεωρώ υπερβολικό, δεδομένου ότι πλέον, λόγω και του viber, σπάνια ξεπερνάω σε χρήση τα 500' χρόνου σε cosmote, ενώ ενδεικτικά, σήμερα που λήγει ο μήνας του προγράμματος, έχω υπόλοιπο 59 λεπτά από τα 60 για χρόνο ομιλίας στα υπόλοιπα δίκτυα...Τα δεδομένα από την άλλη μου βγαίνουν οριακά, καθώς σήμερα το πρωί είχα υπόλοιπο μόλις 30 από τα 350 Mb (ιδανικά θα ήθελα τουλάχιστον 500 Mb). Με αυτά και αυτά με βλέπω δαγκωτό για καρτοκινητή..

Το συμβόλαιό μου έτσι κι αλλιώς έχει λήξει από τον περασμένο Οκτώβριο, οπότε δεν παίζει θέμα δέσμευσης. θα ήθελα λοιπόν τη βοήθειά σας παιδιά ως προς 2-3 σημεία που δεν γνωρίζω.

Κατ' αρχάς, ποια είναι η διαδικασία για να διακόψω το τωρινό συμβόλαιο; Μετάβαση σε κατάστημα Γερμανός πχ όπου δηλώνω την πρόθεση για διακοπή ή τηλέφωνο στο 13888 και ακολουθώ οδηγίες από εκεί;

Επίσης, κοιτώντας τα διαθέσιμα πακέτα whats up της Cosmote σκέφτομαι είτε το πακέτο COMBO CALL THEM ALL PLUSi με 8,5 ευρώ μαζί με το πακέτο 700MB με 7€ το μήνα, οπότε με 8,5+7=15,5 ευρώ το μήνα θα έχω: 400' + 400 SMS προς WHAT'S UP & 200’+ 200 SMS προς όλους + 200M + 700=900Mb, ή εναλλακτικά, το πακέτο 500’ προς WHAT’S UP και 100’ προς όλα τα δίκτυα με 5,04€ X 2 φορές το μήνα, μαζί με το πακέτο 700MB με 7€ το μήνα, οπότε με 5,04+5,04+7=17,08 €/μήνα θα έχω 1000' λεπτά προς Cosmote, 200' προς λοιπά δίκτυα και 700 Mb Internet. Βέβαια σε αυτή την περίπτωση δεν έχω καθόλου sms. Τα υπολογίζω σωστά ή μου διαφεύγει κάτι στα σενάρια που παρέθεσα;

Επίσης, στο whats up υπάρχει κάποιο πακέτο data που να δίνει περισσότερα Mb ίντερνετ από τα 700 με 7 ευρώ το μήνα;

Παρακαλώ για τη βοήθειά σας παιδιά.

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κάτοχος συμβολαίου κοσμοτέ εδώ και 6+ χρόνια, τον τελευταίο χρόνο αυνειδητοποίησα (με μεγάλη καθυστέρηση βέβαια) την κοροιδία του πράγματος, σε σχέση με τις ανάγκες μου και τη χρήση που κάνω στο κινητό. Αυτή τη στιγμή είμαι στο πρόγραμμα Cosmote Mobile 25 και έχω 1500' προς Cosmote, 60' προς τα υπόλοιπα εθνικά δίκτυα, 350Mb δεδομένα, 1500 sms σε cosmote και 30 sms προς λοιπά δίκτυα.

Για όλα αυτά πληρώνω τελική τιμή γύρω στα 30 ευρώ το μήνα (με όλες τις επιβαρύνσεις), ποσό που θεωρώ υπερβολικό, δεδομένου ότι πλέον, λόγω και του viber, σπάνια ξεπερνάω σε χρήση τα 500' χρόνου σε cosmote, ενώ ενδεικτικά, σήμερα που λήγει ο μήνας του προγράμματος, έχω υπόλοιπο 59 λεπτά από τα 60 για χρόνο ομιλίας στα υπόλοιπα δίκτυα...Τα δεδομένα από την άλλη μου βγαίνουν οριακά, καθώς σήμερα το πρωί είχα υπόλοιπο μόλις 30 από τα 350 Mb (ιδανικά θα ήθελα τουλάχιστον 500 Mb). Με αυτά και αυτά με βλέπω δαγκωτό για καρτοκινητή..

