Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οπως; Ακουσες τιποτα για απεριοριστα+Ιντερνετ; :happy:

 

Απο 27-01-10 με 5€ πάγιο 100ΜΒ και με 10€ πάγιο 300ΜΒ .

Είναι αυτόνομο και κολλάει και στα απεριόριστα.

Link to comment
Share on other sites

Αρα η κοσμοτε μας δινει οτι και η γουιντ αλλα στα 55€. Νομιζω οτι η κοσμοτε την εχει παραδει η πιο γαματη εταιρει κινητης τηλ και θα αρχισει να χανει. Εκτος του οτι δεν φροντιζει να εχουμε τις τελευταιες συσκευες, (Ν900, MileStone, Hero κτλ), δεν μας προσφερει τουλαχιστον τα ιδια οικονομικα προγραμματα με τον ανταγωνισμο. Απογοητευμενος...
Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, ξερει κανεις τπτ απο "οικογενειακο πακετο" η κατι τετοιο? Και τα 3 μελη στην οικογενεια εχουμε κοσμοτε αλλα διαφορετικο συμβολαιο ο καθενας, μηπως θα ηταν πιο καλα αν καναμε καποιο οικογενειακο πακετο? τι διαφορα εχει?
Link to comment
Share on other sites

Τι συμβόλαια έχετε και πόσο μιλάτε; Ένα από τα θετικά του οικογενειακού πακέτου π.χ. είναι η έκπτωση κατά 10% στο πάγιο του καθενός αριθμού που συμμετέχει στο πακέτο.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κάτι?

Είμαι στο C120 και θέλω να πάω στο Απεριόριστα 35.

Ερ.1: Τα 1500' είναι και για βίντεο κλήσεις?

Ερ.2: θα πληρώσω το πάγιο αναλογικά μέχρι την έκδοση λογαριασμού ή ένα ολόκληρο + αναλογο πάγιο?

Ερ.3: Επειδή έχω ενεργοποιημένο και το πακέτο 600 + 600 και οπως είναι λογικό δεν θα μου χρειάζεται πλέον, ξέρει κανένας πως το απενεργοποιώ? Γίνεται μέσω myacount?

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κάτι?

Είμαι στο C120 και θέλω να πάω στο Απεριόριστα 35.

Ερ.1: Τα 1500' είναι και για βίντεο κλήσεις?

Ερ.2: θα πληρώσω το πάγιο αναλογικά μέχρι την έκδοση λογαριασμού ή ένα ολόκληρο + αναλογο πάγιο?

Ερ.3: Επειδή έχω ενεργοποιημένο και το πακέτο 600 + 600 και οπως είναι λογικό δεν θα μου χρειάζεται πλέον, ξέρει κανένας πως το απενεργοποιώ? Γίνεται μέσω myacount?

Ευχαριστώ...

 

1. Ναι, είναι και για βιντεοκλήσεις και είναι και για όλα τα σταθερά της χώρας.

2. Το πρώτο πάγιο θα είναι μεικτό αναλογικά με τις μέρες χρήσης. Θα υπάρξει πλήρης και αναλυτικότατη επεξήγηση στον λογαριασμό.

3. Αυτό δεν το γνωρίζω...

 

:D

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κάτι?

Είμαι στο C120 και θέλω να πάω στο Απεριόριστα 35.

Ερ.1: Τα 1500' είναι και για βίντεο κλήσεις?

Ερ.2: θα πληρώσω το πάγιο αναλογικά μέχρι την έκδοση λογαριασμού ή ένα ολόκληρο + αναλογο πάγιο?

Ερ.3: Επειδή έχω ενεργοποιημένο και το πακέτο 600 + 600 και οπως είναι λογικό δεν θα μου χρειάζεται πλέον, ξέρει κανένας πως το απενεργοποιώ? Γίνεται μέσω myacount?

Ευχαριστώ...

 

1. Όπως απαντήθηκε, ναι.

2. Ανάλογα την ημέρα που θα γίνει η αλλαγή. Αν π.χ. τη κάνεις μια μέρα πριν την έκδοση του λογαριασμού, δεν θα προκύψουν αναλογίες ή τουλάχιστον θα είναι αμεληταίες.

3. Δεν χρειάζεται, θα απενεργοποιηθεί αυτόματα με τη μετάβαση στο οικονομικό πρόγραμμα ( αφού δεν υπάρχει συμβατότητα ούτως ή άλλως ).

