Jump to content

[Pixel] 5G & VoLTE / VoWiFi - Διαθεσιμότητα στην Ελλάδα


spookype20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θελω πολυ να παρω ενα pixel αλλα η κακη τους μπαταρια με κανει να το σκεφτομαι.

Πειτε τις εμπειριες σας οσοι εχετε 7 και 7a (δε μ'ενδιαφερει το pro λογω μεγεθους)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας προς το παρόν ποιο είναι το καλύτερο μέρος για να παραγγείλουμε το pixel 8;

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Epee said:

Pixel 6a, με beta 2 δε μου ενεργοποιεί ακόμα το 5G.

Screenshot_20231007-135032.png

Στην γραμμή σου η cosmote (γιατί βλέπω telekom gr) το έχει ενεργό; Αν όχι πρέπει να βρεις συμβατή συσκευή να στείλεις το μήνυμα. Δεν είναι σα τη nova και την vodafone που το ενεργοποιεί κάποιος μόνος του. 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, _NikitaS_ said:

Στην γραμμή σου η cosmote (γιατί βλέπω telekom gr) το έχει ενεργό; Αν όχι πρέπει να βρεις συμβατή συσκευή να στείλεις το μήνυμα. Δεν είναι σα τη nova και την vodafone που το ενεργοποιεί κάποιος μόνος του. 

Καρτοκινητό Cosmote είναι, όντως. Είναι ενεργό το 5G, έμπαινα με το προηγούμενο κινητό. 

Θα βάλω κάποια στιγμή τη sim σε άλλη συσκευή να επιβεβαιώσω ότι δεν έχει απενεργοποιηθεί για κάποιο λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πού έχω cosmote σύνδεση δεν μου βγάζει 5G

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Epee said:

Καρτοκινητό Cosmote είναι, όντως. Είναι ενεργό το 5G, έμπαινα με το προηγούμενο κινητό. 

Θα βάλω κάποια στιγμή τη sim σε άλλη συσκευή να επιβεβαιώσω ότι δεν έχει απενεργοποιηθεί για κάποιο λόγο.

Εγώ είμαι κάτοχος pixel 6. Έβαλα την κάρτα σε κινητό που υποστηρίζει 5g, εμφάνισε την ένδειξη 5g και όταν την ξαναέβαλα στο pixel τζίφος ..Εσύ έχεις 5g στο pixel 6a;

Edited by xristos75
Link to comment
Share on other sites

το 5g αφορα ΜΟΝΟ  οσους ειναι στο beta program . Μην μπερδευεστε. Δεν θα δειτε 5g στη συσκευη σας ως δια μαγειας. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, CptBill said:

το 5g αφορα ΜΟΝΟ  οσους ειναι στο beta program . Μην μπερδευεστε. Δεν θα δειτε 5g στη συσκευη σας ως δια μαγειας. 

Σε beta πρόγραμμα αναφέρομαι.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, xristos75 said:

Σε beta πρόγραμμα αναφέρομαι.

αμα κρινω απο το thread του πιξελ 6, μαλλον η google θα μας συνδεσει με καιρο εμας με πιξελ 6.
Κ εγω με πιξελ 6 ειμαι, οχι beta.
Ημουν ικανος να το κρατησω μια 50ετια το κινητο αμα επαιρνε 5G /volte επισημα.

 

Link to comment
Share on other sites

On 7/10/2023 at 4:05 ΜΜ, empeiros said:

Γεια σας προς το παρόν ποιο είναι το καλύτερο μέρος για να παραγγείλουμε το pixel 8;

Amazon.it (ιταλίας) δίνει δώρο ακουστικά pixel buds pro. Βλέπε συζητήσεις για Pixel 8 και Pixel 8 Pro

Edited by kimi_4ever
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, kimi_4ever said:

Amazon.it (ιταλίας) δίνει δώρο ακουστικά pixel buds pro. Βλέπε συζυτήσεις για Pixel 8 και Pixel 8 Pro

Εννοεις πως στελνει κανονικα Ελλαδα με το δωρο;

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, marlboro man said:

Εννοεις πως στελνει κανονικα Ελλαδα με το δωρο;

Ναι, βάζεις στο καλάθι Pixel & Buds Pro (μπλε ή πορτοκαλί) και στο checkout αφαιρεί την αξία των Buds. Κάτι λένε και για το γερμανικό amazon, αλλά δεν είμαι σίγουρος...

[Off topic alert!]

Link to comment
Share on other sites

On 6/10/2023 at 5:38 ΜΜ, _NikitaS_ said:

Επίσης από χρήστες της ομάδας στο facebook 

Στη 14 beta2 έφτιαξε το θέμα από κλήσεις πρώην forthnet σε cosmote.

