Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μετα απο ενα χρονο επιδοτηση 90ευρω για τα απλα κινητα κ 105για τα imode. εχουμε δυο συνδεσεις σε ιδιο κοινο λογαριασμο. οπως θα σκεφτοταν οι περισσοτεροι, ετσι κ εγω ηθελα να ενωσω τις δυο επιδοτησεις για να παρω ενα κινητο.

ομως αυτο δε γινεται..

κ η υπαλληλος λεει: μπορειτε να τα ενωσετε ως οικογενειακο χωρις επιπλεον παγιο κ με 120λεπτα χρονο ομιλιας αναμεσα στις δυο συνδεσεις, και ολα τα υπολοιπα παγια ισχυουν.

 

γνωριζετε κατι;

Link to comment
Share on other sites

μετα απο ενα χρονο επιδοτηση 90ευρω για τα απλα κινητα κ 105για τα imode. εχουμε δυο συνδεσεις σε ιδιο κοινο λογαριασμο. οπως θα σκεφτοταν οι περισσοτεροι, ετσι κ εγω ηθελα να ενωσω τις δυο επιδοτησεις για να παρω ενα κινητο.

ομως αυτο δε γινεται..

κ η υπαλληλος λεει: μπορειτε να τα ενωσετε ως οικογενειακο χωρις επιπλεον παγιο κ με 120λεπτα χρονο ομιλιας αναμεσα στις δυο συνδεσεις, και ολα τα υπολοιπα παγια ισχυουν.

 

γνωριζετε κατι;

 

Γίνεται αν ζητήσεις να εξυπηρετηθεις απο αποκλειστικό καταστημα Cosmote!

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει πολύ καιρό να κάνει κάποια κίνηση η κοσμοτέ στα συμβόλαια; Εκείνη την ενημέρωση για το χρόνο ομιλίας που μας απομένει πχ θα τη θέλαμε όλοι!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ακομα microland εδω εχουν κλεισει ολα...

δυστυχώς υπάρχει ακόμα... με λίγα καταστήματα: http://www.eml.gr/default.asp?pid=4&la=1

 

Δευτέρα και καλά λήγει η προσφορά από microland, για να δούμε τι θα γίνει την Τρίτη από cote...

Link to comment
Share on other sites

μα είναι δυνατόν? παίρνω σήμερα τηλ. στο cc της cote να ρωτήσω για την νέα επιδότηση που θα έχω (η επιστολή από microland έλεγε ότι ο προσφορά έληγε στις 18/09) και μου λένε ότι πήρε παράταση η προσφορά μέχρι τις 2/10 για να εξυπηρετηθώ από κατάστημα cosmote. Το SE Z550 που θέλω η microland εννοείται ότι δεν το έχει ενώ η cosmote το έχει φέρει εδώ και καιρό. Συμπέρασμα, επειδή δεν βγάζουν άκρη cote/microland εγώ έχω επιδότηση 185Ε και πρέπει να περιμένω πάνω από μισό μήνα περιμένοντας να τελειώσει η προσφορά της microland... Απαράδεκτοι...
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν το υπόλοιπο ποσο που απομένει μετα από επιδότηση συσκευής, μπορεί να μπει στον λογαριασμό του πελάτη σε δόσεις??
Αφού δεν μπορούμε να δώσουμε χρόνια στη ζωή μας....ας δώσουμε ζωή στα χρόνια μας.
Link to comment
Share on other sites

για λογαριασμό δεν ξέρω, πάντως στις περιπτώσεις των περισσότερων καταστήματων (αν δεν πάρεις συσκευή από κατάστημα cosmote - που σίγουτα μέχρι πέρσι τουλάχιστον έκανε άτοκες με πιστωτική) που εξυπηρετούν συνδρομητές cosmote γίνονται δόσεις μέσω πιστωτικής.
Link to comment
Share on other sites

hi guys.ειμαι στο cosmote 240 και πληρωνω γυρω στα 40 ευρω το μηνα,ποση περιπου θα ειναι η επιδοτηση???
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν το υπόλοιπο ποσο που απομένει μετα από επιδότηση συσκευής, μπορεί να μπει στον λογαριασμό του πελάτη σε δόσεις??

