Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανανέωση συμβολαίου γίνεται μόνο κι εφόσον, εκμεταλλευτείς την αναβάθμιση που σου δίνει η εταιρεία σου, αλλιώς συνεχίζεις κανονικά στο προνομιακό πρόγραμμα που ήδη είσαι , και φυσικά δεν έχεις την δέσμευση την 12μηνη αφού δεν την εκμεταλευτείς... :O
...Life Is Beautiful...
Link to comment
Share on other sites

Οι συσκευές που δίνονται με τις επιδοτήσεις είναι χωρίς Φ.Π.Α; Η πληρώνεις και τον Φ.Π.Α; Στην τελική τιμή...
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

...Καλησπέρα σας, η έκπτωση που σου δίνεται από την Cosmote είναι με το Φ.Π.Α, απο 'κει και πέρα ο αντιπρόσωπος θα σου πει τελική τιμή (με το Φ.Π.Α), για όποια συσκευή τελικά επιλέξεις.... :O
...Life Is Beautiful...
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το Ν70 κάνει 500 ευρώ...

 

Θα το πάρω πιο φτήνα ή πιο ακριβά;

 

Και να το πάρω πιο φθηνά πόσο περίπου; Ο αντιπρόσωπος κερδίζει; Και αν ναι, γιατί;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα τον αντιπρόσωπο, το ότι βγάζουν οι αντιπρόσωποι είναι σίγουρο, γνωρίζεις κάποιον στην Ελλάδα που δεν βγάζει κέρδος?........εεεεεεεεεεε?.... :D
...Life Is Beautiful...
Link to comment
Share on other sites

Οπως εχετε πει πολλοι εδω η cote εχει μειωσει πολυ τισ επιδοτησεις , αλλα για νεα συνδεση απο καρτοκινητο δινει 150 ευρω (πριν λιγο καιρο τουλαχιστον).

Αν ληγοντας το συμβολαιο εχω επιδοτηση πχ 100 ευρω, αραγε αν διακοψω το συμβολαιο το κανω καρτοκινητο και μετα 1 μηνα παλι συμβολαιο και να παρω τα 150 ?

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Οπως εχετε πει πολλοι εδω η cote εχει μειωσει πολυ τισ επιδοτησεις , αλλα για νεα συνδεση απο καρτοκινητο δινει 150 ευρω (πριν λιγο καιρο τουλαχιστον).

Αν ληγοντας το συμβολαιο εχω επιδοτηση πχ 100 ευρω, αραγε αν διακοψω το συμβολαιο το κανω καρτοκινητο και μετα 1 μηνα παλι συμβολαιο και να παρω τα 150 ?

 

Σε ποιό πρόγραμμα έπαιρνες 150 ευρώ??

Γιατί αν εννοείς το 240 περασμένα μεγαλεία και διηγώντας τα να κλαίς!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιό πρόγραμμα έπαιρνες 150 ευρώ??

Γιατί αν εννοείς το 240 περασμένα μεγαλεία και διηγώντας τα να κλαίς!!

Ανεξαρτητου προγραμματος ηταν νομιζω , απλα απο cosmokarta σε συνδεση επαιρνες επιδοτηση 150 ευρω , εγω ομως τα πηρα στο 120 τον Απριλιο 2005.

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

telika me tin epidotisi apo cote 185 euro, mesw germanos, xtipisa to moto v3 me extra 113,69 euro. to mono pou mu ti spaei einai i ipoxrewsi na kratisw cote allo ena xrono! grrr
MyPhone member since 2003! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Eχω ορισμενες αποριες οσον αφορα τις επιδοτησεις...και ελπιζω καποιος που ξερει να μου τις λυσει.

 

1. Πως καθοριζετε η επιδοτηση; Εχω ακριβο παγιο των €40 που εχει δωρεαν χρονο ομιλιας και κανω αλλα €30 σε μηνυματα κλπ...συνολο περιπου €70 το μηνα. Περιπου ποση επιδοτηση θα παρω.

 

2. Απο τη στιγμη που θα βγει η επιδοτηση σου...μεχρι ποτε μπορεις να τη χρισημοποιησεις; Ας πουμε οτι μου δωσουν επιδοτηση το Δεκεμβρη...αλλα εγω θα περιμενω μεχρι το Μαρτιο που λογικα μεχρι τοτε θα εχει βγει το Ν80.

