Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά η Cosmote υποστηρίζει την ενημέρωση υπολοίπου χρόνου δωρεάν ομιλίας με sms τη λέξη ΕΥ στο 1256. Απίστευτο ακούγεται αλλά μόλις το δοκίμασα..

 

γραψε τις εντυπωσεις σου..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=148576

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.

εμενα το συμβολαιο αναφερει εγγυιση 150ευρω.

εγω δεν εχω δωσει κατι.

αν κανω διακοπη λετε να μου πουνε παρε και 150ευρω?

 

15/12 κλεινω χρονο. ποτε και περιμενω να δω και τι επιδοτηση θα βγει

Link to comment
Share on other sites

τον Απρίλη έκανα μια νέα σύνδεση Απεριόριστα ένα και πάνω στον ίδιο λογαριασμό είναι κι ένα on the go, απλά έχει διαφορετικό αριθμό.

Γενικοτερα οι λογαριασμοί που έρχονται είναι φουσκωμένοι (ο μεγαλύτερος 500 ο μικρότερος 100). αν ζητήσω διακοπή του on the go λόγω του ότι έβαλα σταθερό ξέρετε αν θα μου ζητήσουν λεφτά..? η θα μπορέσω να το "ξεχρεώσω" λόγω του ότι έχει υψηλούς λογαριασμούς χρεωμένους;

Ευχαριστώ..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Δείτε κι ένα ωραίο.... Κάνω νέα σύνδεση , ατομικό επαγγελματικό 240 , με 49ε πάγιο και ζητάω σαν συσκευή το κ850ι. Ρωτάω πόσο κάνει σκέτη η συσκευή? 240 Ευρώ μου λένε και έχετε επιδότηση για τη νέα σύνδεση 110 Ευρώ. Όλα καλά μέχρι στιγμής.

Πάω να πληρώσω και μου λέει η υπάλληλος μου δίνετε 190 Ευρώ!! Της λέω αποκλέιεται, έπρεπε να δώσω 130 ευρώ, όχι 190!

Τελικά σήμερα θα μου απαντήσει.....τι να πώ....Cosmote :))

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω το cosmote 240 και σε κανα μηνα κλεινω χρονο, ποσο θα ειναι περιπου η επιδοτηση με φυσιολογικη χρηση? Επισης αν δεν παρω φετος την επιδοτηση θα αυξηθει καθολου μετα απο χρονο 'η κανενα εξαμηνο?
Link to comment
Share on other sites

η επιδοτηση θα ειναι γυρω στα 80 ευρω.. και τα λεφτα αυτης της επιδοτησης δεν γινεται να τα μεταφερεις του χρονου...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Άκουσα πως σε πρόγραμμα συμβολαίου Cosmote μπορείς να δηλώσεις αριθμό ώστε να "προπληρώσεις" χρόνο και μηνύματα όπως τα F2G κλπ. Ισχύει κάτι τέτοιο; Αν ναι, τι χρειάζεται να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

μαλλον θα λες για το cosmote απεριοριστα τα οποια σου δινουν απεριοριστη ομιλια σε ενα δυο η τρεις αριθμους cosmote και δωρεαν χρονο ομιλιας προς ολους...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Στα προγράμματα ομιλίας της COSMOTE (πχ 240) ο χρόνος ομιλίας είναι μόνο για φωνητικές κλήσεις ή και για βίντεο-κλήσεις (όπως έγινε στα προγράμματα των Vodafone και WIND);
Link to comment
Share on other sites

Στα προγράμματα ομιλίας της COSMOTE (πχ 240) ο χρόνος ομιλίας είναι μόνο για φωνητικές κλήσεις ή και για βίντεο-κλήσεις (όπως έγινε στα προγράμματα των Vodafone και WIND);

 

Ακόμα δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Μέχρι στιγμής μόνο τα multi προγράμματα το έχουν.

 

Από 01/01/2009 σε όλα τα προγράμματα ο δωρεάν χρονος ομιλίας θα είναι για βίντεοκλήσεις και για απλές φωνητικές κλήσεις και ίδια χρέωση μετά τα δωρεάν λεπτά. Επίσης από την παραπάνω ημερομηνία γίνεται αναπροσαρμογή, προς τα πάνω για τις φωνητικές κλήσεις και προς τα κάτω για τις βιντεοκλήσεις, της χρέωσης που εφαρμόζεται μετά τον δωρεάν χρόνο ομιλίας. Υπάρχει σχετική ανακοίνωση στο cosmote.gr με ημερομηνία 26/11/2008 στην ενότητα "Επίκαιρα και Ενδιαφέροντα".

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, να κάνω κι εγώ μια ερώτηση; Είμαι 7 χρόνια στην βόδαφον, στο πρόγραμμα βοδα 300 + 50 σμς. Έκλεισα χρόνο από την τελευταία ανανέωση συμβολαίου και πήρα να ρωτήσω τι επιδότηση έχω, κάνοντας λογαριασμούς το λιγότερο 70 ευρώ το μήνα με πάγιο 45 πόσο είναι δεν θυμάμαι. Έχω σκάσει κατα καιρούς κάτι 150άρια και με χρήση στο εξωτερικό κλπ.

 

Μου λένε επιδότηση 145 ευρώ. Σε γενικές γραμμές πως σας ακούγεται; Γιατί εγώ περίμενα περισσότερο να σας πω την αλήθεια αλλά μάλλον δεν ξέρω πώς προκύπτειτο ποσό επιδοτήσεως, προφανώς.

 

Και κάτι τελευταίο. Σε περίπτωση διακοπής συμβολαίου (έχω τους απαραίτητους μήνες), πόσο καιρό πέρνει για να διακοπεί και να μην με ξαναχρεώσουν; Θέλω να μεταβώ στην κοσμοτέ και δεν ξέρω τις κινήσεις που πρέπει να κάνω.

