Jump to content

[Pixel] 5G & VoLTE / VoWiFi - Διαθεσιμότητα στην Ελλάδα


spookype20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικά της μάνας σου ήταν ήδη ενεργοποιημενο το volte στη γραμμή της. Εσένα αφού έκανες φορητοτητα δεν είναι. Πάρε την σιμ σου και βαλ την στη συσκευή της μάνας σου στείλε WIFICALL στο 1333 και Μολις απαντήσει τότε ξαναβαλε την σιμ στο πίξελ. Να σε ενημερώσω ότι με volte ανοιχτό στην cosmote θα δέχεσαι κανονικά κλήσεις από όλα τα δίκτυα εκτός από την παλιά σταθερή forthnet. 

Edited by _NikitaS_
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, _NikitaS_ said:

Λογικά της μάνας σου ήταν ήδη ενεργοποιημενο το volte στη γραμμή της. Εσένα αφού έκανες φορητοτητα δεν είναι. Πάρε την σιμ σου και βαλ την στη συσκευή της μάνας σου στείλε WIFICALL στο 1330 και Μολις απαντήσει τότε ξαναβαλε την σιμ στο πίξελ. Να σε ενημερώσω ότι με volte ανοιχτό στην cosmote θα δέχεσαι κανονικά κλήσεις από όλα τα δίκτυα εκτός από την παλιά σταθερή forthnet. 

Φιλε με εσωσες. Για τα τυπικά ο αριθμός ειναι 1333, αλλα θα πηγαινα σε κατάστημα σήμερα. Το βαλα στο xiaomi το ενεργοποιησε και τωρα εχω hd call με ανοιχτα 4G! Ευχαριστώ! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Sotosgun said:

Φιλε με εσωσες. Για τα τυπικά ο αριθμός ειναι 1333, αλλα θα πηγαινα σε κατάστημα σήμερα. Το βαλα στο xiaomi το ενεργοποιησε και τωρα εχω hd call με ανοιχτα 4G! Ευχαριστώ! 

Ναι έχεις δίκιο, 1333 όχι 1330. Λάθος μου. Τώρα απλά το νου σου μη σε καλούν από forthnet και δε θα βλέπεις τίποτα. Ούτε ειδοποίηση δε θα έρχεται. 

Αν και το 90% τον κλήσεων πλέον είναι από κινητά. Απλά εμένα έτυχε να έχουν οι γονείς μου forthnet σταθερό. Ο γκαντέμης! 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, _NikitaS_ said:

Ναι έχεις δίκιο, 1333 όχι 1330. Λάθος μου. Τώρα απλά το νου σου μη σε καλούν από forthnet και δε θα βλέπεις τίποτα. Ούτε ειδοποίηση δε θα έρχεται. 

Αν και το 90% τον κλήσεων πλέον είναι από κινητά. Απλά εμένα έτυχε να έχουν οι γονείς μου forthnet σταθερό. Ο γκαντέμης! 

Ακόμη να το διορθώσουν αυτό; 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, p_k said:

Ακόμη να το διορθώσουν αυτό; 

Ακόμα. Η forthnet λέει ότι δεν έχει τεχνικο πρόβλημα, η cosmote απαντάει ότι η συσκευή δεν υποστηρίζεται επίσημα άρα απλά κλείστε τον διακόπτη volte. Άρα η μόνη λύση είναι μη και δώσουν αναβάθμιση στην έκδοση ρυθμίσεων κινητής τηλεφωνίας που έχει κολλήσει στο 2023-01-06. Αλλιώς δεν ελπίζω τίποτα. Προσωπικά έχω κλειστό το volte. Προτιμώ να χάσω καμιά κλήση και να μου έρθει sms παρά να μη χάνω κλήσεις και να χάσω καμιά σημαντική κλήση από τους γέροντες μου (που σίγουρα δε καταλαβαίνουν τι σημαίνει volte κτλ κτλ κτλ). 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, _NikitaS_ said:

Ακόμα. Η forthnet λέει ότι δεν έχει τεχνικο πρόβλημα, η cosmote απαντάει ότι η συσκευή δεν υποστηρίζεται επίσημα άρα απλά κλείστε τον διακόπτη volte. Άρα η μόνη λύση είναι μη και δώσουν αναβάθμιση στην έκδοση ρυθμίσεων κινητής τηλεφωνίας που έχει κολλήσει στο 2023-01-06. Αλλιώς δεν ελπίζω τίποτα. Προσωπικά έχω κλειστό το volte. Προτιμώ να χάσω καμιά κλήση και να μου έρθει sms παρά να μη χάνω κλήσεις και να χάσω καμιά σημαντική κλήση από τους γέροντες μου (που σίγουρα δε καταλαβαίνουν τι σημαίνει volte κτλ κτλ κτλ). 

