Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μέτρια πράγματα, υπολόγιζε να σου βγει περί τα 55 τον μήνα.

 

Με ενδιαφέρει και εμένα το cosmote xl που μπορώ να το βρω με 55€?

Τα φώτα σας παρακαλώ.....

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει και εμένα το cosmote xl που μπορώ να το βρω με 55€?

Τα φώτα σας παρακαλώ.....

 

Κάνε μια βόλτα από κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια βόλτα από κατάστημα.

 

Εκανα η καλύτερη τιμή που μου εδωσαν για 3 νούμερα ηταν 87.5€....

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Εκανα η καλύτερη τιμή που μου εδωσαν για 3 νούμερα ηταν 87.5€....

 

Το ένα ή και τα 3? Σε ποια περιοχή είσαι;

Link to comment
Share on other sites

Το ένα ή και τα 3? Σε ποια περιοχή είσαι;

 

Οικογενειακό πακέτο με τρεις αριθμούς... Ζω στην Λέρο και ρώτησα στην Κω...

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Οικογενειακό πακέτο με τρεις αριθμούς... Ζω στην Λέρο και ρώτησα στην Κω...

 

Μια χαρά είναι για 3 XL. Εγώ πήρα προσφορά 4 αριθμούς unlimited ομιλία (όχι 1500, τελείως unlimited χωρίς πολιτική ορθής χρήσης) και 6GB κοινά για όλους 104 τελική.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι για 3 XL. Εγώ πήρα προσφορά 4 αριθμούς unlimited ομιλία (όχι 1500, τελείως unlimited χωρίς πολιτική ορθής χρήσης) και 6GB κοινά για όλους 104 τελική.

 

Είναι δυνατόν unlimited στην Ελλάδα χωρίς πολιτική ορθής χρήσης; Από που το πήρες να το πάρουμε και εμείς;

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν unlimited στην Ελλάδα χωρίς πολιτική ορθής χρήσης; Από που το πήρες να το πάρουμε και εμείς;

 

Νέα πακέτα Cosmote Mobile Family, δες εδώ το Large https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/new_mobile_family.html

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι για 3 XL. Εγώ πήρα προσφορά 4 αριθμούς unlimited ομιλία (όχι 1500, τελείως unlimited χωρίς πολιτική ορθής χρήσης) και 6GB κοινά για όλους 104 τελική.

 

τα 6GB κοινα με χαλανε...

Αν ηταν καμια 10-15GB κανενα θεμα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

τα 6GB κοινα με χαλανε...

Αν ηταν καμια 10-15GB κανενα θεμα.

 

Μπορείς να κουμπώσεις ένα πακέτο internet on the go πάνω και να μεγαλώσεις όσο θες την δεξαμενή GB.

Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσε καποιος να με βοηθησει εχω κανει αιτηση μετατροπης απο συμβολαιο σε καρτοκινητο απο 26/4 κ ακομα δεν εχει γινει η διακοπη.με το τμημα διακοπων συμβολαιου πως μπορω εγω να εποικηνωνισω?η εξυπηρετηση πελατων μου λεει δεν μπορει να με συνδεση να περιμενω θα με παρουν αυτοι.
Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσε καποιος να με βοηθησει εχω κανει αιτηση μετατροπης απο συμβολαιο σε καρτοκινητο απο 26/4 κ ακομα δεν εχει γινει η διακοπη.με το τμημα διακοπων συμβολαιου πως μπορω εγω να εποικηνωνισω?η εξυπηρετηση πελατων μου λεει δεν μπορει να με συνδεση να περιμενω θα με παρουν αυτοι.

 

Συμπλήρωσε την φόρμα στο https://help.cosmote.gr/system/templates/selfservice/gnosisgr/#!portal/201600000002048/contact_us και πες ότι αν δεν επικοινωνήσουν άμεσα μαζί σου από το τμήμα ακυρώσεων θα προσφύγεις στην ΕΕΤΤ.

