Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφερει τον αριθμο what΄s up του 1ε που πηρα επιπλεον μπονους με την επιδοτηση

να τον κανω συμβολαιο των 60' ή να τον μετατρεψω σε cosmokarta,

αφου ετσι κι αλλιως θα ειναι κυριως για να δεχεται κλησεις και να στελνει sms???

...κι όταν θα 'ρθουν οι καιροί που θα 'χει σβήσει το κερί στην καταιγίδα

Υπερασπίσου το παιδί γιατί αν γλιτώσει το παιδί υπάρχει ελπίδα...

Link to comment
Share on other sites

δηλ αναλογα με το τι συσκευη θα παρεις δεν ισχυει -100? αν επαιρνες ας πουμε το κ750 μπορει να σου κοβανε 120 π.χ.?

 

Kαλημέρα.

 

Οι επιδοτήσεις της Cosmote είναι μεγαλύτερες κατά 20€-40€ εάν αγοράσεις συσκευή i-mode σε σύγκριση με τις άλλες "απλές" συσκευές.;)

 

ΥΓ: Κατά τη γνώμη μου δέν αξίζει να πληρώσεις παραπάνω και να πάρεις

i-mode συσκευή.

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι.Έχω σύνδεση κοσμοτέ στις 2 ώρες.Πριν από ένα μήνα πέρασα στο 2 ώρες προνομιακό.Πήγα λοιπόν να ρωτήσω στην Cosmote στη Στουρνάρη αν πέρνω επιδότηση και μου είπαν ότι δεν δικαιούμαι γιατί δεν έχω ξεπεράσει τις 2 ώρες χρόνο ομιλίας.ΟΚ λέω και αναχωρώ.

Ένας φίλος μετά όμως που είχε το ίδιο συμβόλαιο με εμένα και πήγε στις 2μιση ώρες προνομιακό ή κάτι τέτοιο πήρε κανονικά επιδότηση περίπου 100 ευρώ.

 

Ξέρετε μήπως τελικά τι παίζει; Γιατί αν δικαιούμαι επιδότηση να την διεκδικήσω.

Ευχαριστώ.

Σύλλογος Λακώνων Φοιτητών

http://www.slf.4t.com

Link to comment
Share on other sites

παιδιααααααα

μια ερωτηση,συμβολαιο κοσμοτε στην Κυπρο πιανει κανονικα?

ή χρειαζεται πιστωτικη?

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

παιδιααααααα

μια ερωτηση,συμβολαιο κοσμοτε στην Κυπρο πιανει κανονικα?

ή χρειαζεται πιστωτικη?

 

Μέχρι κάποιες μέρες δεν χρειάζεται νομίζω μέχρι 15 ή 20!! Αν είναι για παραπάνω η πιστωτική ή 300 ευρώ!!

Link to comment
Share on other sites

ναι ετσι ειναι. μεχρι 15 μερες μπορεις! μολις το εμαθα :)

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, και είναι ίσως η μόνη που το δίνει. Αν είσαι καλός με τις προθεσμίες πληρωμής, μπορείς να ζητήσεις κατ'εξαίρεση ενεργοποίηση της περιαγωγής μέχρι 10 μέρες (μπορεί να έγινε 15), χωρίς πιστωτική κάρτα. Να συμπληρώσω ότι η κοσμοτέ είναι η ΜΟΝΗ εταιρεία που σε αφήνει να κάνεις εξερχόμενες διεθνείς κλήσεις (από Ελλάδα στο εξωτερικό) ΧΩΡΙΣ να έχεις δώσει πιστωτική κάρτα. Σε αντίθεση με ΤΙΜ, voda...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα σε Οτεμάγαζο να επωφεληθώ κι εγώ από το οικογενειακό πακέτο. Ηθελα να δηλώσω 3 αριθμούς με συμβόλαιο που τους πληρώνω όλους εγώ με κάρτα και φυσικά λαμβάνω κοινό λογαριασμό στο όνομά μου.

