Jump to content

NOVA 5G


p_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

24 minutes ago, Nikolas14 said:

Εγώ έχω 2-3 νούμερα στην οικογένεια και αυτό γιατί η συνεργάτιδα σέρνεται. 

Υ.Γ. Πέρασα από Παύλου Μελα,λειτουργικό 4G αλλά πετάει σε Edge. Στην Αγία Σοφία ειναι οκ και προς Ερμού,Καρολου Ντηλ,Αγίας Σοφίας. Ικτίνου δεν έχω περάσει και Σβωλου. 

Σίγουρα έχει λιγότερους και ειδικά σε καρτοκινητά. Κυρίως οσοι δεν θέλουν να αλλάξουν εταιρεία είναι,οι πωλητές στα καταστήματα και επιχειρήσεις που προτιμούν την συγκεκριμένη εταιρεία. 
Η Vodafone έχει πολύ περισσότερο κόσμο και έχει τόσο μεγάλο traffic σε δεδομένα στην πόλη με -18 RSRQ που σέρνεται. Χωριά επιχειρήσεις, χωριά φοιτητές, χώρια το δημόσιο με το σύζευξις που έχει γυρίσει σε 2313 από 2310 τα τηλέφωνα πολλές υπηρεσίες. 

Αν δεν μπει σταθμος Νικόλα άκρη Σεν βγάζεις στην περιοχή . Δυστοιχως ζω σε τρυπαρα , και από τις δυο εταιρίες . Ειδικά η Vodafone δεν παλεύεται 

14 minutes ago, CaptainNickGR said:

Οι κύκλοι μας έχουν Vodafone λόγω των άφθονων mb που δίνει και Cosmote λόγω ποιότητας. Οι μεγαλύτεροι σε ηλικία είναι αυτοί που έχουν nova επειδή τους συμφέρει στην τσέπη τους και το καλύτερο δεν κάνουν κίνηση όποτε το δίκτυο φαίνεται άδειο. Αν δεν είχαν πελάτες δεν θα είχαν λόγο να κάνουν επενδύσεις. Στο cellmapper αν μπει κάποιος καταλαβαίνει από τις bands που έχει κόσμο και που όχι.  

Σε αυτό θα συμφωνησω , απλά δεν συγκρίνεται η κίνηση που έχει η nova με τις άλλες δυο . Δεν το λέω για κακό , ίσα ίσα μπράβο τους που έχουν κανεη τετειες επενδύσεις 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, rebel1 said:

δεν έχει και καμιά τρελή διαφορά η συνδρομητική βάση Vodafone και wind.
Τα επίσημα στοιχεία από εετ είναι παλιά βέβαια, αλλά κοντά στο 6% ήταν η διαφορά στην κινητή.

Κι η cosmote θα περίμενα να ήταν παραπάνω αλλά κοντά στο 50% είναι.
Σίγουρα ο τομέας κινητής+σταθερής+τηλεόραση ολοκληρωμένο, είναι το κομμάτι που χτυπάνε οι Cosmote-nova με την Vodafone να έχει μείνει μόνο με σταθερή+κινητή για αυτό κάνει και τις καλύτερες προσφορές μακράν των άλλων δύο πλέον. Όποιος βολεύεται με το δίκτυο της.... Σπάει συμβόλαια, κάνει τα πάντα να πάει Vodafone.... Μου έδιναν προχτές 100αρα και unlimited ανά ΑΦΜ, 21.87+12.89 αντίστοιχα.


Sent from my iPad using Tapatalk

Η διαφορά της Nova απο τον δεύτερο ειναι πάνω απο 1.2 εκ συνδεσεις με τασεις αύξησης του gap.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, TakeOverNet said:

Η διαφορά της Nova απο τον δεύτερο ειναι πάνω απο 1.2 εκ συνδεσεις με τασεις αύξησης του gap.

Έχουμε λινκ με τους συνδρομητές ανά περιοχή ή γεωγραφικό διαμέρισμα;

Θα ήταν χρήσιμο.

