Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν εχεις vodafone φιλε μου να ξερεις οτι η εταιρια αυτη δεν σε ενημερωνει ποτε για επιδοτηση της συσκευης ολες τις διαδικασιες τις κανεις μονος σου.. Και εγω ειχα ρωτησει για φορητοτητα αν δικαιουσαι συσκευη και μου ειπανε οχι αλλα μαλλον λαθος κανανε λογικα θα δικαιουσαι κανονικα... 100 ε τιποτα δεν ειναι...

Όχι Cosmote έχω, αλλωστε στο section της Cosmote είμαστε.

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Νομιζα οτι ειχες vodafone.. αλλα να κανεις φορητοτητα να πας που φιλε μου...? η cosmote απο οσο ξερω σου στελνει επιστολη και σε ενημερωνει!!! Τουλαχιστον ετσι εκανε καποια χρονακια πισω... Πιθανον να αλλαξαν τα πραγματα!!
Link to comment
Share on other sites

Νομιζα οτι ειχες vodafone.. αλλα να κανεις φορητοτητα να πας που φιλε μου...? η cosmote απο οσο ξερω σου στελνει επιστολη και σε ενημερωνει!!! Τουλαχιστον ετσι εκανε καποια χρονακια πισω... Πιθανον να αλλαξαν τα πραγματα!!

Όπως είπα και πριν δεν μου έχει σταλθεί ποτέ κάποια επιστολή ή τουλάχιστον ένα τηλέφωνο. Κοιτάω για ΤΙΜ να πω την αλήθεια αλλά θα δούμε.

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ΤΙΜ πήγα... είναι η μόνη στην οποία μπορείς να μπείς σε οποιοδήποτε πρόγραμμα, παλιό η νέο.

Βέβαια για να μπεις σε παλιό θέλει κάποιο κολπάκι, αλλά αν το χρειαστείς πέσμου... Ρώτα το όμως στο section της ΤΙΜ γιατί εδώ θα μας κράξουν !!! :lol:

Πάντως η φορητότητα έχει κανονική επιδότηση ακριβώς όπως η νέα σύνδεση... :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Με φορητότητα, πληρώνεις μεν 20 ευρώ αλλά παίζει επιδότηση νέας σύνδεσης... :wink:

 

Εγώ σκέφτομαι να μεταφερθώ απο εταιρικό της ΤΙΜ σε εταιρικό της κοσμοτέ και οι επιδοτήσεις της είναι χάλια μαύρα..

 

85 ευρώ επιδότηση σε νούμερα που είναι στα 180 λεπτά για νέο πελάτη θεωρείται καλό?? :ninja: :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι επιδοτήσεις δίνει η cosmote αλλά η ΤΙΜ δίνει 120-130 ευρώ στο ΤΙΜ 120 και 170-180 ευρώ περίπου στο ΤΙΜ 240, για νέες συνδέσεις πάντα, ανάλογα τη συσκευή που θα πάρεις...

Δε νομίζω όμως να έχουν τόσο μεγάλη διαφορά, τα 85 που λες είναι υπερβολικά λίγα. Ξαναρίξε μια ματιά... :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Και όμως ήταν οι τιμές που μου είπε ο πωλήτης.. Έτσι για 9 συνδέσεις (2 χωρίς χρόνο, 5 με 90 λεπτά και 2 με 190) έχω 600 ευρώ..

 

Για γέλια τελείως..

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα και την ΤΙΜ και μου δίνει 100 ευρώ για κάθε σύνδεση (=900) και έχει και καλύτερες τιμές στις συσκευές. Συν ότι έχει και χαμηλότερες χρεώσεις στα εταιρικά από τις άλλες 2.. Στην ΤΙΜ είμαι πελάτης 8 χρόνια αν θυμάμαι καλα, αλλα και η COSMOTΕ με αυτόν τον τρόπο προσελκύει νέους πελάτες? Ωραία τακτική..
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου νομιζω οτι δεν συμφερει καθολου.. Περνεις το κιν που θελεις στην κανονικη του τιμη...
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου νομιζω οτι δεν συμφερει καθολου.. Περνεις το κιν που θελεις στην κανονικη του τιμη...