Το συμβόλαιό μου έτσι κι αλλιώς έχει λήξει από τον περασμένο Οκτώβριο, οπότε δεν παίζει θέμα δέσμευσης. θα ήθελα λοιπόν τη βοήθειά σας παιδιά ως προς 2-3 σημεία που δεν γνωρίζω.

Κατ' αρχάς, ποια είναι η διαδικασία για να διακόψω το τωρινό συμβόλαιο; Μετάβαση σε κατάστημα Γερμανός πχ όπου δηλώνω την πρόθεση για διακοπή ή τηλέφωνο στο 13888 και ακολουθώ οδηγίες από εκεί;

Επίσης, κοιτώντας τα διαθέσιμα πακέτα whats up της Cosmote σκέφτομαι είτε το πακέτο COMBO CALL THEM ALL PLUSi με 8,5 ευρώ μαζί με το πακέτο 700MB με 7€ το μήνα, οπότε με 8,5+7=15,5 ευρώ το μήνα θα έχω: 400' + 400 SMS προς WHAT'S UP & 200’+ 200 SMS προς όλους + 200M + 700=900Mb, ή εναλλακτικά, το πακέτο 500’ προς WHAT’S UP και 100’ προς όλα τα δίκτυα με 5,04€ X 2 φορές το μήνα, μαζί με το πακέτο 700MB με 7€ το μήνα, οπότε με 5,04+5,04+7=17,08 €/μήνα θα έχω 1000' λεπτά προς Cosmote, 200' προς λοιπά δίκτυα και 700 Mb Internet. Βέβαια σε αυτή την περίπτωση δεν έχω καθόλου sms. Τα υπολογίζω σωστά ή μου διαφεύγει κάτι στα σενάρια που παρέθεσα;

Επίσης, στο whats up υπάρχει κάποιο πακέτο data που να δίνει περισσότερα Mb ίντερνετ από τα 700 με 7 ευρώ το μήνα;

Παρακαλώ για τη βοήθειά σας παιδιά.

Με μία γρήγορη ματιά, οι υπολογισμοί σου είναι σωστοί. Για συγκεκριμένα πακέτα, καλύτερα να ρωτήσεις και στο θέμα της καρτοκινητής, αλλά οποιαδήποτε από τις επιλογές που αναφέρεις φαίνεται ότι θα σε εξυπηρετεί.

Το βασικό είναι να επιβεβαιώσεις εάν έχεις υποχρέωση παραμονής στο συμβόλαιό σου ή είσαι σε καθεστώς αορίστου χρόνου. Στη δεύτερη περίπτωση, απλά ζητάς την μετατροπή σε καρτοκινητό και περιμένεις να υλοποιηθεί. Στην αρχή θα είναι Cosmoκάρτα, αλλά δικαιούσαι μία δωρεάν αλλαγή σε άλλο πακέτο, πχ Whatsup.

Εάν έχεις ανανεώσει το συμβόλαιο για συγκεκριμένο διάστημα (με επιδότηση ή έκπτωση παγίου) θα πρέπει είτε να περιμένεις να λήξει, ή να πληρώσεις το τέλος πρόωρης διακοπής που θα σου ζητήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Υποχρέωση παραμονής σίγουρα δεν έχω, ούτε παίζει θέμα με πέναλτι αποχώρησης. Αορίστου είναι το συμβόλαιο. Έχει λήξει από τον περασμένο Οκτώβριο, και γιαυτό με έχουν ζαλίσει στα sms και στα email για ανανέωση συμβολαίου, όπου βέβαια παίζουν κάτι γελοίες προσφορές.

