Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πληρωνεις 10 € την καθε καρτα οταν ερθει ο κουριερ σπιτι σου.ειχα 2 αριθμους και τις εκανα φορητοτητα σε f2g.

Στα 37€ που σου ειπα για 2 αριθμους στο family L ειναι και 15% εκπτωση λογω σταθερου οτε αλλιως καπου στα 42% παει.

Εμενα χθες ενεργοποιηθηκαν σε f2g και εχω 14 μερες περιθωριο να το ξαναγυρισω σε cosmote.θα το δοκιμασω λιγες μερες το f2g γιατι δεν ειχα ποτε ξανα καρτοκινητο και αν δω οτι δεν με συμφερει το γυριζω στο family L

 

Ναι κι εγω εχω εκτπωση λογω σταθερου, αλλα παλι 49 μου το διναν.

Χωρις φορητοτητα τελικα δε γινεται τιποτα.

Μαλλον θα παω να κανω σε καρτα vodafone, για την περιπτωση που δεν παρει η cosmote!

 

Οποτε εσυ ενεργοποιηθηκες κανονικα σε f2g και θα το δοκιμασεις κιολας ε?

Ελπιζω να μην εχεις κανενα προβλημα με την υπαναχωρηση μετα.

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Αν κανεις αιτηση να γινει what's up ή κοσμοκαρτα θεωρειται φορητοτητα;;Eχω την εντυπωση οτι και τοτε τις ιδιες προσφορες κανουν με τις περιπτωσεις σε φορητοτητα σε vodafone/wind.
Link to comment
Share on other sites

Αν κανεις αιτηση να γινει what's up ή κοσμοκαρτα θεωρειται φορητοτητα;;Eχω την εντυπωση οτι και τοτε τις ιδιες προσφορες κανουν με τις περιπτωσεις σε φορητοτητα σε vodafone/wind.

 

Στο επιβεβαιώνω εγώ που το έκανα πως ναι, δίνουν πχ το 1500-20 με καποια περισσοτερα προνόμια στα 17,80 μηνιαίως.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μολις βγηκε η επιδοτηση συσκευης μου , αλλα στις υπερεπιδοτουμενες συσκευες Σεπτεμβρη δεν βρισκω καποια εκτος απο την Ρ9 που να με ενδιαφερει και λεω να περιμενω μεχρι 1η του επομενου μηνα να διαλεξω, καθοτι απο οτι μου ειπαν στο τηλ, μπορω να διαλεξω αν θα μεινω με τις υπερεπιδοτουμενες του Σεπτεμβρη ή του Οκτώβρη.

Θυμαται κανενας ποιες ηταν οι πιο high end υπερεπιδοτουμενες του Αυγουστου να παρω μια γευση για το τι με περιμενει;

Ενδιαφερομαι για κανα G5 η S7

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Γνωρίζει κανείς ΠΛΕΟΝ με αίτηση φορητότητας πόσο αφήνουν στην Cosmote το Cosmote XL και το Cosmote L???

Να μη ξεχάσω να πώ οτι τώρα έχω στα 24€ το Cosmote Μ(400'-40μνμ-500ΜΒ)

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Μολις βγηκε η επιδοτηση συσκευης μου , αλλα στις υπερεπιδοτουμενες συσκευες Σεπτεμβρη δεν βρισκω καποια εκτος απο την Ρ9 που να με ενδιαφερει και λεω να περιμενω μεχρι 1η του επομενου μηνα να διαλεξω, καθοτι απο οτι μου ειπαν στο τηλ, μπορω να διαλεξω αν θα μεινω με τις υπερεπιδοτουμενες του Σεπτεμβρη ή του Οκτώβρη.

Θυμαται κανενας ποιες ηταν οι πιο high end υπερεπιδοτουμενες του Αυγουστου να παρω μια γευση για το τι με περιμενει;

Ενδιαφερομαι για κανα G5 η S7

 

Καλυτερα παρτο απο σκρουτζομαγαζο ή σε μαγαζι με δοσεις.Οχι με συμβολαιο γιατι θα εισαι δεσμευμενος σε περιπτωση διακοπης. Δες λιγο αυτο το βιντεο για τα συμβολαια και τις επιδοτησεις

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , θέλω την βοήθεια σας τι μπορω να κάνω για να πάρω καλύτερη προσφορά απο την cosmote αυτή την στιγμη πληρώνω 22 ευρώ και μου ειπαν οτι πλέον με έκπτωση αντί για συσκευή θα πληρώνω 25. Το πρόγραμμα είναι cosmote 1500 - 35 . Να πάρω σε αλλη εταιρία τι να κανω...?
3ipnas mesa mou to zwo!!!
Link to comment
Share on other sites

