Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 minutes ago, djuan1988 said:

"Μίλησα" εγώ εχθές. Στην αρχή η ευγενέστατη υπάλληλος μου είπε ότι το συμβόλαιό μου είναι στα 34€ (η εφαρμογή γράφει 37€) για 18 μήνες. Προφανώς δεν είχε ιδέα και απλά έγραφε αυτά που έβλεπε.

image.png.ec17aa9d2d71b7fc97b24f04301838eb.png

Αφού της εξήγησα ότι η συμφωνία ήταν για 34,85-15% Family-10% Cosmote One = 26,60€  με ρώτησε το παρακάτω

image.png.f339e5d9d994ee88beba32598f40baa9.png

Η συνομιλία κατέληξε με το ανοίξει "αίτημα" για να διορθωθεί η τιμή.

image.png.635827bb0a3a0f0fc76982631dc01c97.png

Εξυπηρέτηση και συστήματα εταιρίας δισεκατομμυρίων....

 

 

Αν ήταν έτσι και οι υπάλληλοι στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση θα ήταν πολύ καλύτερα 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, elkons said:

Αν ήταν έτσι και οι υπάλληλοι στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση θα ήταν πολύ καλύτερα 

Οι ίδιοι άσχετοι κακοπληρωμένοι υπάλληλοι είναι (δεν τους κατηγορώ). Απλά στο chat μπορούν να ψάξουν με την ησυχία τους για αρκετά λεπτά πριν σου απαντήσουν, ενώ τηλεφωνικά δεν υπάρχει αυτή η πολυτέλεια.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Πότε δεν έχω ζημιωθεί και πάντα έβρισκα λύση από το chat της εφαρμογής. Οι εκπτώσεις πάντα έμπαιναν απλά ήθελε αίτημα πρωτα

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, djuan1988 said:

Οι ίδιοι άσχετοι κακοπληρωμένοι υπάλληλοι είναι (δεν τους κατηγορώ). Απλά στο chat μπορούν να ψάξουν με την ησυχία τους για αρκετά λεπτά πριν σου απαντήσουν, ενώ τηλεφωνικά δεν υπάρχει αυτή η πολυτέλεια.

Μια χαρά μπορούν να ψάξουν και όταν είσαι  στο τηλέφωνο, τόσες φορές με έχουν βάλει σε αναμονή 😉

Link to comment
Share on other sites

Απάντησα με ερώτηση, πως επιτρέπετε τις συνεργαζόμενες εταιρίες σας, να ρίχνουν την ποιότητα σας με καμμένα λινκ, μηνύματα σπαμ κλπ κλπ, και το αποτελεσμένα ήταν να μου δώσουν δώρα. Θα προτιμούσα ένα : θα το ελέγξουμε και θα επανέλθουμε.  
Ελπίζω όμως μήπως τα διορθώσουν  😐

Να συμπληρώσω, έχει καιρό που βγήκε, έρευνα του τύπου με ποσο βαθμολογείτε την εταιρια. 

Edited by hercoulis
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

On 15/7/2024 at 2:42 ΜΜ, pickup said:

Ρε παιδιά το ΟΝΕ μετά από πόσο καιρό εμφανίζεται στο ΜΥΚοσμοτε; Έκανα φορητότητα 2 νούμερα και τα κόλλησα στο σταθερό μου. Μου είπε ο υπάλληλός του Γερμανού πως θα μου δώσει ΟΤΡ αριθμό. Το έκανα αλλά εκδόθηκε ο λογαριασμός και στην εφαρμογή βλέπω 80 ευρώ το μήνα ενώ ο λογαριασμός μου ήρθε 39€ και αναμένουμε να κατεβεί στα 26,60€. Που είναι; Πότε θα γίνει; Δεν υπάρχει πουθενά επιλογή στις εκπτώσεις ΟΝΕ ούτε έχω κάποια επιλογή έστω αναφορά για ΟΝΕ μέσα στην εφαρμογή. Μπερδεύτηκα. Την αίτηση την έκανα 12 Ιουλίου και ο λογαριασμός εκδόθηκε και πληρώθηκε σήμερα. Επίσης το πρόγραμμα του κινητού μου το εμφανίζει ΜΟΝΟ μέσα στην εφαρμογή από το κινητό. Στο σαιτ ενώ εμφανίζει και το σταθερό την τηλεόραση, όταν πατάω επάνω στο κινητό στη σελίδα βγάζει μόνο το νούμερο μου και από κάτω μόνο το πεδίο πληροφορίες προγράμματος χωρίς τίποτε άλλο. ούτε επιλογές τίποτα 

Μετά από 3 εβδομάδες και ακόμη δεν έχει αλλάξει η τιμή στα συμφωνηθέντα 26,60€, παραμένει 37€/σύνδεση.

