Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρωτούσαν αν μπορεί να μπεί και αυτή η έκπτωση επάνω,και δες στο 6 και στο 8. Μπορώ δηλαδή με έκπτωση παγίου+οικογενειακό να ενεργοποιήσω ΚΑΙ για τους ανέργους;Εκεί κόλλησα.

Επειδή ήμουν από τον ύπνο το πρωί,μάλλον υπολόγισα στο cosmote προς όλους πάλι την έκπτωση παγίου,ενώ την έχει ήδη η τιμή(35),+10% οικ πακέτο+12% φόρος αυτά θα χει πάνω; (και αν βάλω και των ανέργων πάει όντως ~31)

 

καλώς θα ρωτήσω για τα έξτρα mb,να δω τι θα βγεί.:ninja:

6.

 

Δεν επηρεάζεται από άλλες εκπτώσεις η έκπτωση ανεργίας. Οι εκπτώσεις είναι οι εξής: 10% παγίου, 10% οικογ. πακέτου και 10% ανεργίας. 12% είναι ο φόρος και προστίθεται, δεν αφαιρείται.

Link to comment
Share on other sites

τωρα ποσα πληρωνεις για το 65?

 

Μου το έχουν δώσει με τις ακόλουθες εκπτώσεις στα 18 ευρώ !!! Αλλά τέτοια προσφορά δεν παίζει πια... δίνω και για τις δύο γραμμές (65 + 400άρι) περίπου 40 ευρώ:

 

Έκπτωση Παγίου αντί επιδότησης συσκευής

Έκπτωση παγίου Οικογ. Πακέτου

Έκπτωση παγίου προωθητικής ενέργειας

Έκπτωση 10% με σταθερό ΟΤΕ

Έκπτωση Προσφοράς Οικογ. Πακέτου

Link to comment
Share on other sites

Δεν επηρεάζεται από άλλες εκπτώσεις η έκπτωση ανεργίας. Οι εκπτώσεις είναι οι εξής: 10% παγίου, 10% οικογ. πακέτου και 10% ανεργίας. 12% είναι ο φόρος και προστίθεται, δεν αφαιρείται.

ευχαριστώ.οπότε τόσο βγαίνει που έγραψα το πακέτο!

δεν αφαίρεσα ποτέ τον φόρο φίλε μου..το + και - το έβαλα για διαχωριστικά αν το είδες κάπου να το γράφω..όπως και το /,δεν θα σήμαινε ότι τα διαιρώ..

Edited by xtrmsnpr

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Πολλές οι απορίες μου,αλλιώς δεν θα χρησιμοποιούσα το φόρουμ :P

Έχουμε ΟΤΕ..

Το συμβόλαιο με την έκπτωση -15% από τον ΟΤΕ θα την πάρει του πατέρα μου ο αριθμός.

Οπότε το δικό μου θα συνδιαστεί με την έκπτωση παγίου+το οικογενιακό..Είδα και για το πρόγραμμα ανέργων,αλλά δεν κατάλαβα αν ενεργοποιείται αν υπάρχουν αυτά τα 2 ήδη ενεργοποιημένα..

 

Τα cosmote plus δεν με συμφέρουν πολύ,γιατί και από τί χρήματα είναι αλλά και την χρήση..Μόνο αν γινόταν αυτό που αναφέρεις με το 45αρι με την έξτρα έκπτωση του σταθερού και έπεφτε τελική τιμή στα ~36,74€ .. αλλά και πάλι μετά πέφτω στο τριπάκι με τα sms που δεν γίνεται να τσεκάρω κάθε φορά που θέλω να στείλω κάπου να ξέρω αν θα είναι cosmote ή όχι,και να φυλάω τα 60sms :P (τώρα που τα υπολόγισα βγαίνει τελική τιμή 36,74€,αλλά έχει πάνω έκπτωση παγίου+έκπτωση οικογενειακού-12% φόρο.)