Live the moment
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, να κάνω κι εγώ μια ερώτηση; Είμαι 7 χρόνια στην βόδαφον, στο πρόγραμμα βοδα 300 + 50 σμς. Έκλεισα χρόνο από την τελευταία ανανέωση συμβολαίου και πήρα να ρωτήσω τι επιδότηση έχω, κάνοντας λογαριασμούς το λιγότερο 70 ευρώ το μήνα με πάγιο 45 πόσο είναι δεν θυμάμαι. Έχω σκάσει κατα καιρούς κάτι 150άρια και με χρήση στο εξωτερικό κλπ.

 

Μου λένε επιδότηση 145 ευρώ. Σε γενικές γραμμές πως σας ακούγεται; Γιατί εγώ περίμενα περισσότερο να σας πω την αλήθεια αλλά μάλλον δεν ξέρω πώς προκύπτειτο ποσό επιδοτήσεως, προφανώς.

 

Και κάτι τελευταίο. Σε περίπτωση διακοπής συμβολαίου (έχω τους απαραίτητους μήνες), πόσο καιρό πέρνει για να διακοπεί και να μην με ξαναχρεώσουν; Θέλω να μεταβώ στην κοσμοτέ και δεν ξέρω τις κινήσεις που πρέπει να κάνω.

 

Φορητότητα....!!!!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας ο αδελφός μου βρήκε την απόδειξη του κινητού του το οποίο το είχε πάρει με επιδότιση...η απόδειξη έγραφε 4/7/07...

Τον Ιούλιο δεν ήρθε κάποια ειδοποίηση για επιδότιση...:mad:

Και έρχομαι εγω ν ρωτήσω....ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΑΣ ΕΙΧΑΝ ΣΤΕΙΛΕΙ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ...:mad:

ΕΧΟΥΜΕ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΕΠΙΔΟΤΙΣΗΣ????????:cry:

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΑΣ ΕΙΧΑΝ ΣΤΕΙΛΕΙ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ...:mad:

ΕΧΟΥΜΕ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΕΠΙΔΟΤΙΣΗΣ????????:cry:

 

Δεν σου στέλνουν κάποια ειδοποίηση.Πρέπει να ξέρεις εσύ πότε έχεις επιδότηση για να πας να την πάρεις.Και η μαμά μου έχει σήμερα επιδότηση και δεν την έχουν ενημερώση.Πάλι καλά που πέρασε απο κατάστημα Γερμανός και ρώτησε αλλιώς....

Link to comment
Share on other sites

καποτε παιρνανε τηλεφωνο... τωρα με 2,2εκ. συνδεσεις τα σταματησαν
Link to comment
Share on other sites

Ένα αυτόματο sms θα μπορούσαν να στείλουν. Είναι κρίμα να χάνει ο κόσμος την επιδότησή του. Τους λογαριασμούς όμως δεν ξεχνάνε :X
Link to comment
Share on other sites

Ένα αυτόματο sms θα μπορούσαν να στείλουν. Είναι κρίμα να χάνει ο κόσμος την επιδότησή του. Τους λογαριασμούς όμως δεν ξεχνάνε :X
Link to comment
Share on other sites

Ένα αυτόματο sms θα μπορούσαν να στείλουν. Είναι κρίμα να χάνει ο κόσμος την επιδότησή του. Τους λογαριασμούς όμως δεν ξεχνάνε :X

 

Της μαμάς μου πέρσυ της έστειλαν sms όπου έλεγε ότι μπορεί να πάρει επιδότηση και δώρο ένα πακέτο σύνδεσης What's Up?.Φέτος τίποτα.:)

Link to comment
Share on other sites

Απο ο,τι καταλαβα να την ξεχάσωτην επιδότηση...:X:cry:

Σας ευχαριστώ πολύ παντως...:O

 

 

Παρτους τηλεφωνο και πες τους για την επιδοτηση. Εαν σου πουν λαλακιες κανε μια φορητοτητα. Και τελειωσε το πραγμα.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας ο αδελφός μου βρήκε την απόδειξη του κινητού του το οποίο το είχε πάρει με επιδότιση...η απόδειξη έγραφε 4/7/07...

Τον Ιούλιο δεν ήρθε κάποια ειδοποίηση για επιδότιση...:mad:

Και έρχομαι εγω ν ρωτήσω....ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΑΣ ΕΙΧΑΝ ΣΤΕΙΛΕΙ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ...:mad:

ΕΧΟΥΜΕ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΕΠΙΔΟΤΙΣΗΣ????????:cry:

 

 

Δεν ειδοποιεί πάντα και όχι πάντα τους ίδιους συνδρομητές. Άρα, κάνε τον κόπο και χτύπα μια κλήση στο 1212 να σε ενημερώσουν για το ποσό ανανέωσης. Το δικαίωμα ανανέωσης δεν το χάνεις, αλλά δεν αυξάνεται με το πέρασμα του χρόνου. Πάντα θα αποδίδεται σε σχέση με τη κίνηση των λογαριασμών σου κατά τους τελευταίους 12 μήνες. Μέχρι τότε, η σύμβασή σου ( με τη προϋπόθεση ότι έχει λήξει το προηγούμενο 12μηνο ) έχει μετατραπεί σε αορίστου χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας παιδιά!Έχω μια ερωτησούλα! Όταν παίρνεις κινητό με επιδότηση προστίθεται κανένα μικρό ποσό (2-3ευρώ) το μήνα?!
%$@#@#%^:worry:&*@#$%^&*
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...