Link to comment
Share on other sites

θα πρεπει να περιμενεις 7 εργασιμες ημερες. Δεν σου ηρθε μηνυμα οταν ζητησες της μετατροπη, που να ανεφερε οτι θα επικοινωνησουν μαζι σου εντος 7 εργασιμων ημερων?
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά εχω μια απορία.... Υπάρχει τρόπος να κρατήσω τον αριθμό μου και να κανω καρτοκινητο με προ ομιακο 1500' 1.5gb?
Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει . Μετά από πανελλήνιες ή κατατακτήριες εξετάσεις ή ανοικτό πανεπιστήμιο.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! εχω ενα πρόγραμμα με παγιο με 15,90 τον μηνα τωρα το εχει 12,90 που δινει 2,5GB την μερα και αλλα τοσα το βραδυ. Αυτό https://www.cosmote.gr/eshop/global/gadgets/configurator.jsp?productId=prod780026_prod&skuId=mtb_482

Εχει μεσα στο cosmote app το giga now αλλα λειπουν πλεον για day και SK!

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/packs_giga_now_bus.html

ειχε όλα αυτά δλδ, αναφερει στο app στον τιτλο για μηνα, μερα ή ΣΚ αλλα δειχνει μονο επιλογες για έναν μηνα!!!

όπως βλέπουμε τωρα λεει cosmote business mobile!!!

η καρτα είναι πανω σε στικ σε ρουτερ και δεν μπορω να στειλω ευκολα SMS αν χρειαστεί.

Επειδή παω τωρα στο εξοχικο τα ΣΚ με ενδιαφερει το πακετο για το SK για να μην χαλαω δεδομενα από του μηνα.

Εχω και εναλλακτικο ιντερνετ μεσω ασυρματων δικτυων (AWMN) από το σπιτι μου στην Αθηνα ή γειτονα αλλα δεν είναι 100% αξιοπιστα, δεν παιζουν παντα και η ταχυτητα δεν συγκρινεται με το 4G.

θα ελεγα ότι καταργηθηκαν και είναι για τα business, αλλα γιατι στο app όταν παω στο giga now στον τιτλο λεει εδώ διαλέγεις πακετο για ΣΚ, ημερα ή μηνα, αλλα δειχνει ΜΟΝΟ τα 2 πακετα για μηνα?

Γνωρίζει κανείς τι εγινε για να μην χρεωνομαι τηλεφώνημα στο 13888?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! εχω ενα πρόγραμμα με παγιο με 15,90 τον μηνα τωρα το εχει 12,90 που δινει 2,5GB την μερα και αλλα τοσα το βραδυ. Αυτό https://www.cosmote.gr/eshop/global/gadgets/configurator.jsp?productId=prod780026_prod&skuId=mtb_482

Εχει μεσα στο cosmote app το giga now αλλα λειπουν πλεον για day και SK!

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/packs_giga_now_bus.html

ειχε όλα αυτά δλδ, αναφερει στο app στον τιτλο για μηνα, μερα ή ΣΚ αλλα δειχνει μονο επιλογες για έναν μηνα!!!

όπως βλέπουμε τωρα λεει cosmote business mobile!!!

η καρτα είναι πανω σε στικ σε ρουτερ και δεν μπορω να στειλω ευκολα SMS αν χρειαστεί.

Επειδή παω τωρα στο εξοχικο τα ΣΚ με ενδιαφερει το πακετο για το SK για να μην χαλαω δεδομενα από του μηνα.

Εχω και εναλλακτικο ιντερνετ μεσω ασυρματων δικτυων (AWMN) από το σπιτι μου στην Αθηνα ή γειτονα αλλα δεν είναι 100% αξιοπιστα, δεν παιζουν παντα και η ταχυτητα δεν συγκρινεται με το 4G.

θα ελεγα ότι καταργηθηκαν και είναι για τα business, αλλα γιατι στο app όταν παω στο giga now στον τιτλο λεει εδώ διαλέγεις πακετο για ΣΚ, ημερα ή μηνα, αλλα δειχνει ΜΟΝΟ τα 2 πακετα για μηνα?

Γνωρίζει κανείς τι εγινε για να μην χρεωνομαι τηλεφώνημα στο 13888?

Πάρε στο 2106513888 για να μην χρεωθείς.

