Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σήμερα παρέλαβα τα συμβόλαια και τις sim της cosmote ερχόμενος απο Vodafone. Η φορητότητα αφορά 3 γραμμές στο πρόγραμμα cosmote gigamax family unlimited.Οι τελικές χρεωσεις των παγίων είναι σύνολο 5 ευρώ ακριβότερες από τα συμφωνηθέντα!! Δεν το σκέφτηκα να κοιτάξω τα συμβόλαια και τα υπέγραψα. Πρώτη φορα μου συμβαινει αυτό. Τόσα χρόνια δεν είχα τέτοια θέματα ποτέ! Για αυτό ίσως και η χαλαρότητα. Η αυξημένη χρέωση φαίνεται στην γραμμή του leader. Η συμφωνία δεν έχει σταθερό cosmote μέσα. Αν είχε μου είπαν ότι στην γραμμή leader θα πλήρωνα 13 ευρώ λιγότερο. Επικοινώνησα σήμερα με 13888 και μου είπαν να πάρω τηλ από βδομάδα στο σταθερό που μου κάνανε την προσφορά να δούμε τι παίζει. Σας έχει συμβεί κάτι παρόμοιο; Συγνώμη για το σεντόνι και ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλή χρονιά σε όλους!


Sent from my iPad using Tapatalk
Οι κλήσεις ηχογραφούνται. Αν σου κάνουν νερά τριξε τους τα δόντια και ζητά τις ηχογραφήσεις. Οτι συμφωνήσατε να τηρηθεί
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Εν τω μεταξύ μέσα στα συμβόλαια μετά την αναλυτική περιγραφή των τελικών ποσών γράφει με bold γράμματα ότι μπορούν να αυξάνουν το πάγιο 3 ευρώ ανά σύνδεση ανά ημερολογιακό έτος λόγω πληθωρισμού!! Δηλαδή μπορεί να βρεθούμε σε 13 μήνες πχ να πληρώνουμε 6 ευρώ ανά σύνδεση παραπάνω!! Έτσι το κατάλαβα όπως το διάβασα!! Αυτό δεν μου το είπαν όταν συμφωνήσαμε!


Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Question .

extra sim cosmote + roaming. Τι παίζει; Τρώει τα ΜΒ του προγράμματος; Στο unlimited ποσά είναι;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και εγώ στην courier να παραλάβω νέο συμβόλαιο αλλά δεν σφάξαν, άλλα συμφώνησα, άλλα είδα, έφυγα τρέχοντας 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mixtri said:

Question .

extra sim cosmote + roaming. Τι παίζει; Τρώει τα ΜΒ του προγράμματος; Στο unlimited ποσά είναι;

Δεν παίζει roaming στην extra sim

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, TakeOverNet said:

Δεν παίζει roaming στην extra sim

 

Φυσικά και παίζει. 
70GB όριο κοινό για τις 4 κάρτες 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, TakeOverNet said:

Δεν παίζει roaming στην extra sim

 

Για Cosmote ρώτησε ο Μιχάλης.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, paanos said:

Φυσικά και παίζει. 
70GB όριο κοινό για τις 4 κάρτες 

Όταν είχα πάει, δεν δικτυωνόταν με τίποτα. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, arma said:

Πήγα και εγώ στην courier να παραλάβω νέο συμβόλαιο αλλά δεν σφάξαν, άλλα συμφώνησα, άλλα είδα, έφυγα τρέχοντας 

Σε πήραν τηλ να μάθουν το λόγο? 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, TakeOverNet said:

Όταν είχα πάει, δεν δικτυωνόταν με τίποτα. 

Αυτό μου έχει πει και φιλος μου. Δεν δικτυωνόταν με τίποτα η extra sim. 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, djvaga said:

Σας έχει συμβεί κάτι παρόμοιο;

Ναι, με την διαφορά, ότι με ενημέρωσαν. Άλλα θα γράφει και άλλα θα πληρώνετε

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, panos.k2 said:

Αυτό μου έχει πει και φιλος μου. Δεν δικτυωνόταν με τίποτα η extra sim. 