Το one δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμη, περιλαμβάνει μόνο το σταθερό. 

Γενικά χρειάζεται μεγάλη προσοχή αν θες να κάνεις συμβόλαιο. Η υποστήριξη είναι τραγική, πρακτικά ανύπαρκτη.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα τα ίδια και σε μένα. Πουθενά το 26.60. Σε εμένα δεν έχει μπει ΤΙΠΟΤΑ ακόμα στο ΟΝΕ, ούτε καν το σταθερό. Έχω το δικό μου της γυναίκας μου και το σταθερό και είναι όλα ξεκρέμαστα, σε μία τιμή που ΔΕΝ συμφώνησα την οποία στον πρώτο λογαριασμό ΠΛΗΡΩΣΑ εν γνώση μου αφού μου είπανε πως ΘΑ αλλάξει. Με ενημέρωσαν από το ΤΣΑΤ πως έχει συστημικό πρόβλημα και αδυναμία δημιουργίας σχήματος κάτι το οποίο έχει προωθηθεί για επίλυση.

Το παλικάρι στον ΓΕΡΜΑΝΟ που επικοινώνησα μου είπε πως έχει κάτι χιλιάδες αιτήσεις σε αναμονή αφού πέφτει το σύστημα.

Και ρωτάω εγώ: Θα μου πουν να πληρώσω ΞΑΝΑ τον Αύγουστο 39 ενω συμφώνησα στα 26; Δεν υπάρχει περίπτωση. Θα φύγω αφού η τιμή είναι μη διαπραγματεύσιμη από την πλευρά μου. Υπάρχει περίπτωση να μου πουν, αυτό είναι και δεν αλλάζει; και να με κρατήσουν στα 39; Χαμός θα γίνει .

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, pickup said:

 

Και ρωτάω εγώ: Θα μου πουν να πληρώσω ΞΑΝΑ τον Αύγουστο 39 ενω συμφώνησα στα 26; Δεν υπάρχει περίπτωση. Θα φύγω αφού η τιμή είναι μη διαπραγματεύσιμη από την πλευρά μου. Υπάρχει περίπτωση να μου πουν, αυτό είναι και δεν αλλάζει; και να με κρατήσουν στα 39; Χαμός θα γίνει .

99% ναι, θα βγει ίδιος λογαριασμός. Δε βλέπω φως στον ορίζοντα βραχυπρόθεσμα. 

Θα το λύσουν πιστεύω, αλλά θα πάρει αρκετό καιρό και θα πρέπει να χάσουμε το χρόνο μας, να σπάσουμε τα νεύρα μας στα τηλέφωνα και στο chat για να γίνει το αυτονόητο. 

 

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα τελείως παράλογα στην τιμολόγηση επιτελούς κάποτε πρέπει να σταματήσουν.Δίνεις μια τιμή στον πελάτη σου αυτήν πρέπει να πληρώνει από την πρώτη φορά!

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, zerokill said:

Αυτά τα τελείως παράλογα στην τιμολόγηση επιτελούς κάποτε πρέπει να σταματήσουν.Δίνεις μια τιμή στον πελάτη σου αυτήν πρέπει να πληρώνει από την πρώτη φορά!

Εδω ήρθαν αυξησεις 75% στο ρεύμα, ποιός θα τους πει όχι; Ο καθένας ό,τι θέλει κάνει σε αυτήν την χώρα... ή μάλλον κάποιος τους αφήνει να κάνουν ό,τι θέλουν...

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, VIPdriver said:

Εδω ήρθαν αυξησεις 75% στο ρεύμα, ποιός θα τους πει όχι; Ο καθένας ό,τι θέλει κάνει σε αυτήν την χώρα... ή μάλλον κάποιος τους αφήνει να κάνουν ό,τι θέλουν...

