Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το iOS


grifind
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε γεια σου είδα πως έχεις ασχοληθεί με turbosquid μπορείς να μου πεις πια επιλογή πάτησες

κατά την εγγραφή σου στην ενότητα Tax Information? Ήταν το - Non-US Resident η το - No documentation? και αν μπορείς πες μου σε παρακαλώ και πόσο ποσοστό συνολικά σου κρατάνε. Σε ρωτάω μήπως συμφέρει καλύτερα να πάω στην αμερικάνικη πρεσβεία.

Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

@iliaspot

Μόλις το έβαλα σε iPhone 4 με 4.2.1 και δουλεύει μια χαρά. Ξαναπροσπάθησε. Κάτι θα έκανες λάθος.

http://d2ffutrenqvap3.cloudfront.net/items/0H2C0G0e1g3S2M3s2C3Z/iphones9web3.gif
Link to comment
Share on other sites

Σε πια εταιρία είστε???

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρεα.. μιας και τo iphone μου είναι στον δρόμο και πολύ σύντομα θα το έχω άρχησα από τώρα το ψάξιμο για να μπορέσω να βρώ μια πολύ καλή εφαρμογή για την κάμερα του κινητού γιατί από ότι έχω δει σε ενός φίλου μου δεν είναι και ότι καλύτερο και με ενδιαφέρει πολύ το να βγάζω καλές φώτο. Θα ήθελα να μου προτείνετε, κατα την γνώμη σας, ποιές είναι οι καλύτερες εφαρμογές για κάμερα ή και ποιές χρησιμοποιείτε και εσεις!! Εννοείται πως με το που ρθεί θα γινει jb κατευθείαν οπότε δεν έχω περιορισμό σε αυτό.. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας και περιμένω προτάσεις σας!!
Link to comment
Share on other sites

Επίσης ξέρετε τι παίζει με τις εφαρμογές που βρίσκουν τους κωδικούς απο ασύρματα δίκτυα?? κατι τέτοιο θα μου ήταν πολύ χρήσιμο αλλά δεν ξέρω κατα πόσο είναι εφικτό.. Νομίζω πως μπορείς μόνο wep κωδικοποίηση να βρείς και τα περισσότερα ασύρματα ειναι wpa. Αν όντως γίνετε πείτε μου ποια εφαρμογή είναι η καλύτερη για αυτό.. (μιλάμε για jb συσκευή..:shifty: )
Link to comment
Share on other sites

Επίσης ξέρετε τι παίζει με τις εφαρμογές που βρίσκουν τους κωδικούς απο ασύρματα δίκτυα?? κατι τέτοιο θα μου ήταν πολύ χρήσιμο αλλά δεν ξέρω κατα πόσο είναι εφικτό.. Νομίζω πως μπορείς μόνο wep κωδικοποίηση να βρείς και τα περισσότερα ασύρματα ειναι wpa. Αν όντως γίνετε πείτε μου ποια εφαρμογή είναι η καλύτερη για αυτό.. (μιλάμε για jb συσκευή..:shifty: )

 

Αυτό θεωρείται παράνομο και θα παρακαλέσω να μείνετε στο θέμα..:)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ την εφαρμογή Camera Genius η οποία, μεταξύ των άλλων κάνει 2 πράγματα που με ενδιαφέρουν:

1) Σώζει τις φωτογραφίες κατ' ευθείαν στον φάκελο Camera Roll και

2) Έχει επιλογή να "τυπώνει" ημερομηνία επάνω στη φωτογραφία (κάτω δεξιά), κάτι που πάντα ήθελα να έχω στη συσκευή μου και μόνο η HTC το έδινε σαν επιλογή.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Συγκριτικό Ελληνικών εορτολογίων για iOS συσκευές.

Εάν τυχών έχω παραλείψει κάτι, τα σχόλια σας είναι καλοδεχούμενα.