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κάτοχος συμβολαίου κοσμοτέ εδώ και 6+ χρόνια, τον τελευταίο χρόνο αυνειδητοποίησα (με μεγάλη καθυστέρηση βέβαια) την κοροιδία του πράγματος, σε σχέση με τις ανάγκες μου και τη χρήση που κάνω στο κινητό. Αυτή τη στιγμή είμαι στο πρόγραμμα Cosmote Mobile 25 και έχω 1500' προς Cosmote, 60' προς τα υπόλοιπα εθνικά δίκτυα, 350Mb δεδομένα, 1500 sms σε cosmote και 30 sms προς λοιπά δίκτυα.

Για όλα αυτά πληρώνω τελική τιμή γύρω στα 30 ευρώ το μήνα (με όλες τις επιβαρύνσεις), ποσό που θεωρώ υπερβολικό, δεδομένου ότι πλέον, λόγω και του viber, σπάνια ξεπερνάω σε χρήση τα 500' χρόνου σε cosmote, ενώ ενδεικτικά, σήμερα που λήγει ο μήνας του προγράμματος, έχω υπόλοιπο 59 λεπτά από τα 60 για χρόνο ομιλίας στα υπόλοιπα δίκτυα...Τα δεδομένα από την άλλη μου βγαίνουν οριακά, καθώς σήμερα το πρωί είχα υπόλοιπο μόλις 30 από τα 350 Mb (ιδανικά θα ήθελα τουλάχιστον 500 Mb). Με αυτά και αυτά με βλέπω δαγκωτό για καρτοκινητή..

Το συμβόλαιό μου έτσι κι αλλιώς έχει λήξει από τον περασμένο Οκτώβριο, οπότε δεν παίζει θέμα δέσμευσης. θα ήθελα λοιπόν τη βοήθειά σας παιδιά ως προς 2-3 σημεία που δεν γνωρίζω.

Κατ' αρχάς, ποια είναι η διαδικασία για να διακόψω το τωρινό συμβόλαιο; Μετάβαση σε κατάστημα Γερμανός πχ όπου δηλώνω την πρόθεση για διακοπή ή τηλέφωνο στο 13888 και ακολουθώ οδηγίες από εκεί;

Επίσης, κοιτώντας τα διαθέσιμα πακέτα whats up της Cosmote σκέφτομαι είτε το πακέτο COMBO CALL THEM ALL PLUSi με 8,5 ευρώ μαζί με το πακέτο 700MB με 7€ το μήνα, οπότε με 8,5+7=15,5 ευρώ το μήνα θα έχω: 400' + 400 SMS προς WHAT'S UP & 200’+ 200 SMS προς όλους + 200M + 700=900Mb, ή εναλλακτικά, το πακέτο 500’ προς WHAT’S UP και 100’ προς όλα τα δίκτυα με 5,04€ X 2 φορές το μήνα, μαζί με το πακέτο 700MB με 7€ το μήνα, οπότε με 5,04+5,04+7=17,08 €/μήνα θα έχω 1000' λεπτά προς Cosmote, 200' προς λοιπά δίκτυα και 700 Mb Internet. Βέβαια σε αυτή την περίπτωση δεν έχω καθόλου sms. Τα υπολογίζω σωστά ή μου διαφεύγει κάτι στα σενάρια που παρέθεσα;

Επίσης, στο whats up υπάρχει κάποιο πακέτο data που να δίνει περισσότερα Mb ίντερνετ από τα 700 με 7 ευρώ το μήνα;

Παρακαλώ για τη βοήθειά σας παιδιά.

 

Λοιπον τα 700Mb με 7€ αστα.

Αν θες ιντερνετ πραγματικο,βαζε 3Gb με 4€ καθε εβδομαδα.

Για πακετο θα κανεις το εξης αν εχεις φιλους σε whats up.

