Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

8 minutes ago, djuan1988 said:

Με πήραν για τηλεφωνική προσφορά και μου το έδωσαν στα 31€ 🤣 . Όταν της ανέφερα ότι μέχρι πριν 3 μέρες το έδιναν 21-22€, μου απάντησε αποκλείεται, δεν το έχουμε δώσει ποτέ τόσο χαμηλά.

Πραγματικά νομίζω το χειρότερο χαρακτηριστικό ενός πωλητή είναι να μην καταλαβαίνει με ποιον μιλάει και να λέει το ίδιο παραμύθι σε όλους. Ποια η πιθανότητα να πετύχει πώληση στη δική μου περίπτωση λέγοντας ασυναρτησίες;

Τα telesales της κοσμοτέ είναι με διαφορά τα χειρότερα. Στις αγγελιες εργασίας έχουν μόνιμα 2 διαφορετικές, η μία για εξυπηρέτηση πελατών και η άλλη για τηλεπωλήσεις. Ξέρω άτομο που έστειλε βιογραφικό για εξυπηρέτηση πελατών, της είπαν οκ και όταν πηγε της λένε ότι μόνο τηλεπωλήσεις κάνουν. Πίστεψε με η υπάλληλος που σε πηρε δεν πηγε εκεί για αυτή τη δουλειά. Δείτε και σχόλια πρωην υπαλλήλων στο Indeed... 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, djuan1988 said:

Με πήραν για τηλεφωνική προσφορά και μου το έδωσαν στα 31€ 🤣 . Όταν της ανέφερα ότι μέχρι πριν 3 μέρες το έδιναν 21-22€, μου απάντησε αποκλείεται, δεν το έχουμε δώσει ποτέ τόσο χαμηλά.

Πραγματικά νομίζω το χειρότερο χαρακτηριστικό ενός πωλητή είναι να μην καταλαβαίνει με ποιον μιλάει και να λέει το ίδιο παραμύθι σε όλους. Ποια η πιθανότητα να πετύχει πώληση στη δική μου περίπτωση λέγοντας ασυναρτησίες;

Σε φίλο μου του ζήτησαν 34€ για το απεριοριστο που είναι πολλά χρόνια στη κοσμοτε συνδρομητής και έχει και σταθερό.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα με κάλεσαν και μένα για 2 νούμερα απεριόριστα στα 58 ευρώ, όταν τους είπα ότι πριν από 3 μήνες μου τα έδιναν 45 ευρώ μου είπαν ακριβώς τα ίδια.Εχω δύο σταθερά στην cosmote. 

ΝΟΚΙΑ Ν95 -ΝΟΚΙΑ Ν8 - NEXUS 4- HTC M8 -NOKIA 1020 -XPERIA Ζ5-Lumia 950xl
Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελείωσε και το τρίμηνο τους αν θυμάμαι καλά. Δεν εκπλήσσομαι, έδωσαν φθηνά για να ενεργοποιήσουν μέχρι 31/3 και τώρα ξανά θα δουμε πριν το τέλος Ιουνίου…

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, ANAGNPANA said:

Παιδιά η οικονομική πολιτική των προσφορών αλλάζει ….δεν είναι όλη την περίοδο η ίδια .

Δεν είπε κανείς ότι δεν αλλάζει.

Το πρόβλημα είναι ότι όταν τους αναφέρεις ότι το έχουν δώσει στην τάδε μικρότερη τιμή  σου απαντούν ότι δεν υπήρχε ποτέ τέτοια προσφορά.

Επίσης στο Γερμανό το δίνουν αυτή τη στιγμή στα 25-26€ και μέχρι το Σάββατο το έδιναν στα 21-22€.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Εχω what's up και μου εμφάνισε στην εφαρμογή, την προσφορά για Gigamax 20gb στα 18€ τελική τιμή για  συμβόλαιο 18 μηνών και δήλωσα ενδιαφέρον. Μετά από δυο ημέρες με καλέσανε από cosmote και συμφωνήσαμε να την πάρω. Μου είπαν όμως οτι δε χρειάζεται να υπογράψω συμβόλαιο και οτι απλά θα μου στείλουν το συμβόλαιο και θα πρέπει να απαντήσω στο email ότι "δέχομαι οτι αναφέρθηκε στην τηλεφωνική κλήση" και να αναγραψω τον αριθμό της αίτησης.

