Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στα καρτοκινητά όχι στα συμβόλαια (ακόμα)..

Τα καρτοσυμβολαια τα πηραν τα 3gb για το Πασχα,οποτε δεν δοκιμαζετε κι εσεις μπας και;

PASXA στο 1330.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

 

Η κοπελα μου εκανε την βλακεια και τον Ιανουαριο πηγε και πηρε ,αμασητα, επιδοτηση 256 ευρω επιδοτηση με μεταβαση στο XL.Περα απο το γεγονος οτι οι λογαρισμοι ερχονται 82 ευρω και δεν τους "αντεχει" (παει απο διακανονισμο σε διακανονισμο) ψαχνω να της βρω καποια λυση. Προφανως μια μετατροπη σε καρτοκινητο θα ηταν καλη λυση αφου η αποκερματωση τηε επιδοτησης ειναι περιπου 4 ακομα λογαριασμοι (256/4). Αλλα γενικα χρησιμοποιει το προγραμμα της. Θα μου προτεινατε να την παω για φορητοτητα στην Vodafone εστω σε καρτοκινητο σε περιπτωση που δεν προλαβουν να την καλεσουν (και μετα να μεταβει ξανα πισω εαν εχει προλαβει να φυγει) ή να συνενοηθει εσωτερικα με την εταιρια καλωντας στο cc και ζητωντας καποια εκπτωση.

Επισης στην πρωτη περιπτωση (φορητοτητα ) προτεινεται σε συμβολαιο στην Vodafone ή σε Καρτοκινητο και απο που καταστημα ή μεσω του site ?

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Τα καρτοσυμβολαια τα πηραν τα 3gb για το Πασχα,οποτε δεν δοκιμαζετε κι εσεις μπας και;

PASXA στο 1330.

 

Στα συμβόλαια δεν ησχυει μόλις δοκίμασα.

Σε καρτοκινητο φρογκ που επίσης έχω ησχυει κανονικά.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

κανε μια επανεκινηση το κινητο σου

 

Σήμερα Κυριακή ακόμα ο αριθμός μου δεν λειτουργεί. Από Παρασκευή ξημερώματα 00:00 Μέχρι και σήμερα Κυριακή ο αριθμός μου όταν τον καλείς λέω πως δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή. Το ανοίγεις και δεν δυκτυωνεται. Πόσα τηλέφωνα έχω κάνει μίλησα με προϊστάμενο και λοιπά επικαλούνται τεχνικό πρόβλημα. 3 ημέρες χωρίς υπηρεσίες. Νομίζω δεν υπάρχει χειρότερη εταιρεία από την Cosmote. Μετάβαση από καρτοκινητό σε συμβόλαιό γίνεται σε 2 λεπτά ενώ η μετάβαση αντιστροφως χρειάζεται 3 ημέρες και συνεχίζει .

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα Κυριακή ακόμα ο αριθμός μου δεν λειτουργεί. Από Παρασκευή ξημερώματα 00:00 Μέχρι και σήμερα Κυριακή ο αριθμός μου όταν τον καλείς λέω πως δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή. Το ανοίγεις και δεν δυκτυωνεται. Πόσα τηλέφωνα έχω κάνει μίλησα με προϊστάμενο και λοιπά επικαλούνται τεχνικό πρόβλημα. 3 ημέρες χωρίς υπηρεσίες. Νομίζω δεν υπάρχει χειρότερη εταιρεία από την Cosmote. Μετάβαση από καρτοκινητό σε συμβόλαιό γίνεται σε 2 λεπτά ενώ η μετάβαση αντιστροφως χρειάζεται 3 ημέρες και συνεχίζει .

 

Προσπάθησε να κάνεις μια εξερχόμενη κλήση

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να κάνεις μια εξερχόμενη κλήση

 

Δεν πραγματοποιείται. Δεν δικτυωνεται ο αριθμός. Λέει πως δεν υπάρχει καν. Για να λειτουργήσει θα πρέπει να ακούγετε ότι έχει φραγή εισερχομένων κλήσεων να κάνεις μια κλήση και να ενεργοποιηθεί. Εμένα είναι κατηργημενος. Δεν ξέρω πώς μπορώ να τους κυνηγήσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

 