 

Χρειάζεται πιστοποιητικό ΑΦΜ μου λέει ο υπάλληλος. Γιατί? η εύλογη απορία... Για να γίνουν οι μεταβιβάσεις απαντάει ο υπάλληλος. Μα, εγώ τους πληρώνω ήδη όλους του λογαριασμούς. Ετσι είναι η διαδικασία, η απάντηση...

 

Τελικά πιστεύω ότι η Κοτέ έβγαλε το οικογενειακό απλά για να λέει ότι έχει κι αυτή κάτι και χωρίς διάθεση να ανταγωνιστεί. Το έβγαλε αργά, δεν ενημερώνει κανέναν (ενώ γίνεται χαμός με κάθε pay-υπηρεσία) και βάζει κι εμπόδια...

 

Εγώ φταίω αν διακόψω και τις 3 συνδέσεις (με πάνω από 200 ευρώ το μήνα) και την κοπανήσω για vodatim?

 

Είναι άλλο να έχεις δώσει την πιστωτική σου κάρτα για να πληρώνεται ένας λογαριασμός σύνδεσης και άλλο να είναι στο όνομά σου. Αν δεν είναι στο όνομά σου, είναι πολύ φυσικό να ζητάνε να γίνει μεταβίβαση, δεν κατάλαβα γιατί θυμώνεις. Σε οποιαδήποτε άλλη εταιρεία ακριβώς το ίδιο θα ζητούσαν...

Δεν σου βάζουν εμπόδια σε αυτή την περίπτωση, καλό είναι που δεν μεταβιβάζουν έτσι απλά ένα συμβόλαιο !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα.

 

Οι επιδοτήσεις της Cosmote είναι μεγαλύτερες κατά 20€-40€ εάν αγοράσεις συσκευή i-mode σε σύγκριση με τις άλλες "απλές" συσκευές.;)

 

ΥΓ: Κατά τη γνώμη μου δέν αξίζει να πληρώσεις παραπάνω και να πάρεις

i-mode συσκευή.

 

Όσον αφορά τις i-mode συσκευές θα συμφωνήσω. Υπάρχει όμως μια φωτεινή εξαίρεση, το i-mode 6680, το οποίο διαθέτει και κανονικό browser/mms και ο i-mode browser είναι ένα απλό έξτρα πρόγραμμα. Μπορείς να πάρεις την έξτρα επιδότηση γι'αυτό και να μην χρησιμοποιήσεις ποτέ τις i-mode δυνατότητές του, διατηρώντας συμβατότητα με όλο το γνωστό σύμπαν !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω κι εγώ κάτι:Γνωρίζουμε αν θα μπεί επιτέλους και στην COSMOTE ενημέρωση υπολοίπου όπως στη VODA. Μα γιατί καθυστερούν τόσο? Είναι η μοναδική υπηρεσία που με κρατάει στη VODA ακόμα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω κι εγώ σα σίφουνας στο thread των συμβολαίων (:p) έχοντας κάποιες απορίες:

 

Έχω συμβόλαιο Cosmote από τον Ιούλιο του 2000. Κάθε χρόνο αποδεχόμουν τις επιδοτήσεις για ανανέωση του συμβολαίου μου για άλλο ένα έτος. Φέτος όμως, επειδή θα φύγω στο εξωτερικό από το Σεπτέμβριο δε με συμφέρει να ανανεώσω τη σύμβασή μου. Η ερώτησή μου είναι η εξής: αν δεν αποδεχτώ το έγγραφο που μου στέλνεται κάθε χρόνο στο σπίτι για ανανέωση και επιδότηση συσκευής η σύνδεσή μου διακόπτεται ΑΥΤΟΜΑΤΑ ή πρέπει να ειδοποιήσω το κατάστημα απ' όπου έκανα αρχικά το συμβόλαιο κάποιον καιρό πριν ότι δεν προτίθεμαι να ανανεώσω τη σύμβαση για τους επόμενους 12 μήνες;

 