Κοιτάω το cosmote προς όλους 50 με τελική τιμή 31.75,που στο μόνο που με χαλάει είναι τα 400mb μόνο,ο χρόνος είναι υπέραρκετός,τα sms μμμ οκ,το μόνο κακό είναι τα mb που δίνει για χρήση..Μπορώ να ζητήσω να χει πιο πολλά πάνω;

 

 

 

φαίνεται ότι είσαι από τους φίλους τους ετοιμόλογους αν δεν σου κάνει κόπος ξαναδιάβασε τί λέω.

Αν ήταν έτσι,δεν θα υπήρχαν συμβόλαια..

 

 

 

Καλη επιλογή.....!!

It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

Μας κάνουν προσφορά για ανανέωση στο cosmote plus 45 στη τιμή των €40,50 και το LG G3 16gb δωρεάν τι λέτε να το αρπάξω ή να περιμένω Φεβρουάριο για τις προσφορές της vodafone στο red 1 για παράδειγμα;

Κάτι μου λέει ότι δεν θα πετύχουμε τόσο καλό τηλέφωνο αν και θα πρόκειται για μεταφορά τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Δικη μου γνώμη είναι ποτέ να μη παίρνεις επιδότηση συσκευής. Τα λεφτά που θα δώσεις θα είναι περισσότερα εν τέλη που άσε αν δικοψεις το συμβόλαιο, θα πρέπει να τους τα επιστρεψεις όλα... Το καλύτερο είναι να βρεις ένα οικονομικότερο πακέτο σε κάποια άλλη εταιρία και κάνοντας αίτηση φορητότητας ή απλά θα έχεις περισσότερες παροχές με καλύτερη τιμή ή ακόμη καλύτερα θα σου κάνουν αντιπρόταση. Για να καταλάβεις τι τιμές παίζουν πρότειναν σε ένα συναδελφο οικογενειακό hol+red1+vod400 στα 75€ Edited by lefkal
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Δικη μου γνώμη είναι ποτέ να μη παίρνεις επιδότηση συσκευής. Τα λεφτά που θα δώσεις θα είναι περισσότερα εν τέλη που άσε αν δικοψεις το συμβόλαιο, θα πρέπει να τους τα επιστρεψεις όλα... Το καλύτερο είναι να βρεις ένα οικονομικότερο πακέτο σε κάποια άλλη εταιρία και κάνοντας αίτηση φορητότητας ή απλά θα έχεις περισσότερες παροχές με καλύτερη τιμή ή ακόμη καλύτερα θα σου κάνουν αντιπρόταση. Για να καταλάβεις τι τιμές παίζουν πρότειναν σε ένα συναδελφο οικογενειακό hol+red1+vod400 στα 75€

 

Πήρα τη vodafone το πρωί για μεταφορά και προσφορά στο red1 ήθελε να μάθει από πια εταιρεία είμαστε και μας απάντησε μάλλον από το Φεβρουάριο στα καταστήματα αλλά δεν μπορούσε να μας δώσει περισσότερα στοιχεία. Η σύνδεση είναι ορφανή δεν πάει πακέτο με τίποτα άλλο και βλέπω να μη κατεβαίνει αξιόλογα η τιμή χωρίς επιδότηση. Η cosmote για ανανέωση μας δίνει δώρο το LG G3 με την τιμή χωρίς την επιδότηση cosmote plus 45 στα €40,50 και μάλλον εκεί θα καταλήξουμε, απλά φοβάμαι μήπως η προσφορά αυτή δεν ισχύει τον επόμενο μήνα. Έλεγα να το άφηνα μια βδομάδα αλλά υπάρχει κίνδυνος να χαθεί το τηλέφωνο και είναι αξιόλογο.

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

Δικη μου γνώμη είναι ποτέ να μη παίρνεις επιδότηση συσκευής. Τα λεφτά που θα δώσεις θα είναι περισσότερα εν τέλη που άσε αν δικοψεις το συμβόλαιο, θα πρέπει να τους τα επιστρεψεις όλα... Το καλύτερο είναι να βρεις ένα οικονομικότερο πακέτο σε κάποια άλλη εταιρία και κάνοντας αίτηση φορητότητας ή απλά θα έχεις περισσότερες παροχές με καλύτερη τιμή ή ακόμη καλύτερα θα σου κάνουν αντιπρόταση. Για να καταλάβεις τι τιμές παίζουν πρότειναν σε ένα συναδελφο οικογενειακό hol+red1+vod400 στα 75€

 

 

Μεγάλη αλήθεια. Συμφωνώ απόλυτα.