Καλά κάνεις, αλλά πρέπει να το φτιάξουν αυτό. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα! Εγώ είμαι κάτοχος pixel 6 σε COSMOTE. Είχα καταφέρει τον Απρίλιο με το γνωστό shizuku + pixel ims να ενεργοποιήσω το volte. Μετά το επόμενο update βέβαια η δυνατότητα χάθηκε. Είχα ξαναπροσπαθήσει να κάνω την διαδικασία και να ενεργοποιώ- απενεργοποιω και ξανά τα ίδια τις ρυθμίσεις. Δεν κατάφερα κάτι και το άφησα μήπως φιλοτιμηθουν οι carriers. Μπαίνοντας πρόσφατα ξανά στα φόρουμ διάβασα για τα apn. Δοκίμασα ξανά να ενεργοποιήσω με την ενημερωμένη έκδοση του pixel ims volte + vowifi + apn αλλά τζιφος.

Συνοπτικά έχω προσπαθήσει:

1) Ξηλωμα και επανεγκατάσταση shizuku + pixel ims

2) apn

3) αμέτρητες επανεκκινήσεις

4) εισαγωγή sim σε Poco x3 nfc και μήνυμα στο 1333 

5) reset to carrier defaults

6) restart ims registration 

Τα toggles στις ρυθμίσεις φαίνονται. Τόσο στο pixel ims όμως όσο και στο ims status *#*#4636#*#* φαίνεται ως unregistered. 

Δε μπορώ να βρω κάτι που να με βοηθάει περισσότερο 

Screenshot_20230805-140958.png

Screenshot_20230805-141016.png

Screenshot_20230805-141026.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εχουμε καμμια πληροφορια για 5g στην Ελλαδα, τωρα που ετοιμαζεται η παρουσιαση των Pixel 8;

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

On 7/9/2023 at 8:21 ΠΜ, karanti said:

Εχουμε καμμια πληροφορια για 5g στην Ελλαδα, τωρα που ετοιμαζεται η παρουσιαση των Pixel 8;

Ναι, αλλά δε σου λέω.

Link to comment
Share on other sites

Πέρα της πλάκας, άτομα που έχουν την beta 14 δεν έχουν δει κάποια διαφορά άρα και η stable θα είναι μια η άλλη. Προσωπικά δε περιμένω τπτ. Αν είναι να έρθει κάτι ας έρθει. Και το volte της cosmote που ήρθε (μάλλον καταλαθος λόγω DT) δεν λειτουργεί 100%. Μη κλαίω πάλι για τις εισερχόμενες από forthnet χαχαχα. 

Link to comment
Share on other sites

On 7/9/2023 at 9:21 ΠΜ, karanti said:

Εχουμε καμμια πληροφορια για 5g στην Ελλαδα, τωρα που ετοιμαζεται η παρουσιαση των Pixel 8;

Φημολογείται οτι η vodafone θα φέρει επίσημα τα Pixel 8 Ελλάδα αλλα απο το 2024

Link to comment
Share on other sites

Με κάρτα φυσική κοσμοτε για κλήσεις και 4g / 4g+ πλοήγηση , χωρίς να με νοιάζει 5g , VoLTE και WiFi calling , θα έχω πρόβλημα με χαμένες κλησεις κτλ;

Link to comment
Share on other sites

Με κάρτα φυσική κοσμοτε για κλήσεις και 4g / 4g+ πλοήγηση , χωρίς να με νοιάζει 5g , VoLTE και WiFi calling , θα έχω πρόβλημα με χαμένες κλησεις κτλ;
Όχι και θα έχεις κανονικά volte

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, guy_fawkes said:

Όχι και θα έχεις κανονικά volte

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου.

Αρα σε Αθήνα (κεντρο μένω) και γενικα σε μεγαλες πολεις που εχει καλο σημα, θα έχω παντα 4G και VoLte κανονικα;

Το σκεφτομαι πολυ να το παρω γιατι έχει ότι θέλω σε ένα κινητό αλλα με φοβίζει το θέμα με τη συνδεσιμότητα ..

Νfc και gpay κλτ κανονικα παιζουν ετσι;

Αναφέρομαι στο Pixel 7 πάντα

Edited by pilotos_18
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, pilotos_18 said:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου.