 

http://lh3.googleusercontent.com/_FgkIcvaCxsc/TX9lWar2VtI/AAAAAAAAAE8/Zn9N0Rxmppo/Benchmark%20Eortologion_v3.jpg

 

Με φιλικούς χαιρετισμούς,

Χρήστος

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη εφαρμογή που αγόρασα από το app store είναι το Geolos EC+

τη θεωρώ τη καλύτερη στο είδος της , με πολύ καλή ειδοποίηση

Edited by DjArte
Link to comment
Share on other sites

Να είναι καλά οι συντελεστές του έχουν δώσει πολλά δωρεάν καλά app μέχρι τώρα.Τελευταία θέλω το broken sword : the smoking mirror remastered.Είναι κορυφαίο βαλτε το και εσείς στη wish list και δε θα χάσετε αν βγει δωρεάν όπως και το πρώτο broken sword που ευτυχώς το πρόλαβα.:)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

"Στη συνέχεια κατεβάζετε το συνημμένο rar και βάζετε το περιεχόμενό του στο iphone στη τοποθεσία /Applications/BiteSMS.app

Αντικαθιστάτε το υπάρχον αρχείο ή το κρατάτε backup."

Επειδη ειμαι νεος και ασχετος, πως θα το κανω αυτο; Πως θα "δω" το περιεχομενο του iphone στο pc για να κανω την αντικατασταση;

Link to comment
Share on other sites

@iliaspot

Μόλις το έβαλα σε iPhone 4 με 4.2.1 και δουλεύει μια χαρά. Ξαναπροσπάθησε. Κάτι θα έκανες λάθος.

 

ρε παιδια αφου στην 4.2.1 ολες οι εταιριες στελνουν με 160 χαρακτηρες!δε χρειαζεται να βαλεις κατι!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Δε ξέρω κατά πόσο πολλοί χρησιμοποιείτε την "Αναζήτηση" στα SMS αλλά εγώ το κάνω συχνά. Το ερώτημά μου είναι ότι όποια λέξη-κλειδί κι αν βάλεις δεν θα στη βρει γιατί για κάποιο λόγο δεν αναγνωρίζει τους ελληνικούς χαρακτήρες...

 

Αυτο υποθέτω ότι συμβαίνει επειδή έχουμε ενεργοποιημένη την επιλογή για 160αρια ΣΜΣ με την αντικατασταση των unicode χαρακτήρων.

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα πώς διορθώνεται αυτό; Να βρίσκει δηλαδή τις ελληνικές λέξεις στην αναζήτηση...

 

Η λύση που βρήκα είναι μπελαλίδικη αλλά αν έχεις την υπομονή και δεν κάνεις λάθος πιάνει: Γράφεις με λατινικό πληκτρολόγιο -έστω και με μικρά- τους χαρακτήρες της λέξης που ζητάς οι οποίοι στα κεφαλαία είναι ίδιοι εμφανισιακά στα ελληνικά και τα λατινικά, και γυρνάς σε ελληνικό πληκτρολόγιο για τα γράμματα που δεν είναι ίδια. Π.χ. αν ζητάς τη λέξη "ΕΥΡΩ" θα την βρεις αν τη γράψεις "eypω" (ούτε eyro, ούτε euro, ούτε eyρω).

Για τον ίδιο λόγο δεν έβρισκα κάποτε με την αναζήτηση του Word τις ελληνικές λέξεις μηνυμάτων που είχαν είσαχθεί σε αυτό με copy - paste από εφαρμογές διαχείρισης μηνυμάτων και επαφών.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα εχω απελπιστει τελειωνει η διορια δηλωσης πτυχιακων εργασιων και δεν εχω βρει θεμα ακομα..

Ψαχνω να βρω μια εφαρμογη οτιδηποτε για να την υλοποιησω σε ios. Αν εχετε καμια ιδεα θα με βοηθησετε παρα πολυ!!!θα ειναι η πρωτη μ εφαρμογη αλλα εχω χρονο πολυ και οσο δυσκοληη και να ναι θα την βγαλω. Ευχαριστω προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά έτσι ότι θέμα κι αν είναι ?

Δεν έχεις κάποια υπόψιν στο μυαλό σου ?