Βρες εναν που βαζει καθε μηνα και κανε παρε μοιρασε δινοντας 300Mb ο ενας στον αλλο και 100Mb ο καθενας

Βαζεις 5€-->παρε μοιρασε-->ξανα αλλα 5€-->Reload it-->παρε μοιρασε

1.200Mb και 200Mb τζαμπα.Και 600Mb να στειλεις σε φιλους.

Και το πακετο που λες με 8,5€ ειναι 400' και 400 sms προς Whats up.

300' και sms προς ολους και 200Mb.

Συνολο 400' και 400 sms προς Whats Up.

300' και 300 sms προς ολους

1.600Mb,αν παρεις και αλλα 600 απο το παρε μοιρασε με φιλους θα πας στα 2.200Mb.

Ολα αυτα προυποθετει online ανανεωση με 5€ απο 2 φορες.Αν βαλεις 10€ απλα κανεις ενα παρε μοιρασε.Τα 1.200Mb εχουν διαρκεια εναν μηνα και ειτε βαλεις 2 φορες απο 5€ ειτε μια φορα απο 10€ το παιρνεις.

Μεταφερονται ολα εκτος απο μηνυματα στον επομενο μηνα.

Και deals 4 you στο 19019 με 20 λεπτα μπορεις να παρεις αν θελεις.

Εχει 1+1 προσφορες αρκετα καλες.

Θα δινεις το 1/3 πλεον σε χρηματα και θα καλυπτεις οχι μονο τα λεπτα αλλα και τα MB.Μην ξεχνας οτι υπηρεσιες wifi calling,volte και 4G ολα κανονικα παιζουν.

Για διακοπη συμβολαιου,παιρνεις 13888 και ζητας να μιλησεις με εκπροσωπο.Ζητας διακοπη συμβολαιου και ζητα κωδικο διακοπης να πας σε καταστημα.Πες να γυρισουν τον αριθμο καρτοκινητο.Θα πας απο συμβολαιο σε κοσμοκαρτα,στελνεις αλπακ στο 1314 και γραφεις W για Whats Up.

Θα σου ερθει μηνυμα απαντητικο και θα σου λεει πως θα κανεις αλλαγη.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τα 700Mb με 7€ αστα.

Αν θες ιντερνετ πραγματικο,βαζε 3Gb με 4€ καθε εβδομαδα.

Για πακετο θα κανεις το εξης αν εχεις φιλους σε whats up.

Βρες εναν που βαζει καθε μηνα και κανε παρε μοιρασε δινοντας 300Mb ο ενας στον αλλο και 100Mb ο καθενας

Βαζεις 5€-->παρε μοιρασε-->ξανα αλλα 5€-->Reload it-->παρε μοιρασε

1.200Mb και 200Mb τζαμπα.Και 600Mb να στειλεις σε φιλους.

Και το πακετο που λες με 8,5€ ειναι 400' και 400 sms προς Whats up.

300' και sms προς ολους και 200Mb.

Συνολο 400' και 400 sms προς Whats Up.

300' και 300 sms προς ολους

1.600Mb,αν παρεις και αλλα 600 απο το παρε μοιρασε με φιλους θα πας στα 2.200Mb.

Ολα αυτα προυποθετει online ανανεωση με 5€ απο 2 φορες.Αν βαλεις 10€ απλα κανεις ενα παρε μοιρασε.Τα 1.200Mb εχουν διαρκεια εναν μηνα και ειτε βαλεις 2 φορες απο 5€ ειτε μια φορα απο 10€ το παιρνεις.

Μεταφερονται ολα εκτος απο μηνυματα στον επομενο μηνα.

Και deals 4 you στο 19019 με 20 λεπτα μπορεις να παρεις αν θελεις.

Εχει 1+1 προσφορες αρκετα καλες.

Θα δινεις το 1/3 πλεον σε χρηματα και θα καλυπτεις οχι μονο τα λεπτα αλλα και τα MB.Μην ξεχνας οτι υπηρεσιες wifi calling,volte και 4G ολα κανονικα παιζουν.

