Jump to content

iPhone 12 Pro


nikolaspante
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα , ενδιαφέρομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό αλλά διαβάζω για θέματα με green tint και φοβάμαι μην μπλέξω με επισκευές και αντικαταστάσεις. Γνωρίζει κάποιος σχετικά με το πρόβλημα τι γίνεται; το βλέπετε στα δικά σαε τηλέφωνα;

 

1 συσκευή στις μερικές χιλιάδες άμα εμφάνισε

Μην ασχολείσαι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα , ενδιαφέρομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό αλλά διαβάζω για θέματα με green tint και φοβάμαι μην μπλέξω με επισκευές και αντικαταστάσεις. Γνωρίζει κάποιος σχετικά με το πρόβλημα τι γίνεται; το βλέπετε στα δικά σαε τηλέφωνα;

 

Δυστυχώς με τις OLED οθόνες είναι λίγο ρίσκο τι θα σου κάτσει. Εγώ άλλαξα τρία 11 Pro Max για να δω οθόνη χωρίς να πρασινίζει ή να κοκκινίζει, κάτι που φαίνεται σε γκρι φόντο και πολύ χαμηλό φωτισμό. Ευτυχώς ωστόσο με το 12 Pro Max ήμουν εξαρχής τυχερός αλλά έχω διαβάσει σχετικά παράπονα σε φόρουμ του εξωτερικού. Είναι λίγο θέμα τύχης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς με τις OLED οθόνες είναι λίγο ρίσκο τι θα σου κάτσει. Εγώ άλλαξα τρία 11 Pro Max για να δω οθόνη χωρίς να πρασινίζει ή να κοκκινίζει, κάτι που φαίνεται σε γκρι φόντο και πολύ χαμηλό φωτισμό. Ευτυχώς ωστόσο με το 12 Pro Max ήμουν εξαρχής τυχερός αλλά έχω διαβάσει σχετικά παράπονα σε φόρουμ του εξωτερικού. Είναι λίγο θέμα τύχης.
Όταν λες τα άλλαξες; είχες θέμα και το πήγαινες πίσω στο μαγαζί που το πήρες και στο έκαναν αντικατάσταση; Αν ναι μπορείς να μου πεις σε pm από ποιο μαγαζί το πήρες; Edited by stavrosspil
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες τα άλλαξες; είχες θέμα και το πήγαινες πίσω στο μαγαζί που το πήρες και στο έκαναν αντικατάσταση; Αν ναι μπορείς να μου πεις σε pm από ποιο μαγαζί το πήρες;

 

Και πως το καταλαβαίνουμε; Αν έχει πρόβλημα εννοώ.

Link to comment
Share on other sites

Και πως το καταλαβαίνουμε; Αν έχει πρόβλημα εννοώ.
Απ ότι κατάλαβα από κάτι βίντεο σε σκοτεινό δωμάτιο το βλέπεις με κάτω από 20 % φωτεινότητα βάζεις μαύρη φωτογραφία ή γκρι σκουρο.

 

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω μία απορία είναι και σε σας η selfie κάμερα τόσο πολύ με θόρυβο ?δεν δικαιολογείται για τόσα χρήματα τηλέφωνο βγάζει κακές φωτογραφίες και ειδικά σε εξωτερικό χώρο
:!:
Link to comment
Share on other sites

Απ ότι κατάλαβα από κάτι βίντεο σε σκοτεινό δωμάτιο το βλέπεις με κάτω από 20 % φωτεινότητα βάζεις μαύρη φωτογραφία ή γκρι σκουρο.

 

Τελικά έχει ελέγξει κάποιος το κινητό του να απαντήσει αν υπάρχει το πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τελικά έχει ελέγξει κάποιος το κινητό του να απαντήσει αν υπάρχει το πρόβλημα;

 

Όλες οι OLED οθόνες έχουν μια ευπάθεια εκεί, το θέμα είναι πόσο έντονο είναι αλλά και κατά πόση σημασία δίνει ο καθένας. Ευτυχώς το θέμα παρουσιάζεται υπό συγκεκριμένες συνθήκες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σε όλους. Σκέφτομαι σοβαρά την αγορά. Από πλευράς μπαταρίας είστε ευχαριστημένοι; Πόσο SOT έχετε συνήθως;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Σκέφτομαι σοβαρά την αγορά. Από πλευράς μπαταρίας είστε ευχαριστημένοι; Πόσο SOT έχετε συνήθως;