Κανεις μια αιτηση φορητοτητας σε αλλη εταιρια,αμα εχει ληξει το συμβολαιο σου.Αλλιως,κανεις αιτηση κατευθειαν στη κοσμοτε να το κανεις καρτοκινητο.Συνηθως,και στις 2 περιπτωσεις κανουν καλυτερη προσφορα.Ομως,για καλο και για κακο,φροντισε να βρεις μια συμφερουσα προσφορα απο τους αλλους,γιατι παντα παιζει το ενδεχομενο να μην κανουν καλυτερη προσφορα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , θέλω την βοήθεια σας τι μπορω να κάνω για να πάρω καλύτερη προσφορά απο την cosmote αυτή την στιγμη πληρώνω 22 ευρώ και μου ειπαν οτι πλέον με έκπτωση αντί για συσκευή θα πληρώνω 25. Το πρόγραμμα είναι cosmote 1500 - 35 . Να πάρω σε αλλη εταιρία τι να κανω...?

 

 

 

Εκανα εγω χθες αίτηση φορητότητας 2 γραμμές σε wind. Μόλις με πήραν και μου έδωσαν 670 ευρω επιδότηση. Και οι δυο γραμμές μαζί γύρο στα 65 με 70 ευρω πάγια. 1500 προς COSMOTE 180 προς όλους και 400 ή 800 mb. Δεν δέχτηκα γιατι εχω wind ειδική προσφορά πια όποτε η μια γραμμή μου είναι άχρηστη. Και την άλλη θα την πάω f2g του άντρα μου και θα του πάρω μια συσκευή απο skroutz. Πιο οικονομικά θα μου βγει. Αλλιώς μου έδιναν για την μια γραμμή 335 ευρω και και τα παραπάνω προγράμματα γύρω στα 35 πάνω κάτω. ΦΕΝ θυμαμαι. Τι με συμφέρει να

Κάνω;;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκανα εγω χθες αίτηση φορητότητας 2 γραμμές σε wind. Μόλις με πήραν και μου έδωσαν 670 ευρω επιδότηση. Και οι δυο γραμμές μαζί γύρο στα 65 με 70 ευρω πάγια. 1500 προς COSMOTE 180 προς όλους και 400 ή 800 mb. Δεν δέχτηκα γιατι εχω wind ειδική προσφορά πια όποτε η μια γραμμή μου είναι άχρηστη. Και την άλλη θα την πάω f2g του άντρα μου και θα του πάρω μια συσκευή απο skroutz. Πιο οικονομικά θα μου βγει. Αλλιώς μου έδιναν για την μια γραμμή 335 ευρω και και τα παραπάνω προγράμματα γύρω στα 35 πάνω κάτω. ΦΕΝ θυμαμαι. Τι με συμφέρει να

Κάνω;;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Για μενα πανε τον αντρα σου στο F2G και ας παρει οτι συσκευη θελει μεσω σκρουτζ.Πιο πολυ συμφερει απο το να κρατησεις μια γραμμη κατα τη γνωμη μου.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από τη χρήση που κάνει η 2η γραμμή. Αν μπορεί να βολευτεί με τα πακέτα που έχει το καρτοκινητό, τότε ναι, το λογικότερο είναι να πάει εκεί και να αγοράσετε μια συσκευή. Αν χρειάζεται όμως παραπάνω παροχές και μόνο με το συμβόλαιο θα έχει, τότε αξίζει να σκεφτείτε και αυτό το ενδεχόμενο.
Link to comment
Share on other sites

Αισιο τελος και για μενα τελικα, μιας και μου εδωσαν μια ικανοποιητικη τιμη για το Family L, στα €41,70 (μαζι με την εκπτωση σταθερου).

Χωρις να προβω σε φορητοτητα, απλα μιλωντας με το τμημα διακοπων, για μετατροπη των δυο νουμερων σε καρτοκινητα απο το Mobile XL οπου ηταν.

Ισως με φορητοτητα να επαιρνα τις τιμες που αναφερθηκαν απο αλλους για το Family L, οπως 37 ή 40, αλλα δεν ειχα χρονο να μπλεξω με ολα αυτα.

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Άραγε αν εχεις καποια ειδικη τιμη για 65 plus και το κανεις family L να διατηρείς την έκπτωσή σου;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μπορείτε να μου πείτε σε τι τιμή έχει πάρει το cosmote mobile family l;

 

Μία ώρα νωρίτερα έγραψε ο άνθρωπος :)

 

@Mythos η τιμή είναι για δύο αριθμούς?

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα παρτο απο σκρουτζομαγαζο ή σε μαγαζι με δοσεις.Οχι με συμβολαιο γιατι θα εισαι δεσμευμενος σε περιπτωση διακοπης. Δες λιγο αυτο το βιντεο για τα συμβολαια και τις επιδοτησεις

 

Ευχαριστω για την απαντηση, αλλα δεδομενου οτι παιρνω δωρεαν το Ρ9 που ακομα και 430 να το βαλεις θεωρω οτι ειναι καλη σαν προσφορα και δεν μπλεκω με δοσεις κτλ, νομιζω οτι θα την τιμησω την προσφορα τους.