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω κατι οχι .εχω σπασει το κεφαλι μ να βρω θεμα και δεν μ ερχετε. Μια εφαρμογη που θα κανει log in ενασ χρηστησ και θα περνει/στελνει δεδομενα σε μια βαση. Θα εφτιαχνα chat app αλλα το εχει δωσει σε αλλους.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι ειδικός σ'αυτά οπότε ότι πω μπορεί να είναι και βλακεία οπότε ζητώ την κατανόηση απλά πάω να βοηθήσω .

 

Γιατί δεν φτιάχνεις ένα app που θα στέλνει κάποιος οτιδήποτε θέλει (από ένα note μέχρι στοιχεία πιστωτικής ) σε μια βάση που θα μοιράζεται αυτή η βάση από εκείνον από διάφορα σημεία (το iphone του,το laptop του ,τo desktop του) .

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

σε τι θα χρησιμευει αυτο? δεν σε κατακρινω απλα προσπαθω να καταλαβω τι εχεις στο μυαλο σου.

δηλ στελνω εγω ενα note στον υπολογιστη μου απο αυτο το app. θελω να πω οτι αφου θα ειναι στο κινητο μου γτ να ειναι αποθηκευμενο και στον υπολογιστη μου. εχω καταλαβει καλα ή εννοεις κατι αλλο? μηπως κατι σαν το icloud?

 

θα ηθελα να ρωτησω πως φτιαχνεται ενα app σε ios?

με ποια γλωσσα προγραμματισμου? και μετα στο app store πως μπαινει? πρεπει να παρεις εγκριση απο την app πρωτα?

ελπιζω να μας πεις πως ακριβως θα κανεις την εργασια σου.:D:D:D

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

σε τι θα χρησιμευει αυτο? δεν σε κατακρινω απλα προσπαθω να καταλαβω τι εχεις στο μυαλο σου.

δηλ στελνω εγω ενα note στον υπολογιστη μου απο αυτο το app. θελω να πω οτι αφου θα ειναι στο κινητο μου γτ να ειναι αποθηκευμενο και στον υπολογιστη μου. εχω καταλαβει καλα ή εννοεις κατι αλλο? μηπως κατι σαν το icloud?

 

θα ηθελα να ρωτησω πως φτιαχνεται ενα app σε ios?

με ποια γλωσσα προγραμματισμου? και μετα στο app store πως μπαινει? πρεπει να παρεις εγκριση απο την app πρωτα?

ελπιζω να μας πεις πως ακριβως θα κανεις την εργασια σου.:D:D:D

 

Η γλωσσα λεγεται objective c και ναι πρεπει να παρεισ εγγριση απο την apple οπως και να πληρωσεις 99 ευρω:/

Τωρα για θεμα μιας και δεν βρηκα κατι αξιολογο και να αρεσει στον καθηγητη θα φτιαξω μαλλον ενα συστημα εκλογων και δημοσκοπησεων που θα τρεχει και απο κινιτο. Βεβαια μεχρι την τριτη ποτε δεν ξερεις..μπορει καποιοσ να μου προτεινει κατι αρκετα καλο..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Θέλω να μετρήσω το εμβαδό ενός αγροτεμαχίου.

Ποια εφαρμογή θεωρείται αξιόπιστη για αυτή την εργασία?

Τι απόκλιση θα έχω περίπου σε χωράφι 3000τμ?

Σε περίπτωση που έχει κλίση το χωράφι πως μπορεί και το προσμετράει η εφαρμογή?

Link to comment
Share on other sites

εννοεις σε τηλεφωνο εφαρμογη?

ειδαλως με ενα gps που εχουν οι μηχανικοι το μετρας. το περπατας και περνεις συντεταγμενες σε καθε γωνια . το gps μετρα ορθη προβολη δεν εχεις προβλημα με κλιση εδαφους.

να εχει ΕΓΣΑ87 το μηχανημα. και να εχεις περιθωριο λαθους κατω απο 5 μετρα., να εχει καλο σημα βασικα.

αν θελεις μονο με τηλεφωνο περνεις συντεταγμενες με το τηλεφωνο σε καθε γωνια του χωραφιου και μεσω google κατι θα κανεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το iOS
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...