Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έγραψα με τη λογική της απάντησης πχ ότι το απεριόριστα 65 δίνεται στα 21€ δηλαδή αν έχει κάποιος μια πρόσφατη εμπειρία και ανανέωση σε οικογενειακό προγραμμα και σε ποια τιμή του δόθηκε αυτόν τον καιρό

 

Πάντα παίζει αυτή η προσφορά, αλλά μόνο με μούφα φορητότητα σε άλλη εταιρία και με τον κίνδυνο να μεταπηδήσεις όντως στην άλλη για μικρό έστω διάστημα. Δεν έχει αλλάξει κάτι. Όλα τα άλλα προγράμματα είναι στις τιμές τις κανονικές, με -10% αν θες έκπτωση στο πάγιο και όχι συσκευή και άλλο ένα -10% (-15% στο 65) λόγω οικογενειακού πακέτου. Αν έχεις κάρτα ανεργίας, έχεις ένα επιπλέον 10%.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι!! Βλέπω τωρα στο site οτι αν κάποιος μετατρέψει καρτοκινητό what's up ή cosmocarta σε συμβόλαιο plus 35, το πάγιο μειώνεται απο 35 σε 25 και διπλασιάζεται ο χρόνος ομιλίας προς αλλα δίκτυα απο 120 σε 240' και τα mb απο 400 σε 800. Επιπλέον προστίθενται οι τυχόν μειώσεις απο σταθερό ΟΤΕ ή οικογενειακό. Ξέρει κάποιος αν μπορώ να το κανω άμεσα; Δηλαδή αν αγοράσω αύριο αριθμό καρτοκινητής μπορώ αυθημερόν ή την επόμενη να ζητήσω μετατροπή σε συμβόλαιο για να πάρω την προσφορά ή υπάρχει χρονικός περιορισμός ;

Με προβληματίζει μονο που ενώ στο site λεει για διπλασιασμό χρόνου - mb όταν πας online να αγοράσεις το plus 35 με μετατροπή καρτοκινητου, ενώ μειώνει το πάγιο απο 35 στα 25, εμφανίζει ως χρόνο ομιλίας και mb τα κανονικά του προγράμματος και όχι τα διπλάσια της προσφοράς. Το εχει κάνει κάποιος;

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/cosmote.portal?_nfpb=true&_pageLabel=T31&catName=pre2post-monthlyfee&cat=pretopost

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι!! Βλέπω τωρα στο site οτι αν κάποιος μετατρέψει καρτοκινητό what's up ή cosmocarta σε συμβόλαιο plus 35, το πάγιο μειώνεται απο 35 σε 25 και διπλασιάζεται ο χρόνος ομιλίας προς αλλα δίκτυα απο 120 σε 240' και τα mb απο 400 σε 800. Επιπλέον προστίθενται οι τυχόν μειώσεις απο σταθερό ΟΤΕ ή οικογενειακό. Ξέρει κάποιος αν μπορώ να το κανω άμεσα; Δηλαδή αν αγοράσω αύριο αριθμό καρτοκινητής μπορώ αυθημερόν ή την επόμενη να ζητήσω μετατροπή σε συμβόλαιο για να πάρω την προσφορά ή υπάρχει χρονικός περιορισμός ;

Με προβληματίζει μονο που ενώ στο site λεει για διπλασιασμό χρόνου - mb όταν πας online να αγοράσεις το plus 35 με μετατροπή καρτοκινητου, ενώ μειώνει το πάγιο απο 35 στα 25, εμφανίζει ως χρόνο ομιλίας και mb τα κανονικά του προγράμματος και όχι τα διπλάσια της προσφοράς. Το εχει κάνει κάποιος;

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/cosmote.portal?_nfpb=true&_pageLabel=T31&catName=pre2post-monthlyfee&cat=pretopost

 

Υπάρχει περιορισμός. Πλέον ένα καρτοκινητό πρέπει να κλείσει 3 μήνες όπου θα είναι ενεργό και μετά μπορεί να γίνει σύνδεση. Παλιά ήταν ένας μήνας, τώρα είναι 3μηνο.