Link to comment
Share on other sites

Απο 27-01-10 με 5€ πάγιο 100ΜΒ και με 10€ πάγιο 300ΜΒ .

Είναι αυτόνομο και κολλάει και στα απεριόριστα.

 

Εδώ είναι και τα πακέτα όπως τα βλέπουμε μέσα από το my account http://www.cosmote.gr/content/el/attached_files/icp/internet_on_the_phone_table.pdf.

Απλά να προσθέσω ότι υπάρχει και πακέτο με 20 ευρώ και 3Gb internet.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους δύο. Αυτόν που φοβόμουν βασικά είναι μην μου χρεώσουν ένα επιπλέον πάγιο (εκτός από τις αναλογίες) - σαν προπληρωμή ας πούμε του επόμενου μήνα, όπως γίνεται με νέες συνδέσεις.
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους δύο. Αυτόν που φοβόμουν βασικά είναι μην μου χρεώσουν ένα επιπλέον πάγιο (εκτός από τις αναλογίες) - σαν προπληρωμή ας πούμε του επόμενου μήνα, όπως γίνεται με νέες συνδέσεις.

 

Καλημέρα! Όχι, δεν υπάρχει τέτοιο θέμα. Μην ανησυχείς. Κι εγώ πριν από περίπου έναμιση μήνα έκανα μετάβαση από το παλιό Cosmote 240 στο Απεριόριστα 35 και όλα έγιναν έτσι όπως τα είπαμε. Επίσης κάτι που ξέχασα να σου αναφέρω, είναι ότι το Απεριόριστα 35, σου δίνει και 100' για όλα τα υπόλοιπα δίκτυα κινητής (κόκκινους, μπλε κ.λπ.) στα οποία επίσης περιλαμβάνονται και βιντεοκλήσεις. Για μένα το 35 είναι το καλύτερο Value For Money από όλα τα Απεριόριστα. Αν έδιναν και καμιά 50αριά MB για mobile internet θα ήταν super! Και κάτι τελευταίο για να ξέρεις τι να περιμένεις, ο πρώτος καθαρά Απεριόριστα 35 λογαριασμός, μου ήρθε 39 ευρώ και κάτι ψιλά (τα μόνα εξτρά ήταν 4-5 sms που έστειλα σε τρίτους).. :)

Link to comment
Share on other sites

εγω ηδη ενεργοποιησα το πακετο με τα 100mb. πολυ καλη κινηση απο την cosmote σε εναν τομεα που υστερουσε. βασικα ειναι το ιδιο με το cosmote wireless internet easy αλλα πιο φθηνα πακετα. να ρωτησω διεγραψα το cosmote-GPRS και το cosmote internet πειραζει? δεν θελω το wap
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Μου βγήκε σήμερα η επιδότηση, ακριβώς στους 12 μήνες, απο Cosmote 120.

Ενώ τις άλλες φορές ήταν στα €80 για οποιαδήποτε συσκευή σήμερα βγαίνει στα €45:wacko:

 

Το επιβεβαίωσα και στην εξυπηρέτηση πελατών, γιατί μου φαίνονταν απίστευτο!

Κοντά τα μισά από πέρυσι;

 

Έχει συμβεί και σε άλλους;

ΑΝ ναι, τι έκαναν;

 

Thanx

 

Την ίδια μέρα έκανα αίτημα επανεξέτασης. Εχθές μου ήρθε μήνυμα : "ΤΟ ΑΙΤΗΜΑ ΣΑΣ ΓΙΑ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΣΥΜΒΑΣΗΣ ΕΧΕΙ ΕΓΚΡΙΘΕΙ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΕΙΤΕ ΣΤΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ Cosmote ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΣΑΣ."

 

Ευτυχώς στα Γιάννενα όπου μένω έχουμε ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ κατάστημα Cosmote. Με ενημέρωσαν ότι έχω επιδότηση για συσκευή €90 που ισχύει μέχρι 19/2.

Δεν μπορώ να ζητήσω αυτό το ποσό ως έκπτωση στο πάγιο.

Δεν μπορώ να το εξαργυρώσω παρά μόνο σε ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ κατάστημα Cosmote.

 

Αυτά!

Ευχαριστώ @ johnthegreek για την άμεση και εύστοχη απάντηση!!!