 

Η μπαταρία είναι μια χαρά με όλα ανοικτά βγάζει μέρα άνετα. 5G, Bluetooth, δεδομένα κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Το 5g με δικαρτο λειτουργει; Η περιμενουμε update;

 

Nope. Με το επόμενο update λογικά...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , ενδιαφέρομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό αλλά διαβάζω για θέματα με green tint και φοβάμαι μην μπλέξω με επισκευές και αντικαταστάσεις. Γνωρίζει κάποιος σχετικά με το πρόβλημα τι γίνεται; το βλέπετε στα δικά σαε τηλέφωνα;

 

Green tint έχουν ελάχιστες συσκευές στο αλλάζουνε αν σου κάτσει τέτοιο πάνελ.

Πάντως yellow tint έχουν όλα τα 12αρια(τουλάχιστον εγώ δεν έτυχε να δω κάποιο που να μην έχει), η οθόνη τους είναι πιο θερμή από τα προηγουμενα iPhone με αποτέλεσμα να βγάζουν μια ελαφριά κιτρινίλα που είναι εύκολα αντιληπτή ειδικά στα λευκά αν συγκρίνεις το 12αρι με πιο παλιό iPhone.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα! Το 5g με δικαρτο λειτουργει; Η περιμενουμε update;

 

Σύμφωνα με τις έως τώρα πληροφορίες, στην 14.5 θα είναι κανονικά ενεργοποιημένο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα, έχει κανείς εικόνα εάν η διάρκεια μπαταρίας είναι διαφορετική στο 12 pro σε σχέση με το 12 το απλό;
Link to comment
Share on other sites

Το 12 Pro δεν έχει τόσο καλή διάρκεια μπαταρίας, προερχόμενος από το 11 (το απλό) είχε πολύ καλύτερή. Το 12 pro max κάτι κάνει. Για το 12 το απλό δεν έχω εικόνα.
Link to comment
Share on other sites

Το 12 Pro δεν έχει τόσο καλή διάρκεια μπαταρίας, προερχόμενος από το 11 (το απλό) είχε πολύ καλύτερή. Το 12 pro max κάτι κάνει. Για το 12 το απλό δεν έχω εικόνα.

 

iphone 11 6.1ιντσες,αναλυση 1792x828,3110mah μπαταρια

iphone 12 pro 6.1ιντσες,αναλυση 2532χ1170,2815mah μπαταρια

 

Με λιγα λογια το 12pro εχει αισθητα μεγαλυτερη καταναλωση σε οθονη(διπλασια συνολικα pixel),και μικροτερη μπαταρια απο το 11.

 

Αρα αναμενομενα,δεν εχει και τοσο καλη διαρκεια μπαταριας σε σχεση με αυτο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σε όλους. Μια ερώτηση γενική για τους «Χάρτες». Παρόλο που έχω ενεργοποιήσει την επιλογή Κίνηση, δεν κάνει καλή εκτίμηση του χρόνου του ταξιδιού….την υπολογίζει με βάση τα χιλιόμετρα αλλά όχι με βάση την κίνηση στο δρόμο…ξέρει κανείς πώς διορθώνεται αυτό; Ή μήπως να βάλω το Google Maps?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά.... έχω iphone 12 pro και ξαφνικά εκεί που ήμουν στο safari ακούστηκε ένας ήχος και εκλεισε η οθόνη και δεν ανταποκρίνοταν... μετά απο 30 περίπου δευτερόλεπτα επανήλθε. Τι λέτε να παίζει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.... έχω iphone 12 pro και ξαφνικά εκεί που ήμουν στο safari ακούστηκε ένας ήχος και εκλεισε η οθόνη και δεν ανταποκρίνοταν... μετά απο 30 περίπου δευτερόλεπτα επανήλθε. Τι λέτε να παίζει?

 

Crash

Συμβαίνουν κι αυτά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση: από που αγοράζουμε για να έχουμε 2 χρόνια εγγύηση στα σίγουρa και best price?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ερώτηση: από που αγοράζουμε για να έχουμε 2 χρόνια εγγύηση στα σίγουρa και best price?

 

Από εξουσιοδοτημένους μεταπωλητές… https://locate.apple.com/gr/el/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

είναι dual sim ή μια sim και μια e-sim ?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

 

Μια sim και μια e-sim

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 12 Pro
  • The topic was pinned
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...