Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το iOS


grifind
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κωστη πρεπει να κανουμε λογαριασμο στο αμερικανικο πρωτα σωστα;και μετα μπορουμε να ξανακανουμε στο ελληνικο;λογικα ναι ε;

 

Eγώ έχω ένα στο Ελληνικό και ένα στο Αμερικάνικο!

Και κάνω Login ανάλογα!Το Αμερικάνικο τον έφτιαξα για να κάνω Redeem κάποιους κωδικούς για εφαρμογές που έιχα κερδίσει σε διαγωνισμούς καθως και για να κατεβάσω εφαρμογές που δεν υπήρχαν στο Ελληνικό Appstore(Δωρεάν εφαρμογές)

 

Στο Αμερικάνικο Αppstore δε μπορούμε να κάνουμε αγορές γιατί εκτός απο διεύθυνση στην Αμερική χρειάζεται και Αμερικάνικη πιστωτική κάρτα.

 

Για οδηγίες πως θα το κάνεις δες εδώ

 

Για οτιδήποτε άλλο pm me!:)

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Ναι μωρε αλλα οκ λιγο κουλο δεν ειναι να αργει τοσο να την περασουνε και στα υπολοιπα stores??πρεπει να εχουμε δηλαδη και δευτερο λογαριασμο στο αμερικανικο για να κατεβασουμε μια τοσο δημοφιλη εφαρμογη??αν ειναι δυνατον.. τελος παντων ανοιξα και γω εναν λογαριασμο στο US STORE ...πολυ ευκολα ... Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

Ενημερώνω πως η εφαρμογή κυκλοφορεί πλέον και στο Ελληνικό Appstore. Για όποιον ενδιαφέρεται μπορεί να την βρει εδώ : http://itunes.apple.com/gr/app/windows-live-messenger/id376196406?mt=8

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δε μου αρέσουν καθόλου τα greeklish, αλλά δε μου αρέσουν και οι 70 χαρακτήρες στα sms ή να έχω ξεχωριστό πληκτρολόγιο για να στέλνω, είπα να εκμεταλλευτώ την δυνατότητα που δίνει το BiteSMS να αντικαθιστά unicode χαρακτήρες με αυτούς του gsm character set. Δυστυχώς όμως από μόνο του δε δουλεύει για τα Ελληνικά οπότε κάθισα και πείραξα λίγο το αρχείο που κάνει αντιστοίχιση τους χαρακτήρες.

Καταρχήν ενεργοποιείτε την επιλογή Replace characters στις ρυθμίσεις Accents/Diacritics του BiteSMS.

 

[ATTACH]16669[/ATTACH]

 

Στη συνέχεια κατεβάζετε το συνημμένο rar και βάζετε το περιεχόμενό του στο iphone στη τοποθεσία /Applications/BiteSMS.app

Αντικαθιστάτε το υπάρχον αρχείο ή το κρατάτε backup.

 

Ανοίγετε το BiteSMS και voila!!

 

[ATTACH]16667[/ATTACH][ATTACH]16668[/ATTACH]

Edited by Flyboy
Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο παίχτης!!!!

 

Ευχαριστούμε!!!:)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
To μόνο αστείο σχετικά με την εφαρμογή είναι η τιμή της. :down:

Θα συμφωνήσω.... Δεν μου άρεσε καθόλου!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δε ξέρω κατά πόσο πολλοί χρησιμοποιείτε την "Αναζήτηση" στα SMS αλλά εγώ το κάνω συχνά. Το ερώτημά μου είναι ότι όποια λέξη-κλειδί κι αν βάλεις δεν θα στη βρει γιατί για κάποιο λόγο δεν αναγνωρίζει τους ελληνικούς χαρακτήρες...

 

Αυτο υποθέτω ότι συμβαίνει επειδή έχουμε ενεργοποιημένη την επιλογή για 160αρια ΣΜΣ με την αντικατασταση των unicode χαρακτήρων.

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα πώς διορθώνεται αυτό; Να βρίσκει δηλαδή τις ελληνικές λέξεις στην αναζήτηση...