Επίσης: τι γίνεται αν επιθυμώ να ξαναπάρω το ίδιο νούμερο, κάνοντας νέο συμβόλαιο, μετά το πέρας των σπουδών μου; Μπορούν να μου το δώσουν, δεδομένου ότι το είχα τόσα χρόνια ή είναι αδύνατον;

 

Τέλος: δίνονται επιδοτήσεις συσκευής αν αποφασίσει κανείς να μετατρέψει ένα καρτοκινητό σε συμβόλαιο με αρκετό προπληρωμένο χρόνο ομιλίας (πχ Cosmote 480); Παίζει ρόλο πού θα γίνει η μετατροπή (πχ OTEshop, Cosmote, Γερμανός κλπ);

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις! :D

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω κι εγώ σα σίφουνας στο thread των συμβολαίων (:p) έχοντας κάποιες απορίες:

 

Έχω συμβόλαιο Cosmote από τον Ιούλιο του 2000. Κάθε χρόνο αποδεχόμουν τις επιδοτήσεις για ανανέωση του συμβολαίου μου για άλλο ένα έτος. Φέτος όμως, επειδή θα φύγω στο εξωτερικό από το Σεπτέμβριο δε με συμφέρει να ανανεώσω τη σύμβασή μου. Η ερώτησή μου είναι η εξής: αν δεν αποδεχτώ το έγγραφο που μου στέλνεται κάθε χρόνο στο σπίτι για ανανέωση και επιδότηση συσκευής η σύνδεσή μου διακόπτεται ΑΥΤΟΜΑΤΑ ή πρέπει να ειδοποιήσω το κατάστημα απ' όπου έκανα αρχικά το συμβόλαιο κάποιον καιρό πριν ότι δεν προτίθεμαι να ανανεώσω τη σύμβαση για τους επόμενους 12 μήνες;

 

Επίσης: τι γίνεται αν επιθυμώ να ξαναπάρω το ίδιο νούμερο, κάνοντας νέο συμβόλαιο, μετά το πέρας των σπουδών μου; Μπορούν να μου το δώσουν, δεδομένου ότι το είχα τόσα χρόνια ή είναι αδύνατον;

 

Τέλος: δίνονται επιδοτήσεις συσκευής αν αποφασίσει κανείς να μετατρέψει ένα καρτοκινητό σε συμβόλαιο με αρκετό προπληρωμένο χρόνο ομιλίας (πχ Cosmote 480); Παίζει ρόλο πού θα γίνει η μετατροπή (πχ OTEshop, Cosmote, Γερμανός κλπ);

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις! :D

 

 

Αγαπητέ φίλε

Απ τη στιγμή που δεν κανείς ανανέωση του συμβολαίου - ή αναβάθμιση όπως πολλοί το λένε –το συμβόλαιο γίνεται αόριστου χρόνου πράγμα που σημαίνει ότι μπορείς να το διακόψεις όποτε επιθυμείς

Μπορείς να το μετατρέψεις σε καρτοκινητο …Βέβαια καλό θα ήταν μετά από 1 χρονικό διάστημα να πεις σε κάποιον απ την Ελλάδα να σου ανανεώσει το χρόνο ομιλίας γιατί μετά από 12 μήνες (+ 1 ακόμη ) κλείνει ο αριθμός . Όταν με το καλό επιστέψεις μπορείς να το κανείς ξανά συμβόλαιο ! θα έχεις την επιδότηση που έχει ένα καινούργιο συμβόλαιο .Ελπίζω να σε κάλυψα :)

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Συμφερει τον αριθμο what΄s up του 1ε που πηρα επιπλεον μπονους με την επιδοτηση

να τον κανω συμβολαιο των 60' ή να τον μετατρεψω σε cosmokarta,

αφου ετσι κι αλλιως θα ειναι κυριως για να δεχεται κλησεις και να στελνει sms???

 

Μήπως να τοχω να βρισκεται ως εχει, δεν ξερω- δινουν συσκευη με επιδοτηση

στη μεταφορα απο καρτοκινητο σε καποιο προγραμμα συμβολαιου??