 

Θα μπορω τοτε να τη παρω...η θα μου πουνε...συγνωμη, αργησατε;

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

H επιδότηση είναι αναλόγως με πόσο λογαριασμό κάνεις. 130 ευρώ υπολόγιζε ΠΕΡΙΠΟΥ.

 

Οχι έχει χρονικό όριο η επιδότηση, μετά από κάποιους μήνες ΛΗΓΕΙ. Τώρα πόσους δεν ξέρω. Νομίζω το πολύ 2-3 μήνες (Μπορεί και 1 μήνας). Επίσης νομίζω οτι και να είναι 3 μήνες δεν μπορείς να πάρεις συσκευή τον 3ο μήνα που θα βγεί καινούργια γιατί για την επιδότησή σου ήδη έχει βγει μια λίστα με ποιές συσκευές δικαιούσε. Αρα όταν βγήκε αυτή η λίστα δεν ήταν μέσα το Ν80 για παράδειγμα, και ας κυκλοφορεί όταν θα πάρεις εσύ συσκευή.

 

ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ. ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΣ ΠΕΙ.

 

:)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Για τη λιστα αυτο που λες δεν ισχυει. Οτι συσκευη θελεις παιρνεις. Εχω παρει επιδοτησεις 2 φορες τωρα και πηρα ολοκαινουρια μοντελα...απλα πληρωνεις τη διαφορα.

 

Τωρα θελω να μαθω ποσο χρονικο περιθωριο εχω μεταξυ ανανεωσης συμβολαιου και αγορα συσκευης.

 

Κανεις αλλος; Ξερει;

 

Ευχαριστω doganos

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για να καταλάβετε πώς δουλεύει το σύστημα με τις επιδοτήσεις:

 

1. Η επιδότηση δίνεται από την Cosmote στον συνδρομητή που έχει συμπληρώσει έναν τουλάχιστον συνεχή χρόνο χρήσης του δικτύου της, με σκόπο να τον βοηθήσει να αντικαταστήσει την παλιά του συσκευή, στην περίπτωση που αυτή είναι χαλασμένη ή προβληματική έτσι ώστε να μη χάσει η Cosmote λεφτά από τις κλήσεις που ο συνδρομητής δεν θα έκανε ή δεν θα λάμβανε λόγω προβληματικής συσκευής.

 

2. Το ύψος της επιδότησης καθορίζεται με βάση τον μέσο όρο των 12 τελευταίων συνεχόμενων μηνών χρήσης, αν αφαιρεθούν οι φόροι (ΦΠΑ και τέλος κινητής τηλεφωνίας) και σε αναφορά πάντα με συγκεκρίμένους πίνακες. Οι πίνακες με βάση τους οποίους γίνεται ο υπολογισμός αλλάζουν συνεχώς, ΔΗΛΑΔΗ: αν κάποιος αποφασίσει να πάρει την επιδότησή του σήμερα θα υπολογιστεί αυτή με βάση τους σημερινούς πίνακες, αλλά αν αποφάσισει να την πάρει μετά από 2 μήνες θα υπολογιστεί με βάση τους πίνακες που θα ισχύουν τότε.

 

3. Με την αποδοχή της επιδότησης, ο συνδρομητής υπογράφει συμβόλαιο με την Cosmote για ακόμη 12 μήνες. Μπορεί στο ενδιάμεσο να διακόψει το συμβόλαιο, αλλά θα επιστρέψει όλη ή ένα μεγάλο μέρος της επιδότησης.

 

4. Η μείωση του παγίου λόγω μεταφοράς του συνδρομητή στα προνομιακά προγράμματα μετά την πάροδο ενός χρόνου στο δίκτυο της Cosmote, γίνεται αυτόματα και ΔΕΝ έχει σχέση με την επιδότηση.