Περαία, οδός Ιωνίας

 

Screenshot_2023-04-04-18-30-01-672_cz.mroczis.netmonster.jpg

Screenshot_2023-04-04-18-30-55-809_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Περαία, οδός Αμπελοκήπων, σε διαμέρισμα του πρώτου ορόφου

 

Screenshot_2023-04-04-18-44-30-555_cz.mroczis.netmonster.jpg

Screenshot_2023-04-04-18-44-14-666_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, CaptainNickGR said:

Οι κύκλοι μας έχουν Vodafone λόγω των άφθονων mb που δίνει και Cosmote λόγω ποιότητας. Οι μεγαλύτεροι σε ηλικία είναι αυτοί που έχουν nova επειδή τους συμφέρει στην τσέπη τους και το καλύτερο δεν κάνουν κίνηση όποτε το δίκτυο φαίνεται άδειο. Αν δεν είχαν πελάτες δεν θα είχαν λόγο να κάνουν επενδύσεις. Στο cellmapper αν μπει κάποιος καταλαβαίνει από τις bands που έχει κόσμο και που όχι.  

Ακριβώς αυτό, κάπως έτσι πάει. Βέβαια εγώ έχω Nova για διάφορους λόγους. Ένας από αυτούς η σταθερότητα και ότι δεν χάνει κλήσεις. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Nikolas14 said:

Ακριβώς αυτό, κάπως έτσι πάει. Βέβαια εγώ έχω Nova για διάφορους λόγους. Ένας από αυτούς η σταθερότητα και ότι δεν χάνει κλήσεις. 

Το ότι δεν χάνει κλήσεις είναι το πιο σημαντικό κατά τη γνώμη μου. Όταν είχα whatsup, οι κλήσεις κάποιες φορές έπεφταν ενώ μιλούσα ή δεν καλούσε καν και έπρεπε να πάρω δεύτερη φορά. Επίσης, στη nova ακόμα και στο 2G είναι κρύσταλλο η φωνή. Επειδή μιλάω με άτομο που έχει κινητό χωρίς volte στην cosmote, ο ήχος δεν είναι καθόλου καθαρός. 

Edited by dasnowy

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, georgebad said:

Αν δεν μπει σταθμος Νικόλα άκρη Σεν βγάζεις στην περιοχή . Δυστοιχως ζω σε τρυπαρα , και από τις δυο εταιρίες . Ειδικά η Vodafone δεν παλεύεται 

Σε αυτό θα συμφωνησω , απλά δεν συγκρίνεται η κίνηση που έχει η nova με τις άλλες δυο . Δεν το λέω για κακό , ίσα ίσα μπράβο τους που έχουν κανεη τετειες επενδύσεις 

Το καταλαβαίνω και δυστυχώς δεν υπάρχει άλλη λύση. Όπως και 40 εκκλησίες που ανέφερε ο @mixtri .  Επισης η Nova με την συγχώνευση για εμένα σε τηλεόραση και σταθερή είναι πιο ανταγωνιστική από την κόκκινη. 
Επιπλέον αν επεκτείνει το δίκτυο σε οπτικές και σε κινητή βελτιώσει τα Band 20 παντού καθώς και διασύνδεση με εξωτερικό θα φτάσει επίπεδα ΟΤΕ. 
Επισης μεταξύ εναλλαγών από WiFi Calling σε GSM ή VoLTE είναι μια χαρά και ποτέ δεν μου ήρθε έως τώρα κλήση με μήνυμα.  Μόνο η e-sim λείπει και η εξτρα data sim. 

Just now, dasnowy said:

Το ότι δεν χάνει κλήσεις είναι το πιο σημαντικό κατά τη γνώμη μου. Όταν είχα whatsup, οι κλήσεις κάποιες φορές έπεφταν ενώ μιλούσα ή δεν καλούσε καν και έπρεπε να πάρω δεύτερη φορά. Επίσης, η nova ακόμα και στο 2G είναι κρύσταλλο η φωνή. Επειδή μιλάω με άτομο που έχει κινητό χωρίς volte στην cosmote, ο ήχος δεν είναι καθόλου καθαρός. 