Μου ήρθε το συμβόλαιο, αλλά ως τελική τιμή αναγράφει 32€ και όχι 18€. Μίλησα με τον ίδιο εκπρόσωπο και μου είπε οτι ισχύουν τα 18€ τελική και όχι ότι αναγράφεται. Φαίνεται στη φωτογραφία παρακάτω. Γνώμες κανείς;

IMG_9129.webp

Edited by vagosofron
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, vagosofron said:

Χαιρετώ την παρέα. Εχω what's up και μου εμφάνισε στην εφαρμογή, την προσφορά για Gigamax 20gb στα 18€ τελική τιμή για  συμβόλαιο 18 μηνών και δήλωσα ενδιαφέρον. Μετά από δυο ημέρες με καλέσανε από cosmote και συμφωνήσαμε να την πάρω. Μου είπαν όμως οτι δε χρειάζεται να υπογράψω συμβόλαιο και οτι απλά θα μου στείλουν το συμβόλαιο και θα πρέπει να απαντήσω στο email ότι "δέχομαι οτι αναφέρθηκε στην τηλεφωνική κλήση" και να αναγραψω τον αριθμό της αίτησης.

Μου ήρθε το συμβόλαιο, αλλά ως τελική τιμή αναγράφει 32€ και όχι 18€. Μίλησα με τον ίδιο εκπρόσωπο και μου είπε οτι ισχύουν τα 18€ τελική και όχι ότι αναγράφεται. Φαίνεται στη φωτογραφία παρακάτω. Γνώμες κανείς;

IMG_9129.webp

Τα 18€ προκύπτουν μετά από εκπτωση Cosmote one 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, vagosofron said:

Χαιρετώ την παρέα. Εχω what's up και μου εμφάνισε στην εφαρμογή, την προσφορά για Gigamax 20gb στα 18€ τελική τιμή για  συμβόλαιο 18 μηνών και δήλωσα ενδιαφέρον. Μετά από δυο ημέρες με καλέσανε από cosmote και συμφωνήσαμε να την πάρω. Μου είπαν όμως οτι δε χρειάζεται να υπογράψω συμβόλαιο και οτι απλά θα μου στείλουν το συμβόλαιο και θα πρέπει να απαντήσω στο email ότι "δέχομαι οτι αναφέρθηκε στην τηλεφωνική κλήση" και να αναγραψω τον αριθμό της αίτησης.

Μου ήρθε το συμβόλαιο, αλλά ως τελική τιμή αναγράφει 32€ και όχι 18€. Μίλησα με τον ίδιο εκπρόσωπο και μου είπε οτι ισχύουν τα 18€ τελική και όχι ότι αναγράφεται. Φαίνεται στη φωτογραφία παρακάτω. Γνώμες κανείς;

IMG_9129.webp

Έτσι κάνουν αυτοί πάντα. Προχωράς.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχοντας μεταφέρει τον Δεκέμβριο σταθερό στην cosmote με δώρο τα 1000' και 10 ευρώ για 24 μήνες σε 2 καρτοκινητά, ζήτησα τώρα από το τμήμα προσφορών προσφορά για μεταφορά 2-3 ακόμα αριθμών από Vodafone και μου έδωσαν unlimited λεπτα και 10GB στα 15,6 (στα family προγράμματα μου έβγαινε ακριβότερα)

Η vodafone μου δίνει με 15,96 unlimited +24GB. Μετά από 4 χρόνια θέλω να φύγω από vodafone, στην περιοχή μου η cosmote εχει καλύτερο σημα και δίκτυο, τα GB είναι οριακά οκ, ενώ βέβαια η Vodafone δίνει περισσότερα απο τα διπλά. Δεν θέλω να ξεπεράσω τα 15-16 ανα γραμμή (μέχρι τώρα έδινα 13-14 για κάθε γραμμή με την αύξηση του 1,5 ευρώ μετά τον πρώτο χρόνο στη Vodafone). Σκέφτομαι αντί για να γυρίσω σε συμβόλαια να τα γυρίσω σε whatsup με την προσφορά που τρέχει τώρα (71,5GB και 500' για 6 μήνες με κάθε ανανέωση) και να περιμένω καλύτερη προσφορά (υπάρχει και η λύση να πας σε neo μετά με unlimited και 7GB που γίνονται 14 με payzy με 16 ευρώ, αν τρέχει ακόμα η προσφορά)

Σκέφτεστε κάτι καλύτερο? Δίνουν κάτι καλύτερο γενικά? Αν το γυρίσω σε καρτοκινητό η φορητότητα είναι δωρεάν, σωστά? 