Αρα σε Αθήνα (κεντρο μένω) και γενικα σε μεγαλες πολεις που εχει καλο σημα, θα έχω παντα 4G και VoLte κανονικα;

Το σκεφτομαι πολυ να το παρω γιατι έχει ότι θέλω σε ένα κινητό αλλα με φοβίζει το θέμα με τη συνδεσιμότητα ..

Νfc και gpay κλτ κανονικα παιζουν ετσι;

Αναφέρομαι στο Pixel 7 πάντα

Ναι, αν έχεις ενεργοποιημένο VoLTE στην Cosmote δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα με κλήσεις κτλ.

Το μόνο θέμα που θα έχεις είναι ότι δεν θα λαμβάνεις κλήσεις από παλιά σταθερά Forthnet σύμφωνα με τα όσα λένε τα παιδιά. Δεν ξέρω πόσο συχνά σου συμβαίνει αυτό. Αλλά θέμα απώλειας κλήσεων, σήματος κτλ δεν θα έχεις κανένα.

(Πολύ πιθανό να μην είχες έτσι κι αλλιώς, ακόμα και χωρίς VoLTE αφού κινείσαι σε περιοχές με καλό σήμερα. Προσωπικά στο P6 που έχω δεν είχα ποτέ θέμα με κλήσεις και προ VoLTE-VoWifi).

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου.
Αρα σε Αθήνα (κεντρο μένω) και γενικα σε μεγαλες πολεις που εχει καλο σημα, θα έχω παντα 4G και VoLte κανονικα;
Το σκεφτομαι πολυ να το παρω γιατι έχει ότι θέλω σε ένα κινητό αλλα με φοβίζει το θέμα με τη συνδεσιμότητα ..
Νfc και gpay κλτ κανονικα παιζουν ετσι;
Αναφέρομαι στο Pixel 7 πάντα
Κάθε ημέρα όλες μου τις συναλλαγές με google pay τις κάνω. Κανένα θέμα!!

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, pilotos_18 said:

Με κάρτα φυσική κοσμοτε για κλήσεις και 4g / 4g+ πλοήγηση , χωρίς να με νοιάζει 5g , VoLTE και WiFi calling , θα έχω πρόβλημα με χαμένες κλησεις κτλ;

Μόνο τα forthnet. Και το κακό είναι ότι δεν σου έρχεται καν ειδοποίηση ότι σε πήραν από εκείνο το σταθερό. Και οκ, αν έχει κάποιος στην οικογένεια, λες θα τον πάρω εγώ. Αν έχει όμως κάποια εταιρία που θέλει να σου μιλήσει εκεί... δε θα ξέρεις και αν σε πήρε. Εγώ το χρησιμοποιώ γι αυτό το σκοπό με κλειστό το volte. Γενικά δεν έχω χαμένες κλήσεις. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Νέο μέλος και υποψήφιος αγοραστής του 7a ή 6a. Ελπίζω κάποιος να μπορεί να με κατατοπίσει.

Είμαι ανάμεσα σε Pixel 6a ή 7a. Προέρχομαι από Redmi Note 8 Pro.

Τα Pixel φαίνονται πολύ ενδιαφέροντα αλλά με απασχολούν αυτά που διαβάζω στο φόρουμ εδώ και στα reviews σχετικά με:

  1. τα VoLTE, VoWIFI (5G δεν έχω οπότε δε μου λείπει). Βέβαια δεν ξέρω και κατά πόσο χρησιμοποιώ συχνά ακόμα και τώρα τα VoLTE/ VoWIFI.
  2. Κάλυψη σήματος ή πεσμένες κλήσεις και τέτοια ζητήματα.


Ενημερώνω ότι έχω πάροχο Vodafone. Υπάρχει κάτι ιδιαίτερο που να εμποδίζει την (σχετικά) απρόσκοπτη λειτουργία τους (ακόμα και μετά από το Shizuku που διάβασα το οποίο φαίνεται αρκετά εύκολο να γίνει); Να επιχειρήσω την αγορά ενός από τα 2 μοντέλα της Google; Προσωπικά μηνύματα ή σχόλια ευπρόσδεκτα! Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, _ZamNI_ said:

Καλησπέρα! Νέο μέλος και υποψήφιος αγοραστής του 7a ή 6a. Ελπίζω κάποιος να μπορεί να με κατατοπίσει.

Είμαι ανάμεσα σε Pixel 6a ή 7a. Προέρχομαι από Redmi Note 8 Pro.

Τα Pixel φαίνονται πολύ ενδιαφέροντα αλλά με απασχολούν αυτά που διαβάζω στο φόρουμ εδώ και στα reviews σχετικά με:

  1. τα VoLTE, VoWIFI (5G δεν έχω οπότε δε μου λείπει). Βέβαια δεν ξέρω και κατά πόσο χρησιμοποιώ συχνά ακόμα και τώρα τα VoLTE/ VoWIFI.
  2. Κάλυψη σήματος ή πεσμένες κλήσεις και τέτοια ζητήματα.