Σταματάω να σας πρήζω 😂😂😂

Να ενημερώσω ότι τελικά το θέμα της cosmote με τις εισερχόμενες με volte από forthnet σταθερά ΔΕΝ επιλύθηκε. Λένε οι χρήστες της ομάδας στο facebook ότι ακόμα υπάρχει. 

Link to comment
Share on other sites

Αν όμως ξεκλείδωνε το 5g στους παρόχους στην Ελλάδα δεν θα το διαβάζαμε κάπου…επίσημα?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, nikolasn80 said:

Αν όμως ξεκλείδωνε το 5g στους παρόχους στην Ελλάδα δεν θα το διαβάζαμε κάπου…επίσημα?

Όταν βγει επίσημα από Beta, ίσως θα ανακοινωθεί

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας για αγορά pixel 7 υπάρχει κάποιος λόγος που πρέπει να προτιμήσω το amazon από skroutz ή bestprice

Με την beta υπάρχει κάποιο πρόβλημα τώρα όπως με την beta 1 που δεν λειτουργούσε το google wallet

Αν γίνει κανένα αστείο και δεν δοθεί τον Ιανουάριο με τη stable το 5g και χρειάζεται ρουτ για 5g δουλεύει το google wallet με root ή κάτι άλλο;

 

Edited by empeiros
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, empeiros said:

Γεια σας για αγορά pixel 7 υπάρχει κάποιος λόγος που πρέπει να προτιμήσω το amazon από skroutz ή bestprice

Με την beta υπάρχει κάποιο πρόβλημα τώρα όπως με την beta 1 που δεν λειτουργούσε το google wallet

Αν γίνει κανένα αστείο και δεν δοθεί τον Ιανουάριο με τη stable το 5g και χρειάζεται ρουτ για 5g δουλεύει το google wallet με root ή κάτι άλλο;

 

Απο όσο το έχω ψάξει, τα παιδιά εδώ λένε ότι με το Αμαζον, έχεις επίσημη (θεωρητικά) εγγύηση από την Google και όχι από ένα μαγαζί από το οποίο θα πάρεις το κινητό. Σαν να το αγοράζεις από ότι καταλαβαίνω, με όρους χώρας που υποστηρίζεται από την Google, εξ' ου και μπορείς να είσαι πιο ήσυχος αν σου τύχει τίποτα, οπότε και το στέλνουν στο εξωτερικό για επισκευή.

Ως προς τα άλλα ερωτήματα σου, δεν έχω άποψη και γνώση.

ΟΜΩΣ έχω και εγώ την ίδια απορία με εσένα... Στο BestPrice έχω δει σε υπερβολικά καλές τιμές τα 6 και 7 (440€) και είναι δέλεαρ... Και αν έχει αγοράσει κανείς παιδιά από BestPrice ή κάποιο συγκεκριμένο μαγαζί και έμεινε ευχαριστημένος, να μας πει να πράξουμε αναλόγως! 😅

Link to comment
Share on other sites

On 9/10/2023 at 11:23 ΜΜ, _NikitaS_ said:

Να ενημερώσω ότι τελικά το θέμα της cosmote με τις εισερχόμενες με volte από forthnet σταθερά ΔΕΝ επιλύθηκε. Λένε οι χρήστες της ομάδας στο facebook ότι ακόμα υπάρχει. 

Εγώ πάντως με Pixel 6 Android 13 ακόμα, ενεργοποιημένο VoLTE, Cosmote, χωρίς root και apps τίποτα, δοκίμασα από σταθερό Nova και καλεί κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος αφορά παλιό νούμερα forthnet εννοώ πιο παλιές ενεργοποιήσεις 

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, kimi_4ever said:

Εγώ πάντως με Pixel 6 Android 13 ακόμα, ενεργοποιημένο VoLTE, Cosmote, χωρίς root και apps τίποτα, δοκίμασα από σταθερό Nova και καλεί κανονικά!

