Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μεγάλο λάθος φίλε μου. Η δέσμευση είναι μόνο 12 μήνες... Όσο για το άν θα γίνει η άν θα μείνει πρώτη είναι άλλο θέμα.

Μήπως θέλεις να σου στείλω και το χαρτί της ανανέωσης συμβολαίου που έκανα που ορίζει 18 μηνες διάρκεια;;; Και μάλιστα η μείωση της επιδότησης που θα πλήρωνα αν έμενα ξεκίναγε από το 7ο μήνα με μείωση ανά δωδέκατα τους άλλους 12 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια είναι,

νομίζω πως πλέον δεν το προτείνουν, άλλωστε πέρα των 2 μηνών είναι καταχρηστικό.

Απλώς τώρα σε όσους έχουν χαμηλο μέσο όρο προτείνουν τις i-mode συσκευές:D

για να παραμείνουν στο μεγάλο δικτυο

http://assets.in.gr/dGenesis/assets/Content5/Photo/702461_s.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια είναι,

νομίζω πως πλέον δεν το προτείνουν, άλλωστε πέρα των 2 μηνών είναι καταχρηστικό.

Απλώς τώρα σε όσους έχουν χαμηλο μέσο όρο προτείνουν τις i-mode συσκευές:D

για να παραμείνουν στο μεγάλο δικτυο

Δεν νομίζω να είναι χαμηλός μέσος όρος 35-40 ευρώ.. Αλλά το μάθημά τους το πήραν από τη φορητότητα.

Link to comment
Share on other sites

Αισχος!

Ημουν 2 χρονια στο 240, εκανα ανανεωση συμβολαιου και με μετεφεραν στο ΝΕΟ 240 με ακριβοτερες χρεωσεις χωρις να με ρωτησουν!

(στο φυλαδιο που υπογραψα ομως, το ελεγε με μικρα γραμματα!!)

 

εμένα μου εκαναν μεταφορά απο το 120 σε ενα αλλο 120 στο οποίο εχει μεταφορα του χρονου ομιλίας που απομενει, χωρις να το ξερω φυσικά

 

οταν πηγα για την επιδοτηση μου ειπαν δικαιούστε πχ 30 ευρω χωρις καμια υποχρεωση κ παραμενετε στο ιδιο πρόγραμμα στο 120

 

παιρνω τηλ μετα απο 2-3 μηνες να κανω αλλαγή προγράμματος να παω στο 60 κ εκει εμαθ αοτι δεν μπορω γιατι εχω περασει στο αλλο προγραμμα του 120 κ πρεπει να περασουν 8 μήνες

 

κ περα απο όλα αυτα δεν θα επρεπε να στέλνεται κάποιο sms που να με ενημερωνει για το ποσο δωρεαν χρόνος ομιλίας μεταφερεται καθε φορα;;;

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα!

Φίλη μου θέλει να μεταφέρει τον αριθμό της σε cosmote και να κάνει συμβόλαιο με 60' ομιλίας, με πληρωμή λογαριασμών τοις μετρητοίς. Στα πόσα περίπου κινείται η επιδότηση; Ένα από τα κινητά που την ενδιαφέρουν είναι το ροζ motorola RAZR V3. Πόσο λέτε να βγει; Καλύτερη επιδότηση δίνουν στα "αποκλειστικά καταστήματα" cosmote;;

:bear:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
HI! ΕΧΩ ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΤΗΝ ΤΙΜ ΣΤΟ ΠΑΛΙΟ 600 ΚΑΙ ΣΚΕΠΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΔΙΑΚΟΨΩ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΤΗΝ COSMOTE ΣΤΟ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΟΥΝ ΤΑ ΚΑΤΩΘΙ 1) Η ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΠΕΛΑΤΩΝ ΜΕΣΩ ΚΛΗΣΗΣ (ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΜΟΝΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΙΣΩΣ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΘΕΙΣ ) :mad: ΕΧΕΙ Η ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ COSMOTE ΚΑΙ ΞΕΡΩ.. 2) ΕΧΕΙ ΟΝΤΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΗΜΑ-ΔΙΚΤΥΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΙΜ? 3) ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΤΟΥ ΤΙΜ AVANTAGE Η ΚΑΠΟΙΑ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ Η ΤΙΜ? ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΕΩΣ ΤΩΡΑ ΠΑΝΤΑ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΜ ΚΑΙ VODAFON ΕΙΝΑΙ… ΘΑ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ..
Link to comment
Share on other sites