Ενημερώνω ότι έχω πάροχο Vodafone. Υπάρχει κάτι ιδιαίτερο που να εμποδίζει την (σχετικά) απρόσκοπτη λειτουργία τους (ακόμα και μετά από το Shizuku που διάβασα το οποίο φαίνεται αρκετά εύκολο να γίνει); Να επιχειρήσω την αγορά ενός από τα 2 μοντέλα της Google; Προσωπικά μηνύματα ή σχόλια ευπρόσδεκτα! Ευχαριστώ!

Επειδή ακόμα έχω vodafone, με το Shizuku λειτουργούν άψογα. Πλεον επανέρχεται σωστά και το volte ακόμα και αν χάσει το σήμα του (πχ σε ένα υπόγειο). 

Χαμένες κλήσεις αφού θα είσαι με volte δε θα έχεις. Επίσης δεν έχει το κόλλημα της cosmote. Δέχεται από παντού κλήσεις κανονικά. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, _NikitaS_ said:

Επειδή ακόμα έχω vodafone, με το Shizuku λειτουργούν άψογα. Πλεον επανέρχεται σωστά και το volte ακόμα και αν χάσει το σήμα του (πχ σε ένα υπόγειο). 

Χαμένες κλήσεις αφού θα είσαι με volte δε θα έχεις. Επίσης δεν έχει το κόλλημα της cosmote. Δέχεται από παντού κλήσεις κανονικά. 

Σε ευχαριστώ πολύ! Τελευταία ερώτηση, μεταξύ των 2 mid-range ποιο να διαλέξω; το 6a το βρίσκω 380€, το 7a 500+€ (τιμές Skroutz). Σκεφτόμουν αρχικά για το 7α, αλλά διάβασα ότι η μπαταρία του είναι λίγο χειρότερη σε διάρκεια κλπ από ότι το 6α.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, _ZamNI_ said:

Σε ευχαριστώ πολύ! Τελευταία ερώτηση, μεταξύ των 2 mid-range ποιο να διαλέξω; το 6a το βρίσκω 380€, το 7a 500+€ (τιμές Skroutz). Σκεφτόμουν αρχικά για το 7α, αλλά διάβασα ότι η μπαταρία του είναι λίγο χειρότερη σε διάρκεια κλπ από ότι το 6α.

Tην ίδια απορία είχε και φίλος. Τσέκαρε και τα Amazon (το γερμανικό κυρίως), συχνά πυκνά ρίχνουν τιμές.

Η διαφορά μεταξύ των δύο είναι σε επεξεργαστή, RAM, οθόνη και κάμερα.
Τα πρώτα δύο προσωπικά δεν πιστεύω ότι θα τα καταλάβεις ιδιαίτερα στη χρήση. Οθόνη σίγουρα θα καταλάβεις διαφορά και κάμερα επίσης (αν και το 6α, όπως όλα τα Pixel, έχει καλή κάμερα). Τέλος, το 7α θα έχει update για ακόμα έναν χρόνο.
Έχει να κάνει με τις ανάγκες σου και το πορτοφόλι σου. Επίσης, ΑΝ σκεφτείς να πας προς το 7α, ίσως έχει νόημα να δεις και το 7 που δεν έχει τόσο μεγάλες διαφορές οικονομικά (ειδικά τώρα που θα βγει το 8 μπορεί να πέσει κι άλλο).

Αν δεν βιάζεσαι ιδιαίτερα μπορείς να περιμένεις λίγες εβδομάδες, μέχρι την παρουσίαση των 8 και να δεις πώς θα είναι οι τιμές. Αν κάθε Ευρώ μετράει πήγαινε κατευθείαν στο 6α.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sotnem said:

Tην ίδια απορία είχε και φίλος. Τσέκαρε και τα Amazon (το γερμανικό κυρίως), συχνά πυκνά ρίχνουν τιμές.

Η διαφορά μεταξύ των δύο είναι σε επεξεργαστή, RAM, οθόνη και κάμερα.
Τα πρώτα δύο προσωπικά δεν πιστεύω ότι θα τα καταλάβεις ιδιαίτερα στη χρήση. Οθόνη σίγουρα θα καταλάβεις διαφορά και κάμερα επίσης (αν και το 6α, όπως όλα τα Pixel, έχει καλή κάμερα). Τέλος, το 7α θα έχει update για ακόμα έναν χρόνο.
Έχει να κάνει με τις ανάγκες σου και το πορτοφόλι σου. Επίσης, ΑΝ σκεφτείς να πας προς το 7α, ίσως έχει νόημα να δεις και το 7 που δεν έχει τόσο μεγάλες διαφορές οικονομικά (ειδικά τώρα που θα βγει το 8 μπορεί να πέσει κι άλλο).