Έχω What’s Up και Nova,υπάρχουν φορές που η κλήση ενώ έχω VoLTE εγώ και η άλλη συσκευή για κάποιο λόγο δεν ακούω τον συνομιλητή εν κινήσει και πρέπει να ξαναπάρω πίσω. Η Wind είναι καλύτερη σε αυτό το κομμάτι. Για αυτό ξαναγύρισα… 

Λίγο καλύτερο σήμα για δεδομένα να είχε και περισσότερο 5G να είχε και καλυτερες ταχύτητες ίσως να την είχα για κυρία κάρτα. 
 

IMG_4581.thumb.png.ced4761d5a6689d4f084e9d104565544.png

 

5G στο σπίτι στο παράθυρο στο μπαλκόνι. 
Καθόλου άσχημα…

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Nikolas14 said:

Επιπλέον αν επεκτείνει το δίκτυο σε οπτικές και σε κινητή βελτιώσει τα Band 20 παντού καθώς και διασύνδεση με εξωτερικό θα φτάσει επίπεδα ΟΤΕ. 

Διασύνδεση με το εξωτερικό έχει αρκετή (2608gbps) μόνο να βελτιώσει το ping χρειάζεται. Ήμουν χτες σε εφαρμογή voip με δεδομένα vodafone και είχα καλύτερο ping από σταθερό nova με fastpath, 45ms με 4g vodafone και 68ms με σταθερό nova. 

Αν βελτιώσει τις band 20 τότε θα πετάει. Με την esim και την extra sim συμφωνώ, αν και υπάρχουν φήμες πως το καλοκαίρι θα βγει extra sim. 

10 minutes ago, Nikolas14 said:

Λίγο καλύτερο σήμα για δεδομένα να είχε και περισσότερο 5G να είχε και καλυτερες ταχύτητες ίσως να την είχα για κυρία κάρτα. 

Για την ταχύτητα του 5G αυτό που έχω συμπεράνει είναι ότι κάνει CA μόνο B20 με το 5G ενώ η πράσινη κάνει μεγαλύτερο CA και με τις άλλες μπάντες. Μπορεί η nova να έχει αυτήν την τακτική για να βελτιώσει τη συμφόρηση στο 4G δίκτυο. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, dasnowy said:

Διασύνδεση με το εξωτερικό έχει αρκετή (2608gbps) μόνο να βελτιώσει το ping χρειάζεται. Ήμουν χτες σε εφαρμογή voip με δεδομένα vodafone και είχα καλύτερο ping από σταθερό nova με fastpath, 45ms με 4g vodafone και 68ms με σταθερό nova. 

Αν βελτιώσει τις band 20 τότε θα πετάει. Με την esim και την extra sim συμφωνώ, αν και υπάρχουν φήμες πως το καλοκαίρι θα βγει extra sim. 

Για την ταχύτητα του 5G αυτό που έχω συμπεράνει είναι ότι κάνει CA μόνο B20 με το 5G ενώ η πράσινη κάνει μεγαλύτερο CA και με τις άλλες μπάντες. Μπορεί η nova να έχει αυτήν την τακτική για να βελτιώσει τη συμφόρηση στο 4G δίκτυο. 

Ναι το ping…αυτό ήθελα να γράψω. Το βλέπω σε σταθερή και κινητη…

Και μια μέτρηση

Εθνικον Οβελιστηριον,Πλατεία Παραμάνα Θέρμη Θεσσαλονίκης 

IMG_4584.thumb.png.294482fac4cbdd5724a8cc287c846ef6.png

 

 

Edited by Nikolas14
Προσθήκη Speedtest

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Check out my Speedtest result! How fast is your internet? https://www.speedtest.net/my-result/a/9182594425

 

200αρια χτυπάει πλέον. Πολύ καλά.

 

Μία ερώτηση στο gsm έχει ακόμα 1800? Τι νόημα έχει αυτό?

Η b3 είναι συνήθως σε 10Mhz γιατί δε το κάνουν 15? Σε κάποιες περιοχές το έχουν 15 πάντως

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, dasnowy said:

Διασύνδεση με το εξωτερικό έχει αρκετή (2608gbps) μόνο να βελτιώσει το ping χρειάζεται. Ήμουν χτες σε εφαρμογή voip με δεδομένα vodafone και είχα καλύτερο ping από σταθερό nova με fastpath, 45ms με 4g vodafone και 68ms με σταθερό nova. 