Για διακοπη συμβολαιου,παιρνεις 13888 και ζητας να μιλησεις με εκπροσωπο.Ζητας διακοπη συμβολαιου και ζητα κωδικο διακοπης να πας σε καταστημα.Πες να γυρισουν τον αριθμο καρτοκινητο.Θα πας απο συμβολαιο σε κοσμοκαρτα,στελνεις αλπακ στο 1314 και γραφεις W για Whats Up.

Θα σου ερθει μηνυμα απαντητικο και θα σου λεει πως θα κανεις αλλαγη.

Τα πακέτα με 5 ευρώ εννοείς τα 500’ προς WHAT’S UP και 100’ προς όλα τα δίκτυα με 5,04 ευρώ κάθε φορά;

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Τα 500 προς cosmote που ξοδεψες τον μήνα αυτό ηταν προς wu ή προς την cosmote γενικότερα; Και τι διαρκειας κλησεις; Γιατί αν είναι προς cosmote και όχι προς wu, τοτε κανοντας το wu και με το πακέτο combo them all παίρνεις 300 προς όλους με ανα 3 λεπτα χρεωση απο τα οποία θα αφαιρούνται και οι κλήσεις και προς cosmote (συμβόλαια και cosmokarta,frog) και τα αλλα δίκτυα. Αν έχεις προς wu κλήσεις πας απο τα 400 του πακέτου. Απο την αλλη βάζοντας 2 κάρτες το μήνα δηλαδή 20€ και καθαρά μένουν 17.86 και αγοράζεις δυο φορές το combo ενω παίρνεις 2 reloadit δηλαδή 1.2gbx2 οπότε σε αυτά τα χρηματα εχεις πανω απο 2.5gb το μήνα υπερκαλύπτοντας τις ιντερνετικες ανάγκες σου και λογικά και της ομιλίας ίσως οριακά ανάλογα τις κλήσεις και την διάρκεια τους

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! εχω ενα πρόγραμμα με παγιο με 15,90 τον μηνα τωρα το εχει 12,90 που δινει 2,5GB την μερα και αλλα τοσα το βραδυ. Αυτό https://www.cosmote.gr/eshop/global/gadgets/configurator.jsp?productId=prod780026_prod&skuId=mtb_482

Εχει μεσα στο cosmote app το giga now αλλα λειπουν πλεον για day και SK!

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/packs_giga_now_bus.html

ειχε όλα αυτά δλδ, αναφερει στο app στον τιτλο για μηνα, μερα ή ΣΚ αλλα δειχνει μονο επιλογες για έναν μηνα!!!

όπως βλέπουμε τωρα λεει cosmote business mobile!!!

η καρτα είναι πανω σε στικ σε ρουτερ και δεν μπορω να στειλω ευκολα SMS αν χρειαστεί.

Επειδή παω τωρα στο εξοχικο τα ΣΚ με ενδιαφερει το πακετο για το SK για να μην χαλαω δεδομενα από του μηνα.

Εχω και εναλλακτικο ιντερνετ μεσω ασυρματων δικτυων (AWMN) από το σπιτι μου στην Αθηνα ή γειτονα αλλα δεν είναι 100% αξιοπιστα, δεν παιζουν παντα και η ταχυτητα δεν συγκρινεται με το 4G.

θα ελεγα ότι καταργηθηκαν και είναι για τα business, αλλα γιατι στο app όταν παω στο giga now στον τιτλο λεει εδώ διαλέγεις πακετο για ΣΚ, ημερα ή μηνα, αλλα δειχνει ΜΟΝΟ τα 2 πακετα για μηνα?

Γνωρίζει κανείς τι εγινε για να μην χρεωνομαι τηλεφώνημα στο 13888?

 

καλημέρα! σχετικα με τα παραπανω, εστειλα email τελικα και με πηραν χτες 2 φορες. Τελικα πλεον εχει μονο μηνιαια πακετα για τετοια προγράμματα (που αν δεν είναι σε προσφορα οι τιμες είναι εκτος πραγματικότητας), μονο στο business που εχει όμως και ομιλια μαζι όπως μου ειπαν εχει και άλλες επιλογες.