 

Το δεύτερο να μην σε προβληματίζει. Υπάρχει κανονικά η προσφορά με τους διπλασιασμούς.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις πληροφορίες. Πρέπει να βρω κάποιο ενεργό νούμερο καρτοκινητής λοιπόν !!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις πληροφορίες. Πρέπει να βρω κάποιο ενεργό νούμερο καρτοκινητής λοιπόν !!

 

Ναι! Ρώτα φίλους, συγγενείς. Όλο και κάποιο whatsup που δεν χρειάζονται, θα έχουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Πριν 1 χρόνο και κάτι μήνες,κατάφερα και έκανα ένα οικογενειακό στην cosmote στην τελική τιμή των 24 ευρώ περίπου για 18 μήνες.Όσο και αν ακουστεί απίθανο στο ποσό αυτό είχα 2 συνδέσεις,μία cosmote 65(από 65 ευρώ σε 6,5 ευρώ) και μια cosmote 25(από 25 ευρώ σε 17 ευρώ) :dance:.Το cosmote 25 ήταν μετατροπή από what's up.Χρησιμοποίησα την διαδικασία της φορητότητας στην vodafone(όπου παρεμπιπτόντως μου έκαναν αρκετά καλή προσφορά στο αντίστοιχο πρόγραμμα των 65 σε τιμή 22 ευρώ για πάντα).

Την προσφορά αυτή μου την έκαναν τηλεφωνικώς από μια υπηρεσία προσφορών(μάλλον ιδιωτική εταιρία-εξωτερικός συνεργάτης της cosmote).Φανταστείτε πως όταν πήγα σε ένα κατάστημα cosmote για να επιβεβαιώσω την προσφορά(ούτε κι εγώ δεν την πίστευα) μου έλεγαν ότι μάλλον δεν κατάλαβα καλά,ή ότι παρεξήγησα τα λεγόμενα του υπαλλήλου κ.α.

Τελικά η προσφορά ίσχυε κανονικά. Και αν είχα εξ αρχής και το δεύτερο νούμερο σύνδεση,θα είχα και σε αυτό το cosmote 65 με 6,5 ευρώ.:rotfl:

Σε δύο μήνες περίπου λήγει το συμβόλαιο.Ο χρόνος περνάει πολύ γρήγορα δυστυχώς.Θα σας ενημερώσω για το τι θα καταφέρω για το καινούριο πια συμβόλαιο και σε ποια εταιρία.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Ναι! Ρώτα φίλους, συγγενείς. Όλο και κάποιο whatsup που δεν χρειάζονται, θα έχουν.

 

Κάτι τελευταίο. Το 3μηνο ξεκινάει από την ενεργοποίηση; Αν κάποιος έχει αριθμό προ 3μηνου, δηλωμένο αλλά δεν το ενεργοποίησε ως γραμμή, δεν έβαλε τη sim σε τηλέφωνο, μπορώ να το κάνω μεταφορά στο όνομά μου και μετατροπή σε συμβόλαιο ή θα πρέπει να βρω αριθμό που να έχει δηλωθεί και ενεργοποιηθεί προ 3μηνου;

Υ.Γ. Ελπίζω αν κάνεις μεταφορά καρτοκινητής σε άλλο πρόσωπο, να μη μετράνε ξανά 3 μήνες από την αρχή για μετατροπή σε συμβόλαιο !!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις τηλ για κωδικό διακοπής, άμεσα θα σε συνδέσουν με το τμήμα προσφορών της κοσμοτε και θα προσπαθήσουν να σε πείσουν να μην το κάνεις καρτοκινητό. Θα σου κάνουν καλύτερη έκπτωση να ξέρεις, φυσικά όχι τόσο μεγάλη αλλά προκειμένου να μην το γυρίσεις σε κάρτα, θα σου το ρίξουν μπορεί και 7-8Ε.

 

Ένα μικρό update απο εμένα, ακολούθησα τη συμβουλή του φίλου και όλα έγιναν έτσι ακριβώς τελικά.

 

Σάββατο μεσημεράκι ζήτησα κωδικό διακοπής, μίλησα με το αρμόδιο τμήμα όπου η πρώτη του κουβέντα ήταν αν γνωρίζω οτι έχει λήξει το συμβόλαιο μου κ δικαιούμαι έκπτωση. Του είπα οτι δεν είμαι ευχαριστημένος απο την προσφορά ανανέωσης κ γιαυτό θέλω να κλείσω το συμβόλαιο κ να το κάνω κάρτα.