Αν δεν βιάζεσαι ιδιαίτερα μπορείς να περιμένεις λίγες εβδομάδες, μέχρι την παρουσίαση των 8 και να δεις πώς θα είναι οι τιμές. Αν κάθε Ευρώ μετράει πήγαινε κατευθείαν στο 6α.

Σε ευχαριστώ! Ναι η αλήθεια είναι ότι θα κοιτάξω και το Amazon αν και δεν έχω ξανά κάνει αγορά από Amazon και ως ελεύθερος επαγγελματίας στον παραϊατρικό τομέα, δεν ξέρω τι ισχύει.

Τα 8 δεν το συζητώ από άποψη τιμής... Θα περιμένω παρόλα αυτά μπας και πέσουν οι τιμές στα 7 / 7a / 6a παραπανω μοντέλα σε 3 εβδομάδες που θα παρουσιάσουν τα 8.

 

Απο άποψη μπαταρίας, πως τα πάνε τα Pixel γενικά;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, _ZamNI_ said:

Σε ευχαριστώ! Ναι η αλήθεια είναι ότι θα κοιτάξω και το Amazon αν και δεν έχω ξανά κάνει αγορά από Amazon και ως ελεύθερος επαγγελματίας στον παραϊατρικό τομέα, δεν ξέρω τι ισχύει.

Τα 8 δεν το συζητώ από άποψη τιμής... Θα περιμένω παρόλα αυτά μπας και πέσουν οι τιμές στα 7 / 7a / 6a παραπανω μοντέλα σε 3 εβδομάδες που θα παρουσιάσουν τα 8.

 

Απο άποψη μπαταρίας, πως τα πάνε τα Pixel γενικά;

Και με κανονική αγορά συχνά συμφέρει, πέρα από τιμολόγια κτλ.

Το 8 θα είναι τσιμπημένο και ελπίζω να μην είναι πολύ τσιμπημένο γιατί τότε δεν με βλέπω να το αγοράζω.

Μπαταρία πάει ανάλογα με το μοντέλο. Δεν είναι το ισχυρό τους στοιχείο, αν και το 5 είχε επική μπαταρία. Μπορούν να σου πουν καλύτερα όσοι τα έχουν. Εγώ έχω το P6 και είμαι αρκετά ικανοποιημένος από την μπαταρία του (σε αντίθεση με το P4 που έπασχε εκεί).

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Sotnem said:

Και με κανονική αγορά συχνά συμφέρει, πέρα από τιμολόγια κτλ.

Το 8 θα είναι τσιμπημένο και ελπίζω να μην είναι πολύ τσιμπημένο γιατί τότε δεν με βλέπω να το αγοράζω.

Μπαταρία πάει ανάλογα με το μοντέλο. Δεν είναι το ισχυρό τους στοιχείο, αν και το 5 είχε επική μπαταρία. Μπορούν να σου πουν καλύτερα όσοι τα έχουν. Εγώ έχω το P6 και είμαι αρκετά ικανοποιημένος από την μπαταρία του (σε αντίθεση με το P4 που έπασχε εκεί).

Ωραία, σε ευχαριστώ! Λογικά θα προχωρήσω στην αγορά τους από τον ερχόμενο μήνα και θα επανέλθω για σχόλια! Ελπίζω να βγουν καλές οι κάμερες γιατί ασχολούμαι με τη φωτογραφία.

Υπάρχουν άλλα αντίστοιχα τηλέφωνα με καλή κάμερα;

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, _ZamNI_ said:

Ωραία, σε ευχαριστώ! Λογικά θα προχωρήσω στην αγορά τους από τον ερχόμενο μήνα και θα επανέλθω για σχόλια! Ελπίζω να βγουν καλές οι κάμερες γιατί ασχολούμαι με τη φωτογραφία.

Υπάρχουν άλλα αντίστοιχα τηλέφωνα με καλή κάμερα;

Να σε ενημερώσω ότι η μαμά google camera δεν έχει Pro mode. Είναι όλα στο αυτόματο. Σε ενημερώνω γιατί είπες ότι ασχολείσαι με την φωτογραφία. 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Pixel] 5G & VoLTE / VoWiFi - Διαθεσιμότητα στην Ελλάδα
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...