 

Δεν γινεται αυτο που αναφερεις φιλε μου σε καμια εταιρια...

Link to comment
Share on other sites

πάρε στο 13838 να σου πουν ακριβώς ;)

 

 

πηρα αλλα δεν λειτουργει(το 13838),μετα πηρα το 1212 και αφου περιμενα κανα 10λεπτο μου ειπαν οτι εχω επιδοτηση 100 για κανονικη 120 για i-mode συσκευη.επισης μου ειπαν οπως ειπε και ενας αλλος φιλος πιο πανω οτι θα στειλουν την εγκριση σε 2 εργασιμες μερες στο γερμανο(εκει εκανα συνδεση),θα παρω τον γερμανο τηλ.,θα τους πω πιο θελω,και θα το στειλουν με courrier....... :!:

Link to comment
Share on other sites

πηρα αλλα δεν λειτουργει(το 13838),μετα πηρα το 1212 και αφου περιμενα κανα 10λεπτο μου ειπαν οτι εχω επιδοτηση 100 για κανονικη 120 για i-mode συσκευη.επισης μου ειπαν οπως ειπε και ενας αλλος φιλος πιο πανω οτι θα στειλουν την εγκριση σε 2 εργασιμες μερες στο γερμανο(εκει εκανα συνδεση),θα παρω τον γερμανο τηλ.,θα τους πω πιο θελω,και θα το στειλουν με courrier....... :!:

έτσι είναι η διαδικασία ναι. Νομίζω βέβαια μπορείς να ζητήσεις να πας σε κατάστημα cosmote για να πάρεις από εκεί συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Σε εταιρικό πρόγραμμα κοσμοτέ, υπάρχει κάποιος τρόπος να μάθω πόσα λεπτά απομένουν σε κάθε νούμερο ή το τρέχων ποσο του λογαριασμού? Νομίζω στη Βόντα γίνεται ενώ στην ΤΙΜ έπρεπε να μιλήσεις με κάποιον από CS
Link to comment
Share on other sites

στην ΤΙΜ και να μιλησεις με το CS δεν παιζει...ακομα να δωσει ενημερωση υπολοιπου, ελεος πια...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια..

Θελω να μπω σ'ενα οικογενειακο προγραμμα,τι να διαλεξω κ πως ακριβως λειτουργουν τα πακετα αυτα?

Θελω τρεις αριθμους κινητων κ να βαλω μεσα κ ενα σταθερο.

Μεταξυ των κινητων οι κλησεις ειναι απεριοριστες?

Αυτα,ευχαριστω κ περιμενω...

Link to comment
Share on other sites

στην ΤΙΜ και να μιλησεις με το CS δεν παιζει...ακομα να δωσει ενημερωση υπολοιπου, ελεος πια...

 

Έστω.. Αλλά να μάθω το υπόλοιπο του χρόνου στο πρόγραμμα μου γίνεται στην COTE???

Link to comment
Share on other sites

Εχω συνδεση cosmote που ο λογαριασμος καθε μηνα ειναι περιπου στα 100 ευρω και ειμαι στο προγραμμα 240 λεπτα για ενα χρονο. Τι επιδοτιση θα εχω περιπου? αν μπω στο προγραμμα των 120 λεπτων θα εχω λιγοτερη επιδοτηση?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Μόλις έκλεισα έναν χρόνο στo συμβόλαιο cosmote 60. Έριχνα μια ματιά στους τιμοκαταλόγους και δεν είδα πουθενά την μείωση του παγίου μετά το πέρας 12 μηνών. Το κόψανε άραγε;;;
Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

ειμαι σε cosmote business plus με τρεις αριθμους.Συνηθως μας ερχεται επιδοτηση

3χ100€.μπορω να παρω ενα ppc οποιο θελω μεσω γερμανου,η μονο αυτα που εχει το οτεshop?

παλι καλα που διαθετει και κατι qtek....