Edited by vaggy
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, VIPdriver said:

Και μην ξεχναμε οτι η βονταφον δεν εχει πιά απεριόριστα gb full speed.

Μια χαρά τα έχει. Αν δεν κάνω λάθος, η Cosmote κόβει τις ταχύτητες στις extra sim.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, TakeOverNet said:

Μια χαρά τα έχει. Αν δεν κάνω λάθος, η Cosmote κόβει τις ταχύτητες στις extra sim.

Και η Vodafone βάζει όριο πάνω από τα 300 GB ,όπως και στα καρτοκινητά της η vf

Link to comment
Share on other sites

εδω και 2 μερες ειμαι συνδρομητης κινητου και σταθερης.

εχω συμβολαιο gigamax unlimited και απλη pstn

στην εφαρμογη εμφανιζονται η κινητη cosmote one και το σταθερο σαν εταιρικο!!

επισης οταν συνδεομαι με wifi στο κινητο δεν μπορω να ανοιξω σελιδα..ενω φορτωνει με πεταει ετσι απλα.σερφαρω και αναοιγω νεα σελιδα σε παραθυρο και απλα δεν μπαινει.ανοιγω εφαρμογη τραπεζας και απλα δεν μπαινει..σαν να βαζει στοπ..

το δοκιμασα με δεδομενα και δουλευει μια χαρα.δεν ξερω τι μπορει να φταιει

εχω μοντεμ speedport plus

my old profile -----> RAVER

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ktikti said:

εχω μοντεμ speedport plus

Welcome to the twilight zone...

 

Έχεις δοκιμάσει να κάνεις έλεγχο σύνδεσης από την εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, sou_d said:

Welcome to the twilight zone...

 

Έχεις δοκιμάσει να κάνεις έλεγχο σύνδεσης από την εφαρμογή;

με την εφαρμογη του κινητου εφτιαξα τις ρυθμισεις αλλαγη ονοματος και τα σχετικα..και απλα δεν κανει τιποτα.ασε που το ρουτερ συγχρονισε μονο του χωρις να εχω κωδικους και τα σχετικα.επισης ρυθμισα το ρουτερ να μπαινει σε μπαντα 5ghz αλα σε αναζητηση μου εμφανιζει ενα wifi.

θα παζω τωρα σε καταστημα να ζητησω εξηγησεις.εγω αλλο συμβολαιο αγορασα..αλλο εμφανιζετε στην εφαρμογη.εγω cosmote one σταθερο και κινητο ποτε δεν πηρα

my old profile -----> RAVER

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ktikti said:

με την εφαρμογη του κινητου εφτιαξα τις ρυθμισεις αλλαγη ονοματος και τα σχετικα..και απλα δεν κανει τιποτα.ασε που το ρουτερ συγχρονισε μονο του χωρις να εχω κωδικους και τα σχετικα.επισης ρυθμισα το ρουτερ να μπαινει σε μπαντα 5ghz αλα σε αναζητηση μου εμφανιζει ενα wifi.

θα παζω τωρα σε καταστημα να ζητησω εξηγησεις.εγω αλλο συμβολαιο αγορασα..αλλο εμφανιζετε στην εφαρμογη.εγω cosmote one σταθερο και κινητο ποτε δεν πηρα

Το cosmote one είναι μια υπηρεσία που συνδέει ουσιαστικά το κινητό με το σταθερό σου ανεξάρτητα αν είσαι ιδιώτης η εταιρεία. Σου προσφέρει κάποια λεπτά extra απο το κινητό στο σταθερό σου και αντίστροφα 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ktikti said:

επισης ρυθμισα το ρουτερ να μπαινει σε μπαντα 5ghz αλα σε αναζητηση μου εμφανιζει ενα wifi.

