Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φυσικα, πλεον γινεται. Θα σου πουν σου δινουμε τοσα χρηματα, και βλεπεις εσυ ποια κινητα υπαρχουν σε αυτα τα χρηματα.

 

Δηλαδή π@π@#$% μετά την μείωση των επιδοτήσεων... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το συμπέρασμα που έχω βγάλει από αυτού του είδους τις επιδοτήσεις είναι οτι τις δίνουνε σ' αυτούς που κανονικά δεν δικαιούνται επιδότηση λόγω χαμηλών λογαριασμών. Πριν από ένα χρόνο περιπου μου είχε έρθει επίδότηση 140€ και μπορούσα να διαλέξω μονο μεταξύ δύο i-mode συσκευών, σε όλες τις άλλες συσκευές η επιδότησή μου ήταν 0!

 

Αν δεν σου ζητούν να ανέβεις σε μεγαλύτερο πακέτο, παίρνεις τη i-mode συσκευή, την πουλάς και παίρνεις μετά αυτή που θες αφού συμπληρώσεις το ποσό. Δεν είναι κακό... για σένα, γι' αυτούς είναι, που νομίζουν ότι άμα σου δώσουν i-mode συσκευή θα χρησιμοποιήσεις κιόλας το πανχρήσιμο i-mode!

Εδώ οι υπάλληλοί της είναι αναγκασμένοι εδώ και καιρό να αναβαθμίζουν μόνο σε i-mode συσκευές...

Χαζά τεχνάσματα, ανεπαρκή για την ανάσταση μιας νεκρής, κλειστής και ξεπερασμένης τεχνολογίας (λέγε με i-mode) !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Το καρτοκινητό που επιτρέπει να συμπεριλάβεις είναι μόνο για κανένα παιδί...

Η χρήσιμη παρατήρηση είναι ότι δέχεται συμβόλαια από 120 και πάνω και φυσικά στα νέα προγράμματα (με την εννιαία ακριβή χρέωση, οπότε άμα έχεις μείνει με παλιό προνομιακό, ίσως δε σε συμφέρει να πληρώνεις χ2 τις κλήσεις σου αν ξεπεράσεις το χρόνο σου).

Το θετικό είναι ότι για κάθε συμβόλαιο που έχει ενταχθεί στο οικογενειακό, δίνει χωρίς επιβάρυνση άλλα 60λεπτά για να καλείς τα οικογενειακά και ένα σταθερό (προφανώς πρέπει να το δηλώσεις, και δεν καθορίζει κάθε πότε μπορεί να αλλάζει)...

Δηλ. με 2 συμβόλαια των 120, κάθε συμβόλαιο έχει από 60λεπτά για ενδοοικογενειακές κλήσεις. Καθόλου κακό !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ είμαι στο 2004 και δεν σκεπτόμουν ν αλλάξω πρόγραμμα λόγω το πολύ συμφερόντων χρεώσεων προς cosmote / ΟΤΕ που είναι οι περισσότερες κλήσεις μου …αυτές τις μέρες θα κάνω αλλαγή στα νέα προγράμματα για να έχουμε δωρεάν χρόνο μεταξύ μας ! με προβληματίζει όμως πιο πρόγραμμα το 120 ή το 180 το πρώτο έχει 17 ευρώ πάγιο και το δεύτερο 23,5 …και βέβαια το 240 με 25,30 €

 

Δεν ξέρω πιο τελικά να επιλέξω εάν είναι να ανέβω στο 180 αξίζει να δώσω 2 ευρώ παραπάνω για μια ώρα ακόμα …φοβάμαι ότι επειδή έχω κακομάθει με τις 2,5 ώρες και του 2004 οι 2 του 120 θα ναι λίγες ...

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.....παιδιά θα μου επιτρέψετε να διαφωνήσω, την υπηρεσία I-mode την βρίσκω μακρά καλύτερη κι από Mycosmos, κι από το Vodafone-live....βρίσκεις ότι θες, όποτε θες, είναι πλούσιο στην πληροφορία, κι έχεις κι ένα μικρό Internet στο κινητό σου... :)
...Life Is Beautiful...
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το i-mode, είναι εκτός θέματος ο φίλος παραπάνω. Από εκεί και πέρα θεωρώ ότι άνθρωπος που έχει υπολογιστή με πρόσβαση στο internet δεν υπάρχει περίπτωση να προτιμήσει το εντελώς κλειστό και ασύμβατο με το γνωστό σύμπαν i-mode, το οποίο ζητά χρέωση και για το καλωσήρθες!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ είμαι στο 2004 και δεν σκεπτόμουν ν αλλάξω πρόγραμμα λόγω το πολύ συμφερόντων χρεώσεων προς cosmote / ΟΤΕ που είναι οι περισσότερες κλήσεις μου …αυτές τις μέρες θα κάνω αλλαγή στα νέα προγράμματα για να έχουμε δωρεάν χρόνο μεταξύ μας ! με προβληματίζει όμως πιο πρόγραμμα το 120 ή το 180 το πρώτο έχει 17 ευρώ πάγιο και το δεύτερο 23,5 …και βέβαια το 240 με 25,30 €

 

Δεν ξέρω πιο τελικά να επιλέξω εάν είναι να ανέβω στο 180 αξίζει να δώσω 2 ευρώ παραπάνω για μια ώρα ακόμα …φοβάμαι ότι επειδή έχω κακομάθει με τις 2,5 ώρες και του 2004 οι 2 του 120 θα ναι λίγες ...