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια μέρα έκανα αίτημα επανεξέτασης. Εχθές μου ήρθε μήνυμα : "ΤΟ ΑΙΤΗΜΑ ΣΑΣ ΓΙΑ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΣΥΜΒΑΣΗΣ ΕΧΕΙ ΕΓΚΡΙΘΕΙ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΕΙΤΕ ΣΤΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ Cosmote ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΣΑΣ."

 

Ευτυχώς στα Γιάννενα όπου μένω έχουμε ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ κατάστημα Cosmote. Με ενημέρωσαν ότι έχω επιδότηση για συσκευή €90 που ισχύει μέχρι 19/2.

Δεν μπορώ να ζητήσω αυτό το ποσό ως έκπτωση στο πάγιο.

Δεν μπορώ να το εξαργυρώσω παρά μόνο σε ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ κατάστημα Cosmote.

 

Αυτά!

Ευχαριστώ @ johnthegreek για την άμεση και εύστοχη απάντηση!!!

Αυτό το κακό έχει η επανεξέταση της Cosmote. Σου αυξάνουν το ποσό της επιδότησης, αλλά μπορείς να το εξαργυρώσεις μόνο σε επίσημα καταστήματα Cosmote και όχι σε αντιπροσώπους. :down: Εγώ που μένω Κέρκυρα περίμενα 1-1,5 βδομάδα το κινητό που ήθελα.

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια μέρα έκανα αίτημα επανεξέτασης. Εχθές μου ήρθε μήνυμα : "ΤΟ ΑΙΤΗΜΑ ΣΑΣ ΓΙΑ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΣΥΜΒΑΣΗΣ ΕΧΕΙ ΕΓΚΡΙΘΕΙ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΕΙΤΕ ΣΤΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ Cosmote ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΣΑΣ."

 

Ευτυχώς στα Γιάννενα όπου μένω έχουμε ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ κατάστημα Cosmote. Με ενημέρωσαν ότι έχω επιδότηση για συσκευή €90 που ισχύει μέχρι 19/2.

Δεν μπορώ να ζητήσω αυτό το ποσό ως έκπτωση στο πάγιο.

Δεν μπορώ να το εξαργυρώσω παρά μόνο σε ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ κατάστημα Cosmote.

 

Αυτά!

Ευχαριστώ @ johnthegreek για την άμεση και εύστοχη απάντηση!!!

 

ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΤΕ..... Πως κάνεις αυτό το "αίτημα επανεξέτασης" φίλε μου; Ρωτάω γιατί σε ένα μήνα κλείνω κι εγώ 12 μήνες και ενώ είμαι συνδρομητής στην Cosmo 7-8 χρόνια συνεχόμενα, με έχουν στην πείνα με κάτι 70άρια και κάτι 80άρια! Είχα από την πρώτη στιγμή το Cosmote 240 και έχει περίπου ενάμιση μήνα που πήγα στο Απεριόριστα 35.. Σύμφωνα με τα λεγόμενά σου, αν κάνω κι εγώ αυτή την αίτηση, θα μου δώσουν κάνα 120άρι... Μένω στη Θεσσαλονίκη όπου έχουμε 3 αποκλειστικά καταστήματα οπότε δε με απασχολεί. Έλα, άνοιξέ μου τα μάτια!! :D

 

Υ.Γ. Κάποιοι επίσης έκαναν "εικονικές" αιτήσεις φορητότητας (είτε σε Voda, είτε σε Wind) και τους πήραν αμέσως τηλέφωνο από την Cosmo και τους είπαν για κάτι επιδοτήσεις 300+ ευρώ στην περίπτωση που ακυρώσουν την αίτηση φορητότητας! Λέτε να το κάνω; Θα πιάσει; Μου φαίνεται πως αν "δέσουν το γάιδαρό τους" μας έχουνε κανονικά γραμμένους! :mad:

Link to comment
Share on other sites

εγω ηδη ενεργοποιησα το πακετο με τα 100mb. πολυ καλη κινηση απο την cosmote σε εναν τομεα που υστερουσε. βασικα ειναι το ιδιο με το cosmote wireless internet easy αλλα πιο φθηνα πακετα. να ρωτησω διεγραψα το cosmote-GPRS και το cosmote internet πειραζει? δεν θελω το wap

 