Αυτό είναι το τρελό. Από σταθερά nova δέχεται κλήσεις. Από παλιά forthnet (πλέον nova) δε δέχεται. Άντε να δούμε αν θα το φτιάξει η cosmote. Χρήστης στο facebook (σε ομάδα για pixel) έχει πει ότι μιλάει με την τεχνική ομάδα της cosmote και ότι το κοιτάτε. Προσωπικά κρατάω μικρό καλάθι για μια συσκευή που δεν εισάγεται επίσημα στην Ελλάδα. Όμως η ελπίδα πεθαίνει τελευταία. Θέλω σα τρελός να γυρίσω στην cosmote αλλά το να μιλάω με 2g και να έχω τον κυνδινο να χάσω κλήσεις χωρίς το volte μου βάζει φρένο. Βέβαια θα πω ότι παλαιότερα που το είχα έτσι είχα χάσει 2 κλήσεις σε ένα μήνα (δε μιλάω όμως πολύ. Ίσως είναι τυχαίο). 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, _NikitaS_ said:

Αυτό είναι το τρελό. Από σταθερά nova δέχεται κλήσεις. Από παλιά forthnet (πλέον nova) δε δέχεται. Άντε να δούμε αν θα το φτιάξει η cosmote. Χρήστης στο facebook (σε ομάδα για pixel) έχει πει ότι μιλάει με την τεχνική ομάδα της cosmote και ότι το κοιτάτε. Προσωπικά κρατάω μικρό καλάθι για μια συσκευή που δεν εισάγεται επίσημα στην Ελλάδα. Όμως η ελπίδα πεθαίνει τελευταία. Θέλω σα τρελός να γυρίσω στην cosmote αλλά το να μιλάω με 2g και να έχω τον κυνδινο να χάσω κλήσεις χωρίς το volte μου βάζει φρένο. Βέβαια θα πω ότι παλαιότερα που το είχα έτσι είχα χάσει 2 κλήσεις σε ένα μήνα (δε μιλάω όμως πολύ. Ίσως είναι τυχαίο). 

Σε συμφέρει να γυρίσεις; Εννοώ, τι είναι αυτό που δεν έχεις τώρα και σε κάνει να γυρίσεις Cosmote?

 

Επίσης, εσύ από που αγόρασες το pixelακι σου; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, _ZamNI_ said:

Σε συμφέρει να γυρίσεις; Εννοώ, τι είναι αυτό που δεν έχεις τώρα και σε κάνει να γυρίσεις Cosmote?

 

Επίσης, εσύ από που αγόρασες το pixelακι σου; 

Το αγόρασα από shopflix από ένα κατάστημα στην Γλυφάδα (drele) ξέροντας ότι δεν θα έχω εγγύηση. Καλύτερα να το είχα πάρει από amazon να το είχα στείλει με refund πίσω 😂😂😂😂

Το θέμα ότι θέλω να γυρίσω είναι ότι η cosmote έχει το cosmote one που έχει η υπόλοιπη οικογένεια και επειδή όταν πάω σε κάποιο ταξίδι στους δικούς μου στο δρόμο δε πέφτει η κλήση ενώ με nova έχω κάποια θέματα (στην περιφέρεια όχι στην Αθήνα). Συν ότι έχει τα κλασσικά καλούδια η cosmote τύπου deals for you συν ότι από μετά από κάθε παραγγελία από box έπαιρνα για 2 μέρες τσάμπα gbs και έβγαζα τσάμπα το μήνα. Η nova είναι πολύ φτωχή σε όλα αυτά. Στην τελική άμα γυρίσω απλά θα έχω κλειστό το volte. 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, _NikitaS_ said:

Το αγόρασα από shopflix από ένα κατάστημα στην Γλυφάδα (drele) ξέροντας ότι δεν θα έχω εγγύηση. Καλύτερα να το είχα πάρει από amazon να το είχα στείλει με refund πίσω 😂😂😂😂

Το θέμα ότι θέλω να γυρίσω είναι ότι η cosmote έχει το cosmote one που έχει η υπόλοιπη οικογένεια και επειδή όταν πάω σε κάποιο ταξίδι στους δικούς μου στο δρόμο δε πέφτει η κλήση ενώ με nova έχω κάποια θέματα (στην περιφέρεια όχι στην Αθήνα). Συν ότι έχει τα κλασσικά καλούδια η cosmote τύπου deals for you συν ότι από μετά από κάθε παραγγελία από box έπαιρνα για 2 μέρες τσάμπα gbs και έβγαζα τσάμπα το μήνα. Η nova είναι πολύ φτωχή σε όλα αυτά. Στην τελική άμα γυρίσω απλά θα έχω κλειστό το volte. 

Γιατι να το είχες στείλει πίσω καλέ; 😂

 

Ναι κατάλαβα, άρα σε δελεάζει με τέτοιες προσφορές η επιστροφή... Πάντως, το VoLTE είναι αρκετά χρήσιμο, αλλά οκ, όχι και ακατόρθωτο να ζήσεις χωρίς αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Pixel] 5G & VoLTE / VoWiFi - Διαθεσιμότητα στην Ελλάδα
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...