HI! ΕΧΩ ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΤΗΝ ΤΙΜ ΣΤΟ ΠΑΛΙΟ 600 ΚΑΙ ΣΚΕΠΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΔΙΑΚΟΨΩ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΤΗΝ COSMOTE ΣΤΟ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΟΥΝ ΤΑ ΚΑΤΩΘΙ 1) Η ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΠΕΛΑΤΩΝ ΜΕΣΩ ΚΛΗΣΗΣ (ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΜΟΝΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΙΣΩΣ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΘΕΙΣ ) :mad: ΕΧΕΙ Η ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ COSMOTE ΚΑΙ ΞΕΡΩ.. 2) ΕΧΕΙ ΟΝΤΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΗΜΑ-ΔΙΚΤΥΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΙΜ? 3) ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΤΟΥ ΤΙΜ AVANTAGE Η ΚΑΠΟΙΑ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ Η ΤΙΜ? ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΕΩΣ ΤΩΡΑ ΠΑΝΤΑ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΜ ΚΑΙ VODAFON ΕΙΝΑΙ… ΘΑ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ..

 

Δεν ξέρω για τη κάλυψη εξαρτάται απ τη περιοχή δε θέλω να πω μεγάλες κουβέντα αλλά πιστεύω ότι γενικά είναι πιο καλή.. όχι δεν έχει κάτι ανάλογο

Η κοπέλα σου έχει σύνδεση ?

Μήπως θα σας συνέφερε να κάνετε 1 οικογένεια πακέτο στο όποιο εκτός από τον προπληρωμένο χρόνο που έχετε ο καθένας θα μπορείτε να μιλάτε άλλες 2 ώρες μεταξύ μας εντελώς δωρεάν…

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Oson afora tin e3ipiretisi pelatwn prin ena xrono etsi htan alla twra ton teleftaio mina pou xreiastike na parw 3ana, me e3ipiretisan AMESWS kai tis 4-5 fores pou phra..

 

Isws "anava8mistikan"...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

ΣΥΝΔΕΣΗ ΕΧΕΙ ΚΑΙ Η ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΓΙΝΑΜΕ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ.. :) ΟΣΟ ΓΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΕΙΜΑΙ ΑΛΛΑ ΤΑΞΙΔΕΥΩ ΑΡΚΕΤΑ.. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΑΙΔΙΑ!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει υπηρεσία στην cosmote η οποία να σου λέει τον εναπομείναντα χρόνο (απο τον προπληρωμένο) είτε με την μορφή sms είτε μέσω της εξυπηρέτησης πελατών?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει υπηρεσία στην cosmote η οποία να σου λέει τον εναπομείναντα χρόνο (απο τον προπληρωμένο) είτε με την μορφή sms είτε μέσω της εξυπηρέτησης πελατών?

 

Δεν κατάλαβα τί εννοείς; Για καρτοσυμβόλαιο μιλάς; Αν ναι υπάρχει και με τον εναν τρόπο και με τον άλλον.

 

Αν μιλάς πάλι για συμβόλαιο κανονικά οχι δεν υπάρχει υπηρεσία για να σου λέει πόσο χρόνο δωρεάν έχεις. Μόνο όταν ανανεωθεί ο χρόνος σου απλώς μπορείς να μάθεις πόσο θα σου έρθει ο λογαριασμός.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Θα βγάλει άραγε κάτι αντίστοιχο του vf u and me? Κάτι γίνεται στα νέα επαγγελματικά συμβόλαια. Να δούμε αν θα δώσει κάτι και σε ιδιώτες...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

στα συμβόλαια μπορείς να πληρώνεις με πάγια εντολή σε τράπεζα?? (όχι πιστωτική..)