Αμέσως μου είπε οτι μπορεί να αυξήσει λίγο την επιδότηση/έκπτωση κ να βγει η τελική τιμή το μήνα με φπα κλπ στα 20€ για το plus 25.

18μηνη σύμβαση βέβαια, αλλά φυσικά δέχτηκα!

 

Επίσης , δεν ξέρω αν ήταν λόγω Σαββάτου κ μειωμένου φόρτου, αλλά μετά απο 20 λεπτά μου ήρθαν και τα 2 sms για ανανέωση συμβολαίου κ αλλαγή προγράμματος ενω στο τηλέφωνο μου είχαν πει να τα περιμένω απο Δευτέρα.

Link to comment
Share on other sites

Ένα μικρό update απο εμένα, ακολούθησα τη συμβουλή του φίλου και όλα έγιναν έτσι ακριβώς τελικά.

 

 

 

Σάββατο μεσημεράκι ζήτησα κωδικό διακοπής, μίλησα με το αρμόδιο τμήμα όπου η πρώτη του κουβέντα ήταν αν γνωρίζω οτι έχει λήξει το συμβόλαιο μου κ δικαιούμαι έκπτωση. Του είπα οτι δεν είμαι ευχαριστημένος απο την προσφορά ανανέωσης κ γιαυτό θέλω να κλείσω το συμβόλαιο κ να το κάνω κάρτα.

 

Αμέσως μου είπε οτι μπορεί να αυξήσει λίγο την επιδότηση/έκπτωση κ να βγει η τελική τιμή το μήνα με φπα κλπ στα 20€ για το plus 25.

 

18μηνη σύμβαση βέβαια, αλλά φυσικά δέχτηκα!

 

 

 

Επίσης , δεν ξέρω αν ήταν λόγω Σαββάτου κ μειωμένου φόρτου, αλλά μετά απο 20 λεπτά μου ήρθαν και τα 2 sms για ανανέωση συμβολαίου κ αλλαγή προγράμματος ενω στο τηλέφωνο μου είχαν πει να τα περιμένω απο Δευτέρα.

 

 

Συγνώμη για την παρέμβαση αλλά θεωρώ ότι είναι πολύ υψηλή η τιμή 20€ για απεριόριστα 25 ..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την παρέμβαση αλλά θεωρώ ότι είναι πολύ υψηλή η τιμή 20€ για απεριόριστα 25 ..

 

Αν είναι μαζί και με τα τέλη κινητής (12%), είναι μια χαρά τα 20Ε. Το 25 βγαίνει στα 28Ε με συσκευή και στα 25,2Ε χωρίς.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι μαζί και με τα τέλη κινητής (12%), είναι μια χαρά τα 20Ε. Το 25 βγαίνει στα 28Ε με συσκευή και στα 25,2Ε χωρίς.

 

 

Ρε παιδιά πολλοί παίρνουν τα απεριόριστα 65 στα 21 € και εσείς μου λέτε είναι καλή πάνω τιμη;τέλος πάντων όλα είναι υποκειμενικά και το τι είναι καλό για τον καθένα αυτός ξέρει..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Στις 24 του μηνός τελειώνει το 18μηνο συμβόλαιό μου με την κοσμοτέ. Έχω κάνει το 35άρι και μαζί τα τέλη πήγαινε στα 38. Επειδή ήρθα από whats up μου κόψανε 10 ευρώ και πρόσθεσα το πακέτο με τα 5gb που σαν φοιτητής το πήρα στα 9. Άρα πάνω κάτω στα ίδια.

Βέβαια επειδή δεν είναι προς όλους το πακέτο κάθε μήνα μου ερχόταν κάμποσο παραπάνω. Κανένα 8ευρω. Τον τελευταίο για κάποιους λόγους πήγε κατά πολύ παραπάνω.