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας σύνδεση στην cosmote φτάνει στη λήξη του το συμβόλαιο μου.Θεωρώντας οτι ξεμπερδεύω το αφήνω έτσι πιστεύοντας οτι εφόσον λήγει τερματίζει το πρόγραμμα μου και πηγαίνω σε άλλη εταιρία με νέο νούμερο.Περίμενα μόνο το λογαριασμό του τελευταίου μήνα.Απο κει και πέρα το χα αφήσει λίγο μέχρι που μόλις πήγα να το πληρώσω (2 μήνες μετά) είχαν χρεωθεί άλλα 2 πάγια.Ρώτησα και μου είπαν σε κατάστημα της cosmote ότι αφού δεν πήγα να κανω διακοπή συνεχίζουν να έρχονται πάγια.Γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει εφόσον έχει λήξει το συμβόλαιο άρα δεν είμαι στο πρόγραμμα πως γίνεται να χρεώνονται επιπλέον πάγια;Σήμερα μου είπανε ότι για να γίνει διάκοπη πρέπει πρώτα να καταβληθεί το ποσό να ενεργοποιηθεί το νούμερο και μέσα σε 1 βδομάδα θα γίνει.Δηλαδή άμα δεν δώσω τα 150Ε που ζητάνε δε μπορώ να το διακόψω αλλιώς;Θα συνεχίσουν να χρεώνουν;Προσπαθώ να επικοινωνήσω με την εξυπηρέτηση αλλά δεν μπορώ.Άμα γνωρίζει κάποιος κάτι στο θέμα θα εκτιμούσα πολύ μια γνώμη-βοήθεια.Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Το συμβόλαιό σου αναφέρει ρητά ότι μετά την λήξη του μετατρέπεται σε αορίστου χρόνου. Οφειλες να κάνεις ο ίδιος την διακοπή.

Αν θες να επικοινωνήσεις με την εξυπηρέτηση, πάρε το 2106513888 να συνεννοηθείς.

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου ανανεωσαν το Family L 46 ευρω 2 νουμερα αλλα 24 μηνες σκλαβια εχω κ σταθερο.

Πως το βλεπετε την τελευταια φορα που εκανα αιτηση φορητοτητας δεν ψαρωσαν κ παραλιγο να με αφησουν να φυγω αμαχητη.

Τωρα δεν ξερω καλη τιμη μου φανηκε για 2 νουμερα και εξωτερικο που παω βολευει πολυ με την περιαγωγη 2 νουμερα ειμαι γενικα ευχαριστημενος

Επειδή είμαι κ εγώ σε διαδικασία φορητότητας για 3 νούμερα, πως πέτυχες τέτοια τιμή και από πού?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι κ εγώ σε διαδικασία φορητότητας για 3 νούμερα, πως πέτυχες τέτοια τιμή και από πού?

 

Για μενα το Mobile L με τις παροχες που εχει το θεωρω αρκετα ακριβο.

Υπολογιζω γυρω στα 60-65€ τον μηνα να στα αφησουν.Πιο κατω δυσκολα.Μπορεις με 15€ το νουμερο σε καρτοκινητο να παρεις τα ιδια,εκτος απο την χρεωση ανα λεπτο στα προς ολους.Στο καρτοκινητο ειναι τριλεπτη και μετα ανα δευτερολεπτο.

Κοιτα για Whats Up.

Οσο για την περιαγωγη,στο συμβολαιο πληρωνεις,παιρνεις καποιες παροχες ολο τον μηνα και παιζουν στην περιαγωγη αυτοματα.

Στο καρτοκινητο μπορεις να ρυθμισεις την χρηση σου και περιαγωγη κανονικα.Απλα εχει ορια ορθης χρησης.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Για μενα το Mobile L με τις παροχες που εχει το θεωρω αρκετα ακριβο.

Υπολογιζω γυρω στα 60-65€ τον μηνα να στα αφησουν.Πιο κατω δυσκολα.Μπορεις με 15€ το νουμερο σε καρτοκινητο να παρεις τα ιδια,εκτος απο την χρεωση ανα λεπτο στα προς ολους.Στο καρτοκινητο ειναι τριλεπτη και μετα ανα δευτερολεπτο.

Κοιτα για Whats Up.

Οσο για την περιαγωγη,στο συμβολαιο πληρωνεις,παιρνεις καποιες παροχες ολο τον μηνα και παιζουν στην περιαγωγη αυτοματα.

Στο καρτοκινητο μπορεις να ρυθμισεις την χρηση σου και περιαγωγη κανονικα.Απλα εχει ορια ορθης χρησης.

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Τα άτομα που έχουν τις συνδέσεις δεν θέλουν καθόλου τα καρτοκινητα για αυτό θέλω να πετύχω καλή τιμή μέσο φορητότητας. Εσύ έκανες αίτηση φορητότητας κ σ έδωσαν αυτή την τιμή? Από το 13888 στην έδωσαν?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...