Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τώρα που η βόντα βγάζει το u and me με απεριόριστες κλήσεις μεταξύ 2 αριθμών συμβολαίου, θα έχουμε κάτι αντίστοιχο από την κοσμοτέ άμεσα ή πρέπει να περάσουν 1-3 χρόνια για να κινηθεί ;;;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Είμαι πελάτης συμβολαίου της Cosmote.

Το συμβόλαιό μου ανανεώνεται αυτόματα χωρίς να χρησιμοποιώ επιδοτήσεις ή άλλα προνόμια.

 

Σε περίπτωση που θελήσω να επωφεληθώ τώρα μιας επιδότησης,η Cosmote θα μου την προσφέρει ;

Edited by DENIOR
Link to comment
Share on other sites

Πάρε την εξυπηρέτηση πελατών να μάθεις το ποσό της επιδότησης... Θα δεσμευτείς για 1 χρόνο στο συμβόλαιό σου μόλις την πάρεις...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Ένα χρόνο ή έξι μήνες? Η δικιά μου επιδότηση με δέσμευε ένα εξάμηνο πάντως.
MyPhone member since 2003! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Τηλεφώνησα σήμερα στο 1212 για να μάθω την επιδότησή μου και μου είπαν πως δικαιούμαι επιδότηση μόνο εφόσον μεταφερθώ στο Cosmote 240 ή το Cosmote 180.

Είναι ποτέ δυνατόν να ισχύει κάτι τέτοιο :mad: ;

Edited by DENIOR
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα όριο για να πάρεις επιδότηση. Κάποτε έπαιζε στα 20 ευρώ αν δεν κάνω λάθος. Αν έχεις μόνιμα χαμηλούς λογαριασμούς, πιθανώς να είσαι σε αυτή την κατηγορία...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Nosferatu said:
Υπάρχει ένα όριο για να πάρεις επιδότηση. Κάποτε έπαιζε στα 20 ευρώ αν δεν κάνω λάθος. Αν έχεις μόνιμα χαμηλούς λογαριασμούς, πιθανώς να είσαι σε αυτή την κατηγορία...

Τηλεφώνησα δύο φορές στο 1212.Την πρώτη μου είπαν πως δικαιούμουν επιδότηση,αλλά τη δεύτερη πως όχι αν δε μεταφερθώ σε άλλο πρόγραμμα.

 

Αν ισχύει η δεύτερη εκδοχή δε με συμφέρει να πάρω την επιδότηση.

Αυτήν τη στιγμή έχω μηνιαίο πάγιο 8 περίπου ευρώ.Αν δεκτώ την επιδότηση θα πρέπει να πληρώνω τουλάχιστον 24 ευρώ το μήνα...;)

Edited by DENIOR
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν 2 συνδέσεις σε ένα όνομα. Οταν στέλνω μύνημα στο 1256 "Λ", για να δω τον λογαριασμό μου λέει το ποσό προσθετικά και για τους 2 λογαριασμούς. Γίνεται να διορθωθεί αυτό;

 

 

Επίσης θέλω να ρωτήσω αν χρειάζεται να κάνω καμιά ενέργεια όταν θα πάω Βουλγαρία. Κατευθείαν θα μπορώ να δέχομαι κλήσεις και αν παίρνω; Και μυνήματα; Οταν θα με πέρνουν θα χρεώνομαι και εγώ; Οταν θα πέρνω εγώ πόσο θα χρεώνομαι αν μιλαώ στην Ελλάδα; Και πόσο σε βουλγάρικο αριθμό;

 

 

Ευχαριστώ

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Τώρα έχασε την επιδότηση άδικα...την κράτησαν οι υπάλληλοι για πάρτη τους!!

 

Πεδιά κάπου κάνετε ένα μεγάλο λάθος. Κανένας υπάλληλος δεν μπορεί να παρει χρήματα ούτε καμία επιδότηση κανενός. Αν γνωρίζατε τον τρόπο δεν θα το λεγατε αυτό. Το ποιό πιθανό είναι το ότι δεν είχε δηλωμένα στοιχεια στην προηγούμενη εταιρεία και δεν γινόταν μια και η συγκεκριμένη εταιρεία το έχει σαν παγια τακτική της να μη το κάνει.