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι δεν έχω δεχτεί τηλεφώνημα ούτε από την κοσμοτέ αλλά ούτε και από κάποια άλλη εταιρία. Και σε 9 ημέρες μου τελειώνει το συμβόλαιο. :confused:

Τι να ζητήσω σε περίπτωση που δεχτώ τέτοιο τηλεφώνημα; Με την έννοια τι προμοτάρουν περισσότερο αυτήν την εποχή; Θυμάμαι κολλητός όταν είχε πρωτοβγεί το red είχε πάρει προσφορά της βόνταφον να φύγει από κοσμοτέ με πάγιο 20 ευρώ. :blink: Μήπως δλδ παίζει κάτι αντίστοιχο.

Μπορεί να ρωτάω και βλακείες αλλά δεν είχα ποτέ μου ξανά σύνδεση και δεν ξέρω τι παίζει.

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Στις 24 του μηνός τελειώνει το 18μηνο συμβόλαιό μου με την κοσμοτέ. Έχω κάνει το 35άρι και μαζί τα τέλη πήγαινε στα 38. Επειδή ήρθα από whats up μου κόψανε 10 ευρώ και πρόσθεσα το πακέτο με τα 5gb που σαν φοιτητής το πήρα στα 9. Άρα πάνω κάτω στα ίδια.

Βέβαια επειδή δεν είναι προς όλους το πακέτο κάθε μήνα μου ερχόταν κάμποσο παραπάνω. Κανένα 8ευρω. Τον τελευταίο για κάποιους λόγους πήγε κατά πολύ παραπάνω.

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι δεν έχω δεχτεί τηλεφώνημα ούτε από την κοσμοτέ αλλά ούτε και από κάποια άλλη εταιρία. Και σε 9 ημέρες μου τελειώνει το συμβόλαιο. :confused:

Τι να ζητήσω σε περίπτωση που δεχτώ τέτοιο τηλεφώνημα; Με την έννοια τι προμοτάρουν περισσότερο αυτήν την εποχή; Θυμάμαι κολλητός όταν είχε πρωτοβγεί το red είχε πάρει προσφορά της βόνταφον να φύγει από κοσμοτέ με πάγιο 20 ευρώ. :blink: Μήπως δλδ παίζει κάτι αντίστοιχο.

Μπορεί να ρωτάω και βλακείες αλλά δεν είχα ποτέ μου ξανά σύνδεση και δεν ξέρω τι παίζει.

 

Συνήθως ο συνδρομητής πρέπει να μεριμνήσει για την ανανέωση συμβολαίου. Η εταιρία δεν θα ενδιαφερθεί από μόνη της. Προφανώς η εταιρία και η κάθε εταιρία προτιμάει το συμβόλαιο ληγμένο ώστε να μην ισχύουν πια τυχόν εκπτώσεις του συνδρομητή και να ανεβαίνει ο λογαριασμός. Βολικό.

 

Η βασική αναβάθμιση θα είναι περίπου όσα πληρώνεις κάθε μήνα και θα είναι παραπάνω με 24μηνη διάρκεια συμβολαίου και σε υπερεπιδοτούμενες συσκευές. Προσφορές σαν αυτή που ανέφερες με το ρεντ παίζουν μόνο αν κάνεις μούφα αίτημα φορητότητας ή αν τυχαία σε καλέσουν από άλλη εταιρία και σου το προτείνουν. Η έκπτωση στο πάγιο αντί συσκευής είναι 10% στα προσιτά προγράμματα.

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως ο συνδρομητής πρέπει να μεριμνήσει για την ανανέωση συμβολαίου. Η εταιρία δεν θα ενδιαφερθεί από μόνη της. Προφανώς η εταιρία και η κάθε εταιρία προτιμάει το συμβόλαιο ληγμένο ώστε να μην ισχύουν πια τυχόν εκπτώσεις του συνδρομητή και να ανεβαίνει ο λογαριασμός. Βολικό.

 

Η βασική αναβάθμιση θα είναι περίπου όσα πληρώνεις κάθε μήνα και θα είναι παραπάνω με 24μηνη διάρκεια συμβολαίου και σε υπερεπιδοτούμενες συσκευές. Προσφορές σαν αυτή που ανέφερες με το ρεντ παίζουν μόνο αν κάνεις μούφα αίτημα φορητότητας ή αν τυχαία σε καλέσουν από άλλη εταιρία και σου το προτείνουν. Η έκπτωση στο πάγιο αντί συσκευής είναι 10% στα προσιτά προγράμματα.