Πχ τωρα εχει για το 3ημερο (για οσους είναι 3ημερο) 5GB αν θυμαμαι καλα με 0.90 ευρω και δεν το εχει στο δικο μου giga now :mad::mad::mad:

oσο γιατι τα δειχνει στην εφαρμογή είναι επειδή παιζει για όλα τα προγράμματα και μετα που επιλεγεις το νουμερο σου βλεπει ότι δεν είναι για εσενα και τρως ακυρο….:O

αυτά προς ενημερωση για οσους ενδιαφέρονται....

οποτε πρεπει να βρω καποιο μηχανημα (για να εχω και καλο σημα) να παιζω με twin sim W.U και να τα παιρνω από εκει τα δωρακια...;)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση :

 

Ένα απλό οικονομικό συμβόλαιο με καμιά 300 αρια λεπτά προς όλους υπάρχει ;;

Βρήκα σε ένα site που συγκρίνει τιμές ένα πρόγραμμα με 7.06€ .

Υπάρχει όντως αυτό ;;

Αν όχι ένα απλό οικονομικό για τη μητέρα μου θα ήθελα που ήδη έχει αριθμό what's up.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση :

 

Ένα απλό οικονομικό συμβόλαιο με καμιά 300 αρια λεπτά προς όλους υπάρχει ;;

Βρήκα σε ένα site που συγκρίνει τιμές ένα πρόγραμμα με 7.06€ .

Υπάρχει όντως αυτό ;;

Αν όχι ένα απλό οικονομικό για τη μητέρα μου θα ήθελα που ήδη έχει αριθμό what's up.

 

Συμβολαιο οχι.

Καρτοκινητο whats up με 7,5€ δινει 400' προς Whats Up,200' προς ολους και 100MB.Με online ενεργοποιηση ειναι 300' προς ολους.

Αν κανει κλησεις μικρες,κατω απο 3' ας παει Frog

Edited by Vasileios
Συγκρίσεις δικτύων δεν έχουν θέση σε αυτό το νήμα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!Εχω cosmote xl στα 60 ευρω το οποίο με εκπτωσεις παει στα 50 και το. Το συμβολαιο μολις έληξε. Μου προσφέρουν 320 ευρώ για συσκευη ή 20 ευρω μειωση σε παγιο.

Επίσης εχω 2 σταθερα σε cosmote double play το ένα στα 22 ευρω το οποίο λήγει μέσα στην εβδομαδα και το άλλο στα 44 ευρώ το οποίο λήγει του χρόνου. Επίσης έχω και cosmote tv το οποίο λήει σε μερικους μήνες.

Σε άλλη εταιρεία μου προσφερουν 65 ευρώ για κινητο και σταθερο μαζι για δυο χρόνια?

Αξίζει να κανω αίτηση φορητότητας? Θεωρω πως με τόσους λογαριασμούς σε cosmote θα έπρεπε να μου κανουν αλύτερη προσφορα σε cosmote.

Edited by Vasileios
Συγκρίσεις δικτύων.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά 18 χρόνια το ίδιο νούμερο σε Cosmote. Έληξε το συμβόλαιο μου. Έκανα κατάργηση το νούμερο πού σημαίνει δεν πλήρωσα τίποτα πέναλτι και από δω και πέρα θα έχω ένα προνομιακο what's up με 1500 mb Internet και 1500 λεπτά προς όλους χωριά τα δώρα και όλα αυτά με 8.5 ευρώ. Νομίζω όλοι κολλάμε να αλλάξουμε αριθμό και χάνουμε τις πραγματικές ευκαιρίες με νέα νούμερα ...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!Εχω cosmote xl στα 60 ευρω το οποίο με εκπτωσεις παει στα 50 και το. Το συμβολαιο μολις έληξε. Μου προσφέρουν 320 ευρώ για συσκευη ή 20 ευρω μειωση σε παγιο.