Κάποιος αφήνει τους δικούς του να κάνουν ότι θέλουν, αφού η μόνη αντίδραση εξαντλείται σε μερικά φόρουμ ομαδικής γκρίνιας. Σκούζουν οι θιγόμενοι, σαν την γάτα που της πάτησες την ουρά, όταν η πρώτη εταιρεία κινητής στην Ελλάδα είναι θυγατρική ξένης εταιρείας. Δεν υπάρχουν λόγια.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , μια μικρη βοηθεια για να ξεκαθαρισω λιγο τα πραγματα στο μυαλο μου, πληρωσα σημερα τον πρωτο διπλο λογαριασμο μεσο του app κ μου εβγαλε οτι εχω 3 giga δωρο αλλα δεν μου εδινε επιλογη που να πιστωθει , στο σταθερο η στο frog , εχω καταλαβει κατι λαθος?

Κ ακομη στο one ειναι το σταθερο κ το frog μπορω να προσθεσω οποιο νουμερο cosmote θελω?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dimispapas said:

Καλησπερα , μια μικρη βοηθεια για να ξεκαθαρισω λιγο τα πραγματα στο μυαλο μου, πληρωσα σημερα τον πρωτο διπλο λογαριασμο μεσο του app κ μου εβγαλε οτι εχω 3 giga δωρο αλλα δεν μου εδινε επιλογη που να πιστωθει , στο σταθερο η στο frog , εχω καταλαβει κατι λαθος?

Κ ακομη στο one ειναι το σταθερο κ το frog μπορω να προσθεσω οποιο νουμερο cosmote θελω?

Όποιο θες. Καμιά φορά κολλάει, στείλε στο Facebook ή στο chat και θα στο βάλουν.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Σας δίνει και εσάς η cosmote 3gb δώρο σε unlimited data συμβόλαιο η εγώ είμαι τόσο τυχερός? 😅

BTW κάτι άλλαξαν και συμβαίνει αυτό γιατί τις προηγούμενες φορές εμφάνιζε μήνυμα το δώρο δεν μπορεί να αποδοθεί στην σύνδεση σας κάτι που το θεωρούσα φυσιολογικό. 

Screenshot_20240723_194855_COSMOTE.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εκδόθηκε ο λογαριασμός κινητής σήμερα και με μεγάλη έκπληξη βλέπω ότι χρεώνεται η extra 5€ αντί για 3, ενώ το πάγιο αφορά 23/06-22/07. Η αλλαγή εφαρμόστηκε τώρα στον τιμοκατάλογο και θα έπρεπε να εμφανιστεί από τον επόμενο...

Στο μεταξύ, μου έδωσαν έκπτωση 100% στο πάγιο για ένα μήνα λόγω του θέματος με το σήμα που είχα. Μπράβο τους για αυτό.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, P_papadis said:

Σας δίνει και εσάς η cosmote 3gb δώρο σε unlimited data συμβόλαιο η εγώ είμαι τόσο τυχερός? 😅

BTW κάτι άλλαξαν και συμβαίνει αυτό γιατί τις προηγούμενες φορές εμφάνιζε μήνυμα το δώρο δεν μπορεί να αποδοθεί στην σύνδεση σας κάτι που το θεωρούσα φυσιολογικό. 

Screenshot_20240723_194855_COSMOTE.jpg

Εγώ μερικές φορές πληρώνω μέσω του EUROBANK app και επιλέγω Cosmote Κινητή, πληρώνω βάζω αριθμό λογαριασμού οκ,έρχεται αποδεικτικό από EUROBANK και πως ο οργανισμός το αποδέχτηκε και όντως είδα στο Cosmote app πως έγινε πληρωμή βέβαια τα 3GB extra δεν τα δίνει!!!

40 minutes ago, paanos said:

 

Στο μεταξύ, μου έδωσαν έκπτωση 100% στο πάγιο για ένα μήνα λόγω του θέματος με το σήμα που είχα. Μπράβο τους για αυτό.