 

Καλησπέρα! Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου.

Τελικά λίγη ώρα αφότου έγραψα το χθεσινό μου μήνυμα εδώ με κάλεσε η κοσμοτέ και μου πρότεινε ανανέωση του προγράμματός μου με 3 ευρώ έκπτωση τον μήνα. Δλδ 34 ευρώ περίπου. Της είπα ότι θέλω να μιλήσουμε την Δευτέρα πάλι για να κάνω μία έρευνα καθώς το πρόγραμμά μου δεν με καλύπτει πλέον και συν ότι τα 34 ευρώ είναι πολλά για αυτό το πρόγραμμα αφού πλέον δεν με εξυπηρετεί και κάθε μήνα πλήρωνα παραπάνω.

Τελικά πήγα σε ένα κατάστημα της vodafone και μου έκαναν προσφορά το red 1 με 33 ευρώ τον μήνα. Συν τέλη και τα σχτικά μέσα στην τιμή. Σήμερα έκανα την μεταφορά. :)

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Φιλος μου με 3 γραμμές εδώ και άπειρα χρονια στη cosmote, εχει τα τελευταία χρονια υψηλότατους λογαριασμούς. Διαπιστώθηκε οτι ειχε απαρχαιωμένα προγράμματα και γενικά πολυ ακριβά.

Ερώτηση:

Του έδωσαν σε 3 γραμμές τα κάτωθι.

Γραμμή 1: cosmote 65 plus

Γραμμή 2: cosmote 65 plus

Γραμμή 3: cosmote 35 + 2gb internet επιπλέον.

 

Συνολική τιμη πακέτου 128,60€ ανά μήνα.

 

Ειναι καλη προσφορα;;

It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Φιλος μου με 3 γραμμές εδώ και άπειρα χρονια στη cosmote, εχει τα τελευταία χρονια υψηλότατους λογαριασμούς. Διαπιστώθηκε οτι ειχε απαρχαιωμένα προγράμματα και γενικά πολυ ακριβά.

Ερώτηση:

Του έδωσαν σε 3 γραμμές τα κάτωθι.

Γραμμή 1: cosmote 65 plus

Γραμμή 2: cosmote 65 plus

Γραμμή 3: cosmote 35 + 2gb internet επιπλέον.

 

Συνολική τιμη πακέτου 128,60€ ανά μήνα.

 

Ειναι καλη προσφορα;;

Θα ελεγα ακριβουτσικα..Τωρα μου εκαναν προταση απο cosmote το 65 στα 32€ και το 45 στα 24€ χωρις να εχω σταθερο ΟΤΕ αλλα παλι μου φαινονται αρκετα με αυτα που διαβαζω οποτε μαλλον παω για φορητότητα σε f2go και βλεπουμε απο αντιπροσφορα της cosmote

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να δώσει καμια πληροφορίες για το roaming στη γερμανία?

θα μπορώ να χρησιμοποιώ τα δεδομένα της σύνδεσής μου?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Φιλος μου με 3 γραμμές εδώ και άπειρα χρονια στη cosmote, εχει τα τελευταία χρονια υψηλότατους λογαριασμούς. Διαπιστώθηκε οτι ειχε απαρχαιωμένα προγράμματα και γενικά πολυ ακριβά.

Ερώτηση:

Του έδωσαν σε 3 γραμμές τα κάτωθι.

Γραμμή 1: cosmote 65 plus

Γραμμή 2: cosmote 65 plus

Γραμμή 3: cosmote 35 + 2gb internet επιπλέον.

 

Συνολική τιμη πακέτου 128,60€ ανά μήνα.

 

Ειναι καλη προσφορα;;

 

Δεν είναι καν προσφορά, τα 65αρια του τα δίνουν κοντά στα 45Ε το καθένα... Οκ, αν έχει τόσο μεγάλες ανάγκες σε ομιλία και ιντερνετ, δεν το συζητάμε. Από άποψη προσφοράς, για μενα δεν λέγεται προσφορά αυτό αλλά μια εκπτωσούλα. Το συνολικό ποσό μου φαίνεται υπερβολικό ακόμα και για 3 γραμμές. Εξαρτάται από την οικονομική δύναμη του καθένα ωστόσο. Αν π.χ. τώρα πληρώνει 200+ για τις 3 γραμμές, είναι κερδισμένος γιατί θα πληρώνει λιγότερα. Αν δεν χρειάζεται τις παροχές των προγραμμάτων και σκάει στην κοσμοτε 128Ε κάθε μήνα επειδή δεν το έχει ψάξει πολύ, τότε θα κάνει βλακεία.

