Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαρα σε βρισκω.. κουτι δεν λες τιποτα.. και πιο λες να παρεις....?
Link to comment
Share on other sites

Το Κ800i της SONY ERICSSON είναι μια ψηφιακή κάμερα Cyber-shot και ταυτόχρονα ένα μικρό και σοφιστικές 3G κινητό τηλέφωνο με πολλές, προηγμένες λειτουργίες.

:D πολυ καλη επιλογη..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια δεν μου ρθε κανενα χαρτι για επιδοτηση..

το συμβολαιο εχει κλεισει 12 μηνες ..

μπορω καπως να μαθω ποση ειναι αυτη?.. ΤΗΝΧ

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ κοσμοτε..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Εννοειτε γιατι? απο ποτε η cosmote ειναι το καλυτρο δικτυο και εγω δεν το ξερω... Συγνωμη αλλα εμενα δεν με καλυπτει κανενα δικτυο απο τα 4 πληρως αλλα πρεπει να χω και εγω κινητο ολα εχουν τα προβληματα τους! Στο θεμα μας.. κανονικα θα πρεπε να σου εχει ερθει επιστολη αλλα κανε εναν κοπο και παρε το τμημα εξυπ πελετων να σου πουνε τι επιδοτηση υπαρχει στο ονομα σου...
Link to comment
Share on other sites

εννοειται..

λογω το οτι ειμαστε στο φορα εδω της κοτε.. :)

το τελειο δικτυο μαλλον δεν υπαρχει..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Επιστολή με το ποσό της επιδότησης είχα πάρει μόνο την 1η χρονιά. Μετά έπαιρνα την πρωτοβουλία να τους ρωτήσω εγώ! Μπορείς να ρωτήσεις την εξυπηρέτηση πελατών τί ποσό δικαιούσαι και αν θες το προχωράνε (στέλνουν μήνυμα στο σύστημα ώστε να πας εκεί όπου εξυπηρετείσαι και να πάρεις συσκευή μέσα σε 10 ή 15 μέρες (ελέγξτε το τελευταίο,δεν θυμάμαι καλά))..

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Εκείνη την ενημέρωση για το χρόνο που σου απομένει στα πακέτα προπληρωμένου χρόνου ομιλίας, σκοπεύουν να την υλοποιήσουν ποτέ; Ειδικά τώρα με τα πακέτα προς σταθερά, δεν μπορείς ποτέ να ξέρεις τί υπόλοιπο έχεις!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Όσο το υλοποίησαν και στην ΤΙΜ όταν έβγαλαν αυτά τα πακέτα στα TIM Flexy...

Αλλά η Cosmote ξέρει να αντιγράφει μόνο τα κακά από τη Vodafone... Στα καλά της (αν τέλος πάντων έχει) τα αγνοούν...

Link to comment
Share on other sites

Έχει αργήσει πολύ. Τα πακέτα κλήσης προς σταθερά τα έβαλαν. Την ενημέρωση για το χρόνο; Είναι σκέτο δούλεμα τα πακέτα με μεταφορά χρόνου ομιλίας και όλα τα συμπληρωματικά άμα δεν έχεις ενημέρωση για το χρόνο που απομένει!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση λίγο off-topic: στη Vodafone σε ενημερώνουν για τον χρόνο ομιλίας που μεταφέρθηκε στον επόμενο μήνα; Ή ενημερώνει μόνο για τον χρόνο του μήνα;
Link to comment
Share on other sites

Για το χρόνο μέσα στο μήνα σίγουρα.. Όπως και να'χει,με βάση το υπόλοιπό σου την τελευταία μέρα του μήνα(η vodafone χρεώνει ημερολογιακά),μπορείς να δεις πόσο θα μεταφερθεί (σαν ιδιώτης γιατί στα εταιρικά δεν το δίνει). Ας μας βοηθήσει κάποιος με vodafone συμβόλαιο!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Εχω το προγραμμα 24ο εδω και δυο χρονια. Οπου να'ναι περιμενω επιδοτηση για αναβαθμιση και φυσικα ανανεωση του συμβολαιου για 1 ακομη χρονο. Δεσμευομαι κανοντας την ανανεωση να παραμεινω στο 240' ή μπορω να αλλαξω προγραμμα και να κατεβω σε καποιο μικροτερο?
Link to comment
Share on other sites

Η Κοσμοτε αλλαξε το συστημα των επιδοτησεων. Ενω σε ενημερωνε ενα μηνα πριν κλεισεις χρονο, για το ποσο της επιδοτησης, τωρα το αλλαξε και το εκανε ακριβως κλεινοντας 12 μηνες....
Link to comment
Share on other sites

Η Κοσμοτε αλλαξε το συστημα των επιδοτησεων. Ενω σε ενημερωνε ενα μηνα πριν κλεισεις χρονο, για το ποσο της επιδοτησης, τωρα το αλλαξε και το εκανε ακριβως κλεινοντας 12 μηνες....