Η κοπελα μου εκανε την βλακεια και τον Ιανουαριο πηγε και πηρε ,αμασητα, επιδοτηση 256 ευρω επιδοτηση με μεταβαση στο XL.Περα απο το γεγονος οτι οι λογαρισμοι ερχονται 82 ευρω και δεν τους "αντεχει" (παει απο διακανονισμο σε διακανονισμο) ψαχνω να της βρω καποια λυση. Προφανως μια μετατροπη σε καρτοκινητο θα ηταν καλη λυση αφου η αποκερματωση τηε επιδοτησης ειναι περιπου 4 ακομα λογαριασμοι (256/4). Αλλα γενικα χρησιμοποιει το προγραμμα της. Θα μου προτεινατε να την παω για φορητοτητα στην Vodafone εστω σε καρτοκινητο σε περιπτωση που δεν προλαβουν να την καλεσουν (και μετα να μεταβει ξανα πισω εαν εχει προλαβει να φυγει) ή να συνενοηθει εσωτερικα με την εταιρια καλωντας στο cc και ζητωντας καποια εκπτωση.

Επισης στην πρωτη περιπτωση (φορητοτητα ) προτεινεται σε συμβολαιο στην Vodafone ή σε Καρτοκινητο και απο που καταστημα ή μεσω του site ?

Ευχαριστω πολυ.

 

θα τα πληρώσεις οτι και να κάνεις ...

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έληξε το 18μηνο μου συμβόλαιο Cosmote και πρέπει να ανανεώσω. Το θέμα είναι οτι πλέον δεν μου κάνουν καν την ίδια προσφορά, αλλα ακριβότερη. Πόσο μάλλον που ήθελα να προσθέσω και mb.

 

Το πρόγραμμα που θα ήθελα είναι το Mobile L (τώρα είμαι σε απεριόριστα 35), αλλά δεν πέφτει κατω απο 34 μαζί με κάτι εκπτώσεις που έχω + 18μηνο..

 

Ο μόνος τρόπος να πετύχω κάτι καλύτερο είναι με φορητότητα? Δεν έχω πρόβλημα π.χ να την έκανα για Vodafone, αλλά ακόμα και εκεί δεν μου κάνουν καμία προσφορά ικανοποιητική, ώστε να πω αν δεν δεχτώ αντιπροσφορά απο Cosmote να πω ok δεν τρέχει.

 

Και δεν ξέρω τι να κάνω, γιατί έχει λήξει η συμφωνία και απο ότι μου είπαν ο επόμενος λογαριασμός αν δεν κάνω κάτι θα έρθει χωρίς εκπτώσεις που έχω συμφωνήσει κτλ..

Link to comment
Share on other sites

Στείλτε ΠΑΣΧΑ στο 1256 για 3 γίγα μέχρι και τις 17 Απριλίου.

Παντα large στην Cote!!!!

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Στείλτε ΠΑΣΧΑ στο 1256 για 3 γίγα μέχρι και τις 17 Απριλίου.

 

Αναφέρει το εξής στην προσφορά:

 

"Στους συνδρομητές Συμβολαίου και ΚαρτοΣυμβολαίου τα GB ισχύουν για μία εβδομάδα μετά την ενεργοποίηση της προσφοράς. Η ενεργοποίηση επιβεβαιώνεται με τη λήψη SMS από την COSMOTE."

 

Δηλαδή αν εγώ τα ενεργοποιήσω την τελευταία μέρα (Δευτέρα 17.4) θα τα έχω μέχρι τις 24.4;

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρει το εξής στην προσφορά:

 

"Στους συνδρομητές Συμβολαίου και ΚαρτοΣυμβολαίου τα GB ισχύουν για μία εβδομάδα μετά την ενεργοποίηση της προσφοράς. Η ενεργοποίηση επιβεβαιώνεται με τη λήψη SMS από την COSMOTE."

 

Δηλαδή αν εγώ τα ενεργοποιήσω την τελευταία μέρα (Δευτέρα 17.4) θα τα έχω μέχρι τις 24.4;

 

Ναι έχεις δίκιο. Για τα συμβόλαια το ξεκαθαρίζει. Τελευταία μέρα ενεργοποίησης 17.4

https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/page/T37/section/easter-offer?utm_source=hubpage&utm_medium=skinbanner#6

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα,

 

Έληξε το 18μηνο μου συμβόλαιο Cosmote και πρέπει να ανανεώσω. Το θέμα είναι οτι πλέον δεν μου κάνουν καν την ίδια προσφορά, αλλα ακριβότερη. Πόσο μάλλον που ήθελα να προσθέσω και mb.