Αν βελτιώσει τις band 20 τότε θα πετάει. Με την esim και την extra sim συμφωνώ, αν και υπάρχουν φήμες πως το καλοκαίρι θα βγει extra sim. 

Για την ταχύτητα του 5G αυτό που έχω συμπεράνει είναι ότι κάνει CA μόνο B20 με το 5G ενώ η πράσινη κάνει μεγαλύτερο CA και με τις άλλες μπάντες. Μπορεί η nova να έχει αυτήν την τακτική για να βελτιώσει τη συμφόρηση στο 4G δίκτυο. 

Στο Ping ακομα εχει να διανυσει πολυ δρομο να φτασει ακομα και την κοκκινη οσο στηριζεται σε Seabone δεν βλεπω προκοπη αλλα ιδωμεν.. 

Η χωρητικοτητα ειναι ενα θετικο βημα της United και ετσι το δικτυο παραμενει σταθερο και ανταποκρισιμο σε ζορικες συνθηκες 

Edited by CamuCamu
Link to comment
Share on other sites

IMG_4589.thumb.png.61afccfad6b8e1f15216bf59ac0f8090.png

IMG_4588.thumb.png.f3706a177fb4ab6cefd2205802258d91.png

 

ΕΡΤ3 Λεωφόρος Στρατού με Καυταντζόγλου, θέλει βελτίωση αλλά δεν απογοητεύει.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, sakels said:

Μία ερώτηση στο gsm έχει ακόμα 1800? Τι νόημα έχει αυτό?

Η b3 είναι συνήθως σε 10Mhz γιατί δε το κάνουν 15? Σε κάποιες περιοχές το έχουν 15 πάντως

Πρέπει να το ξηλώσει το 2G στα 1800mhz. Ετσί και αλλιώς δεν πιάνει σχεδόν ποτέ. Αν είναι να σε ρίξει από 4G/5G σε 2G λόγω σήματος, τότε θα είναι στα 900mhz. Μόνο σε περιοχές με πολύ κίνηση έχει 15mhz. Σε τουριστική περιοχή έχω δει και 4G στα 900mhz.

Edited by dasnowy

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Πώς και η Nova βάζει Β8; Νόμιζα μόνο η VF το έκανε αυτό.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου φάνηκε περίεργο αλλά έτσι έλεγε και το network signal guru και το netmonster. B8 με 10mhz. Το είχα πετύχει στην Ήπειρο όταν πήγαινα Πάργα.

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, dasnowy said:

Και εμένα μου φάνηκε περίεργο αλλά έτσι έλεγε και το network signal guru και το netmonster. B8 με 10mhz. Το είχα πετύχει στην Ήπειρο όταν πήγαινα Πάργα.

Έτσι είναι. Έχει Β8 στην Παργα και όπου έχει αναβαθμίσει στις τουριστικές περιοχές στην ήπειρο. 

Edited by panos.kar

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, panos.kar said:

Έτσι είναι. Έχει Β8 στην Παργα και όπου έχει αναβαθμίσει στις τουριστικές περιοχές στην ήπειρο. 

Με B8 και 15mhz στην B3, πώς δουλεύει το 2G; Δεν έχει καθόλου ή όπου έχει B8 δεν έχει 15mhz στην B3 και το αντίστροφο;

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Μήπως η Nova έχει παραπάνω Bandwidth από όσο νομίζουμε; Μου 'ρχεται στο μυαλό η Cosmote που έχει 30MHz LTE στα 1800 + το 2G.

Poco X3 Pro via Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο site της ΕΕΤΤ λέει πως έχει 10mhz στην B8 και 15mhz στην B3. Μπορεί να χρειάζεται ενημέρωση αλλά τον Αύγουστο που πήγα εγώ είδα και B8 και 15mhz στην B3 αλλά δε θυμάμαι αν υπήρχαν κάπου ταυτόχρονα.