 

Πολυ χαμηλότερο το κέρδος σου σε καθε περίπτωση αν επιλέξεις επιδότηση συσκευής. Καμία σχέση με έκπτωση επι παγίου, οπου εκεί οι εταιρίες εχουν τη δυνατότητας μεγάλων ελιγμών, καθώς αφορα μονο το κομμάτι τους, δλδ την επικοινωνία.

Στη περίπτωση της επιδότησης συσκευής, σου χρεώνουν την συσκευη στη τιμη λιανικής με καποια έκπτωση,η οποία ποτέ δεν μπορει να αντί στοιχίσει και ούτε αντιστοιχεί σε ανάλογα έκπτωση παγίου.

 

Το ιδεατό ειναι να επιλέγεις προγραμμα με έκπτωση και έπειτα να αγοράζεις μονος σου την συσκευη που θελεις. Και μην νοιώθεις οτι θα "χάσεις" καμία καλη συσκευη εαν δεν βιαστείς. Αυτα γινόντουσαν πριν πολλά χρονια. Οτι θελεις βρίσκεις σημερα και πολλές φορές καλύτερα απο το στενό Κλοιό που εχουν οι εταιρίες για επιλογή συσκευής.

 

Βεβαια, εσυ μαλλον εχεις πειστεί να πάρεις επιδότηση συσκευής και πιστεύεις οτι ειναι καλυτερο. Στη θέση σου, θα περίμενα λίγο και παράλληλα θα "έπαιζα" με τυχόν προσφορες. Δεν εχεις,λόγο να βιάζεσαι.

 

Καλη επιλογή.....

It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

Επίσης 40€ για 180λεπτα προς όλους μόνο σε μένα φαίνεται εξωφρενικό;
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Επίσης 40€ για 180λεπτα προς όλους μόνο σε μένα φαίνεται εξωφρενικό;

 

Αν σκεφτείς ότι στο φρογκ τα έχεις με 10Ε κάρτα και χωρίς ελάχιστη κλήση το 1 λεπτό... Μάλλον ο κόσμος (των συνδέσεων) δεν έχει μάθει να ψάχνεται.

 

Στα της επιδότησης, κι εδώ θα πω ότι ο κόσμος δεν έχει μάθει ή δεν θέλει να ψάχνεται και μόλις ακούει ότι το τάδε τηλέφωνο των 200Ε θα το πάρει δωρεάν κάνοντας σύνδεση, δυστυχώς δεν θα σκεφτεί ότι θα δεσμευτεί με 18μηνο συμβόλαιο και κάθε μήνα θα πρέπει να σκάει στην κάθε εταιρία 30-40Ε για να ξεπληρώσει το τηλέφωνο. Η επιδότηση είναι μια μορφή αγοράς συσκευής με δόσεις ή τουλάχιστον έτσι το βλέπουν όσοι επιλέγουν να το κάνουν. Και για να επιβιώνουν και για να βγαίνουν και κερδοφόρες οι εταιρίες, μάλλον είναι πολύς αυτός ο κόσμος... Μην σκέφτεστε παίρνοντας παράδειγμα τον εαυτό σας ή τον κόσμο του ιντερνετ που θα μπει στο σκρουτζ και θα το πάρει. Έξω υπάρχουν άνθρωποι που είτε δεν εμπιστεύονται το σκρουτζ (λες και θα έχει διαφορά η συσκευή), είτε δεν έχουν επαφή με online αγορές, είτε είναι τζαμπατζήδες και θέλουν να πάρουν ένα τηλέφωνο στα χέρια τους χωρίς να πληρώσουν τίποτα (τη στιγμή που θα το πάρουν). Ε και για μετά που θα έρχεται ο λογαριασμός....έχει ο Θεός.