 

Το πρόγραμμα που θα ήθελα είναι το Mobile L (τώρα είμαι σε απεριόριστα 35), αλλά δεν πέφτει κατω απο 34 μαζί με κάτι εκπτώσεις που έχω + 18μηνο..

 

Ο μόνος τρόπος να πετύχω κάτι καλύτερο είναι με φορητότητα? Δεν έχω πρόβλημα π.χ να την έκανα για Vodafone, αλλά ακόμα και εκεί δεν μου κάνουν καμία προσφορά ικανοποιητική, ώστε να πω αν δεν δεχτώ αντιπροσφορά απο Cosmote να πω ok δεν τρέχει.

 

Και δεν ξέρω τι να κάνω, γιατί έχει λήξει η συμφωνία και απο ότι μου είπαν ο επόμενος λογαριασμός αν δεν κάνω κάτι θα έρθει χωρίς εκπτώσεις που έχω συμφωνήσει κτλ..

 

Στις 22 Μαρτίου προχώρησα στην ανανέωση του πακέτου μου. Συνεχίζω με το πρόγραμμα cosmote L (700 λεπτά, 1150mb και 150 μηνύματα) στα 22 ευρώ τελική τιμή και μετά τις αυξήσεις. Επιπλέον μου έδωσαν και δώρο 500mb το μήνα (από το τμήμα ανανεώσεων, καθώς από τα καταστήματά και την τηλ. εξυπηρέτησή δεν είχαν αυτή τη δυνατότητα). Δεν ηθελα με τίποτα να φύγω από την cosmote οπότε δε ρίσκαρα με τη φορητοτητα..να πω ότι εχω και σταθερό ΟΤΕ οπότε είχα και μία έκπτωση έξτρα. Μπορείς να καλέσεις στο τμήμα ακυρώσεων. Αν θες να σου πω με σε πμ με ποια υπάλληλο μίλησα.

Link to comment
Share on other sites

θα τα πληρώσεις οτι και να κάνεις ...

 

καλα αυτο το περιμενω και εγω , επι του οτι εγραψα ομως καποια προταση ?

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ειμαι ακομα μπερδεμενος... Δεν ξερω αν πρεπει να παρω στο τμημα ανανεωσεων να ζητησω λιγο καλυτερη προσφορα,να κανω καπου αιτηση για φορητοτητα η οποια δεν ξερω αν θα προσφερει κατι στην τελικη,η απλα να περιμενω μηπως αλλαξουν τα πραγματα και ξανα αρχισουν να γινονται αντιπροτασεις καλυτερες και παλι...
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ειμαι ακομα μπερδεμενος... Δεν ξερω αν πρεπει να παρω στο τμημα ανανεωσεων να ζητησω λιγο καλυτερη προσφορα,να κανω καπου αιτηση για φορητοτητα η οποια δεν ξερω αν θα προσφερει κατι στην τελικη,η απλα να περιμενω μηπως αλλαξουν τα πραγματα και ξανα αρχισουν να γινονται αντιπροτασεις καλυτερες και παλι...

 

Εγώ προτείνω φορητότητα. Δες ένα πρόγραμμα μιας άλλης εταιρείας που να σε βολεύει, καλού-κακού, και ύστερα περίμενε αντιπρόταση που θα γίνει 99%, και 99,9% θα είναι καλύτερη απ' αυτή που θα σου κάνει το τμήμα ανανεώσεων.

Μια μικρή επιφύλαξη για το τι είδους προσφορές κάνουν αυτόν τον καιρό από την Cosmote, μιας και κάτι ακούγεται (χωρίς να το γνωρίζω, ωστόσο, προσωπικά) ότι δεν είναι και τόσο καλές - κάτι έχει να κάνει με τα όρια των χρηστών και την Επιτροπή Ανταγωνισμού, όπως είπε κάποια στιγμή ένας συμφορουμίτης. Αυτό, βέβαια, λογικά δεν θα κρατήσει πολύ καιρό.

 

Εγώ πάω για φορητότητα σε F2G τον Ιούνιο και αν δεν μου κάνει κάποια πολύ καλή αντιπρόταση η Cosmote, μένω F2G.

