Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

28 minutes ago, green dragon said:

Καλησπέρα παιδιά. 

Ψάχνομαι για ένα συμβόλαιο που να συνδυάζει σταθερό και κινητό στην Cosmote. 

Γνωρίζετε τι παίζει αυτή την εποχή από προσφορές; 

Καλησπέρα. 

Με τρώει και μένα η αλλαγή σε συμβόλαιο αν και καλά την βγάζω και με κάρτες. 

Έχω σταθερό 2play στην cosmote και 2 what's up στο όνομά μου. 

Στην σελίδα τους λέει πως αν έχεις σταθερό και κάνεις 2 κινητά unlimited βγαίνει 29 έκαστο. 

Σε ένα τηλέφωνο που πήρα πριν μερικές μέρες μου είπαν ακριβώς αυτό. 58 ευρώ. 

Σήμερα ξανά πήρα και μου είπαν για 2 unlimited 49.5€.

Και ότι αυτή είναι η τιμή αν έχω και σταθερό. 

Δεν είναι κάτι έξτρα δηλαδή, είναι η τιμή καταλόγου και μπορώ όποτε θέλω σε κατάστημα ή τηλεφωνικά να το κάνω. 

Τι ισχύει άραγε? 

Αν πάρω αύριο πάλι θα μου πουν 58? 🤔

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, kountoura said:

Καλησπέρα. 

Με τρώει και μένα η αλλαγή σε συμβόλαιο αν και καλά την βγάζω και με κάρτες. 

Έχω σταθερό 2play στην cosmote και 2 what's up στο όνομά μου. 

Στην σελίδα τους λέει πως αν έχεις σταθερό και κάνεις 2 κινητά unlimited βγαίνει 29 έκαστο. 

Σε ένα τηλέφωνο που πήρα πριν μερικές μέρες μου είπαν ακριβώς αυτό. 58 ευρώ. 

Σήμερα ξανά πήρα και μου είπαν για 2 unlimited 49.5€.

Και ότι αυτή είναι η τιμή αν έχω και σταθερό. 

Δεν είναι κάτι έξτρα δηλαδή, είναι η τιμή καταλόγου και μπορώ όποτε θέλω σε κατάστημα ή τηλεφωνικά να το κάνω. 

Τι ισχύει άραγε? 

Αν πάρω αύριο πάλι θα μου πουν 58? 🤔

Για δοκίμασε. Ίσως πετύχεις το 49.50€. Βέβαια 49.50€ με σταθερό. Το σταθερό πόσο θα κοστίζει;;;;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρώτησα μόνο για το σταθερό. Τέλος το 28,90 και έχει η 100αρα 30,90 ευρώ. Το αστείο ότι και η 50αρα 30,90 κάνει αλλά έχει πολλά περισσότερα λεπτά ομιλίας. Αυτό από επίσημη εξυπηρέτηση. Δε ξέρω αν παίζει τίποτα άλλο από συνεργάτη. 

Προσωπικά έχουμε στη οικογένεια δύο whats Up και ένα σταθερό που είναι τώρα vodafone. Όταν μου είπε τις τιμές τηςλεω, εγώ τώρα πληρώσω 23,75 για 100αρα, δηλαδή της λέω 7 ευρω πάνω το μήνα; Άρα 80 περίπου το χρόνο πάνω; Όχι ευχαριστώ! Απλά ήθελα να τα έχω όλα cosmote για να έχω το cosmote one αλλά όχι δε θα κάνω ακόμα τουλάχιστον τη μετάβαση στην σταθερή τους. Ειδικά αφού δεν έχω προβλήματα με την vodafone. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, _NikitaS_ said:

Προσωπικά έχουμε στη οικογένεια δύο whats Up και ένα σταθερό που είναι τώρα vodafone. Όταν μου είπε τις τιμές τηςλεω, εγώ τώρα πληρώσω 23,75 για 100αρα, δηλαδή της λέω 7 ευρω πάνω το μήνα; Άρα 80 περίπου το χρόνο πάνω; Όχι ευχαριστώ! Απλά ήθελα να τα έχω όλα cosmote για να έχω το cosmote one αλλά όχι δε θα κάνω ακόμα τουλάχιστον τη μετάβαση στην σταθερή τους. Ειδικά αφού δεν έχω προβλήματα με την vodafone. 