 

5. Κάθε μήνα η Cosmote αναθεωρεί τα ποσά, τις διαθέσιμες συσκευές, αλλά και ολόκληρη τη φιλοσοφία της διαδικασίας των επιδοτήσεων. Αυτό σημαίνει ότι όλα τα παραπάνω μπορεί να αλλάξουν ξαφνικά χωρίς προειδοποίηση. Παράδειγμα είναι η καινούργια τακτική της Cosmote να αποστέλνει επιστολές σε κάποιους συνδρομητές, λέγοντάς τους ότι δικαιούνται επιδότηση ΜΟΝΟ για κάποια συγκεκριμένη συσκευή.

 

6. Η διαδικασία της επιδότησης είναι μια πρόσθετη υπηρεσία που προσφέρει η Cosmote στους πεάτης της και η αποδοχή της δεν είναι υποχρεωτική. Αν όμως κάποιος αποδεχτεί την επιδότηση, τότε πρέπει την μέρα που θα υπογράψει τη σύμβαση, να προσκομίσει τα απαραίτητα δικαιολογητικά και να επιλέξει συσκεύη. Δεν μπορέι να υπογράψει τη σύμβαση σήμερα και να επιλέξει συσκευη π.χ. μετά από μία εβδομάδα, καθώς πάνω στη σύμβαση αναγράφεται ρητά και το μοντέλο της συσκεύης που παραλαμβάνει, καθώς και το ποσό των χρημάτων που πληρώνει ως διαφορά (αν υπάρχει διαφορα).

 

7. Οι συσκευές i-mode έχουν κατά κανόνα 25 € επιπλέον επιδότηση.

 

8. Κάθε συνδρομήτης κατά κανόνα εξυπηρετείται για την επιδότησή του από τον αντιπρόσωπο από τον οποίο αρχικά είχε ενεργοποιήσει τη σύνδεσή του. Δηλαδή αν κάποιος είχε αρχικά κάνει τη σύνδεσή του π.χ. στον Γερμανό, τότε από εκεί θα παραλάβει και τη συσκεύη του. Σε περίπτωση ωστόσο που λήκει η προθεσμία της επιδότησης, τότε συνήθως δίνεταθι η δυνατότητα στον συνδρομητή να εξυπηρετηθεί από την Cosmote.

 

9. Όλα τα παραπάνω αναφέρονται σε επιδοτήσεις λόγω συμπλήρωσης ενός χρόνου στο δίκτυο της Cosmote. Στην περίπτωση που κάποιος μετατρέπει την COSMOΚΑΡΤΑ του σε σύνδεση (πρόγραμμα συμβολαίου) με τον ίδιο αριθμό, τότε επιδοτείται ανάλογα με το πρόγραμμα συμβολάιου που επιλέγει ΑΚΡΙΒΩΣ όσο και αν έκανε απλά μια νέα σύνδεση στο ίδιο πρόγραμμα. Το μοναδικό ίσως πλεονέκτημα που έχει (εκτός από το ότι κρατάει τον αριθμό του) είναι να ΔΕΝ θέλει να πάρει καθόλου επιδότηση, μπορέινα μεταφερθεί κατευθείαν στα προνομιακά προγράμματ συμβολαίου, με μειωμένο πάγιο.

 

Ελπίζω να βοήθησα

Nokia και ξερό ψωμί ... :p
Link to comment
Share on other sites

 

8. Κάθε συνδρομήτης κατά κανόνα εξυπηρετείται για την επιδότησή του από τον αντιπρόσωπο από τον οποίο αρχικά είχε ενεργοποιήσει τη σύνδεσή του. Σε περίπτωση ωστόσο που λήκει η προθεσμία της επιδότησης, τότε συνήθως δίνεταθι η δυνατότητα στον συνδρομητή να εξυπηρετηθεί από την Cosmote.

 

 

Εγω παντως εκανα περυσι το καλοκαιρι συνδεση απο Πλαισιο και ποτε δεν μου δινανε απο εκει καποια συσκευη.

