Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν , το νουμερό μου έληξε....

 

Θέλω να κάνω νέα σύνδεση, με καρτοσυμβόλαιο..έχω ομως απορίες....

 

Πληρώνεις το πάγιο , και μετά;;;οταν τελειώσεις τον χρόνο , τι γινεται;

Σε χρεώνουν επιπλέον ή απλά κάνεις κάτι άλλο;

 

Αυτο επειδή θέλω να πληρώνω ενα σταθερό ποσό κάθε μήνα....αλλα και να έχω σύνδεση , να μη τρέχω να βάζω κάρτα συνέχεια..

 

Επίσης ενδιαφέρομαι ως μη ακούων , προγραμμα με σμς αν δεν υπάρχουν λογαριασμο΄με σταθερό ποσό!

Link to comment
Share on other sites

paidia tha ithela na rotiso ean stin cosmote isxioun foititikes times gia tis sindeseis opos stin vodafone. euxaristo kai kali xronia

 

Ρίξε μια ματιά εδώ.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

ισχύουν ακόμα;

 

εκεί γράφει πως ήταν μέχρι νοέμβριο...

 

Kαι εγώ αυτό νόμιζα.

 

Ως προς τα καρτοσυμβόλαια που ζητούσες παραπάνω πληρώνεις το μήνα με λογαριασμό ένα σταθερό ποσό το οποίο το καταναλώνεις όπως θέλεις (κλήσεις, μηνύματα κ.λ.π), οι χρεώσεις είναι χαμηλές. Από εκεί και πέρα όταν αυτό εξαντληθεί για να συνεχίσεις τη χρήση ανανεώνεις κάρτα. Νομίζω πως αν επιλέξεις ένα καρτοσυμβόλαιο που θα σου ταιριάζει θα είσαι μια χαρά. Δυστυχώς δεν υπάρχει ειδικό επιπρόσθετο πρόγραμμα sms...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι.Έχω επιδότηση 135 ευρώ για οποιαδήποτε συσκευή 150 για μια LG και 165 για το 320 της samsung.Aύριο θα την χρησιμοποιήσω.Έχει κανείς να προτείνει κάτι?

Επειδή τελευταία οι λογαριασμοί μου είναι αρκετά φουσκωμένοι αν και είμαι στο 480 έχει κανείς να προτείνει κανένα πρόγραμμα να μιλάω με συγκεκριμένους αριθμούς ή κάτι παρεμφερές?

:cry:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους και χρονια πολλα. :)

 

Θα ηθελα να κανω μια δυο ερωτησεις.

 

1) Εχω καρτα 2 in 1 με δυο αριθμους και σε λιγο καιρο θα ειναι και οι δυο με συνδεση. Μπορω να λαμβανω κοινο λογαριασμο και για τα δυο νουμερακια μου αντι να λαμβανω δυο τιμολογια καθε μήνα?

 

2) Υπαρχει οποιοσδηποτε (μα οποιοσδηποτε λεμε) τροπος να λαμβανω τα sms του προωθημενου μου νουμερου? (απο το κινητο, απο το pc , απο οπουδηποτε) χωρις να μεταβαινω στο αλλο με restart και αλλαγη προωθησης και κουραφεξαλα?

 

3) Αυτη την στιγμή εχω ενα συμβολαιο και μια κοσμοκαρτα στην 2in1 και στο συμβολαιο εχει προστεθει ενα μικρο παγιο αξιας 1,50 ευρω για την υπηρεσια, ενω στο καρτοκινητο τιποτα. Οταν θα παω σε 2 συμβολαια θα εχω και στις 2 γραμμες παγιο 2in1?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους και χρονια πολλα. :)

 

Θα ηθελα να κανω μια δυο ερωτησεις.

 

1) Εχω καρτα 2 in 1 με δυο αριθμους και σε λιγο καιρο θα ειναι και οι δυο με συνδεση. Μπορω να λαμβανω κοινο λογαριασμο και για τα δυο νουμερακια μου αντι να λαμβανω δυο τιμολογια καθε μήνα?

 

2) Υπαρχει οποιοσδηποτε (μα οποιοσδηποτε λεμε) τροπος να λαμβανω τα sms του προωθημενου μου νουμερου? (απο το κινητο, απο το pc , απο οπουδηποτε) χωρις να μεταβαινω στο αλλο με restart και αλλαγη προωθησης και κουραφεξαλα?

 

3) Αυτη την στιγμή εχω ενα συμβολαιο και μια κοσμοκαρτα στην 2in1 και στο συμβολαιο εχει προστεθει ενα μικρο παγιο αξιας 1,50 ευρω για την υπηρεσια, ενω στο καρτοκινητο τιποτα. Οταν θα παω σε 2 συμβολαια θα εχω και στις 2 γραμμες παγιο 2in1?

 

- Μπορείς να λαμβάνεις ένα λογαριασμό και για τα δύο νούμερα.

- Δεν γίνεται αυτόματη προώθηση μηνυμάτων σε κάρτα 2in1

- Ναι θα έχεις και στα δύο νούμερα το σχετικό πάγιο μιας και θα είναι και τα δύο συμβόλαιο. Δεν υπάρχει πάγιο στα

καρτοκινητά και στα εταιτικά συμβόλαια.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και δυο προσθετες ερωτησεις που ξεχασα πριν και ειναι σημαντικές.