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μαθαίνουμε πόσο είναι το υπόλοιπο του δωρεάν χρόνου ομιλίας που μεταφέρεται στον επόμενο μήνα;
there is no knowledge that is no power
Link to comment
Share on other sites

Εχω συνδεση cosmote που ο λογαριασμος καθε μηνα ειναι περιπου στα 100 ευρω και ειμαι στο προγραμμα 240 λεπτα για ενα χρονο. Τι επιδοτιση θα εχω περιπου? αν μπω στο προγραμμα των 120 λεπτων θα εχω λιγοτερη επιδοτηση?

 

1) Αφού κάνεις λογαριασμό 100 ευρώ κακώς είσαι στο πρόγραμμα 240. Πληρώνεις πάρα πολλά. Εξάλλου αν ήσουν σε μεγαλύτερο πρόγραμμα θα είχες μεγαλύτερη επιδότηση.

2) Την επιδότηση θα στην πει το δίκτυό σου, δεν υπάρχει τρόπος να την υπολογίσεις εσύ.

3) Αν μπεις στο πρόγραμμα 120 λεπτών δε θα αλλάξει κάτι για την επιδότηση που είχες μέχρι σήμερα (αφού η επιδότηση αυτή αφορά τον χρόνο που έληξε). Ωστόσο δε θα ήτανε και ο,τι καλύτερο γιατί η χρέωση στα προγράμματα είναι κλιμακωτά προς τα πάνω (όσο κατεβαίνεις πρόγραμμα), οπότε θα πληρώνεις ακόμα περισσότερα. Αν θες να κάνεις κάτι καλό για σένα και την τσέπη σου, πάνε σε ένα πρόγραμμα 360 τουλάχιστον (μη σου πω και 480) και να δεις τι επιδότηση θα πάρεις του χρόνου!!! :p

 

Μια ερώτηση. Μόλις έκλεισα έναν χρόνο στo συμβόλαιο cosmote 60. Έριχνα μια ματιά στους τιμοκαταλόγους και δεν είδα πουθενά την μείωση του παγίου μετά το πέρας 12 μηνών. Το κόψανε άραγε;;;

 

Το μειωμένο πάγιο (το λεγόμενο προνομιακό) ναι, δεν υπάρχει πλέον ούτε στην κοσμοτε. Ωστόσο εσύ που είσαι ήδη μέσα ένα χρόνο θα έχεις κανονικά μειωμένο πάγιο, διότι ίσχυε κανονικά όταν έκανες τη σύνδεση. Η κατάργηση του προνομιακού αφορά τις συνδέσεις που έγιναν από τον Αύγουστο και μετά.

 

ειμαι σε cosmote business plus με τρεις αριθμους.Συνηθως μας ερχεται επιδοτηση

3χ100€.μπορω να παρω ενα ppc οποιο θελω μεσω γερμανου,η μονο αυτα που εχει το οτεshop?

παλι καλα που διαθετει και κατι qtek....

 

Αν η σύνδεσή σου έχει γίνει σε κατάστημα του Γερμανού, τότε μπορείς να πάρεις ο,τι συσκευή θες (και υπάρχει) από εκεί. Αν η σύνδεσή σου έχει γίνει σε oteshop ή κατάστημα Cosmote (ή οπουδήποτε αλλού), τότε παίρνεις συσκευή από το αντίστοιχο κατάστημα.

 

Υπάρχει τρόπος να μαθαίνουμε πόσο είναι το υπόλοιπο του δωρεάν χρόνου ομιλίας που μεταφέρεται στον επόμενο μήνα;

 

Μόνο μέσω του χρονόμετρου του κινητού σου. Η Cosmote συνήθως εκδίδει λογαριασμούς στις 6 του κάθε μήνα (αν θυμάμαι καλά). Οπότε στις 6 του κάθε μήνα στις 00:00 η ώρα, θα μηδενίζεις το χρονόμετρό σου και θα βλέπεις πόσο έχεις μιλήσει και τι περίσσεψε.

Link to comment
Share on other sites

paidia 1 mina prin tin oloklirosi tou xronou den bgainei i anabathmisi?

sxetika me to pronomiako ego pou ekana perisi tin sindesi den dikaioume meiosi tou pagiou?

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, η αναβάθμιση βγαίνει συνήθως ένα περίπου μήνα πριν λήξει το συμβόλαιο. Και εσύ που έκανες πέρσυ τη σύνδεση, δικαιούσαι προνομιακό.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...