Link to comment
Share on other sites

Αν σκεφτείς ότι στο φρογκ τα έχεις με 10Ε κάρτα και χωρίς ελάχιστη κλήση το 1 λεπτό... Μάλλον ο κόσμος (των συνδέσεων) δεν έχει μάθει να ψάχνεται.

 

Στα της επιδότησης, κι εδώ θα πω ότι ο κόσμος δεν έχει μάθει ή δεν θέλει να ψάχνεται και μόλις ακούει ότι το τάδε τηλέφωνο των 200Ε θα το πάρει δωρεάν κάνοντας σύνδεση, δυστυχώς δεν θα σκεφτεί ότι θα δεσμευτεί με 18μηνο συμβόλαιο και κάθε μήνα θα πρέπει να σκάει στην κάθε εταιρία 30-40Ε για να ξεπληρώσει το τηλέφωνο. Η επιδότηση είναι μια μορφή αγοράς συσκευής με δόσεις ή τουλάχιστον έτσι το βλέπουν όσοι επιλέγουν να το κάνουν. Και για να επιβιώνουν και για να βγαίνουν και κερδοφόρες οι εταιρίες, μάλλον είναι πολύς αυτός ο κόσμος... Μην σκέφτεστε παίρνοντας παράδειγμα τον εαυτό σας ή τον κόσμο του ιντερνετ που θα μπει στο σκρουτζ και θα το πάρει. Έξω υπάρχουν άνθρωποι που είτε δεν εμπιστεύονται το σκρουτζ (λες και θα έχει διαφορά η συσκευή), είτε δεν έχουν επαφή με online αγορές, είτε είναι τζαμπατζήδες και θέλουν να πάρουν ένα τηλέφωνο στα χέρια τους χωρίς να πληρώσουν τίποτα (τη στιγμή που θα το πάρουν). Ε και για μετά που θα έρχεται ο λογαριασμός....έχει ο Θεός.

 

Με τιμές skroutz το LG G3 έχει 335ευρώ περίπου, οπότε αν το δούμε σαν άτοκες δόσεις σε βάθος χρόνου 24μηνών (όσο είναι το συμβόλαιο) είναι 14ευρώ/μήνα για το κινητό. Βγάζοντας λοιπόν από τα 40.5 τα 14 βγαίνει 26.5ευρω/μήνα για το Cosmote 45 plus.

 

Ε δεν το λες και άσχημη τιμή. Σε σχέση με τις προσφορές που έχω δεχθεί (εγώ) για συνδέσεις σε εταιρίες είναι μιά φυσιολογική τιμή για αυτά που προσφέρει το 45 plus.

 

Δεν θέλω να υποστηρίξω την cosmote αλλά για κάποιον που θέλει το LG G3 δεν είναι κακή προσφορά.

 

(Γνώμη μου)

Link to comment
Share on other sites

Με τιμές skroutz το LG G3 έχει 335ευρώ περίπου, οπότε αν το δούμε σαν άτοκες δόσεις σε βάθος χρόνου 24μηνών (όσο είναι το συμβόλαιο) είναι 14ευρώ/μήνα για το κινητό. Βγάζοντας λοιπόν από τα 40.5 τα 14 βγαίνει 26.5ευρω/μήνα για το Cosmote 45 plus.

 

Ε δεν το λες και άσχημη τιμή. Σε σχέση με τις προσφορές που έχω δεχθεί (εγώ) για συνδέσεις σε εταιρίες είναι μιά φυσιολογική τιμή για αυτά που προσφέρει το 45 plus.

 

Δεν θέλω να υποστηρίξω την cosmote αλλά για κάποιον που θέλει το LG G3 δεν είναι κακή προσφορά.

 

(Γνώμη μου)

 

Έπιασες ακριβώς τη σκέψη που κάνουμε δεν υπάρξει περίπτωση να συνδυαστεί με κάτι άλλο το συμβόλαιο.

Πόσο να πέσουν οι τιμές τους δίχως επιδότηση για 24μηνο είναι δυνατόν να φύγει το red1 στα €35 με €40 χωρίς επιδότηση με μεταφορά από cosmote από όσο καταλαβαίνω δύσκολο. Διαθέτω το LG G3 και γνωρίζουμε τις δυνατότητές του.