 

Υπάρχουν 2 συνδέσεις σε ένα όνομα. Οταν στέλνω μύνημα στο 1256 "Λ", για να δω τον λογαριασμό μου λέει το ποσό προσθετικά και για τους 2 λογαριασμούς. Γίνεται να διορθωθεί αυτό;

 

 

Επίσης θέλω να ρωτήσω αν χρειάζεται να κάνω καμιά ενέργεια όταν θα πάω Βουλγαρία. Κατευθείαν θα μπορώ να δέχομαι κλήσεις και αν παίρνω; Και μυνήματα; Οταν θα με πέρνουν θα χρεώνομαι και εγώ; Οταν θα πέρνω εγώ πόσο θα χρεώνομαι αν μιλαώ στην Ελλάδα; Και πόσο σε βουλγάρικο αριθμό;

 

 

Ευχαριστώ

οχι δεν χρεώνεσε φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

Παδιά μου ήρθε η επιδότηση 100Ε απο την Cosmote,και μου είπαν ότι μπορώ να την χρησιμοποιήσω μόνο απο καταστήματα Cosmote.Πέρυσι έκανα την σύνδεση στο Πλαίσιο.Δεν γίνεται να χρησιμοποιήσω την επιδότηση απο το Πλαίσιο που έχει καλύτερες προσφορές κινητών;Επίσης μέχρι πότε μπορώ να περιμένω χωρίς να κάνω χρήση της επιδότησης γιατί περιμένω το Ρ990 και απ'ότι βλέπω θα αργήσει πολύ.
george cc
Link to comment
Share on other sites

Μονο απο Cosmote μπορεις να παρεις την επιδοτηση, ετσι επαθα και εγω που εκανα προ-περυσι συνδεση στο Πλαισιο.

 

Η επιδοτηση δεν χανεται, εγω δικαιουμαι απο τον προηγουμενο Ιουνιο και ακομα να την χρησιμοποιησω.

Link to comment
Share on other sites

Παδιά μου ήρθε η επιδότηση 100Ε απο την Cosmote,και μου είπαν ότι μπορώ να την χρησιμοποιήσω μόνο απο καταστήματα Cosmote.Πέρυσι έκανα την σύνδεση στο Πλαίσιο.Δεν γίνεται να χρησιμοποιήσω την επιδότηση απο το Πλαίσιο που έχει καλύτερες προσφορές κινητών;Επίσης μέχρι πότε μπορώ να περιμένω χωρίς να κάνω χρήση της επιδότησης γιατί περιμένω το Ρ990 και απ'ότι βλέπω θα αργήσει πολύ.

Θα σου δώσω την ίδια απάντηση που πήρα και εγώ από την cosmote.Έχετε μικρούς λογαριασμούς και δικαιούστε επιδότηση μόνον από την cosmote και όχι από το Πλαίσιο.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Μια και η vodafone θεωρείται άμεσος ανταγωνιστής για την κοσμοτέ, υπάρχει περίπτωση να δώσει κάποιο πρόγραμμα αντίστοιχο του u and me, με απεριόριστες κλήσεις μεταξύ 2 αριθμών;;;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Μονο απο Cosmote μπορεις να παρεις την επιδοτηση, ετσι επαθα και εγω που εκανα προ-περυσι συνδεση στο Πλαισιο.

 

Η επιδοτηση δεν χανεται, εγω δικαιουμαι απο τον προηγουμενο Ιουνιο και ακομα να την χρησιμοποιησω.

 

 

Αυτο ειναι σιγουρο γιατι εμενα μου ερχεταισε 2 μερες το bonus και ειπαν πως εχω περιοδο 1 μηνα να την χρησιμοποιησω..................:wacko: :wacko: :( :confused:

Link to comment
Share on other sites

Οι απορίες μου είναι οι εξής ... Έχουμε εταιρική σύνδεση (4 νούμερα), εδώ και 3 χρόνια περίπου από κατάστημα Γερμανός. Τα 2 χρόνια δεν παίρναμε επιδότηση για το 1 απο τα 4 νούμερα (και δεν μου εξήγησε ποτέ κανένας το γιατί). Το πρόγραμμα που έχουμε είναι το απλό. Πέρσυ το ένα το κάναμε με 3 ώρες δωρεάν ομιλίας και μόνο τότε επιδότησαν και το 4ο νούμερο. Είναι λογικό αυτο? Να σημειώσω ότι η συνολική επιδότηση είναι 400€ (100€ για κάθε κινητό), ενώ μέχρι πέρσυ ήταν 300€

 

Δεύτερον, θα ήθελα να ρωτήσω αν θα ήταν καλύτερα να ανανεώσω τη σύνδεση σε κάποιο άλλο κατάστημα π.χ. σε ΟΤΕσοπ και όχι σε Γερμανό. Ποιά είναι η άποψή σας μέσα από τις εμπειρίες σας?