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω κατά πόσο πολλοί χρησιμοποιείτε την "Αναζήτηση" στα SMS αλλά εγώ το κάνω συχνά. Το ερώτημά μου είναι ότι όποια λέξη-κλειδί κι αν βάλεις δεν θα στη βρει γιατί για κάποιο λόγο δεν αναγνωρίζει τους ελληνικούς χαρακτήρες...

 

Αυτο υποθέτω ότι συμβαίνει επειδή έχουμε ενεργοποιημένη την επιλογή για 160αρια ΣΜΣ με την αντικατασταση των unicode χαρακτήρων.

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα πώς διορθώνεται αυτό; Να βρίσκει δηλαδή τις ελληνικές λέξεις στην αναζήτηση...

 

 

Συγνώμη έχεις κάνει αυτή την μέθοδο και δεν στα βρίσκει??

 

Γιατί εμένα τα βρίσκει χωρίς κανένα πρόβλημα...:)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη έχεις κάνει αυτή την μέθοδο και δεν στα βρίσκει??

 

Γιατί εμένα τα βρίσκει χωρίς κανένα πρόβλημα...:)

Ναι δεν τα βρισκει. :(

 

Τα λατινικα τα βρισκει όλα... Μόνο στα ελληνικα ειναι το προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω φίλε μου εμένα δεν έχει πρόβλημα, και δεν μπορώ να καταλάβω που είναι το πρόβλημα... :·(

 

Δεν μπορει να μην παίζει σε έναν και να παίζει σε άλλον, δεν τα ξανά πέρνεις από την αρχή μπας κάτι σου ξέφυγε..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω φίλε μου εμένα δεν έχει πρόβλημα, και δεν μπορώ να καταλάβω που είναι το πρόβλημα... :·(

 

Δεν μπορει να μην παίζει σε έναν και να παίζει σε άλλον, δεν τα ξανά πέρνεις από την αρχή μπας κάτι σου ξέφυγε..

Το ξαναέκανα απο την αρχή, τίποτα. :(

Link to comment
Share on other sites

Το ξαναέκανα απο την αρχή, τίποτα. :(

Μια δοκιμή που είχα κάνει ούτε σ' εμένα έπαιξε αλλά δεν το δοκικμασα δεύτερη φορά για να δω μήπως έκανα κάποιο λάθος. Μετά όμως δοκίμασα αυτό που αναφέρεται στο παρακάτω link και λειτουργεί μια χαρά,http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3290729#post3290729. Μην σε μπερδέψει που λέει για carrier logo, έχει κόλπο και για 160 χαρακτήρες ανα μήνυμα. Το καλό είναι ότι λειτουργεί με την ενσωματωμένη εφαρμογή του iPhone.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δε μου αρέσουν καθόλου τα greeklish, αλλά δε μου αρέσουν και οι 70 χαρακτήρες στα sms ή να έχω ξεχωριστό πληκτρολόγιο για να στέλνω, είπα να εκμεταλλευτώ την δυνατότητα που δίνει το BiteSMS να αντικαθιστά unicode χαρακτήρες με αυτούς του gsm character set. Δυστυχώς όμως από μόνο του δε δουλεύει για τα Ελληνικά οπότε κάθισα και πείραξα λίγο το αρχείο που κάνει αντιστοίχιση τους χαρακτήρες.

Καταρχήν ενεργοποιείτε την επιλογή Replace characters στις ρυθμίσεις Accents/Diacritics του BiteSMS.

 

[ATTACH]16669[/ATTACH]

 

Στη συνέχεια κατεβάζετε το συνημμένο rar και βάζετε το περιεχόμενό του στο iphone στη τοποθεσία /Applications/BiteSMS.app

Αντικαθιστάτε το υπάρχον αρχείο ή το κρατάτε backup.

 

Ανοίγετε το BiteSMS και voila!!

 

[ATTACH]16667[/ATTACH][ATTACH]16668[/ATTACH]

Πολύ καλή δουλειά φίλε. Δουλεύει μία χαρά. Σημαντικό είναι στο iFile να έχουμε ορατά τα κρυφά αρχεία γιατί ο φάκελος Applications που βρίσκεται στον ριζικό φάκελο είναι κρυφός.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Έχει κατεβάσει κανείς αυτήν την εφαρμογή;

Έχει κάποιο σχόλιο να κάνει;;;

 

Και γενικώς όποιος έχει κατα νου κάποια φθήνη λύση για gps ας ενημερώσει...