Άλλη προσφορά δεν συνάντησα στην αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Έπιασες ακριβώς τη σκέψη που κάνουμε δεν υπάρξει περίπτωση να συνδυαστεί με κάτι άλλο το συμβόλαιο.

Πόσο να πέσουν οι τιμές τους δίχως επιδότηση για 24μηνο είναι δυνατόν να φύγει το red1 στα €35 με €40 χωρίς επιδότηση με μεταφορά από cosmote από όσο καταλαβαίνω δύσκολο. Διαθέτω το LG G3 και γνωρίζουμε τις δυνατότητές του.

Άλλη προσφορά δεν συνάντησα στην αγορά.

 

Να σε ρωτήσω, το LG G3 στο πρότειναν αυτοί; Ή σου είπαν σου δίνουμε π.χ. 400ευρώ επιδότηση και διαλλέγεις κινητό εσύ;

 

Θέλω και εγώ να περάσω αύριο πρωί από έναν Γερμανό για να μου δώσουν προσφορά για ανανέωση συμβολαίου και θέλω να γνωρίζω περίπου τι παίζει από προσφορές για να τους πιέσω λίγο αν δω ότι μου δεν μου προσφέρουν κάτι αξιόλογο. (Φυσικά υπάρχει και η Vodafone που θα πάω καπάκι μετά από το Γερμανό και από εκεί, για να δω τι θα μου προτείνουν και αυτοί.)

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω, το LG G3 στο πρότειναν αυτοί; Ή σου είπαν σου δίνουμε π.χ. 400ευρώ επιδότηση και διαλλέγεις κινητό εσύ;

 

Θέλω και εγώ να περάσω αύριο πρωί από έναν Γερμανό για να μου δώσουν προσφορά για ανανέωση συμβολαίου και θέλω να γνωρίζω περίπου τι παίζει από προσφορές για να τους πιέσω λίγο αν δω ότι μου δεν μου προσφέρουν κάτι αξιόλογο. (Φυσικά υπάρχει και η Vodafone που θα πάω καπάκι μετά από το Γερμανό και από εκεί, για να δω τι θα μου προτείνουν και αυτοί.)

 

Πρόκειται για ανανέωση του cosmote plus 45 είναι χρόνια στο συμβόλαιο αυτό. Λεπτομέρειες δεν γνωρίζω περισσότερες πως ξεκίνησε η προσφορά - πόση είναι η επιδότηση. Θα μάθω το βραδάκι και θα το γράψω.

Link to comment
Share on other sites

Με τιμές skroutz το LG G3 έχει 335ευρώ περίπου, οπότε αν το δούμε σαν άτοκες δόσεις σε βάθος χρόνου 24μηνών (όσο είναι το συμβόλαιο) είναι 14ευρώ/μήνα για το κινητό. Βγάζοντας λοιπόν από τα 40.5 τα 14 βγαίνει 26.5ευρω/μήνα για το Cosmote 45 plus.

 

Ε δεν το λες και άσχημη τιμή. Σε σχέση με τις προσφορές που έχω δεχθεί (εγώ) για συνδέσεις σε εταιρίες είναι μιά φυσιολογική τιμή για αυτά που προσφέρει το 45 plus.

 

Δεν θέλω να υποστηρίξω την cosmote αλλά για κάποιον που θέλει το LG G3 δεν είναι κακή προσφορά.

 

(Γνώμη μου)

 

Προφανώς και επειδή δεν ανέφερα τίποτα σχετικό με την περίπτωσή σου ή για το LG G3, αυτό που έγραψα ήταν γενικό κι αόριστο και αναφέρεται στο σκεπτικό που έχει κάποιος για να κάνει ένα συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

@kgeorgeg7

 

Δέχθηκε τηλεφώνημα από τη cosmote με προσφορά το lg g3 16gb (όχι το lg g3s) του μίλησε για 5.5 ίντσες για ανανέωση 24 μηνών του cosmote plus 45 στη τιμή μη επιδότησης χωρίς να έχει κάνει κανένα τηλεφώνημα ενημέρωσης για κάποια προσφορά πριν.