Μήπως λες 10%; 

Η εκτύπωση έγινε το σήμα έγινε καλύτερο ή μπα ,πόσα dBm έχεις και μετά από την βελτίωση; εγώ έχω δηλώσει έτοιμα είπαν θέμα σχεδιασμού αλλά είναι χρονοβόρο.. δεν ειδα καμία βελτίωση στους 3 9 μήνες πάντως.. το αναφέρω συνέχεια λένε είναι θέμα σχεδιασμού δν μπορούν να πουν τα βήματα αποκατάστασης και δεν γνωρίζουν πότε 💀

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, paanos said:

Εκδόθηκε ο λογαριασμός κινητής σήμερα και με μεγάλη έκπληξη βλέπω ότι χρεώνεται η extra 5€ αντί για 3, ενώ το πάγιο αφορά 23/06-22/07. Η αλλαγή εφαρμόστηκε τώρα στον τιμοκατάλογο και θα έπρεπε να εμφανιστεί από τον επόμενο...

Στο μεταξύ, μου έδωσαν έκπτωση 100% στο πάγιο για ένα μήνα λόγω του θέματος με το σήμα που είχα. Μπράβο τους για αυτό.

Τι εννοείς είχες θέμα με το σήμα; Λόγω περιοχής ή από δική τους υπαιτιότητα;

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, elkons said:

Εγώ μερικές φορές πληρώνω μέσω του EUROBANK app και επιλέγω Cosmote Κινητή, πληρώνω βάζω αριθμό λογαριασμού οκ,έρχεται αποδεικτικό από EUROBANK και πως ο οργανισμός το αποδέχτηκε και όντως είδα στο Cosmote app πως έγινε πληρωμή βέβαια τα 3GB extra δεν τα δίνει!!!

Μήπως λες 10%; 

💀

Μόνο μέσω πληρωμής από την εφαρμογή τα δίνει. 
Οχι, 100% εννοώ. 0€ βγήκε το πάγιο του gigamax. 

7 ώρες πριν, glofiish said:

Τι εννοείς είχες θέμα με το σήμα; Λόγω περιοχής ή από δική τους υπαιτιότητα;

Δεν άνοιγαν δεδομένα για 3-4 μέρες, μετά έφτιαξε μόνο του αλλά δεν έκλεισα ποτέ τη βλάβη. Δεν έφταιγα σίγουρα εγώ αλλά δεν ήταν ούτε θέμα περιοχής. Οι άλλοι είχαν κανονικά. Το είχα αναφέρει και τότε στο σχετικό θέμα 
 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, paanos said:

Εκδόθηκε ο λογαριασμός κινητής σήμερα και με μεγάλη έκπληξη βλέπω ότι χρεώνεται η extra 5€ αντί για 3, ενώ το πάγιο αφορά 23/06-22/07. Η αλλαγή εφαρμόστηκε τώρα στον τιμοκατάλογο και θα έπρεπε να εμφανιστεί από τον επόμενο...

Στο μεταξύ, μου έδωσαν έκπτωση 100% στο πάγιο για ένα μήνα λόγω του θέματος με το σήμα που είχα. Μπράβο τους για αυτό.

Καλημέρα. Είσαι σίγουρος ότι το πάγιο αφορά τον προηγούμενο μήνα? Γιατί συνήθως προπληρώνεις το πάγιο και απλώς οι χρεώσεις αφορούν τον μήνα που πέρασε.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, prototypegr said:

Καλημέρα. Είσαι σίγουρος ότι το πάγιο αφορά τον προηγούμενο μήνα? Γιατί συνήθως προπληρώνεις το πάγιο και απλώς οι χρεώσεις αφορούν τον μήνα που πέρασε.

Ναι. Ενώ το κινητό είναι για τον επόμενο οι extra είναι για τον προηγούμενο 

IMG_2482.jpeg

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, paanos said:

Ναι. Ενώ το κινητό είναι για τον επόμενο οι extra είναι για τον προηγούμενο 

IMG_2482.jpeg

Με κάνει εντύπωση αυτό. Εμένα πάντως στην κόκκινη, έρχεται κανονικά προπληρωμή του παγίου και της εξτρα σιμ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τον 1/2025 λήγει το καρτοσυμβολαιο μου, αυτήν την στιγμή έχω 10 gb 1600 λεπτά προς όλους και 6000μυνηματα με 12, 90 υπάρχει κάτι καλό αυτήν την περίοδο; 

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...