 

(Τσέκαρε γενικά την καρτοκινητή, μπορεί να σε βολέψει. Και το μόνο σίγουρο είναι ότι θα σε αποδεσμεύσει από συμβόλαια).

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο. Για τα συμβόλαια το ξεκαθαρίζει. Τελευταία μέρα ενεργοποίησης 17.4

https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/page/T37/section/easter-offer?utm_source=hubpage&utm_medium=skinbanner#6

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Στις 22 Μαρτίου προχώρησα στην ανανέωση του πακέτου μου. Συνεχίζω με το πρόγραμμα cosmote L (700 λεπτά, 1150mb και 150 μηνύματα) στα 22 ευρώ τελική τιμή και μετά τις αυξήσεις. Επιπλέον μου έδωσαν και δώρο 500mb το μήνα (από το τμήμα ανανεώσεων, καθώς από τα καταστήματά και την τηλ. εξυπηρέτησή δεν είχαν αυτή τη δυνατότητα). Δεν ηθελα με τίποτα να φύγω από την cosmote οπότε δε ρίσκαρα με τη φορητοτητα..να πω ότι εχω και σταθερό ΟΤΕ οπότε είχα και μία έκπτωση έξτρα. Μπορείς να καλέσεις στο τμήμα ακυρώσεων. Αν θες να σου πω με σε πμ με ποια υπάλληλο μίλησα.

 

Τί προγραμμα είχες πριν; Πήρα σήμερα τηλέφωνο, το συμβόλαιο μου λήγει στις 27 Απριλίου, έχω το cosmote 35 παλιό, 1500 λεπτά/ μνμτα προς cosmote, 2 ώρες προς όλους, 100 μνμ προς όλους, ~37€. Μου έδωσε την ίδια τιμή για να συνεχίσω με το ίδιο πρόγραμμα (προσφορά...) και για το L που με ενδιέφερε, μου το πρότεινε στα 50€! Τόσο το δίνουν στο site για νέα σύνδεση! Όταν το ανέφερα μου είπε ότι δεν ξέρει τί προσφορά μπορεί να είναι αυτή...

Μετά ρώτησα τί πρέπει να κάνω για να κάνω το τηλέφωνο wu και μου είπε ότι πρέπει να ξανακαλέσω όταν λήξει το συμβόλαιο για να το κάνουν...

Link to comment
Share on other sites

Τί προγραμμα είχες πριν; Πήρα σήμερα τηλέφωνο, το συμβόλαιο μου λήγει στις 27 Απριλίου, έχω το cosmote 35 παλιό, 1500 λεπτά/ μνμτα προς cosmote, 2 ώρες προς όλους, 100 μνμ προς όλους, ~37€. Μου έδωσε την ίδια τιμή για να συνεχίσω με το ίδιο πρόγραμμα (προσφορά...) και για το L που με ενδιέφερε, μου το πρότεινε στα 50€! Τόσο το δίνουν στο site για νέα σύνδεση! Όταν το ανέφερα μου είπε ότι δεν ξέρει τί προσφορά μπορεί να είναι αυτή...

Μετά ρώτησα τί πρέπει να κάνω για να κάνω το τηλέφωνο wu και μου είπε ότι πρέπει να ξανακαλέσω όταν λήξει το συμβόλαιο για να το κάνουν...

 

Καλημέρα. Πριν ανανεώσω είχα το cosmote απεριόριστα 50 στα 21 ευρώ με την έκπτωση λόγω σταθερού. Το πρόγραμμα αυτό καταργήθηκε και μου πρότειναν το αντίστοιχο cosmote L τελική τιμή 22 ευρώ παρά κάτι.. συν 500μβ δώρο

Link to comment
Share on other sites

καλα αυτο το περιμενω και εγω , επι του οτι εγραψα ομως καποια προταση ?

 

Δοκίμασε να αλλάξεις πρόγραμμα σε μικρότερο πάγιο να κατεβεί στα μισά π.χ. άπλα θα παραμένει μέχρι να τελειώσει η σύμβαση γιατί με το κόψιμο θα δόσεις για τη συσκευή όσο είχε + τις εκπτώσεις που θα έχουν δώσει

 

Εγώ έχω ένα 5GB data με σαβούρα mls tablet που είχε 160 € (δεν αξίζει ούτε τα 50€) και στους λογαριασμούς το έχει χωριά χρέωση και δείχνει πόσες δόσεις έχουν μείνει και είναι 70€ περίπου άλλα τηλεφωνικώς τι μου λένε 150 € για διακοπή :X επειδή είναι 17€ το πακέτο για 1 χρόνο ακόμα και στην ουσία δεν κάνω καθόλου χρήση..