Και εγώ ίδια περίπτωση είμαι με σταθερό στη Vodafone  και 2 What's up. Μου είπανε τιμή καταλόγου για το σταθερό και 10 ευρώ και 1000' λεπτά δώρο στα κινητά κάθε μήνα. 

Για δοκίμασε.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Zefir said:

Και εγώ ίδια περίπτωση είμαι με σταθερό στη Vodafone  και 2 What's up. Μου είπανε τιμή καταλόγου για το σταθερό και 10 ευρώ και 1000' λεπτά δώρο στα κινητά κάθε μήνα. 

Για δοκίμασε.

30,90 ευρώ δε δίνω ενώ τώρα δινω 23,75. Βέβαια τα 10 ευρώ ισορροπουν την κατάσταση. Αλλά για πόσο; Για κάνα χρόνο; Επίσης τα 1000 λεπτά εννοούν το cosmote one ή έξτρα λεπτά είναι αυτά; Εσύ έκανες κίνηση μέσω εξυπηρέτησης ή κάποιου συνεργάτη; 

Edited by _NikitaS_
Link to comment
Share on other sites

30,90 ευρώ δε δίνω ενώ τώρα δινω 23,75. Βέβαια τα 10 ευρώ ισορροπουν την κατάσταση. Αλλά για πόσο; Για κάνα χρόνο; Επίσης τα 1000 λεπτά εννοούν το cosmote one ή έξτρα λεπτά είναι αυτά; Εσύ έκανες κίνηση μέσω εξυπηρέτησης ή κάποιου συνεργάτη; 
Θα γλυτώνεις 10 ευρώ σε κάθε κινητό.
Για βάλε 2 κινητά που έχεις.
Είναι 20 το μήνα και θα σου δίνει 1000 προς όλους.
Το cosmote one που δίνει 1000 είναι ξεχωριστό.
Οπότε δε την ισορροπεί απλά τη κατάσταση αλλά συμφέρει περισσότερο
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, takpanos said:

Θα γλυτώνεις 10 ευρώ σε κάθε κινητό.
Για βάλε 2 κινητά που έχεις.
Είναι 20 το μήνα και θα σου δίνει 1000 προς όλους.
Το cosmote one που δίνει 1000 είναι ξεχωριστό.
Οπότε δε την ισορροπεί απλά τη κατάσταση αλλά συμφέρει περισσότερο

Και οκ γι αυτό παίρνω 13888 ή κάτι άλλο; 

Link to comment
Share on other sites

Και οκ γι αυτό παίρνω 13888 ή κάτι άλλο; 
Κάπου είχαν αναφερθεί πιο πίσω κάτι τηλέφωνα από τμήμα της κοσμοτε
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τα δωρεάν λεπτά ομιλίας στο σταθερό τηλέφωνο καταναλώνονται ανά δευτερόλεπτο ; Νέος στην σταθερή COSMOTE έπειτα από 10 χρόνια γι'  αυτό και η απορία μου.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . Θέλω να κάνω μια ερώτηση μήπως μπορείτε να βοηθήσετε. Επειδή διαχειρίζομαι τα προγράμματα του πατέρα μου επειδή δεν έχει και πολύ ιδέα, είδα ότι πληρώνει 55€ για το gigamax unlimited , έχει και cosmote one ή τουλάχιστον και σταθερό στο όνομα του και στο site γράφει 36€ για cosmote one ή 41 για μη. Τι μπορώ να κάνω, να πάρω στην εξυπηρέτηση πελατών; 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, pavlos77 said:

Καλησπέρα . Θέλω να κάνω μια ερώτηση μήπως μπορείτε να βοηθήσετε. Επειδή διαχειρίζομαι τα προγράμματα του πατέρα μου επειδή δεν έχει και πολύ ιδέα, είδα ότι πληρώνει 55€ για το gigamax unlimited , έχει και cosmote one ή τουλάχιστον και σταθερό στο όνομα του και στο site γράφει 36€ για cosmote one ή 41 για μη. Τι μπορώ να κάνω, να πάρω στην εξυπηρέτηση πελατών; 

Εφόσον δεν το χρειάζεται, θα καλέσεις την εξυπηρέτηση ή τα τηλέφωνα που αναφέρθηκαν πιο πριν και θα ζητήσεις είτε καρτοκινητό, είτε αλλαγή συμβολαίου

Link to comment
Share on other sites

 

2 ώρες πριν, pavlos77 said:

Καλησπέρα . Θέλω να κάνω μια ερώτηση μήπως μπορείτε να βοηθήσετε. Επειδή διαχειρίζομαι τα προγράμματα του πατέρα μου επειδή δεν έχει και πολύ ιδέα, είδα ότι πληρώνει 55€ για το gigamax unlimited , έχει και cosmote one ή τουλάχιστον και σταθερό στο όνομα του και στο site γράφει 36€ για cosmote one ή 41 για μη. Τι μπορώ να κάνω, να πάρω στην εξυπηρέτηση πελατών; 

Αίτηση διακοπής, θα σε καλέσουν μετά απο 3 ημέρες και θα τους πει/πεις ότι θέλεις διακοπή λόγω τιμής. Θα σου κάνουν σίγουρα καλύτερη τιμή ειδικά σε συνδυασμό με σταθαρεό.

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, petpapoy said:

 

Αίτηση διακοπής, θα σε καλέσουν μετά απο 3 ημέρες και θα τους πει/πεις ότι θέλεις διακοπή λόγω τιμής. Θα σου κάνουν σίγουρα καλύτερη τιμή ειδικά σε συνδυασμό με σταθαρεό.

Καλημέρα, σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Είναι σίγουρο ότι θα καλέσουν; Παίρνω τηλέφωνο για να κάνω αίτηση διακοπής;

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, pavlos77 said:

Καλημέρα, σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Είναι σίγουρο ότι θα καλέσουν; Παίρνω τηλέφωνο για να κάνω αίτηση διακοπής;

Στο 13888. Στις περισσότερες περιπτώσεις,μην πω και σε όλες,σε καλούν

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε πάγιο (2 γραμμές όλα unlimited+300αρα fiber) που αναφέρει πως η τιμή που εχω συμφωνήσει είναι 35€/γραμμη για τα συμβόλαια κινητης. Ανήκουστο. 
Είναι φουσκωμένο ουτως η αλλως ως πρώτο πάγιο και επειδή χρησιμοποίησα και travel pass, αλλά αυτό παραειναι φουσκωμένο γιατί ενώ είχα συμφωνήσει 22€ στο τηλέφωνο, αυτοί μου έβγαλαν λογαριασμό θεωρώντας πως συμφώνησα 35€. 

Ειναι ανοιχτό αυτή τη στιγμή το κέντρο εξυπηρέτησης πελατών για θέματα λογαριασμού;

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, panos.k2 said:

Μόλις μου ήρθε πάγιο (2 γραμμές όλα unlimited+300αρα fiber) που αναφέρει πως η τιμή που εχω συμφωνήσει είναι 35€/γραμμη για τα συμβόλαια κινητης. Ανήκουστο. 
Είναι φουσκωμένο ουτως η αλλως ως πρώτο πάγιο και επειδή χρησιμοποίησα και travel pass, αλλά αυτό παραειναι φουσκωμένο γιατί ενώ είχα συμφωνήσει 22€ στο τηλέφωνο, αυτοί μου έβγαλαν λογαριασμό θεωρώντας πως συμφώνησα 35€. 