 

Τι εννοείς?? συγκρίνονται τα χρήματα που μου δίνει η COTE (600 euro για 9 συνδέσεις) με τις προσφορές που έχεις όταν πχ κάνεις μια νέα σύνδεση? Και πως παίρνεις όποιο κινητό θέλεις αφού πχ το Ν70 στο προσφέρει για 300 ευρώ ενώ για κάθε σύνδεση αναλογούν 66 ευρώ??

 

Και συγκριτικά σου ανέφερα και το τι μου προσφέρει η ΤΙΜ στην ίδια ακριβώς περίπτωση.. +300 ευρώ συνολικά..

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά είναι απλό. η cosmote έχει τόσα μύρια συνδρομητές, δεν τη νοιάζει τόσο για νέους. η tim από την άλλη κάνει επιθετική πολιτική για να προσελκύσει κόσμο. απλά αναρωτηθείτε αν αγοράζετε το ίδιο προϊόν.....
Nokia και ξερό ψωμί ... :p
Link to comment
Share on other sites

θυμαμε μια περιπτωση πριν απο πολλα χρονια.. Το πλαισιο εδινε με συνδεση cosmote το τ 18 s ειχε σχεδον πρωτοβγει τοτε.. Ειχε γινει πανικος τοτε αφου ειχαν ελλειψη απο τηλ νομιζω το δινανε πολυ φτηνα.. Πολυ εξυπνη κινηση.. οπως θυμαμε οτι ενα μαγαζι εδινε το motorola v αυτο το μικρο αναδιπλουμενο ενω εκανε με συνδεση πανω απο 100 χιλ δραχ το εδινε 30 χιλ με συνδεση μεσω καρτας.. Πανικος και παλι αφου δεν ειχανε αλλα τηλ να δωσουνε.. Εξυπνες κινησεις cosmote.. Βεβαια αλλες εποχες τοτε αλλες επιδωτησεις σε συγκριση με τα σημερινα χαλια!! Ισως αμα η tim δωσει μια πολυ καλη συσκευη με συνδεση φτηνα ισως κατι καταφερει.. ΥΓ Φιλε μου 600 ε για 9 συνδεσεις δεν ειναι και το φοβερο ποσο.. για να παρεις καλες συσκευες πρεπει να βαλεις το χερι σου βαθια στην τσεπη.. αλλα στα εταιρικα εχουν αλλες τιμες..
Link to comment
Share on other sites

θυμαμε μια περιπτωση πριν απο πολλα χρονια.. Το πλαισιο εδινε με συνδεση cosmote το τ 18 s ειχε σχεδον πρωτοβγει τοτε.. Ειχε γινει πανικος τοτε αφου ειχαν ελλειψη απο τηλ νομιζω το δινανε πολυ φτηνα.. Πολυ εξυπνη κινηση.. οπως θυμαμε οτι ενα μαγαζι εδινε το motorola v αυτο το μικρο αναδιπλουμενο ενω εκανε με συνδεση πανω απο 100 χιλ δραχ το εδινε 30 χιλ με συνδεση μεσω καρτας.. Πανικος και παλι αφου δεν ειχανε αλλα τηλ να δωσουνε.. Εξυπνες κινησεις cosmote.. Βεβαια αλλες εποχες τοτε αλλες επιδωτησεις σε συγκριση με τα σημερινα χαλια!! Ισως αμα η tim δωσει μια πολυ καλη συσκευη με συνδεση φτηνα ισως κατι καταφερει.. ΥΓ Φιλε μου 600 ε για 9 συνδεσεις δεν ειναι και το φοβερο ποσο.. για να παρεις καλες συσκευες πρεπει να βαλεις το χερι σου βαθια στην τσεπη.. αλλα στα εταιρικα εχουν αλλες τιμες..