...κι όταν θα 'ρθουν οι καιροί που θα 'χει σβήσει το κερί στην καταιγίδα

Υπερασπίσου το παιδί γιατί αν γλιτώσει το παιδί υπάρχει ελπίδα...

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια πολυ απλη θα λεγα ερωτηση: εχω τωρα επιδοτηση 95ευρω. Αυτη η επιδοτηση ως ποτε θα ισχυει; Μου ειπανε πως ισχυει απο 21/12/05 αλλα δεν μου λενε μεχρι ποτε; Δηλ. πρεπει να την αξιοποιησω τωρα γιατι θα την χασω μετα ή θα ισχυει και για μετα; Ημουνα στο προγραμμα 150 και τωρα πηγα στο 240, αν βοηθαει αυτο....
Link to comment
Share on other sites

Μήπως να τοχω να βρισκεται ως εχει, δεν ξερω- δινουν συσκευη με επιδοτηση

στη μεταφορα απο καρτοκινητο σε καποιο προγραμμα συμβολαιου??

 

Την ίδια απορία με σένα είχα και γώ και έμαθα ότι δίνουν κανονικά!

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω κι εγώ κάτι:Γνωρίζουμε αν θα μπεί επιτέλους και στην COSMOTE ενημέρωση υπολοίπου όπως στη VODA. Μα γιατί καθυστερούν τόσο? Είναι η μοναδική υπηρεσία που με κρατάει στη VODA ακόμα

 

Ήταν κάτι που ήθελα και γώ να ρωτήσω μιας και έγινε ένα νέο συμβόλαιο 120 στην οικογένεια.

Μετά είδα Αυτό

και κατάλαβα ότι

Ακόμα, με την Υπηρεσία Ενημέρωσης Υπολοίπου μπορείτε με ένα γραπτό μήνυμα, να ενημερωθείτε όπου και αν βρίσκεστε για το υπόλοιπο του τρέχοντος λογαριασμού, τον αριθμό τιμολογίου και την ημερομηνία έκδοσης του τελευταίου λογαριασμού.

 

Εδώ

λέει πως.

Η ερώτηση είναι : Το μήνυμα αυτό χρεώνεται ; Ευχαριστώ:)

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

gia sas paidia

 

epeidi den prolavaino na psakso (giati mpaino se liges meres strato) eseis pou logika tha kserete : an mia stis xilies mou klepsoune to kinito sto strato pou na paro tilefono amesos meta gia na diakopei i sindesi mou oste na min ofelithei o kleftis??

 

euxaristo

Link to comment
Share on other sites

gia sas paidia

 

epeidi den prolavaino na psakso (giati mpaino se liges meres strato) eseis pou logika tha kserete : an mia stis xilies mou klepsoune to kinito sto strato pou na paro tilefono amesos meta gia na diakopei i sindesi mou oste na min ofelithei o kleftis??

 

euxaristo

 

Απο σταθερό 13838 και ζητάς φραγή εξερχομένων κλήσεων!!

Link to comment
Share on other sites

Απο σταθερό 13838 και ζητάς φραγή εξερχομένων κλήσεων!!

 

 

se euxaristo para poli gia tin apantisi

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να πάρεις μια σχετικά παλιά ή φθηνή συσκευή που δεν θα προκαλεί τον άλλο να την κλέψει... Μια παλιά συσκευή με handsfree (για να μην σε ψήνει) είναι η καλύτερη λύση...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να πάρεις μια σχετικά παλιά ή φθηνή συσκευή που δεν θα προκαλεί τον άλλο να την κλέψει... Μια παλιά συσκευή με handsfree (για να μην σε ψήνει) είναι η καλύτερη λύση...

Συμφωνω. Μια παλια η φθηνη συσκευη θα ελυνε το προβλημα σου. Σε περιπτωση που δεν εχεις με κοστος γυρω στα 50 μπορεις να αποκτησεις μια συσκευη αξιοπιστη και καλη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...