Το συμβόλαιο λήγει Ιανουάριο ή Φεβρουάριο δεν θυμάται ακριβώς. Δεν προσφέρθηκε λίστα κινητών για επιλογή ούτε και ποσό επιδότησης αναφέρθηκε.

Όταν το άκουσα έμεινα γιατί έχω το ίδιο κινητό αγορασμένο από skroutz και δεν περίμενα να το κάνουν δώρο σε τέτοιο πρόγραμμα χωρίς μεταφορά αλλά ανέφεραν ότι είναι για παλιούς πελάτες. Από όσο μου ανέφερε η διαφορά στο επόμενο πρόγραμμα είναι μεγάλη και δεν τη δικαιολογεί η υπέρβαση στο λογαριασμό που κάνει για 2 με 3 μήνες το χρόνο αλλά δεν είχε χρόνο ήταν και ξαφνικό και δεν ρώτησε αν παίζει κάτι διαφορετικό στη τιμή με το ίδιο κινητό στο επόμενο πρόγραμμα.

Απλά μου ζήτησε τη γνώμη μου για το κινητό που το είχε δει σε μένα και τα προγράμματα που παίζουν αυτή την εποχή στην αγορά.

Μάλλον είναι στοχευμένες αυτές οι προσφορές. Έκανα κι ένα τηλεφώνημα στη vodafone να μάθω τι παίζει και το μόνο που με ρώτησε είναι από πια εταιρεία είναι η μεταφορά αλλά δεν υπήρχαν προσφορές με παρότρυνε να απευθυνθώ από τον επόμενο μήνα στα καταστήματα.

Link to comment
Share on other sites

Με τιμές skroutz το LG G3 έχει 335ευρώ περίπου, οπότε αν το δούμε σαν άτοκες δόσεις σε βάθος χρόνου 24μηνών (όσο είναι το συμβόλαιο) είναι 14ευρώ/μήνα για το κινητό. Βγάζοντας λοιπόν από τα 40.5 τα 14 βγαίνει 26.5ευρω/μήνα για το Cosmote 45 plus.

 

Ε δεν το λες και άσχημη τιμή.

 

 

Δες το διαφορετικα, θα ξεκινησω από τη τιμή γιατί και πάλι 26,5€ για 180λεπτα προς όλους πολλά μου φαίνονται αν και αυτό είναι υποκειμενικό ανάλογα τις ανάγκες του καθενός γιατί φαντάζομαι ο φίλος σου ενδιαφέρεται περισσότερο για τα 1500 προς κοσμοτε.

 

Τώρα στο θέμα της επιδότησης προφανώς όπως όλες οι εταιρείες η κοσμοτε το g3 δε το κοστολογεί 335 αλλά κοντά στα 500 παίρνοντας ο φίλος σου την επιδότηση αν φύγει στον 4ο-5ο-6ο κλπ μήνα του συμβόλαιο θα αναγκαστεί να τους τα επιστρέψει όλα ποσω, όσο το ςχουν κοστολογησει αυτοί, άρα καλύτερα είναι αν το θέλει να τους ζητήσει να του τα κάνουν εκπτωσει πάγιου και να πάρει το κινητό από κανένα σκρουτζομαγαζο είτε με μετρητα είτε με δώσεις.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Έχω 4 εταιρικά συμβόλαια στη vodafone εδώ και χρόνια και πέρσι πλήρωνα γύρω στα 130 ευρώ για 1 "red 1" και 3 "my business 30".Πολλά πιστεύω. Τώρα που λήγει το συμβόλαιό μου μου δίνουν 4 "red1" στα 43 ευρώ έκαστο και όταν τους είπα ότι έχουν δώσει σε γνωστούς μου τιμές γύρω στα 25 ευρώ ο υπάλληλος σχεδόν με ειρωνευτηκε. Ποια πιστεύετε ότι θα ήταν μια λογική προσφορά για 4 cosmote 65 αν επιχειρήσω να κάνω φορητότητα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εγώ έχω ένα Cosmote PLUS 20 + 750MB Internet (λογαριασμός έρχεται 35-40eu/μήνα γιατί τα 30' προς όλους δεν φτάνουν) και τώρα που δεν είμαι σε συμβόλαιο σκέφτομαι τι επιλογές έχω ή τι μπορώ να διεκδικήσω..