ώστε όταν φας την φρίκη για το πόσο έχουν πέσει οι επιδοτήσεις, να μείνεις ένα μήνα ακόμα...:rolleyes:

there is no knowledge that is no power
Link to comment
Share on other sites

Η επιδότηση σε δεσμεύει για ένα ακόμα χρόνο στο υπάρχον οικονομικό πρόγραμμα. Εκτός αν άλλαξε κάτι πολύ πρόσφατα! Λογικό είναι, αν σου δώσουν την επιδότηση του 240 (υψηλότερη κάθε χαμηλότερου προγράμματος), δεν μπορείς μετά να πας σε χαμηλότερο πρόγραμμα !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση λίγο off-topic: στη Vodafone σε ενημερώνουν για τον χρόνο ομιλίας που μεταφέρθηκε στον επόμενο μήνα; Ή ενημερώνει μόνο για τον χρόνο του μήνα;

 

Είχα πέρυσι Vodafon 120.

Ναί σε ενημερώνει και για το χρόνο που έχει περισσέψει από τον προηγούμενο.;)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας 420Χ150 και μέχρι 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

Πέρσι το έδωσε η vodafone; Εντάξει, αν δεν έχει επιβραδύνει τους ρυθμούς ανάπτυξης νέων υπηρεσιών, του χρόνου θα το έχει και η κοσμοτέ.

Αν και έχω ενεργοποιήσει τα 420 λεπτά προς σταθερά, θα τα κόψω σύντομα αν δεν βάλει υπηρεσία ενημέρωσης υπολοίπου η καλή μας κοσμοτέ.

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Είναι απαράδεκτες οι επιδοτήσεις! Ειδικά προς παλιούς πελάτες! Μόνο για νέες συνδέσεις ενδιαφέρονται όλοι... Οι παλιοί δηλ. είναι λακαμάδες που μένουν χρόνια στο δίκτυο! Επιβραβεύεται και πάλι η αρπαχτή του μη συνειδητοποιημένου συνδρομητή που κάνει ακόμα μια σύνδεση για να πάρει ένα σούπερ-ντούπερ κινητό (με αστρονομικό πάγιο ενώ νομίζει ότι είναι και έξυπνος) !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Οι επιδωτησεις εχουνε πεσει παρα πολυ τα τελευταια χρονια και πλεον δεν ξερω κατα ποσο συμφερει η νεα συνδεση.. Αγοραζεις το κιν που θες στην πραγματικη του τιμη και ξεμπερδευεις.. Νομιζω η επιδοτηση σε ενα συμβολαιο με 120 λεπτα αυτο που σχεδον περνουν οι περισσοτεροι απο μας εχει μειον στην τιμη του κιν 140 ε..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι η τρίτη φορά που δικαιούμαι επιδότηση για ανανέωση. Καμιά μα καμιά φορά από αυτές τις τρείς δεν με έχουν πάρει τηλέφωνο. Τι να λέμε τώρα. Αν δεν πάρεις δεν σε παίρνουν. Την πρώτη φορά ήταν στο δωδεκάμηνο, την άλλη φορά έπρεπε λέει να περάσει 18άμηνο. Αυτό δεν το έχω ξανακούσει. Τώρα ήδη έχει περάσει ένας χρόνος (Απρίλιος) και κάτι μήνες και τηλέφωνο ακόμα περιμένω. Δεν ξέρω τι να κάνω. Χρειάζομαι συσκευή (το Κ700 δεν το βλέπω και πολύ καλά, ιδιαίτερα το joystick), χρειάζομαι το ίδιο νούμερο λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων. Θα πάρω ένα τηλέφωνο να δω ύψος επιδότησης (το προηγούμενο ήταν 100€) και θα αποφασίσω αν είναι να την κάνω.

Ερώτηση: Με φορητότητα αριθμού παίζει και επιδότηση κινητού ή όχι , γιατί είχα ακούσει ότι δεν γίνεται.Αν ξέρει κανείς ας απαντήσει.

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Με φορητότητα, πληρώνεις μεν 20 ευρώ αλλά παίζει επιδότηση νέας σύνδεσης... :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις vodafone φιλε μου να ξερεις οτι η εταιρια αυτη δεν σε ενημερωνει ποτε για επιδοτηση της συσκευης ολες τις διαδικασιες τις κανεις μονος σου.. Και εγω ειχα ρωτησει για φορητοτητα αν δικαιουσαι συσκευη και μου ειπανε οχι αλλα μαλλον λαθος κανανε λογικα θα δικαιουσαι κανονικα... 100 ε τιποτα δεν ειναι...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...