 

ΥΓ: Ακομα να κανω αναβαθμιση συμβολαιου και δικαιουμαι ακομα επιδοτηση, οποτε αυτα που λενε οτι χανεται η επιδοτηση μετα απο καποιο διαστημα, δεν ισχυουν

Link to comment
Share on other sites

Περασαν 20 μερες και ακομα να εχει σε διαθεσημοτητα ο κ***ογερμανος το Ν70 (με επιδοτηση υστερα απο 1 χρονο συμβολαιο στο cosmote 120') μαλλον 8α γερασουμε και μετα θα το χει! Για καπιον που ρωτησε πιο πανω κοστιζει 378 euro :rolleyes:

 

Aντε να δουμε ποσο ακομα 8α περιμενουμε .. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Περασαν 20 μερες και ακομα να εχει σε διαθεσημοτητα ο κ***ογερμανος το Ν70 (με επιδοτηση υστερα απο 1 χρονο συμβολαιο στο cosmote 120') μαλλον 8α γερασουμε και μετα θα το χει! Για καπιον που ρωτησε πιο πανω κοστιζει 378 euro :rolleyes:

 

Aντε να δουμε ποσο ακομα 8α περιμενουμε .. :mad:

 

Συμπληρωνοντας θα ηθελα να ρωτησω η αγορα συσκευης υστερα απο επιδοτηση για μας απο επαρχια γινετε μονο μεσω κεντρικων καταστηματων των Αθηνων?

(Σε Vodafone + TIM ισχυει το ιδιο?) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για να καταλάβετε πώς δουλεύει το σύστημα με τις επιδοτήσεις:

 

1. Η επιδότηση δίνεται από την Cosmote στον συνδρομητή που έχει συμπληρώσει έναν τουλάχιστον συνεχή χρόνο χρήσης του δικτύου της, με σκόπο να τον βοηθήσει να αντικαταστήσει την παλιά του συσκευή, στην περίπτωση που αυτή είναι χαλασμένη ή προβληματική έτσι ώστε να μη χάσει η Cosmote λεφτά από τις κλήσεις που ο συνδρομητής δεν θα έκανε ή δεν θα λάμβανε λόγω προβληματικής συσκευής.

 

2. Το ύψος της επιδότησης καθορίζεται με βάση τον μέσο όρο των 12 τελευταίων συνεχόμενων μηνών χρήσης, αν αφαιρεθούν οι φόροι (ΦΠΑ και τέλος κινητής τηλεφωνίας) και σε αναφορά πάντα με συγκεκρίμένους πίνακες. Οι πίνακες με βάση τους οποίους γίνεται ο υπολογισμός αλλάζουν συνεχώς, ΔΗΛΑΔΗ: αν κάποιος αποφασίσει να πάρει την επιδότησή του σήμερα θα υπολογιστεί αυτή με βάση τους σημερινούς πίνακες, αλλά αν αποφάσισει να την πάρει μετά από 2 μήνες θα υπολογιστεί με βάση τους πίνακες που θα ισχύουν τότε.

 

3. Με την αποδοχή της επιδότησης, ο συνδρομητής υπογράφει συμβόλαιο με την Cosmote για ακόμη 12 μήνες. Μπορεί στο ενδιάμεσο να διακόψει το συμβόλαιο, αλλά θα επιστρέψει όλη ή ένα μεγάλο μέρος της επιδότησης.

 

4. Η μείωση του παγίου λόγω μεταφοράς του συνδρομητή στα προνομιακά προγράμματα μετά την πάροδο ενός χρόνου στο δίκτυο της Cosmote, γίνεται αυτόματα και ΔΕΝ έχει σχέση με την επιδότηση.

 

5. Κάθε μήνα η Cosmote αναθεωρεί τα ποσά, τις διαθέσιμες συσκευές, αλλά και ολόκληρη τη φιλοσοφία της διαδικασίας των επιδοτήσεων. Αυτό σημαίνει ότι όλα τα παραπάνω μπορεί να αλλάξουν ξαφνικά χωρίς προειδοποίηση. Παράδειγμα είναι η καινούργια τακτική της Cosmote να αποστέλνει επιστολές σε κάποιους συνδρομητές, λέγοντάς τους ότι δικαιούνται επιδότηση ΜΟΝΟ για κάποια συγκεκριμένη συσκευή.

