Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για την απάντηση...

Γνωρίζεις μήπως το τηλέφωνο για τις προσφορές που πρέπει να καλέσω;

 

Αν καλέσεις Εξυπηρέτηση πελατών >>> Τμήμα πωλήσεων μάλλον απίθανο να λάβεις προσφορά.

Οι προσφορές συνήθως δίνονται μέσω εξωτερικών συνεργατών (call centers) και αφορούν εξερχόμενες κλήσεις σε κλειστή ομάδα πελατών και για συγκεκριμένο χρονικό διάστημα προκειμένου να διενεργήσουν τηλεπώληση.

Φυσικά αν έχεις εγγράψει το τηλέφωνό σου στο Μητρώο άρθρου 11 Ν. 3471/2006 δε θα σε καλέσει κανένας...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση...

Γνωρίζεις μήπως το τηλέφωνο για τις προσφορές που πρέπει να καλέσω;

 

Εγω εχω φιλαρακι στον ΟΤΕ και μεσολαβησε αυτος και με καλεσαν αυτοι και μου εκαναν την προσφορα πανω σε αυτα που ζητησα.

Δεν ξερω αν γινεται αλλιως. Δεν χανεις τιποτα να καλεσεις στο 13888 αλλα απιθανο να σου δωσουν ετσι απλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω φιλαρακι στον ΟΤΕ και μεσολαβησε αυτος και με καλεσαν αυτοι και μου εκαναν την προσφορα πανω σε αυτα που ζητησα.

Δεν ξερω αν γινεται αλλιως. Δεν χανεις τιποτα να καλεσεις στο 13888 αλλα απιθανο να σου δωσουν ετσι απλα.

 

Αμα εχεις άνθρωπο....

Θα δοκιμάσω αν και το βλεπω δύσκολο γιατί πρόκειται για νεα γραμμή και ενεργοποίηση!

Edited by Panos1987
Link to comment
Share on other sites

Αμα εχεις άνθρωπο....

Θα δοκιμάσω αν και το βλεπω δύσκολο γιατί πρόκειται για νεα γραμμή και ενεργοποίηση!

 

καλημέρα, μου εχει τυχει να με καλεσουν να μου κανουν τρελη προσφορα αλλα ειχα δεσμευση τοτε με nova.

Το θεμα είναι ότι σε ρωτάνε όταν σε καλεσουν και μετα δεν ισχυει αν καλεσεις εσυ οποτε δεν σου αφηνουν χρονο ουτε να το σκεφτεις καν! :O

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. μου ήρθε ενημέρωση για την απόκτηση και μάλιστα δωρεάν (λόγω του xl συμβολαίου) για την εφαρμογή cosmote mobile security η οποία είναι διαθέσιμη μάλιστα και επίσημα από το app store.

μέχρι τώρα ήξερα ότι προγράμμα ιών και γενικώς προστασίας δεν υπάρχει και δεν μπορεί να εγκατασταθεί μέσω το app store. τώρα βλέπω αυτό.

εσείς τι λέτε; το έχει βάλει κάποιος;

ευχαριστώ.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πόσο δίνει αυτόν τον καιρό το «μαγαζί» το Medium και το Large για καινούργιο συμβόλαιο;
Link to comment
Share on other sites

Αν καλέσεις Εξυπηρέτηση πελατών >>> Τμήμα πωλήσεων μάλλον απίθανο να λάβεις προσφορά.

Οι προσφορές συνήθως δίνονται μέσω εξωτερικών συνεργατών (call centers) και αφορούν εξερχόμενες κλήσεις σε κλειστή ομάδα πελατών και για συγκεκριμένο χρονικό διάστημα προκειμένου να διενεργήσουν τηλεπώληση.

Φυσικά αν έχεις εγγράψει το τηλέφωνό σου στο Μητρώο άρθρου 11 Ν. 3471/2006 δε θα σε καλέσει κανένας...

αμα εισαι στο μητρώο 11 πάλι σε καλεί η κοσμοτε γιατί πρέπει να τους πεις ότι και απο αυτούς θέλεις να ησυχάσεις να μην σε περνούν. τραγικό; δηλαδή μητρώο 11 και όχι κοσμοτε.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, η εγραφη στο μητρωο 11 δεν σημαινει ότι δεν θα σε καλει ο παροχος σου, τριτοι δεν επιτρεπεται να σε καλουν.