 

Αφού θα έχεις και τη 1ώρα των "ενδο-οικογενειακών" κλήσεων, ίσως είναι καλύτερα να μείνεις στο 120. Και το άλλο συμβόλαιό σου με 120 που θα ενταθεί στο οικογενειακό θα έχει 60 λεπτά, οπότε μάλλον καλύπτεται η διαφορά που αναφέρεις...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

eixa cosmote 150.

perimeno tin ananeosi ton dekemvrio thelo na pao sto 240

tha isxyei to ronomiako(dil. meiomeno pagio kai ta resta)?

apo epidotisi ti tha paizei?

eyxaristo

 

 

μπορείς

το πάγιο είναι 25,3 χωρίς ΦΠΑ . Όμως θα πας στο νέο 240 που έχει μεταφορά προπληρωμένου χρόνου ομιλίας αλλά ακριβότερες χρεώσεις μετά τη κατανάλωση του και δεν υπάρχουν προνομιακές χρεώσεις για Cosmote/ote ...τι λογαριασμούς κανείς?

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

μπορείς

το πάγιο είναι 25,3 χωρίς ΦΠΑ . Όμως θα πας στο νέο 240 που έχει μεταφορά προπληρωμένου χρόνου ομιλίας αλλά ακριβότερες χρεώσεις μετά τη κατανάλωση του και δεν υπάρχουν προνομιακές χρεώσεις για Cosmote/ote ...τι λογαριασμούς κανείς?

Οπως τα λέει ο φίλος Ποσειδών και εδώ είναι ο τιμοκατάλογος!!

Link to comment
Share on other sites

Συμβόλαιο στα 480. Λογαριασμοί περίπου 100 ευρώ κάθε μήνα. Πόσα λεφτά ΠΕΡΙΠΟΥ θα πάρω για επιδότηση;

 

Ευχαριστω.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

gia sas paidia

eimai sto c150 kai se ligo (dekemvrio) simplirono ton 1o xrono.

kano omos apo 180 - 250 (lepta ) kai kai leo na pao 240

tha paro megaliteri anavathisi an allakso prin ti simplirosi tou xronou i to idio tha einai?

an kserei kapoios as apantisei

peripou ti poso se kathe periptosi?

eyxaristo anyway

How U ;) doin'?
Link to comment
Share on other sites

Συμβόλαιο στα 480. Λογαριασμοί περίπου 100 ευρώ κάθε μήνα. Πόσα λεφτά ΠΕΡΙΠΟΥ θα πάρω για επιδότηση;

 

Ευχαριστω.

 

Πιστεύω απο 135 μέχρι 185 ευρώ!! Αν και τώρα με τις νέες επιδοτήσεις τίποτα δεν είναι σίγουρο!!

 

Πάντα με κάθε επιφύλαξη!!

Link to comment
Share on other sites

gia sas paidia

eimai sto c150 kai se ligo (dekemvrio) simplirono ton 1o xrono.

kano omos apo 180 - 250 (lepta ) kai kai leo na pao 240

tha paro megaliteri anavathisi an allakso prin ti simplirosi tou xronou i to idio tha einai?

an kserei kapoios as apantisei

peripou ti poso se kathe periptosi?

eyxaristo anyway

 

Δεν θα πάρεις μεγαλύτερη επιδότηση γιατί μετράνε 12 μήνες πίσω!!

Να ξέρεις ότι η αναβάθμιση σου θα είναι γύρω στα 96 έως110 ευρώ!!

Παιδιά πάντα ότι λέω με κάθε επιφύλαξη!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πάρεις μεγαλύτερη επιδότηση γιατί μετράνε 12 μήνες πίσω!!

Να ξέρεις ότι η αναβάθμιση σου θα είναι γύρω στα 96 έως110 ευρώ!!

Παιδιά πάντα ότι λέω με κάθε επιφύλαξη!!