Link to comment
Share on other sites

Για μενα πανε τον αντρα σου στο F2G και ας παρει οτι συσκευη θελει μεσω σκρουτζ.Πιο πολυ συμφερει απο το να κρατησεις μια γραμμη κατα τη γνωμη μου.

 

 

 

Γύρω στα 400-500 λεπτά μιλάει τον μήνα. Mb ούτε ενα δεν χαλάει. Δεν το έχει με το Ίντερνετ. Τωρα επειδή είναι χρέωση ενα 3 λεπτά δεν ξέρω τι θα βγει. Το πολυ πολυ να βάζει δυο κάρτες τον μηνα κάποιες φορές. Και παλι λιγότερα θα πληρώνω.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα νωρίτερα έγραψε ο άνθρωπος :)

 

@Mythos η τιμή είναι για δύο αριθμούς?

 

Ναι, το Family θελει δυο αριθμους που τραβαν απο τα κοινα λεπτα/sms/MB.

 

Απλα για οσους ψαχνονται για φορητοτα, να πω οτι δεν πηρα απο πουθενα καλη τιμη για να πω οτι θα δοκιμαζα φορητοτητα.

Μεχρι και τιμες πανω απο καταλογου με εδωσαν απο την τραγικη vodafone!!!!

Ακομη και η φορητοτητα σε καρτα ειναι δυσκολη πλεον. Στα καταστηματα, η voda ζητουσε €30 ενω η wind €25 (αυτης μενουν στην καρτα ειπαν), ανα νουμερο.

Edited by Mythos

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το Family θελει δυο αριθμους που τραβαν απο τα κοινα λεπτα/sms/MB.

 

Απλα για οσους ψαχνονται για φορητοτα, να πω οτι δεν πηρα απο πουθενα καλη τιμη για να πω οτι θα δοκιμαζα φορητοτητα.

Μεχρι και τιμες πανω απο καταλογου με εδωσαν απο την τραγικη vodafone!!!!

Ακομη και η φορητοτητα σε καρτα ειναι δυσκολη πλεον. Στα καταστηματα, η voda ζητουσε €30 ενω η wind €25 (αυτης μενουν στην καρτα ειπαν), ανα νουμερο.

 

Δεν είναι απαραίτητα τα 2 νούμερα, εγώ το διαπραγματευόμουν για 3 με 57€ πριν από μερικούς μήνες, αλλά τελικά πήγα σε Mobile L.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σε ένα μήνα λήγει η προσφορά που έχω για το Cosmote απεριόριστα 65 και σκέφτομαι να κάνω αίτηση φορητότητας γιατί δεν μου έκαναν καλή προσφορά. Πότε να τη κάνω; Τώρα η μόλις λήξει το συμβόλαιο; Τι τιμή λέτε να πετύχω; Θα τους καταφέρω γύρω στα 25 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Μερικές μέρες πριν λήξει το συμβόλαιό σου!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Έχω 2 συμβόλαια που λήγουν 30/9 κι έκανα φορητότητα σήμερα από cosmote σε vodafone για καλύτερη προσφορά.

Τώρα πληρώνω 23 & 25 ευρώ για το cosmote 65.

Η αρχική προσφορά ήταν 28 & 33 για να ανανεώσω στο cosmote XL πλεον.

Λίγες ώρες μετά το αίτημα φορητότητας με πήραν από cosmote και μου είπαν 27 & 32 και έριξα άκυρο.

Μισή ώρα μετά με ξαναπήραν και μου είπαν 22 & 26 (συνολικά ότι δίνω και τώρα δηλαδή).

Να το τραβήξω κι άλλο???

 

p.s. Στο τελευταίο τηλεφώνημα της είπα αρχικά ok για την προσφορά, αλλά μετά μου είπε κάτι για αντιλογισμό στον πρώτο λογαριασμό κλπ κι ότι δεν ξέρει πόσο θα έρθει ο πρώτος λογαριασμός και γι'αυτό δεν το έκελεισα το θέμα ακόμα (Το 18μηνο λήγει 30/9, αλλά οι λογαρισμοί εκδίδονται κάθε 6 του μήνα). Ξέρει κανείς τί παίζει με αυτό το θέμα?? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να ζητήσεις να σου κάνουν φραγη προς ΥΠΠ τα πενταψηφια μήπως έχεις γραφτεί πουθενά και χρεωνεσαι

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

οχι δεν ισχυει με πηρε ενας τυπος απο Cosmote και μου έδωσε ενα τηλέφωνο της Bogorno να παρω εγω τηλεφωνο για να με διαγραψουν !

Ελεος ουτε sms ουτε τπτ!!!

Πως με χρεωνουν ετσι 2 μηνες;;;;και παω καταστημα cosmote και μου λενε με φραγη στα 5ψηφια οτι θα σταματησει!!!

Δλδ κανενας υπευθυνος;

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms
Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...