Εγω εχω γραψει και το σταθερο και το κινητο και οι παροχοι μου με καλουν κανονικα και φυσικα δεν με ενοχλουν κιολας για κατι που με ενδιαφερει. Συγκεκριμένα για το κινητο που λεμε εδώ που εχω W.U μια χαρα με καλουν αλλα και στο μητρωο 11 να εισαι παλι σε καλουν και αλλοι γιατι απλα το παιζουν κινεζοι, πχ Vodafone.

Γιαυτο στο σταθερο εχω block στον αστερισκ 3500 νουμερα…..:D

 

Νομιζω και θεωρω λογικο ότι οι δικοι μας παροχοι μπορουν να μας καλουν για προσφορα αφου ειμαστε συνδρομητες τους!

Και αν δεν κανω λαθος στους κανονισμούς αναφέρεται σαν κληση από τριτους.

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Κατά την εγγραφή στο μητρώο επιλέγουμε εάν θέλουμε να εξαιρέσουμε τον πάροχό μας, ή όχι.

Επίσης, η επιλογή αυτή μπορεί να αλλάξει ανά πάσα στιγμή.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ν. 3471/2006 με αναθεωρήσεις

www.greekecommerce.gr/gr/file-download/nomos_3471_2006

 

Στο άρθρο 11 δεν διαφοροποιείται ο οικείος πάροχος σε σχέση με τους υπόλοιπους όσον αφορά τις κλήσεις (παράγραφοι 1 & 2).

Επιτρέπει την επικοινωνία μέσω ηλεκτρονικής αλληλογραφίας εφόσον αποκτήθηκε νομίμως στα πλαίσια πώλησης προϊόντων για την απευθείας προώθηση παρόμοιων προϊόντων ή υπηρεσιών του προμηθευτή (παράγραφος 3).

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον ο πελάτης δηλώσει ότι επιθυμεί να λαμβάνει κλήσεις από τον πάροχό του, τότε ο πάροχος συνεχίζει να καλεί

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον ο πελάτης δηλώσει ότι επιθυμεί να λαμβάνει κλήσεις από τον πάροχό του, τότε ο πάροχος συνεχίζει να καλεί

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έτσι ακριβώς.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα πει όταν πήρα το νούμερο απο Γερμανό δεν θέλω να με ενοχλεί κάνεις τι να κάνω; να γραφτείτε στο μητρώο 11! α τέλεια και τσουπ τηλέφωνο έχουμε συμβόλαιο με τόσα ευρώ τους λέω με απατεώνες δεν μιλάω περνω τηλέφωνο στην κοσμοτε και μου λενε ότι άλλο ο παροχος αλλο οι υπόλοιποι.. ξανα γραφτηκα έκανα και καταγγελία στην εεττ και σταμάτησαν...

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω αυτό το φοιτητικό συμβόλαιο με 20GB κάθε μήνα.. Ξέρουμε πόσα από αυτά μπορώ να χρησιμοποιήσω στην Ιταλία;

 

http://i66.tinypic.com/6yh6x0.jpg

Link to comment
Share on other sites

https://www.cosmote.gr/cs/business/gr/free-roaming-bus.html

What's Up Student Mobile Internet 20GB - 5,5 GB

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι εάν έχει έλθει σε κάποιον φίλο-μέλος sms από cosmote με κωδικό έκπτωσης για αγορά νέου iphone και δεν θα τον χρησιμοποιήσει θα ήμουν υποχρεωμένος να μου τον στείλει με πμ.

Ευχαριστώ !

Edited by rafm
Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους με εκαναν την εξης προσφορα,τωρα ειμαι στη φορνθεντ.

 

αστικα υπεραστικα ιντερνετ+6 ωρες κινητα ολα μαζι στα 23 και κατί

επισης 30%εκπτωση στο παγιο του κινητου μου+ 1gb καθε μηνα

και μπορω να δηλωσω εως 4 αριθμους για να εχουμε απεριοστη ενδιποικωνια μεταξυ μας.

 

δεν ξερω αλλα μου φαινεται οτι κατι κρυβουν,επισης με το εστειλαν με email και πρεπει εγω να πατησω συμφωνω απλα,

 

τους ειπα τα θελω ολα γραπτως να τω κλπτ και μετα υπογραφω,υπηρχει τροπος να τα δω ολα πριν το κανω?

επισης αν το μετανιωσω μπορω να το ακυρωσω.?