 

Δεν συννενοούμαστε ή δεν θέλετε να καταλάβετε.. Σας λέω ότι η COTE σε εταιρικό δίνει 600 ευρώ για 9 συνδέσεις! Πως γίνεται "στα εταιρίκά να έχουν καλές τιμές"? Και γιατί δεν βάλω το χέρι μου βαθιά στην τσέπη? Τόσα χρόνια με ΤΙΜ καλύβαμε μια χαρά τις ανάγκες μας με μια χαρά συσκευές με μηδαμινό κόστος δικό μας.. Οπότε και αυτό που λες δεν στέκει.

 

Εγώ μίλησα για τη διαφορά στις 2 εταιρείες στις επιδοτήσεις και πόσο πιο πολύ σε "προσέχει" η ΤΙΜ, τη στιγμή που η COTE το μόνο που έχει να επιδέιξει είναι καλύτερο σήμα μονο.. Ούτε καλύτερες χρεώσεις έχει, ο΄θτε εξυπηρέτηση, ούτε υπηρεσίες..

Link to comment
Share on other sites

Ωραια φιλε μου τι δεν καταλαβα πες μου.. Εχεις 600 ε για να παρεις 9 συσκευες σωστα..? που κανω λαθος...? πες μου να καταλαβω!! Ξερω οτι η tim εχει τα καλυτερα εταιρικα προγραμματα!!
Link to comment
Share on other sites

Η κοσμοτέ έχει επαναπαυθεί στους αριθμούς της... Όμως και πάλι υπερτερεί σε ένα συνολικά καλύτερο δίκτυο. Δεν θα πήγαινα σε ΤΙΜ παρά μόνο αν ήμουν βέβαιος ότι πιάνει σε όλες τις περιοχές όπου κινούμαι...

Το θέμα των επιδοτήσεων πρέπει να το δούμε συνολικά: και οι 3 τα έχουν κάνει πλακάκια και μας δουλεύουν! Αν τώρα η ΤΙΜ δίνει κάτι παραπάνω, είναι επειδή είναι τελευταία και καταϊδρωμένη...

Μια καλή λύση θα ήταν να ΜΗΝ αλλάζουμε συσκευές παρά μόνο αν έχουν κάτι πρωτοποριακό να μας προσφέρουν... Έτσι θα μάθαιναν λίγο τρόπους και θα σε κυνηγούσαν εκείνοι για να πάρεις συσκευή!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

παιδια

να ρωτησω

ειχα ενα συμβολαιο για 1 χρονο

που εληξε

και τοτε πληρωνα 40 ευρω περιπου

τωρα πηγα στο 240 ανοιχτο

και δινω περιπου 60-70 ευρω,

η επισοτηση απο το παλιο ειναι 85 ευρω,,..

τωρα σε καποιους μηνες

που θα δινω περισσοτερα

ΔΕΝ θα ανεβει;; η θα χαθει;;

ΤΗΝΧ

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως η αναβαθμιση αλλαζει μια φορα το χρονο.Το επομενο χρονο σιγουρα θα ανεβει αφου θα πληρωνεις μεγαλυτερο παγιο αρα και πιο φουσκωμενο λογαριασμο...:heat:
IMPOSSIBLE IS NOTHING....
Link to comment
Share on other sites

παιδια

να ρωτησω

ειχα ενα συμβολαιο για 1 χρονο

που εληξε

και τοτε πληρωνα 40 ευρω περιπου

τωρα πηγα στο 240 ανοιχτο

και δινω περιπου 60-70 ευρω,

η επισοτηση απο το παλιο ειναι 85 ευρω,,..

τωρα σε καποιους μηνες

που θα δινω περισσοτερα

ΔΕΝ θα ανεβει;; η θα χαθει;;

ΤΗΝΧ

 

Nα ανεβει η επιδοτηση δυσκολο φιλε μου αν δεν την χρησημοποιησεις θα την χασεις..

Link to comment
Share on other sites

Κάθε πότε μπορείς να αλλάζεις πρόγραμμα στην COTE? πχ αν είμαι στο 90, πάρω επιδότηση, μπορώ μετά να πάω στα 300? Και το ανάποδο?
Link to comment
Share on other sites

Κάθε πότε μπορείς να αλλάζεις πρόγραμμα στην COTE? πχ αν είμαι στο 90, πάρω επιδότηση, μπορώ μετά να πάω στα 300? Και το ανάποδο?