 

:down: :rtfm:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, οι επιδοτήσεις έχουν καταντήσει γελοίες πια... Μια και η διείσδυση είναι τόσο μεγάλη, έχουν σχεδόν μηδενιστεί... Και αυτό δεν είναι αναγκαστικά κακό: καιρός είναι να σταματήσει ο κάθε τεχνοφοβικός πιθηκάνθρωπος να παίρνει το σούπερ-ντούπερ pda-κινητό επειδή έκανε νέα σύνδεση (1 κάθε χρόνο) στο κοσμοτέ 5000 και δεν ήξερε ούτε καν να στείλει sms κτλ κτλ :p :p . Έτσι θα αποκτήσουν πάλι αξία οι μεταχειρισμένες συσκευές που παλιότερα δεν μπορούσες να πουλήσεις μια και κανείς δεν έδινε τα χρήματα που άξιζαν λόγω των υπέρογκων επιδοτήσεων! :rolleyes:

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, οι επιδοτήσεις έχουν καταντήσει γελοίες πια... Μια και η διείσδυση είναι τόσο μεγάλη, έχουν σχεδόν μηδενιστεί... Και αυτό δεν είναι αναγκαστικά κακό: καιρός είναι να σταματήσει ο κάθε τεχνοφοβικός πιθηκάνθρωπος να παίρνει το σούπερ-ντούπερ pda-κινητό επειδή έκανε νέα σύνδεση (1 κάθε χρόνο) στο κοσμοτέ 5000 και δεν ήξερε ούτε καν να στείλει sms κτλ κτλ :p :p . Έτσι θα αποκτήσουν πάλι αξία οι μεταχειρισμένες συσκευές που παλιότερα δεν μπορούσες να πουλήσεις μια και κανείς δεν έδινε τα χρήματα που άξιζαν λόγω των υπέρογκων επιδοτήσεων! :rolleyes:

 

Θα συμφωνήσω μαζί σου! Να μηδενιστούν οι επιδοτήσεις και να πέσουν κατά πολύ τα πάγια και οι χρεώσεις! Όποιος θέλει συσκευή να την αγοράζει και να είναι έτσι πιο προσιτά τα τιμολόγια των εταιριών!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω μαζί σου! Να μηδενιστούν οι επιδοτήσεις και να πέσουν κατά πολύ τα πάγια και οι χρεώσεις! Όποιος θέλει συσκευή να την αγοράζει και να είναι έτσι πιο προσιτά τα τιμολόγια των εταιριών!

 

Εάν το κάνουν θα συμφωνήσω και εγώ .Αλλά κάτι μου λέει ότι την διαφορά θα την καρπωθούν οι εταιρείες.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

προσωπικά με την cosmote όσον αφορά το θέμα της επιδότησης έχω ψιλοαπογοητευτεί. :(

 

τους τηλ κ μου είπαν οτι για να πάρω επιδότηση πρέπει να αλλαξω πρόγραμμα. είμαι στο 120 εδώ και 1,5 χρόνο και οτι για να πάρω 60 ευρώ επιδότηση πρέπει να πάω στο 120+60 κλπ κλπ

 

πέρυσι μου είχαν δώσει 100 ευρώ, κ μου είπαν ότι έχει αλλάξει πλέον....κ οτι πάει σύμφωνα με το ποσό τωνλογαριασμων που κάνω

 

οτι λογαριασμους έκανα κ πέρυσι κάνω κ φέτος, και δεν καταλαβαίνω την τακτική αυτή

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ; ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 240 ΕΧΤRΑ ΤΗΣ ΚΟΣΜΟΤΕ. ΜΟΥ ΗΡΘΕ Η ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 130 ΕΥΡΩ. Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΠΟΥ ΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΧΕΙ 530. ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΜΕ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΕΚΠΤΩΣΗ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΣ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗΣ; ΑΝ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΘΑ ΤΗΝ ΕΠΑΙΡΝΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 200 ΕΥΡΩ ΦΘΗΝΟΤΕΡΑ. :mad:

Υ.Γ. ΣΥΜΦΩΝΩ ΠΑΝΤΩΣ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΚΛΕΙΨΟΥΝ ΟΙ ΕΠΙΔΟΤΗΣΕΙΣ ΩΣΤΕ ΟΙ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΝΑ ΜΕΙΩΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΓΙΑ. :down:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας....όχι δεν έχεις αυτή την δυνατότητα, οι αναβαθμίσεις έχουν σαν σκοπό πιο πολύ να διατηρείς το ίδιο νούμερο....εκτός εάν αυξήσεις τους λογαριασμούς σου με αποτέλεσμα να έχεις και καλύτερη έκπτωση, αλλά αυτό θα συμβεί εάν επωφεληθείς της αναβαθμίσεως 2-3 μήνες μετά.... :(
...Life Is Beautiful...
Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν επιθυμώ επιδότηση συσκευής κατα την ανανέωση του συμβολαίου μου τυγχάνω κάποιας έκπτωσης στο πάγιο ή στις χρεώσεις του επόμενου έτους;
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...