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά είναι ένα συμβόλαιο σταθερής σε C1, στο οποίο μπορείς να βάλεις τα Cosmote κινητά σου για να έχουν απεριόριστη επικοινωνία και μερικά Bonus/εκπτωσεις.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους με εκαναν την εξης προσφορα,τωρα ειμαι στη φορνθεντ.

 

αστικα υπεραστικα ιντερνετ+6 ωρες κινητα ολα μαζι στα 23 και κατί

επισης 30%εκπτωση στο παγιο του κινητου μου+ 1gb καθε μηνα

και μπορω να δηλωσω εως 4 αριθμους για να εχουμε απεριοστη ενδιποικωνια μεταξυ μας.

 

δεν ξερω αλλα μου φαινεται οτι κατι κρυβουν,επισης με το εστειλαν με email και πρεπει εγω να πατησω συμφωνω απλα,

 

τους ειπα τα θελω ολα γραπτως να τω κλπτ και μετα υπογραφω,υπηρχει τροπος να τα δω ολα πριν το κανω?

επισης αν το μετανιωσω μπορω να το ακυρωσω.?

 

Τώρα τελέυταία άρχισαν να κάνουν καλές προσφορές!!!

 

Κι εγώ Nova ήμουν σταθερό και έβαλα Cosmote TV Full(25€ και μου αφαιρεί 5€ από το κινητό με δώρο εγκατάσταση και εξοπλισμός), Cosmote σταθερό (αστικά/υπεραστικά απεριόριστα,8 ώρες κινητά, VDSL 50 και μου αφαιρεί 30% από το κινητό), κινητό 1500'/1500 sms, 5.5GB (3GB+1GB ΔΩΡΟ+1 ΔΩΡΟ λόγω Cosmote ONE+500MB κάθε φορά που πληρώνω μέσω της εφαρμογής!!!) και 1000' μεταξύ των σταθερών/κινητών που είναι δηλωμένα, μου έδωσε μια δωροεπιταγή 30€ και δώρο 1 πάγιο σταθερής (32€)!!!!Τον μήνα μου βγαίνει περίπου 70€ και όπως καταλαβαίνετε έτσι όπως είναι δομημένο δεν παίζει να τα ξεπεράσω!!!Όταν τελειώσει ο χρόνος της Cosmote TV στην ουσία θα αρχίσω να πληρώνω.....50€ για τα υπόλοιπα (αν δεν συνεχίσω!!!)!!!Συμφέρει....προς το παρόν!!!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελέυταία άρχισαν να κάνουν καλές προσφορές!!!

 

Κι εγώ Nova ήμουν σταθερό και έβαλα Cosmote TV Full(25€ και μου αφαιρεί 5€ από το κινητό με δώρο εγκατάσταση και εξοπλισμός), Cosmote σταθερό (αστικά/υπεραστικά απεριόριστα,8 ώρες κινητά, VDSL 50 και μου αφαιρεί 30% από το κινητό), κινητό 1500'/1500 sms, 5.5GB (3GB+1GB ΔΩΡΟ+1 ΔΩΡΟ λόγω Cosmote ONE+500MB κάθε φορά που πληρώνω μέσω της εφαρμογής!!!) και 1000' μεταξύ των σταθερών/κινητών που είναι δηλωμένα, μου έδωσε μια δωροεπιταγή 30€ και δώρο 1 πάγιο σταθερής (32€)!!!!Τον μήνα μου βγαίνει περίπου 70€ και όπως καταλαβαίνετε έτσι όπως είναι δομημένο δεν παίζει να τα ξεπεράσω!!!Όταν τελειώσει ο χρόνος της Cosmote TV στην ουσία θα αρχίσω να πληρώνω.....50€ για τα υπόλοιπα (αν δεν συνεχίσω!!!)!!!Συμφέρει....προς το παρόν!!!

 

Πάρα πολύ καλό deal.

GATE 13...TILL THE END OF THE WORLD...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να ρωτήσω ποίο είναι το φθηνότερο συμβόλαιο που υπάρχει ωαυτη την στιγμή στην cosmote; Διότι ενώ τρέχει το συμβόλαιο μου δεν χρησιμοποιώ το νούμερο και επειδή έχει περάσει χρόνος μπορώ να κάνω αλλαγή πακέτου και προς τα κάτω μου είπαν σε καταστήμα. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...