 

1) Οπως ειπα σε λιγο καιρο θα εχω 2 συμβολαια σε μια καρτα 2in1. Το ενα απο τα δυο συμβολαια το ξεκιναω ως βασικο χωρις δωρεαν χρονο ομιλιας. Αν αποφασισω σε 1-2-3 μηνες να το κανω ας πουμε "240" θα εχω επιδοτηση εκεινη την στιγμή ή θα περιμενω να τελειωσει ο πρωτος χρονος?

 

2) Μπορω αφου υπαγονται και τα δυο συμβολαια στον ιδιο κωδικο συνδρομητη να συνδυασω 2 μελοντικες επιδοτησεις και να παρω ενα κινητο αντι για 2 ? (αφου λογω της καρτας 2 σε ενα, ενα κινητο χρησιμοποιω)

Link to comment
Share on other sites

1) Όχι, επιδότηση παίρνεις στην αρχή του συμβολαίου. Θα πρέπει να περιμένεις το κλείσιμο του χρόνου.

 

2) Ενδεχομένως. Επικοινώνησε με την Cosmote για σίγουρα.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και δυο προσθετες ερωτησεις που ξεχασα πριν και ειναι σημαντικές.

 

1) Οπως ειπα σε λιγο καιρο θα εχω 2 συμβολαια σε μια καρτα 2in1. Το ενα απο τα δυο συμβολαια το ξεκιναω ως βασικο χωρις δωρεαν χρονο ομιλιας. Αν αποφασισω σε 1-2-3 μηνες να το κανω ας πουμε "240" θα εχω επιδοτηση εκεινη την στιγμή ή θα περιμενω να τελειωσει ο πρωτος χρονος?

 

2) Μπορω αφου υπαγονται και τα δυο συμβολαια στον ιδιο κωδικο συνδρομητη να συνδυασω 2 μελοντικες επιδοτησεις και να παρω ενα κινητο αντι για 2 ? (αφου λογω της καρτας 2 σε ενα, ενα κινητο χρησιμοποιω)

 

Η απάντηση και στα δύο ερωτήματα ειναι ναι με την προυπόθεση ότι στην δεύτερη ερώτηση δεν θα συνδιάσεις επίδότηση για την ένταξή σου από το βασικό στο 240 με την επιδότηση για ναβάθμιση στο δεύτερο νούμερο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που καταλαβαινω δηλαδη ειναι οτι οταν ερθει ωρα της επιδοτησης για το πρωτο νουμερο που εχω, να κανω την μεταβαση και στο δευτερο νουμερο απο βασικο σε 240 για να τις εχω την ιδια χρονικη στιγμή και τις 2 :cool:

 

Ευχαριστω παιδια

Link to comment
Share on other sites

Guest gmavrom
Μια ερώτηση από μένα παιδιά... Έχω συμβόλαιο Cosmote 90... Είναι κάπως παλιό ξέρω... Σε λίγο καιρό λήγει το συμβόλαιο και θα υπάρχει επιδότηση... Αν αλλάξω πρόγραμμα σε κάποιο με περισσότερο πάγιο θα αυξηθεί καθόλου η επιδότηση??? Please help!!!
Link to comment
Share on other sites

Αναλογα σε ποιο προγραμμα θα πας.

Αν πας στο 120 δεν θα εχει διαφορα, αν πας στο 240 θα εχει.

Για να εισαι σιγουρος παρε και ρωτα στο 1212

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείτε μια ερώτηση.

 

Είναι καλύτερα να πάρω συσκευή στους 11 μήνες συμβολαίου ή στους 12 μήνες?Πότε θα έχω μεγαλύτερη επιδότηση?

 

Όποιος γνωρίζει παρακαλώ πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορώ να απαλαγώ από την ένδειξη "γραμμή 1" στο κάτω μέρος της οθόνης του κινητού όταν σε καλούν που εμφανίζεται στους συνδρομητές της comsote?
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορώ να απαλαγώ από την ένδειξη "γραμμή 1" στο κάτω μέρος της οθόνης του κινητού όταν σε καλούν που εμφανίζεται στους συνδρομητές της comsote?

 

Nομίζω πως δεν μπορείς. Είναι θέμα κάρτας sim. :( :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγες μέρες περιμένω την επιδότηση συσκευής.Είμαι στο πρόγραμμα cosmote 120 προνομιακό και δεν ξεπερνάω τις 2 ώρες,ούτε μην. στέλνω.Πόσο επιδότηση να περιμένω?
Link to comment
Share on other sites

Σε λίγες μέρες περιμένω την επιδότηση συσκευής.Είμαι στο πρόγραμμα cosmote 120 προνομιακό και δεν ξεπερνάω τις 2 ώρες,ούτε μην. στέλνω.Πόσο επιδότηση να περιμένω?

 

Φυσιολογικά δεν θα πρέπει να περιμένεις επιδότηση πάνω από 100 - 120 Ευρώ.

Zero07
Link to comment
Share on other sites

Σε λίγες μέρες περιμένω την επιδότηση συσκευής.Είμαι στο πρόγραμμα cosmote 120 προνομιακό και δεν ξεπερνάω τις 2 ώρες,ούτε μην. στέλνω.Πόσο επιδότηση να περιμένω?

 

60 ευρω ειναι αν δεν κανω λαθος και θα εχεις μεγαλυτερη επιδοτηση για συσκευες imode οπως επισης και με αλλαγη οικονομικου προγραμματος πχ 180

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...