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Α δεν ήξερα ότι υπάρχει αυτό. Πολύ ενδιαφέρον και βλέπουμε και όλη την εικόνα μάλιστα.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2g και 4g μπορούν να συνυπάρξουν.

https://www.vodafone.com/news/technology/spectrum-sharing1

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλό αυτό. Δε το γνώριζα.

Αφού είναι έτσι γιατί δεν βάζει παντού B8/N8 και 15mhz στην B3; Τα 15mhz στην B3 θα βοηθήσουν πολύ στην αύξηση των ταχυτήτων (η voda που έχω για δεύτερη κάρτα έχει πολύ μεγαλύτερες ταχύτητες λόγω των 20mhz) και η B8/N8 θα ωφελήσει πολύ το low band κομμάτι του δικτύου που, κρίνοντας από τις πολλές B20, η nova αγαπάει πολύ. Όταν έβαλαν B28 στην κεραία που με καλύπτει οι ταχύτητες αυξήθηκαν γύρω στα 40mbps σε σχέση με την B20.

Edited by dasnowy

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, dasnowy said:

Καλό αυτό. Δε το γνώριζα.

Αφού είναι έτσι γιατί δεν βάζει παντού B8/N8 και 15mhz στην B3; Τα 15mhz στην B3 θα βοηθήσουν πολύ στην αύξηση των ταχυτήτων (η voda που έχω για δεύτερη κάρτα έχει πολύ μεγαλύτερες ταχύτητες λόγω των 20mhz) και η B8/N8 θα ωφελήσει πολύ το low band κομμάτι του δικτύου που, κρίνοντας από τις πολλές B20, η nova αγαπάει πολύ. Όταν έβαλαν B28 στην κεραία που με καλύπτει οι ταχύτητες αυξήθηκαν γύρω στα 40mbps σε σχέση με την B20.

Μέχρι να το κανει,έχουμε δρόμο. 
Παντε εσείς Vodafone,εγώ παραμένω στην αγαπημένη Nova 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Nikolas14 said:

Μέχρι να το κανει,έχουμε δρόμο. 
Παντε εσείς Vodafone,εγώ παραμένω στην αγαπημένη Nova 

Μετά την χτεσινή και σημερινή εμπειρία με την vodafone, δεν υπάρχει περίπτωση να πάω εκεί. Με έχει τρελάνει στις εναλλαγές. Το κύριο νούμερο μου είναι και θα παραμείνει στη nova για τώρα. Την vodafone θα την κρατήσω με cashback μόνο αν έχει καλό σήμα στους εσωτερικούς χώρους στον Βόλο. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη εναλλαγή ειδα σήμερα από την nova στα Γιάννενα. Συγκεκριμένα το μεσημέρι κατέβαινα την Δωδώνης και με το που περασα τον κόμβο συνδέθηκε στο micro που υπάρχει στο δικαστικό Μέγαρο. Αργότερα όμως λίγο μετά τη νομαρχία  που κανονικά συνδεεται στον πυλώνα του ΟΤΕ, ειδα στιγμιαία edge στο φανάρι το οποίο σε 5 δευτερόλεπτα επανηλθε σε 5G χωρίς λειτουργία πτήσης. Τσέκαρα το rsrq αμέσως με το που μπήκε στο 5G και ήταν στο -14

Edited by panos.kar

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, panos.kar said:

Πρώτη εναλλαγή ειδα σήμερα από την nova στα Γιάννενα. Συγκεκριμένα το μεσημέρι κατέβαινα την Δωδώνης και με το που περασα τον κόμβο συνδέθηκε στο micro που υπάρχει στο δικαστικό Μέγαρο. Αργότερα όμως λίγο μετά τη νομαρχία  που κανονικά συνδεεται στον πυλώνα του ΟΤΕ, ειδα στιγμιαία edge στο φανάρι το οποίο σε 5 δευτερόλεπτα επανηλθε σε 5G χωρίς λειτουργία πτήσης. Τσέκαρα το rsrq αμέσως με το που μπήκε στο 5G και ήταν στο -14

Εντάξει, αυτά συμβαίνουν.

Πταίσματα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...