Αύριο κλείνει και το τηλέφωνο αφού δεν με θέλουν σαν πελάτη δεν τους αρέσει που δίνω σχεδόν 100αρι το μήνα ούτε αντιπροσφορά μου έδωσαν όταν έληξε κανονικό πριν 1 μήνα ούτε όταν ζήτησα διακοπή πάρα μόνο το ίδιο ακριβότερα απο πριν αλλά με το που άκουσαν εταιρικό wind κατευθείαν με προχώρησαν σε μετατροπή

 

Γενικός από καταστήματα μπορεί να σε κοροϊδέψουν άνετα ακόμα και αν συμφωνήσεις να το κάνεις έτσι και έτσι στο τέλος θα κάνουν τα δικά τους γιαυτό και τη πάτησε έτσι η κοπέλα σου :lol: είναι να μην μπλέξεις με επιδοτήσεις και εκπτώσεις

Edited by button
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους,

 

Belschri, τελικα τι εγινε με την γραμμη σου?

 

Συγγνώμη για την καθυστέρηση. Από Παρασκευή ξημερώματα η ώρα 00:00 δικτυωθηκα ξανά στην Δευτέρα στις 18:00 το απόγευμα. Μετά από πολύ φασαρία, καταγγελία, και εγραφο παράπονο στο τμήμα παραπονων υπήρξε μια κινητοποίηση. Ωστόσο με δυσκόλεψαν λίγο ακόμα και ενώ ολόκληρωθηκε η δικτύωση του αριθμού μου δεν με άφηνε να κάνω κλήση καθώς ελεγε πως πρέπει να κάνω ταυτοποίηση. Αφού τους ξανά πήρα μου έλεγαν δεν ξέρουν τι συμβαίνει γιατί ο αριθμός είναι ταυτοποιημενος. Εν τέλη αποκαταστάθηκε το πρόβλημα μου δήλωσαν πως πρόκειται για τεχνικό πρόβλημα το ένα μετά το άλλο το οποίο συνεβει δεν ξέρουν πως συνεβει μου είπαν μια συγγνώμη μου έδωσαν 10 Gb ως δώρο δηλώνοντας πως κατανοούν πως η ταλαιπωρία που υπέστη δεν αναπληρώνεται με αυτό τον τρόπο αλλά είναι το μόνο που μπορούν να κάνουν και τελείωσε εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Για ολους τους κατοχους πιστωτικων Cote Μastercard ασχημα μαντατα!

Η eurobank εκανε το 2% 1% και μας εκοψε την επιβραβευση στην μεση!!!

το πολυ πολυ να παρετε απο 1% εαν εχετε και σταθερο κ κινητο μαζι δλδ συνολο 2% απο 3% που ηταν.

Ηταν μια κινηση αναμενομενη μιας κ για να χτισουμε αφορολογητο θα θελουμε πσιτωτικη κ αρα η Cote θα ειχε μεγαλη χασουρα,

με τις υγειες μας!

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Για ολους τους κατοχους πιστωτικων Cote Μastercard ασχημα μαντατα!

Η eurobank εκανε το 2% 1% και μας εκοψε την επιβραβευση στην μεση!!!

το πολυ πολυ να παρετε απο 1% εαν εχετε και σταθερο κ κινητο μαζι δλδ συνολο 2% απο 3% που ηταν.

Ηταν μια κινηση αναμενομενη μιας κ για να χτισουμε αφορολογητο θα θελουμε πσιτωτικη κ αρα η Cote θα ειχε μεγαλη χασουρα,

με τις υγειες μας!

Εκτός απο αυτό εχει κ μέγιστη επιστροφή 50 ευρώ το μήνα... εγώ για παράδειγμα καποιους μήνες πήγαινα 120 ευρώ επιστροφή!!! με έσκισαν...χαχα τεσπα κ πάλι καλή ειναι αλλα δν ειναι οπως παλιά!!! μέγιστη επιστροφή ετήσια παραμένει τα 600 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...