 

6. Η διαδικασία της επιδότησης είναι μια πρόσθετη υπηρεσία που προσφέρει η Cosmote στους πεάτης της και η αποδοχή της δεν είναι υποχρεωτική. Αν όμως κάποιος αποδεχτεί την επιδότηση, τότε πρέπει την μέρα που θα υπογράψει τη σύμβαση, να προσκομίσει τα απαραίτητα δικαιολογητικά και να επιλέξει συσκεύη. Δεν μπορέι να υπογράψει τη σύμβαση σήμερα και να επιλέξει συσκευη π.χ. μετά από μία εβδομάδα, καθώς πάνω στη σύμβαση αναγράφεται ρητά και το μοντέλο της συσκεύης που παραλαμβάνει, καθώς και το ποσό των χρημάτων που πληρώνει ως διαφορά (αν υπάρχει διαφορα).

 

7. Οι συσκευές i-mode έχουν κατά κανόνα 25 € επιπλέον επιδότηση.

 

8. Κάθε συνδρομήτης κατά κανόνα εξυπηρετείται για την επιδότησή του από τον αντιπρόσωπο από τον οποίο αρχικά είχε ενεργοποιήσει τη σύνδεσή του. Δηλαδή αν κάποιος είχε αρχικά κάνει τη σύνδεσή του π.χ. στον Γερμανό, τότε από εκεί θα παραλάβει και τη συσκεύη του. Σε περίπτωση ωστόσο που λήκει η προθεσμία της επιδότησης, τότε συνήθως δίνεταθι η δυνατότητα στον συνδρομητή να εξυπηρετηθεί από την Cosmote.

 

9. Όλα τα παραπάνω αναφέρονται σε επιδοτήσεις λόγω συμπλήρωσης ενός χρόνου στο δίκτυο της Cosmote. Στην περίπτωση που κάποιος μετατρέπει την COSMOΚΑΡΤΑ του σε σύνδεση (πρόγραμμα συμβολαίου) με τον ίδιο αριθμό, τότε επιδοτείται ανάλογα με το πρόγραμμα συμβολάιου που επιλέγει ΑΚΡΙΒΩΣ όσο και αν έκανε απλά μια νέα σύνδεση στο ίδιο πρόγραμμα. Το μοναδικό ίσως πλεονέκτημα που έχει (εκτός από το ότι κρατάει τον αριθμό του) είναι να ΔΕΝ θέλει να πάρει καθόλου επιδότηση, μπορέινα μεταφερθεί κατευθείαν στα προνομιακά προγράμματ συμβολαίου, με μειωμένο πάγιο.

 

Ελπίζω να βοήθησα

 

 

 

 

Ας πουμε λοιπον οτι λιγει το συμβολαιο μου το Γεναρη και μου ερχεται επιδοτηση 100 ευρω.

 

Παω λοιπον...ανανεωνω το συμβολαιο μου μη χασω τον αριθμο αλλα δε βλεπω ενα κινητο που θελω.

 

Μετα απο 3 μηνες βγαινει ενα κινητο που θελω λοιπον.

 

Τι κανω; Εχασα την επιδοτηση; Μπορω να το παρω 100 ευρω ποιο φθηνα...η οχι;

 

Αυτη την απορια εχω...ποιος ξερει να μου απαντησει;

 

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Σημείωση: μετά τη λήξη του συμβολαίου με την Cosmote, αυτό ανανεώνεται αυτόματα και μεταρέπται σε προνομιακό ΧΩΡΙΣ δέσμευση χρόνου. Δεν χρειάζεται να πάερι κανείς την επιδότηση για να κρατήσει το νούμερό του. Απλα αν αποφασίσει να πάερι την επιδότηση, υποχρεωτικά υπογράφει συμβόλαιο για ακόμα έναν χρόνο από τη στιγμή που θα πάρει την επιδότηση.

 

Απλά, δεν του εγγυάται κανείς ότι μετά από 1 ή 2 μήνες που θα το αποφασίσει, το ποσό της επιδότησης θα είναι το ίδιο.