Link to comment
Share on other sites

Οι απορίες μου είναι οι εξής ... Έχουμε εταιρική σύνδεση (4 νούμερα), εδώ και 3 χρόνια περίπου από κατάστημα Γερμανός. Τα 2 χρόνια δεν παίρναμε επιδότηση για το 1 απο τα 4 νούμερα (και δεν μου εξήγησε ποτέ κανένας το γιατί). Το πρόγραμμα που έχουμε είναι το απλό. Πέρσυ το ένα το κάναμε με 3 ώρες δωρεάν ομιλίας και μόνο τότε επιδότησαν και το 4ο νούμερο. Είναι λογικό αυτο? Να σημειώσω ότι η συνολική επιδότηση είναι 400€ (100€ για κάθε κινητό), ενώ μέχρι πέρσυ ήταν 300€

 

Δεύτερον, θα ήθελα να ρωτήσω αν θα ήταν καλύτερα να ανανεώσω τη σύνδεση σε κάποιο άλλο κατάστημα π.χ. σε ΟΤΕσοπ και όχι σε Γερμανό. Ποιά είναι η άποψή σας μέσα από τις εμπειρίες σας?

 

 

Πιθανά το νούμερο αυτό δεν έκανε μεγάλους λογαριασμούς! Όταν ανεβήκατε σε πρόγραμμα πήρατε όλοι επιδότηση πράγμα πολύ λογικό ,Αν έχεις κάνει σύνδεση σε Γερμανό δεν μπορεί να εξυπηρετηθείς από άλλη αλυσίδα παρά μονό από καταστήματα Cosmote .Όμως πρέπει να το ζητήσεις

 

Καλημέρα

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάω στο πλαίσιο να κάνω μια καινούρια εταιρική σύνδεση με 3 χρήστες...γίνεται να τους ζητήσω να βάλω και τις 3 επιδοτήσεις για να αγοράσω 1 κινητό ή πρέπει να πάρω υποχρεωτικά 3 κινήτα??

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάω στο πλαίσιο να κάνω μια καινούρια εταιρική σύνδεση με 3 χρήστες...γίνεται να τους ζητήσω να βάλω και τις 3 επιδοτήσεις για να αγοράσω 1 κινητό ή πρέπει να πάρω υποχρεωτικά 3 κινήτα??

 

 

Mπορεις να τις ενώσεις και να παρεις 1 συσκευη!:)

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΟΧΤΕΣ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΑΝ ΟΤΙ ΜΟΥ ΔΙΝΟΥΝ 115 ΕΥΡΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑ Ι-MODE ΣΥΣΚΕΥΗ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ...ΤΙ ΚΟΥΛΟ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ...ΜΕ 800 ΕΥΡΩ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΟΛΟ ΤΟ ΧΡΟΝΟ..ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΗΣ ****...ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ Μ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ Ι-MODE...

 

εχετε δίκαιο. Είναι όντως κάπως χάλια τα περισσότερα διαθεσιμα μοντέλα!

 

(Τελικά το μόνο που μας ενδιαφέρει είναι η δωρεάν συσκευή? Δεν πρέπει κάμια στιγμή να δώσουμε βάρος σαν κατανωλετές στην παροχή υπηρεσιών? Εγώ θα προτιμούσα να μη μου δίνουν συσκεύη αλλα να υπηρχε πραγματικά οικονομικό πακέτο:

Χωρίς ελάχιστη χρέωση.

Με ενεργο τον Μετρητή κλήσεων και του ρυθμιστη προπληρωμένου χρόνου.

Με push to talk,

Και όταν καλώ το τμ. εξ. πελατών και αυτό είναι με χρέωση 0,10 να μην απαντάει "Όλοι μας οι εκπρόσωποι είναι απασχολημένοι, παρακαλώ δοκιμάστε αργότερα". Τι θα πει αυτό?: "Ευχαριστούμε για τα 0,10 αλλά ξαναπάρτε να μας δώσετε και άλλα δεκάλεπτα?"

http://assets.in.gr/dGenesis/assets/Content5/Photo/702461_s.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αισχος!