 

Ευχαριστώ πολύ

Edited by petsikomias
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για τι ακριβώς τύπο εφαρμογής GPS ενδιαφέρεσαι, για tracker, locator, turn-to-turn navigation κλπ;

 

Αν αυτό που χρειάζεσαι είναι κανονικό navigation με δυνατότητα εύρεσης διαδρομών, Ελληνικούς χάρτες και φωνητική καθοδήγηση, τότε μην περιμένεις να βρεις εφαρμογή σε αυτά τα χρήματα. Η φτηνότερη λύση που υποστηρίζει Ελλάδα είναι το Copilot Live - Greece το οποίο χωρίς βέβαια να είναι ότι καλύτερο υπάρχει κάνει την δουλειά του μια χαρά και συνοδεύεται από offline χάρτες.

 

Αν πάλι δεν σε απασχολεί η φωνητική καθοδήγηση και έχεις κάποιο καλό data πακέτο, τότε δεν χρειάζεται να αγοράσεις τίποτα απολύτως καθώς η εφαρμογή "Χάρτες", το Google Maps δηλαδή, που βρίσκεται προεγκατεστημένη στο iPhone όχι απλά είναι καλή εφαρμογή αλλά άριστη. Το σημαντικότερό της μειονέκτημα παραμένει το γεγονός πως οι χάρτες δεν είναι αποθηκευμένοι στο κινητό αλλά κατεβαίνουν κατά τη χρήση του από το internet. Γι'αυτό και είναι απαραίτητο να έχεις data πακέτο κινητής.

 

Αν τέλος δεν είναι το navigation αυτό που ψάχνεις αλλά κάποιου διαφορετικού τύπου GPS app, τότε πες μου τι θέλεις και θα προσπαθήσω να βοηθήσω.

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Βασικά κάτι για turn by turn θα ήθελα ή offline χάρτες χωρίς να απαιτείται σύνδεση.

 

Σε ευχαριστώ πολύ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βασικά κάτι για turn by turn θα ήθελα ή offline χάρτες χωρίς να απαιτείται σύνδεση.

 

Σε ευχαριστώ πολύ

Τότε πάρε το Copilot που προανάφερα σαν την οικονομικότερη λύση, εκτός βέβαια και αν προτίθεσαι να ξοδέψεις αρκετα περισσότερα οπότε σε εκείνη την περίπτωση το Navigon είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί.

 

Πάντως τόσο το Copilot όσο και το σύνολο των "ακριβών" turn-to-turn navigators έρχονται με offline χάρτες άρα δεν θα έχεις πρόβλημα με χρεώσεις κλπ.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο, αναλόγως με το αν είναι ενεργοποιημένο ή όχι το cellular data.
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο, αναλόγως με το αν είναι ενεργοποιημένο ή όχι το cellular data.

 

Ποια επιλογή είναι αυτή στο Ελληνικό μενού με τις ρυθμίσεις?

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

Καμία καλή πρόταση για offline χάρτες; Δεν με ενδιαφέρει κανονικό navigation, θέλω απλούς χάρτες (να βάζω μια διεύθυνση και να μου τη βρίσκει στο χάρτη) αλλά χωρίς σύνδεση Internet.
Link to comment
Share on other sites

Καμία καλή πρόταση για offline χάρτες; Δεν με ενδιαφέρει κανονικό navigation, θέλω απλούς χάρτες (να βάζω μια διεύθυνση και να μου τη βρίσκει στο χάρτη) αλλά χωρίς σύνδεση Internet.

Αυτό που θέλεις δεν γίνεται offline παρα μόνο με τις πλήρεις navigation εφαρμογές, ακόμα και αν ως λες δεν χρειάζεσαι το turn-to-turn. Οπότε ή αγοράζεις μια τέτοια εφαρμογή ή συμβιβάζεσαι με τους "Χάρτες" και με σύνδεση Internet.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το iOS
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...