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να δώσει καμια πληροφορίες για το roaming στη γερμανία?

θα μπορώ να χρησιμοποιώ τα δεδομένα της σύνδεσής μου?

 

Η γρήγορη απάντηση είναι "ναι".

Ρίξε μια ματιά εδώ για τις εταιρείες που συνεργάζεται η Cosmote:

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T60/section/Roaming/loc/en_US#

(διάλεξε Γερμανία/Germany εάν δε σου δείχνει το πινακάκι)

Εδώ έχει περισσότερες πληροφορίες για το roaming:

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T07/xml/Personal__article__article_useful_info_ROAMING/section/Internet_roaming_prs

 

Το πρόβλημα είναι ότι για να διαλέξεις πακέτο περιαγωγής πρέπει να ξέρεις με μεγάλη ακρίβεια τη χρήση που θα κάνεις (αριθμό και διάρκεια κλήσεων). Από τη στιγμή που θα αποφασίσεις, μπορείς να ενεργοποιήσεις/απενεργοποιήσεις κάποιο πρόγραμμα και μέσα από το MyCosmote.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καν προσφορά, τα 65αρια του τα δίνουν κοντά στα 45Ε το καθένα... Οκ, αν έχει τόσο μεγάλες ανάγκες σε ομιλία και ιντερνετ, δεν το συζητάμε. Από άποψη προσφοράς, για μενα δεν λέγεται προσφορά αυτό αλλά μια εκπτωσούλα. Το συνολικό ποσό μου φαίνεται υπερβολικό ακόμα και για 3 γραμμές. Εξαρτάται από την οικονομική δύναμη του καθένα ωστόσο. Αν π.χ. τώρα πληρώνει 200+ για τις 3 γραμμές, είναι κερδισμένος γιατί θα πληρώνει λιγότερα. Αν δεν χρειάζεται τις παροχές των προγραμμάτων και σκάει στην κοσμοτε 128Ε κάθε μήνα επειδή δεν το έχει ψάξει πολύ, τότε θα κάνει βλακεία.

 

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζι σου.

Ο φιλος, εχει απαρχαιωμένα προγράμματα και πλήρωνε γενικά καθε μήνα πάνω απο 380,-€.!! Φαντάζεσαι λοιπον οτι η "πρόταση" της κοσμο το, του φαινεται ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΜΕΓΑΛΗ. Βεβαια, ακομη δεν εχει κανει κατι. Αναμένει και μαλλον θα με ρωτήσει, Ειδωμεν....

It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα μαζι σου.

Ο φιλος, εχει απαρχαιωμένα προγράμματα και πλήρωνε γενικά καθε μήνα πάνω απο 380,-€.!! Φαντάζεσαι λοιπον οτι η "πρόταση" της κοσμο το, του φαινεται ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΜΕΓΑΛΗ. Βεβαια, ακομη δεν εχει κανει κατι. Αναμένει και μαλλον θα με ρωτήσει, Ειδωμεν....

 

Ε αν έχει μάθει να μιλάει χωρίς να μετράει το χρόνο του, είναι πολύ δύσκολο να τα γυρίσει καρτοκινητά. Θα φτάσει να πληρώνει μια κάρτα τη μέρα. Θα μου πεις, κι έτσι δεν θα φτάσει τα 380Ε αλλά τεσπα... Κοίτα, αν πραγματικά θες να ασχοληθείς μαζί του, πάρε τους αναλυτικούς λογ/σμους, δες πόσο μιλάει και προς τα που, και πες του εσύ τι θα κάνει... Και πες του, από τα λεφτά που θα γλιτώνει κάθε μήνα, να σου δίνει έστω τα μισά για τον κόπο σου. Εγώ αυτό θα έκανα! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Χάχαχα....!