Ούτε σε EU ούτε εκτός EU

Πράγμα που με κάνει να αναρωτιέμαι αν χρειάζεται ενεργοποίηση το roaming. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, hercoulis said:

Σε πήραν τηλ να μάθουν το λόγο? 

Ναι, με κάλεσε τρίτο πρόσωπο,  τους είπα τον λόγο  και η απάντησή του ήταν πως δεν γνωρίζει την προσφορά που μου έκανε ο συνάδελφός του, άλλα λόγια ν αγαπιόμαστε δηλαδή

Link to comment
Share on other sites

Ναι, με κάλεσε τρίτο πρόσωπο,  τους είπα τον λόγο  και η απάντησή του ήταν πως δεν γνωρίζει την προσφορά που μου έκανε ο συνάδελφός του, άλλα λόγια ν αγαπιόμαστε δηλαδή

Άντε γειά πες του που δεν γνωρίζει.Θα έπρεπε να γνωρίζει ο άμπαλος.


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Συνηθες κολπο των τηλεφωνικών πωλησεων: σου λέει οτι θα σου δώσει αυτά που θέλεις και τελικά σου δίνει αυτά που θέλει αυτός. Και μετά σου λεει "λάθος καταλάβατε". Γνώμη μου, να ζητάτε γραπτως στο email σας την προσφορα πριν συμφωνησετε.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, arma said:

Ναι, με κάλεσε τρίτο πρόσωπο,  τους είπα τον λόγο  και η απάντησή του ήταν πως δεν γνωρίζει την προσφορά που μου έκανε ο συνάδελφός του, άλλα λόγια ν αγαπιόμαστε δηλαδή

Πιάνουμε πάτο σιγά σιγά…

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το καταλάβατε αλλά η ρήτρα πέρασε άτυπα και μάλιστα η Cosmote την βάζει στην διπλάσια τιμή από την Vodafone. Καλά πήγε αυτό....

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, aektzhs 1 said:

Δεν ξέρω αν το καταλάβατε αλλά η ρήτρα πέρασε άτυπα και μάλιστα η Cosmote την βάζει στην διπλάσια τιμή από την Vodafone. Καλά πήγε αυτό....

Όσο τα δέχεται η ΕΕΤΤ τόσο θα συνεχίσουν. Εγώ προσωπικά δε βρίσκω λόγο συμβολαίου αφου υπάρχει το Neo. 

Link to comment
Share on other sites

Όσο τα δέχεται η ΕΕΤΤ τόσο θα συνεχίσουν. Εγώ προσωπικά δε βρίσκω λόγο συμβολαίου αφου υπάρχει το Neo. 
Ακριβό είναι αυτό με τα απεριόριστα. Θα έπρεπε να το δίνει στα 28€, αφού και τα συμβόλαια τα δίνει κάτω από 25€.
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, sou_d said:

Ναι, με την διαφορά, ότι με ενημέρωσαν. Άλλα θα γράφει και άλλα θα πληρώνετε

Άλλο πάλι και τούτο.

Δηλαδή στα από τέτοια τους τα συμβόλαια, χρεώνουν ότι θέλουν.με το έτσι θέλω.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, katsiletra said:
3 ώρες πριν, VIPdriver said:
Όσο τα δέχεται η ΕΕΤΤ τόσο θα συνεχίσουν. Εγώ προσωπικά δε βρίσκω λόγο συμβολαίου αφου υπάρχει το Neo. 

Ακριβό είναι αυτό με τα απεριόριστα. Θα έπρεπε να το δίνει στα 28€, αφού και τα συμβόλαια τα δίνει κάτω από 25€.

Απεριόριστα ολα σαν καρτοκινητο κανένας άλλος δε δίνει. Βαλε και την κάλυψη κοσμοτε και λογικά τα 33€

Edited by VIPdriver
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ppkmoby said:

times.thumb.png.fabfa1b9cbca96357b01bb2eba4e0ebd.png

Έχουν μειωθεί αρκετά βέβαια οι τιμές και αυτό είναι θετικό 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...