Επίσης εχω 2 σταθερα σε cosmote double play το ένα στα 22 ευρω το οποίο λήγει μέσα στην εβδομαδα και το άλλο στα 44 ευρώ το οποίο λήγει του χρόνου. Επίσης έχω και cosmote tv το οποίο λήει σε μερικους μήνες.

Σε άλλη εταιρεία μου προσφερουν 65 ευρώ για κινητο και σταθερο μαζι για δυο χρόνια?

Αξίζει να κανω αίτηση φορητότητας? Θεωρω πως με τόσους λογαριασμούς σε cosmote θα έπρεπε να μου κανουν αλύτερη προσφορα σε cosmote.

 

Η κοσμοτε παντα δινει μια χ τιμη και δεν τους καιγεται αν φυγεις.γιατι εδω και χρονια ειναι κοντα στο 50% των συνολικων συνδρομητων.Αν παει στο 50,01% θα παρεμβει στις τιμες η εεττ ωστε να μην γινει αθεμιτος ανταγωνισμος στις αλλες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ παιδιά 18 χρόνια το ίδιο νούμερο σε Cosmote. Έληξε το συμβόλαιο μου. Έκανα κατάργηση το νούμερο πού σημαίνει δεν πλήρωσα τίποτα πέναλτι και από δω και πέρα θα έχω ένα προνομιακο what's up με 1500 mb Internet και 1500 λεπτά προς όλους χωριά τα δώρα και όλα αυτά με 8.5 ευρώ. Νομίζω όλοι κολλάμε να αλλάξουμε αριθμό και χάνουμε τις πραγματικές ευκαιρίες με νέα νούμερα ...

 

Ακριβως...αν και ειναι δυσκολο για ορισμενους.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ή γυναίκα μου έχει συμβόλαιο και 1 γιγα ίντερνετ , αν ενεργοποιήσει giga now με 2 γιγα καταργείται το παλιό και θα ισχύσει μόνο το καινούριο πακέτο ή να πάμε σε κατάστημα για την όλη διαδικασία?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ή γυναίκα μου έχει συμβόλαιο και 1 γιγα ίντερνετ , αν ενεργοποιήσει giga now με 2 γιγα καταργείται το παλιό και θα ισχύσει μόνο το καινούριο πακέτο ή να πάμε σε κατάστημα για την όλη διαδικασία?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Θα έχεις 3GB σύνολο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για διακοπή καρτοσυμβολαιου cosmote, κανονικά και με το νόμο, μετά τη λήξη του συμβολαίου, μου ζητάνε τέλη αποσύνδεσης 15€. Είναι δυνατόν? Πριν απο 6 μήνες διέκοψα συμβόλαιο στη γιωταφον και δεν πλήρωσα τίποτα και εδώ που είμαι καθόλα σωστός μου ζητάνε χαράτσι?
Link to comment
Share on other sites

Για διακοπή καρτοσυμβολαιου cosmote, κανονικά και με το νόμο, μετά τη λήξη του συμβολαίου, μου ζητάνε τέλη αποσύνδεσης 15€. Είναι δυνατόν? Πριν απο 6 μήνες διέκοψα συμβόλαιο στη γιωταφον και δεν πλήρωσα τίποτα και εδώ που είμαι καθόλα σωστός μου ζητάνε χαράτσι?

 

Είναι μία από τις αλλαγές που είχαν ανακοινώσει πριν από κάμποσους μήνες. Εάν σε έχει επηρεάσει άλλη τροποποίηση όρων εντός του διαστήματος που προβλέπει η ΕΕΤΤ, μπορείς να φύγεις αζημίως. Διαφορετικά, τα 15€ τα έχεις de facto αποδεχτεί.

Link to comment
Share on other sites

Είναι μία από τις αλλαγές που είχαν ανακοινώσει πριν από κάμποσους μήνες. Εάν σε έχει επηρεάσει άλλη τροποποίηση όρων εντός του διαστήματος που προβλέπει η ΕΕΤΤ, μπορείς να φύγεις αζημίως. Διαφορετικά, τα 15€ τα έχεις de facto αποδεχτεί.