Τον βοήθησα όσο επρεπε. Τωρα οι αποφάσεις ειναι δικές του.

Ξέχασα να αναφέρω, οτι υπάρχει και πρόταση απο Vodafone ( 3 γραμμές) στο red 1 με 39€ ανα γραμμή ανα μήνα.

Προσωπικά στη θέση του, θα έκανα φορητότητα σε Vodafone και μόλις θα δεχόμουνα τηλ απο cosmote θα ηταν πιστεύω για προσφορα αρκετά κατω της αρχικής. Και θα κέρδιζα επιπλέον. ( πιστεύω οτι σίγουρα θα τον καλούσαν, καθώς ειναι τυπικός στις πληρωμές του και μιλάμε για 5.000€ περίπου το χρόνο τα τελευταία αρκετά χρονια. Επιπρόσθετα ειναι και λίγο επώνυμος και πιστεύω θα θελει η cosmote να παραμείνει σε αυτους, χωρις βεβαιως να ειναι απόλυτο αυτό....

 

Αλλα επαναλαμβάνω, απο εδώ και πέρα ειναι μονο στο δικό του χέρι....

It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

Κλεινω 1χρονο στο προγραμμα 1500' προς κοσμοτε και 30' προς ολους.

Αν παω στο προγραμμα με 1500' προς ολους ποσο μπορω να το παρω σε μια γραμμη και ποσο περιπου αν φερω και δευτερο αριθμο? Παιζει να πετυχω 25€ για καθε γραμμη?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Έληξε το συμβόλαιό μου (cosmote 35) και η προσφορά που μου δίνουν είναι το ίδιο πρόγραμμα (35 plus) με τελική τιμή 26,50 ευρώ.(συμπεριλαμβάνεται μέσα και η νέα επιδότηση και η έκπτωση λόγω νταμπλ-πλέι).

Μίλησα με μια εκπρόσωπο ζητώντας κωδικό διακοπής, δεν μου έκανε όμως καινούρια προσφορά.

Οπότε, αξίζει να πάω σε αίτημα φορητότητας ή ανανεώνω εκεί που είμαι;Ποια η γνώμη σας;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Έληξε το συμβόλαιό μου (cosmote 35) και η προσφορά που μου δίνουν είναι το ίδιο πρόγραμμα (35 plus) με τελική τιμή 26,50 ευρώ.(συμπεριλαμβάνεται μέσα και η νέα επιδότηση και η έκπτωση λόγω νταμπλ-πλέι).

Μίλησα με μια εκπρόσωπο ζητώντας κωδικό διακοπής, δεν μου έκανε όμως καινούρια προσφορά.

Οπότε, αξίζει να πάω σε αίτημα φορητότητας ή ανανεώνω εκεί που είμαι;Ποια η γνώμη σας;

 

Καλημέρα φίλε μου.

Πριν από λίγες ημέρες ήμουν στην ίδια θέση με εσένα στο ακριβώς ίδιο πρόγραμμα. Εγώ είχα βάλει και το πακέτο ίντερνετ με 5gb σαν φοιτητής όμως οπότε μαζί με την έκπτωση από τον ερχομό μου από whats up μου έβγαινε στα 38. Μου έκανε πρόταση να ανανεώσω με 34 ευρώ. Απάντησα ότι δεν με συμφέρει καθώς είναι πολλά τα λεφτά για αυτό που προσφέρει το πρόγραμμα(τους τελευταίους μήνες το ξεπέρναγα κατά πολύ).

Τελικά πήγα μόνος μου στην vodafone εξήγησα τι γίνεται και τι με καλύπτει και μου έκαναν προσφορά το red1 στα 33. Δέχτηκα σε δευτερόλεπτο. Είναι -5 ευρώ τον μήνα, καμία σχέση σαν πρόγραμμα και ξέρω ότι κάθε μήνα θα δίνω τόσα και μόνο. Όχι όπως στην κοσμοτέ που λόγω της κακής μου αρχικής επιλογής στο πρόγραμμα πήγαινε κάθε μήνα πάνω από 50 και τον τελευταίο 110.

Για εμένα πάρε προσφορά από vodafone και μετά άμα θες παζάρι.

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...