Nokia και ξερό ψωμί ... :p
Link to comment
Share on other sites

Η κοροιδια παντως της κοσμοτε (δεν ξερω αν το κανουν και οι υπολοιπες...) ειναι το οτι αν ενα ατομο εχει στο ονομα του περισοτερες των μια συνδεσεις και μπορει να παρει επιδοτηση για αυτες ΔΕΝ επιτρεπεται να τις αθροισει και να παρει μια συσκευη πολυ φθηνοτερα η τσαμπα...Δηλαδη απαιτουν απ τη μια μερια το ιδιο ατομο (συνηθως ο μπαμπας της οικογενειας...) να τα σκαει εις διπλουν,εις τριπλουν ΑΛΛΑ δεν διευκολυνουν το ιδιο ατομο αφηνοντας να ενωσει η να μοιρασει ο ιδιος οπως επιθυμει τις επιδοτησεις!!! Το γιατι μονο αυτοι το ξερουν αν και το μαθαμε κι εμεις πλεον...απ τη μυγα ξυγκι!!!
Link to comment
Share on other sites

Η κοροιδια παντως της κοσμοτε (δεν ξερω αν το κανουν και οι υπολοιπες...) ειναι το οτι αν ενα ατομο εχει στο ονομα του περισοτερες των μια συνδεσεις και μπορει να παρει επιδοτηση για αυτες ΔΕΝ επιτρεπεται να τις αθροισει και να παρει μια συσκευη πολυ φθηνοτερα η τσαμπα...Δηλαδη απαιτουν απ τη μια μερια το ιδιο ατομο (συνηθως ο μπαμπας της οικογενειας...) να τα σκαει εις διπλουν,εις τριπλουν ΑΛΛΑ δεν διευκολυνουν το ιδιο ατομο αφηνοντας να ενωσει η να μοιρασει ο ιδιος οπως επιθυμει τις επιδοτησεις!!! Το γιατι μονο αυτοι το ξερουν αν και το μαθαμε κι εμεις πλεον...απ τη μυγα ξυγκι!!!

 

Ναι, δυστυχώς αυτό ισχύει στην Cosmote και δε νομίζω να αλλάξει κάτι. Πιθανόν να έχει νακάνει με τον λογιστικό τρόπο διαχείρισης των συνδρομητών - συνδέσων ή απλά είναι πολιτική επιλογή της εταιρείας.

 

Μόνο σε εταιρικές συνδέσεις ισχύει το άθροισμα των ποσών των επιδοτήσεων.

Nokia και ξερό ψωμί ... :p
Link to comment
Share on other sites

re paidia eiste euxaristimenei apo tin kosmote ego katholou..

ksefeugo sunexeia den mporo na enimeronomai gia to upolipo tou dorean xronou opos stin vodafon..

exo 3 mines kai metaniosa..

to mono kalo einai pou douleuei se xamili sixnotita tipota allo apo upirisies..

Link to comment
Share on other sites

Εχω καρτοκινητό και θελω να το κάνω σύνδεση.Το πρόβλημα είναι ότι δεν έχω εκκαθαριστικό της εφορίας παρα μόνο βεβαίωση απόδοσης ΑΦΜ που το ειχα παρει από την ΔΥΟ και λέει την διεύθηνση του σπιτιού. Γίνεται με αυτό το χαρτί να κάνω σύνδεση;
LIFE IS SHORT... RIDE HARD
Link to comment
Share on other sites

Egw pou rwthsa ena katastima moy leei oti den mporei na kanw anava8misi siskevhs meso toy katastimatos epeidh o kwdikos toy simvolaioy (?) einai ston OTE. (Apo ekei ekana tin sindesh arxika). Ara mallon den ginete.
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

pira simera tilefono gia na matho gia tin epidotisi...

mou ipan 100 euro...moufa giati to teleftaio 6 mino kano logariasmous 70 euro anti 45 pou einai to kanoniko kai alaxa kai to programma apo 120 se 240... :(

den xero mipos me simferi na pao se tim gia na paro megaliteri epidotisi... :worry:

thelo na paro to k750 kai kanei 364 ston germano.... :X

en to metaxi se ala katastimata to exoun poli pio ftina to k750 ap oti ston germano.Poli adiko to oti o katanalotis einai anagasmenos na agorasei tin siskevi tou apo mai sigekrimeni eteria (pou den exei tin xamiloteri timti). :mad:

afto den sou to lene otan pas kai protoagorazeis apo ton germano! :!:

fully working iwhore!:drool:

Yeah baby!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...