Άρα όντως ισχύει. Τα πληρώνω και γλυτώνω, κατάλαβα. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Για διακοπή καρτοσυμβολαιου cosmote, κανονικά και με το νόμο, μετά τη λήξη του συμβολαίου, μου ζητάνε τέλη αποσύνδεσης 15€. Είναι δυνατόν? Πριν απο 6 μήνες διέκοψα συμβόλαιο στη γιωταφον και δεν πλήρωσα τίποτα και εδώ που είμαι καθόλα σωστός μου ζητάνε χαράτσι?
Πριν 2 μέρες πήρα και εγώ τηλέφωνο την Cosmote για να διακόψω 2 υπηρεσίες, 1 Extra SIM σε ένα πακέτο mobile ίντερνετ, και 1 σύνδεση χωρίς πάγιο (το οποίο με χρεώνουν κανονικά 5 ευρώ το μήνα). Μου ζήτησαν 15+15.

Μου είναι παντελώς άχρηστα και έτσι έκανα τη καρδιά μου πέτρα και τα διέκοψα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εδώ γράφουμε και για σταθερό κοσμοτε; εάν ναι σε συμβόλαιο που λήγει 19 Ιουλίου με έκδοση λογαριασμού κάθε 1η του μήνα(άρα 1η Ιουλίου) πότε φεύγουμε ή αλλάζουμε πακέτο προς τα κάτω χωρίς ποινή;
Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι το σωστό θέμα. Φεύγεις τη μέρα που λήγει το συμβόλαιο.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

να ρωτησω κατι, στα προγράμματα cosmote mobile internet ειχε στο app πακετα giga now για ημερα ή ΣΚ, τωρα εχουν κανει φτερα και εχει μονο 2 για μηνα, το ένα με 14.90 για 3GB και ένα με 9.90 για 2GB που φυσικα είναι ακρως απαράδεκτες αυτές οι τιμες.

Επισης εβγαζαν κανα δωρακι πχ του Αγιου Πνεύματος ολοι πηραν σε αυτό τιποτα.

Το εδειχνε στην σελιδα όμως το πατησα εβγαλε μυνημα και δεν εγινε ποτε τελικα, όπως και όλα τα αλλα τα εχει στην σελιδα.

Ειχα παρει τηλ στην COSMOTE και μου ειπαν ότι δεν ειχε ποτε!!! ενώ εγω εβαζα πχ για SK.

 

Πχ περσι ειχαν βγαλει και για τον Αυγουστο με 10 ευρω 30GB και τα ειχα βαλει.

Γνωριζει κανεις κατι για αυτά τα πακετα? πχ ποτε διακοπηκαν? ποτε υπηρξε μια ενημερωση?

γιατι δεν εχω δει τιποτα και απλα εξαφανιστηκαν.

Και το περιεργο είναι ότι στην σελιδα τα δειχνει και με αφηνει να τα επιλεξω για αυτό το νουμερο.

Δεν εχω δοκιμασει αλλα, θα δοκιμασω να δω το πακετο για SK.

 

Exω το 2,5+2,5 αλλα εμενα είναι με 15.90 τον μηνα :mad: https://www.cosmote.gr/eshop/browse/Mobile-Plans-COSMOTE-Mobile-Internet/_/N-80w

 

Τα πακετα που λεω είναι αυτά εκτος τα 2 του μηνα που μου τα βγαζει στο my cosmote app τα αλλα εξαφανιστηκαν!

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/packs_giga_now_bus.html εδώ λεει όμως σε business προγράμματα.

Link to comment
Share on other sites

Αφού είσαι Αθήνα γιατί δεν πέρνεις από άλλο δίκτυο τα 30gb με 20€ να έχεις μπόλικο να φας;

 

Send by ASUS Zenfone 3 Ultra 6.8" by Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...