Ειναι ανοιχτό αυτή τη στιγμή το κέντρο εξυπηρέτησης πελατών για θέματα λογαριασμού;

Δεν ξέρω εαν την Κυριακή είναι ανοιχτή η εξυπηρέτηση λογαριασμών. Εγώ στη θέση σου θα επικοινωνούσα με την εξυπ.πελατων και με την εταιρία με την οποία έγινε η "τηλεφωνική" συμφωνία. Εαν δεν έχεις αποδείξεις της συμφωνίας, μπορούν να σου πουν ότι δεν κατάλαβες καλά. Πάντα να ζητάτε ένα χαρτί ή ένα e-mail που να δείχνει τη συμφωνία. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Ξέρετε πόσο είναι το penalty αν ζητήσεις διακοπή συμβολαίου κινητής στην Cosmote, μέσα στον πρώτο μήνα από την ενεργοποίηση;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, VIPdriver said:

Δεν ξέρω εαν την Κυριακή είναι ανοιχτή η εξυπηρέτηση λογαριασμών. Εγώ στη θέση σου θα επικοινωνούσα με την εξυπ.πελατων και με την εταιρία με την οποία έγινε η "τηλεφωνική" συμφωνία. Εαν δεν έχεις αποδείξεις της συμφωνίας, μπορούν να σου πουν ότι δεν κατάλαβες καλά. Πάντα να ζητάτε ένα χαρτί ή ένα e-mail που να δείχνει τη συμφωνία. 

Το εχω το συμβόλαιο σε χαρτί, μου το είχε φέρει η μεταφορική μαζί με τις κάρτες.
22€ γράφει για κάθε γραμμή. 
Η τηλεφωνική συμφωνία έγινε με τους ίδιους μέσω της γραμμής εξυπηρέτησης.
Τριτη φορά προβληματα με την Cosmote. Ο λαός λέει τριτη και φαρμακερή. Θα δω τι θα μου πουν

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, green dragon said:

Καλησπέρα παιδιά! Ξέρετε πόσο είναι το penalty αν ζητήσεις διακοπή συμβολαίου κινητής στην Cosmote, μέσα στον πρώτο μήνα από την ενεργοποίηση;

Ευχαριστώ!

Στο συμβόλαιο έχει πίνακα που το αναφέρει. 

Link to comment
Share on other sites

Το εχω το συμβόλαιο σε χαρτί, μου το είχε φέρει η μεταφορική μαζί με τις κάρτες.
22€ γράφει για κάθε γραμμή. 
Η τηλεφωνική συμφωνία έγινε με τους ίδιους μέσω της γραμμής εξυπηρέτησης.
Τριτη φορά προβληματα με την Cosmote. Ο λαός λέει τριτη και φαρμακερή. Θα δω τι θα μου πουν. 
Κάποιο λάθος μπορεί να έχει γίνει τότε στη μηχανογράφηση. Πάρε αύριο πρωί πρωί τηλ. να συνενοηθείς για να πιστωθεί η διαφορά στους επόμενους λογαριασμούς.
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, katsiletra said:
5 minutes ago, panos.k2 said:
Το εχω το συμβόλαιο σε χαρτί, μου το είχε φέρει η μεταφορική μαζί με τις κάρτες.
22€ γράφει για κάθε γραμμή. 
Η τηλεφωνική συμφωνία έγινε με τους ίδιους μέσω της γραμμής εξυπηρέτησης.
Τριτη φορά προβληματα με την Cosmote. Ο λαός λέει τριτη και φαρμακερή. Θα δω τι θα μου πουν. 

Κάποιο λάθος μπορεί να έχει γίνει τότε στη μηχανογράφηση. Πάρε αύριο πρωί πρωί τηλ. να συνενοηθείς για να πιστωθεί η διαφορά στους επόμενους λογαριασμούς.

Το ελπίζω, αλλιώς την κάνω με ελαφρά πηδηματάκια για Νοβα. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...