 

Οταν παρεις την επιδοτηση να το αλλαξεις και να πας στο 300 αλλα μετα δεν μπορεις να το αλλαξεις σε μικροτερο απο 300 λεπτα μονο σε μεγαλυτερο!!

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως η αναβαθμιση αλλαζει μια φορα το χρονο.Το επομενο χρονο σιγουρα θα ανεβει αφου θα πληρωνεις μεγαλυτερο παγιο αρα και πιο φουσκωμενο λογαριασμο...:heat:

 

Δεν ισχυει κατι τετοιο φιλε μου δεν εχει σχεση το παγιο.. Μετρανε ποσο λογαριασμο κανεις πανω απο το παγιο και χωρις να υπολογιζουν το φπα.. Και το ποσες εισερχομενες εχεις.. Ετσι βγαινει η επιδοτηση..

Link to comment
Share on other sites

Οταν παρεις την επιδοτηση να το αλλαξεις και να πας στο 300 αλλα μετα δεν μπορεις να το αλλαξεις σε μικροτερο απο 300 λεπτα μονο σε μεγαλυτερο!!

 

αυτό ισχύει γενικώς? δλδ αν πας σε μεγαλύτερο πρόγραμμα (ανεξαρτήτως επιδότησης) δε μπορεις να γυρίσεις σε μικρότερο?

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

αυτό ισχύει γενικώς? δλδ αν πας σε μεγαλύτερο πρόγραμμα (ανεξαρτήτως επιδότησης) δε μπορεις να γυρίσεις σε μικρότερο?

 

Σιγουρα γιατι η επιδοτηση ουσιαστικα ειναι ανανεωση συμβολαιου και υπογραφεις για 300 λεπτα για ενα χρονο δεν μπορεις να πας σε χαμηλωτερο.. Για 100% παρε ενα τηλ και ρωτα!!

Link to comment
Share on other sites

Τωρα το ειδα καλα φιλε μου.. Αν εχεις πχ 2 ωρες ομιλια μπορεις να πας σε οποιο προγραμμα θελεις και να γυρισεις και σε πιο μικρο οχι ομως μικροτερο απο 2 ωρες... Ολα αυτα βεβαια σε διαστημα καποιων μηνων μπορεις να κανεις αλλαγη και εχεις και κοστος αλλαγης!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ο πατέρας μου έχει επιδότηση 185euro και του ήρθε γράμμα μαζί με τον λογαριασμό από την microland (εκεί είχε κάνει την σύνδεση του πριν από 8 χρόνια!). Σκέφτομαι να πάρω με αυτήν την επιδότηση το SE Ζ550. Στην cosmote το έφεραν χθες ενώ η microland δεν το έχει φέρει ακόμα. Πήρα στην εξυπηρέτηση πελατών cosmote αν μπορώ να εξυπηρετηθώ από κατάστημα cosmote (όπως είχαμε κάνει και παλιότερα, με την διαφορά ότι δεν είχαν στείλει γράμμα). Μου απαντάνε ότι πρέπει να περιμένω να λήξει η προσφορά από την microland στις 18/9 και μετά να περίμενω και άλλο μέχρι το τέλος του μήνα να δω τι πόσο νέα επιδότηση θα βγάλουν (από το cc μου είπαν ότι θα είναι το ίδιο - ισχύει;). Σε τέτοιες περιπτώσεις άμα τους πιέσω υπάρχει περίπτωση να γίνει κάτι; Ρωτάω επειδή καίγομαι λίγο. Έχασα το 3230 μου και έχω μείνει με ένα παλιό 3510i το οποίο έχει αρχίζει να τα παίζει! Δηλαδή έλεος, να περιμένω γύρω στο μισό μήνα να ξεμπλέξουν τα μπούτια τους cosmote και microland? :mad:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...