 

Σκέφτομαι για Cosmote προς Όλους 35 ή 50 (25eu/35eu και άμα το συνδυάσω με ΟΤΕ τότε 22.5/31.50) αλλά τα MB μου φαίνονται λίγα να πάρει..

 

Καμία ιδέα/πρόταση;

 

Ευχαριστώ!

 

PS: Σκέφτηκα να το κάνω καρτοκινητό και μετά πάλι συμβόλαιο μιας και δίνει διπλάσιο ΧΟ και MB lol..

Ο καρκίνος του Internet: Google.
Link to comment
Share on other sites

Να το κάνεις καρτοτηλέφωνο. Απλά.

Θα γλυτώσεις αρκετά χρήματα, φίλε μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εαν δεν εχεις παντρευτεί την cosmote, κοιτά και τις άλλες εταιρίες.

It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εγώ έχω ένα Cosmote PLUS 20 + 750MB Internet (λογαριασμός έρχεται 35-40eu/μήνα γιατί τα 30' προς όλους δεν φτάνουν) και τώρα που δεν είμαι σε συμβόλαιο σκέφτομαι τι επιλογές έχω ή τι μπορώ να διεκδικήσω..

 

Σκέφτομαι για Cosmote προς Όλους 35 ή 50 (25eu/35eu και άμα το συνδυάσω με ΟΤΕ τότε 22.5/31.50) αλλά τα MB μου φαίνονται λίγα να πάρει..

 

Καμία ιδέα/πρόταση;

 

Ευχαριστώ!

 

PS: Σκέφτηκα να το κάνω καρτοκινητό και μετά πάλι συμβόλαιο μιας και δίνει διπλάσιο ΧΟ και MB lol..

 

Τις τιμές που γράφεις σου τις πρότειναν τηλεφωνικά ή τις υπολόγισες εσύ; Αν τις υπολόγισες εσύ, είναι λανθασμένες. Οι κανονικές και με τις εκπτώσεις που αναφέρεις, βγαίνουν πολύ παραπάνω. 30Ε το 35αρι και 42,8Ε το 50. Αφαίρεσε κι ένα επιπλέον 10% αν υπάρχει και δεύτερο κοσμοτε συμβόλαιο. Αυτές είναι οι τιμές. Εκτός αν σου έκαναν τηλεφωνική προσφορά.

 

Σε ποσες μερες γινεται φραγη στην Cosmote αν δεν πληρωσεις λογαριασμο;;

 

Λίγο πριν την έκδοση του τρίτου λογαριασμού. Σε ορισμένες περιπτώσεις και μετά την έκδοση του τρίτου.

Link to comment
Share on other sites

Να το κάνεις καρτοτηλέφωνο. Απλά.

Θα γλυτώσεις αρκετά χρήματα, φίλε μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εαν δεν εχεις παντρευτεί την cosmote, κοιτά και τις άλλες εταιρίες.

 

Ευχαριστώ φίλε μου και εγώ για κάρτα το κόβω..

 

Wind δεν σκοπεύω να ξαναγυρίσω για κανένα λόγο και Vodafone meh..

 

Τις τιμές που γράφεις σου τις πρότειναν τηλεφωνικά ή τις υπολόγισες εσύ; Αν τις υπολόγισες εσύ, είναι λανθασμένες. Οι κανονικές και με τις εκπτώσεις που αναφέρεις, βγαίνουν πολύ παραπάνω. 30Ε το 35αρι και 42,8Ε το 50. Αφαίρεσε κι ένα επιπλέον 10% αν υπάρχει και δεύτερο κοσμοτε συμβόλαιο. Αυτές είναι οι τιμές. Εκτός αν σου έκαναν τηλεφωνική προσφορά.

 

Βασικά τις είδα στην σελίδα τους (προσφορές με έκπτωση παγίου), δεν είναι σωστές;

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/HCG/section/COSMOTE_Unlimited_Prs

Ο καρκίνος του Internet: Google.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...