Ημουν 2 χρονια στο 240, εκανα ανανεωση συμβολαιου και με μετεφεραν στο ΝΕΟ 240 με ακριβοτερες χρεωσεις χωρις να με ρωτησουν!

(στο φυλαδιο που υπογραψα ομως, το ελεγε με μικρα γραμματα!!)

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ COSMOTE EXEI ΜΕΓΑΛΗ ΠΛΑΚΑ. ΜΑΣ ΠΕΡΝΑΝΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑ ΗΛΙΘΙΟΥΣ.ΣΗΜΕΡΑ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΜΑΡΟΥΣΙ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΥΣΚΕΥΗΣ. ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ 6680 ΤΗΣ NOKIA.ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ 16 ΜΗΝΕΣ ΣΤΟ 240 ΚΑΙ ΜΕ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ ΤΩΝ 60-70 Ε, ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΔΙΚΑΙΟΥΣΤΕ 105Ε ΓΙΑ I-MODE ΣΥΣΚΕΥΗ. ΡΩΤΑΩ ΠΟΣΟ ΚΑΝΕΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΤΟ 8860 ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ 475Ε ΟΤΑΝ ΠΑΝΤΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΠΩΛΕΙΤΑΙ 390Ε. ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΚΛΩΤΣΙΕΣ.ΑΣ ΔΙΝΟΥΝ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΜΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΟΥ Κ....ΚΑΙ ΜΑΣ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ. ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΔΙΑΚΟΠΗ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ 8 ΕΤΩΝ ΕΤΣΙ ΑΠΟ ΠΕΙΣΜΑ.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙΕΣ..
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ COSMOTE EXEI ΜΕΓΑΛΗ ΠΛΑΚΑ. ΜΑΣ ΠΕΡΝΑΝΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑ ΗΛΙΘΙΟΥΣ.ΣΗΜΕΡΑ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΜΑΡΟΥΣΙ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΥΣΚΕΥΗΣ. ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ 6680 ΤΗΣ NOKIA.ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ 16 ΜΗΝΕΣ ΣΤΟ 240 ΚΑΙ ΜΕ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ ΤΩΝ 60-70 Ε, ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΔΙΚΑΙΟΥΣΤΕ 105Ε ΓΙΑ I-MODE ΣΥΣΚΕΥΗ. ΡΩΤΑΩ ΠΟΣΟ ΚΑΝΕΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΤΟ 8860 ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ 475Ε ΟΤΑΝ ΠΑΝΤΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΠΩΛΕΙΤΑΙ 390Ε. ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΚΛΩΤΣΙΕΣ.ΑΣ ΔΙΝΟΥΝ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΜΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΟΥ Κ....ΚΑΙ ΜΑΣ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ. ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΔΙΑΚΟΠΗ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ 8 ΕΤΩΝ ΕΤΣΙ ΑΠΟ ΠΕΙΣΜΑ.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙΕΣ..

Κακώς έκανες και ζήτησες διακοπή συμβολαίου. Για πολύ πιο εύκολα, αν κάνεις αίτηση για φορητότητα στα κάνουν όλα αυτόματα και σε 15-20 ημέρες έχεις την νέα κάρτα οποιουδήποτε άλλου δικτύου χωρίς να συγχιστείς και ,προπάντων, να υπογράψεις ΤΙΠΟΤΑ!Μόνο ένα τηλεφωνάκι στο 13ΧΧΧ για οποιαδήποτε άλλη εταιρία. Έτσι θέλουν! Έτσι μου κάνανε και μένα που μου δώσανε μια επιδότηση των 70 ευρώ για 18 μήνες ανανέωση πριν από 1 χρόνο.

 

Εκτός κι αν φιλοτιμηθούν και σε πάρουν τηλέφωνο και σου πουν για νέα προσφορά.Αν και το κόβω αρκετά δύσκολο με Cote...

Link to comment
Share on other sites

Έτσι μου κάνανε και μένα που μου δώσανε μια επιδότηση των 70 ευρώ για 18 μήνες ανανέωση πριν από 1 χρόνο

 

Μεγάλο λάθος φίλε μου. Η δέσμευση είναι μόνο 12 μήνες... Όσο για το άν θα γίνει η άν θα μείνει πρώτη είναι άλλο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...