Το speedport plus 2, έχει μια λειτουργία στην οποία εμφανίζεται ένα wifi, αλλά σε βάζει αυτόματα σε αυτό που έχεις καλύτερο σήμα. Το Cosmote one, είναι μια δωρεάν υπηρεσία της εταιρείας, με την οποία απολαμβάνεις κάποια προνόμια, όπως δωρεάν λεπτά μεταξύ των αριθμών που ανήκουν σε αυτή (είτε κινητά, είτε σταθερα) και κάποια gb. Το router πλέον συγχρονίζει μόνο του, δεν απαιτείται να καταχωρίσεις κωδικούς

Δοκίμασε να κάνεις έλεγχο σύνδεσης

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, sou_d said:

Το speedport plus 2, έχει μια λειτουργία στην οποία εμφανίζεται ένα wifi, αλλά σε βάζει αυτόματα σε αυτό που έχεις καλύτερο σήμα. Το Cosmote one, είναι μια δωρεάν υπηρεσία της εταιρείας, με την οποία απολαμβάνεις κάποια προνόμια, όπως δωρεάν λεπτά μεταξύ των αριθμών που ανήκουν σε αυτή (είτε κινητά, είτε σταθερα) και κάποια gb. Το router πλέον συγχρονίζει μόνο του, δεν απαιτείται να καταχωρίσεις κωδικούς

Δοκίμασε να κάνεις έλεγχο σύνδεσης

εκανα ελεγχο και δεν εντοπιστηκε τεχνικο θεμα.επισης εχω ρουτερ ασπρο το απλο απο κατω γραφει speedport plus και στις ρυθμισεις μεσω ip το ιδιο ειναι.

δηλαδη θελεις να μου πεις οι συνδεσεις μου που εμφανιζονται σαν cosmote one ειναι απλα υπηρεσια και οχι συμβολαιο.

επισης απενεργοποιησα και το internet security μηπως φταιει κι'αυτο αλλα τιποτα.

εχω ιντερνετ δουλευει μια χαρα..αλλα δεν μαφηνει να σερφαρω απο τις φορητες συσκευες.

τηλεοραση και υπολογιστης δουλευουν σωστα

 

my old profile -----> RAVER

Link to comment
Share on other sites

Just now, ktikti said:

δηλαδη θελεις να μου πεις οι συνδεσεις μου που εμφανιζονται σαν cosmote one ειναι απλα υπηρεσια και οχι συμβολαιο.

Ναι υπηρεσία είναι

Αν για παράδειγμα πάρεις το κινητό σταματά το Cosmote One

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ktikti said:

δηλαδη θελεις να μου πεις οι συνδεσεις μου που εμφανιζονται σαν cosmote one ειναι απλα υπηρεσια και οχι συμβολαιο

Ναι ακριβώς. Όταν συνδυάζεις σύνδεση σταθερού με κινητό, στο προσφέρει

3 minutes ago, ktikti said:

εκανα ελεγχο και δεν εντοπιστηκε τεχνικο θεμα.επισης εχω ρουτερ ασπρο το απλο απο κατω γραφει speedport plus και στις ρυθμισεις μεσω ip το ιδιο ειναι.

δηλαδη θελεις να μου πεις οι συνδεσεις μου που εμφανιζονται σαν cosmote one ειναι απλα υπηρεσια και οχι συμβολαιο.

επισης απενεργοποιησα και το internet security μηπως φταιει κι'αυτο αλλα τιποτα.

εχω ιντερνετ δουλευει μια χαρα..αλλα δεν μαφηνει να σερφαρω απο τις φορητες συσκευες.

τηλεοραση και υπολογιστης δουλευουν σωστα

 

Άρα έχει θέμα το wifi. Δοκίμασε online, μέσω της εφαρμογής να δηλώσεις πρόβλημα. Επίσης έχει άλλη μία αλλαγή που λέει για αλλαγή μπάντας. Δοκίμασε το κι αυτό. 1 λεπτό θα κάνει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...