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι συνδρομητης στο cosmote 120. Ποσος καιρος πρεπει να περασει για να σου στειλουν επιδοτηση? π.χ. αν εισαι συνδρομητης για 15 μηνες ?

Ποσο θα ειναι αυτο το ποσο? Αν ο μηνιαιος λογαριασμος ειναι γυρω στα 30€ ?

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Δικαιούσε επιδότηση απο την στιγμή που θα περάσει και ο 11ος μήνας από την τελευταία ανανέωση συμβολαίου..

 

Το ποσό ακριβώς θα σου το πούνε αν πας και ρωτήσεις στην Cosmote. Με 30€ τον μήνα μην περιμένεις τίποτα σπουδαίο...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Η vodafone έβγαλε το νέο οικογενειακό vf 500 με 500 λεπτά εθνικών κλήσεων και απεριόριστες ενδο-οικογενενειακές κλήσεις μεταξύ των μελών του vf 500.

Η καλή μας κοσμοτέ σκοπεύει να βγάλει κάτι αντίστοιχο στα δικά της οικογενειακά, ή θα συνεχίσει να έχει καβούρια στις τσέπες ;;;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Για να μη μπερδευομαστε απλα να ξεκαθαρισω οτι ΔΕΝ υπαρχει ακομα δυνατοτητα να μαθαινουμε τον υπολοιπομενο δωρεαν χρονο ομιλιας μας.Μου ειπαν οτι αυτο θα γινει μεσα στο επομενο διμηνο..

Απλα την ημερα που μας εχουν πει οτι θα εκδιδεται ο λογαριασμος στελνοντας στο ''1256'' το γραμμα ''Λ'' (ειναι δωρεαν) μπορουμε να μαθουμε ποσο θα ειναι ο λογαριασμος.

Link to comment
Share on other sites

στα συμβόλαια μπορείς να πληρώνεις με πάγια εντολή σε τράπεζα?? (όχι πιστωτική..)

 

Φυσικά καί μπορείς!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Χθες πήγα σε κατάστημα Γερμανός και ρώτησα για νέα σύνδεση Cosmote στο 600 πόσο θα μου κοστίσει το Motorola V3 η απάντηση ήταν δωρεάν!:happy: Στην ίδια ακριβώς ερώτηση σε αντιπροσωπία Cosmote… 15ευρώ και κατί ψιλά… :wacko: είναι δυνατόν??? Γιατί αυτή η διαφορά? :blink:
Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο :shock: αλλά σήμερα πήγα να κάνω νέα σύνδεση στο Cosmote 600 σε κατάστημα Γερμανός και αφού καταθέσαμε όλα τα δικαιολογητικά: φωτοτυπία ταυτότητας και εκκαθαριστικού σημειώματος εφορίας η cosmote μας απάντησε ότι θέλει χρηματική εγγύηση των 150ευρώ :mad: η οποία θα μου επιστραφεί σύμφωνα με τον πωλητή του γερμανού όταν και αν θα διακόψω ποτέ την εν λόγο σύνδεση!!!:angry: έχω κάνει 2 συνδέσεις στο ανάλογο πρόγραμμα στην ΤΙΜ παλαιότερα και δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα! Έχετε καμία ιδέα τι συμβαίνει η κάποια λύση για το πρόβλημα μου? :cry:
Link to comment
Share on other sites

:) Το πρόβλημα λύθηκε:D μέσω τις εξυπηρέτησης πελατών Cosmote και λίγη Ελληνική μαγεία…:p μάλλον επρόκειτο για λάθος :confused: αλλά όπως και να έχει τέλος καλό όλα καλά! :up:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πολύ σύντομα η υπηρεσία ενημέρωσης για το υπόλοιπο του προπληρωμένου χρόνου θα είναι διαθέσιμη ! ίσως και στο τέλος του μηνά !

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...