Θα πρέπει να έχεις ορίσει το προφίλ cosmote internet, αλλιώς δεν θα έχεις δυνατότητα πρόσβασης.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι στους 3 μηνες απο τοτε που εκανα συμβολαιο,στο c150.ποιο ειναι το οικονομικοτερο προγραμμα που θα με συμφερει?μιλαω κυριως προς εναν αριθμο cosmote πολυ και στελνω πολλα μυνηματα περιπου 150-200...προς τον ιδιο αριθμο..ο λογαριασμος που πληρωνω τωρα ειναι γυρω στα 50-55 ευρω περιπου..:(εγω αυτο που σκεφτομαι ειναι να βαλω το απεριοριστα 35)τι λετε θα κανω την πιο σωστη και οικονομικη επιλογή?και μπορω να το βαλω τωρα το απεριοριστα 35 μεσα στους 3 μηνες?και ποσο θα μου ερχεται το παγιο?35 ευρώ?ή και παραπανω?(+φπα+τελη χρησης...)??ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν εχω πολυκαταλαβει και βαριεμαι να τρεχω σε καποια cosmote, αν ξερει καποιος ας μου πει.Στο οικογενειακο μπορεις να κανεις τεσσερις οποιεσδηποτε συνδεσεις και να τις βαλεις σ ενα ενιαιο λογαριασμο και να χεις 10% εκπτωση σε καθε παγιο?Οι επιδοτησεις στο καθε παγιο για τα διαφορα κινητα ισχυουν κανονικα?
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να έχεις ορίσει το προφίλ cosmote internet, αλλιώς δεν θα έχεις δυνατότητα πρόσβασης.
δημηουργηθηκε νε προφιλ με το ονομα COSMOTE WIRELESS INTERNET και μπαινω απο εκει για να εκμεταλευτω το cosmote internet on the phone
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν εχω πολυκαταλαβει και βαριεμαι να τρεχω σε καποια cosmote, αν ξερει καποιος ας μου πει.Στο οικογενειακο μπορεις να κανεις τεσσερις οποιεσδηποτε συνδεσεις και να τις βαλεις σ ενα ενιαιο λογαριασμο και να χεις 10% εκπτωση σε καθε παγιο?Οι επιδοτησεις στο καθε παγιο για τα διαφορα κινητα ισχυουν κανονικα?
φυσικα και ισχυουν οι επιδοτησεις αλλο η εκπτωση του οικογενειακου και αλλο η εκπτωση παγιου αντι επιδοτησης
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη εαν αλλαξω το προγραμμα που εχω τωρα c150(εδω και 3 μηνες) σε απεριοριστα 25 η επιδοτηση μου απο ποτε θα ισχυει?και γινεται αυτη η αλλαγη τωρα και σε αυτο το προγραμμα?και ποσο θα μου βγαινει το παγιο?28 ευρω στανταρ καθε μηνα?
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη εαν αλλαξω το προγραμμα που εχω τωρα c150(εδω και 3 μηνες) σε απεριοριστα 25 η επιδοτηση μου απο ποτε θα ισχυει?και γινεται αυτη η αλλαγη τωρα και σε αυτο το προγραμμα?και ποσο θα μου βγαινει το παγιο?28 ευρω στανταρ καθε μηνα?
θα μετρησει ολος ο χρονος δηλαδη θα μετρησουν και οι 3 μηνες στο cosmote 150 υπολογιζε 80 με 120 ευρω εκει θα παιξει η επιδοτηση
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

ποιο με συμφερει το απεριοριστα 25 ή το 15?(στο ενα θα μου ερχεται παγιο 28 και στο αλλο με 30 λεπτα ομιλιας-παρολο που δεν θα ειναι δωρεαν-θα πληρωνω λιγοτερα??γυρω στα 25?(σημειωτεο εδω ό,τι το πολυ 30 λεπτα να μιλαω με τάλλα δικτυα)???:happy:
Link to comment
Share on other sites

ποιο με συμφερει το απεριοριστα 25 ή το 15?(στο ενα θα μου ερχεται παγιο 28 και στο αλλο με 30 λεπτα ομιλιας-παρολο που δεν θα ειναι δωρεαν-θα πληρωνω λιγοτερα??γυρω στα 25?(σημειωτεο εδω ό,τι το πολυ 30 λεπτα να μιλαω με τάλλα δικτυα)???:happy:
Aπεριοριστα 15 γιατι και 30 λεπτα να μιλησεις σου βγαινει οσο το 25
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...