Jump to content

iPhone 12 Pro


nikolaspante
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχετε να προτείνετε κάποιον ασύρματο φορτιστή για το iPhone 12 pro που να είναι εγκεκριμένος από την Αpple και να έχει ταχεία φόρτιση;

 

Μέχρι στιγμής νομίζω ότι της ANKER είναι certificate from Apple αλλά βλέπω ότι η ταχύτητα της φόρτισης που πιάνουν είναι μέχρι 7.5w.

 

Ενδιαφέρομαι για ασύρματο φορτιστή που να λειτουργεί ως stand όχι δηλαδή να το ξαπλώνεις το κινητό πάνω γιατί θέλω να το έχω δίπλα στο κομοδίνο μου και να το βλέπω όσο φορτίζει.

 

Επίσης ασύρματος επίσημος φορτιστής από την apple δεν νομίζω ότι υπάρχει εκτός από αυτό το καινούργιο με το μαγνήτη που έχει βγάλει άλλα δεν είναι stand.

 

Αγορασα σε προσφορά τον satechi trio wireless και δεν αντιμετωπίζω κάποιο θέμα.

Φορτίζω ταυτόχρονα εκτος από το 12 pro max στη σιλικονουχα θήκη της apple και το 5 αλλά και τα AirPods Pro.

Όμως είναι στα 7,5 w.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Στο μόνο που διαφωνώ είναι ότι το S20+ που έχω συχνά πυκνά και τεστάρω, ούτε από το iPhone 11 βγάζει καλύτερες φωτογραφίες

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι εγώ για ios...όσο κι αν το ήθελα...να σημειώσω ομως οτι εχω και ipad κι εκεί πραγματικά θεωρώ οτι η apple παίζει μόνη της.

Στα κινητά ομως,δεν μου κάνει.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα πραγματα ειναι πολυ απλα αγαπητε. Απο οτι βλεπω περνανε πολλες Android ναυαρχιδες απο τα χερια σου καθε φορα,κοινως τις βαριεσαι τις συσκευες,γιαυτο δεν σε κρατησε το 12pro(που με τοσο υψηλη αρχικη τιμη,θα εχανες αρκετα χρηματα αν το κρατουσες εστω για 1χρονο).

Δεν το λεω ειρωνικα. Ειναι παρα πολλοι αυτοι εδω στο forum(και οχι μονο)που δεν μπορουν να κρατησουν συσκευη για πανω απο Χ μηνες.

 

Ξερεις γιατι παιζει μπαλα μονη της η Apple στα tablet?Γιατι στα tablet δεν υπαρχει αυτο το ''hobby''οπως στα κινητα,και φυσικα ουτε οι Android προτασεις ειναι ανταγωνιστικες σε specs και υποστηριξη.

 

Η προσωπικη μου προταση στην περιπτωση σου ειναι(αν σε τρωει που και που για Iphone/ios),να εχεις την κεντρικη σου Android συσκευη,και να εχεις και ενα iphone για δευτερη,προφανως φθηνοτερο απο το 12pro πχ 12mini/11pro κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε παιδιά αυτά τα .....πρωτοδεύτερα τηλεφωνα ......δεν τα καταλαβαίνω

Εντάξει κάποιος δεν βαριέται να κουβαλάει δυο τηλεφωνα μαζι του...αλλά συσκευή 1000 αρικου σαν δευτερότριτο δεν πάει ο νους μου με τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Στο μόνο που διαφωνώ είναι ότι το S20+ που έχω συχνά πυκνά και τεστάρω, ούτε από το iPhone 11 βγάζει καλύτερες φωτογραφίες

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Πώς συγκρίνεις τις φωτό;

Βάλτες στον υπολογιστή

Έχουν διαφορετικές οθόνες τα τηλέφωνα και αυτό από μόνο του σημαίνει πολλά για αυτό που βλέπεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλησπέρα στην παρέα!

Είμαι κάτοχος iPhone 7 Plus & ψήνομαι πολύ για το iPhone 12 pro graphite. Πιστεύετε θα δω μεγάλη αλλαγή σε θέματα ποιότητας στην φωτογραφία & στο βίντεο;

Έχω δει πολλά posts στο u-tube και λατρεύω τον νέο σχεδιασμό του! Πιστεύω ότι είναι ότι πιο premium και κυριλέ υπάρχει σε κινητό τηλέφωνο! ΤΕΛΟΣ!

Επίσης, ο νέος ταχυ-φορτιστής (που αναγκαστικά πρέπει να αγοράσω) σε πόση ώρα φορτίζει το κινητό στο 100%.

Στο 7 plus που έχω κάνει πάνω από 2,5 ώρες από 15-20% μπαταρία...

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλησπέρα στην παρέα!

Είμαι κάτοχος iPhone 7 Plus & ψήνομαι πολύ για το iPhone 12 pro graphite. Πιστεύετε θα δω μεγάλη αλλαγή σε θέματα ποιότητας στην φωτογραφία & στο βίντεο;

Έχω δει πολλά posts στο u-tube και λατρεύω τον νέο σχεδιασμό του! Πιστεύω ότι είναι ότι πιο premium και κυριλέ υπάρχει σε κινητό τηλέφωνο! ΤΕΛΟΣ!

Επίσης, ο νέος ταχυ-φορτιστής (που αναγκαστικά πρέπει να αγοράσω) σε πόση ώρα φορτίζει το κινητό στο 100%.

Στο 7 plus που έχω κάνει πάνω από 2,5 ώρες από 15-20% μπαταρία...

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

 

Θα δεις πολλές διαφορές σε όλους τους τομείς

Κυρίως οθόνη αλλά και σε όλα τα άλλα

Αν έχεις τα χρήματα προχώρα άφοβα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Στο 1:31 του βίντεο αναφέρει ότι έχουν αναβαθμίσει μέσω του iOS 14.4 το modem του iPhone 12 pro (όλων των iPhone 12 βασικά). Τώρα μένει να δούμε αν έχει λυθεί το ζήτημα μετά drop calls και lost signal που έχει αναφερθεί.

 

Link to comment
Share on other sites

Στο 1:31 του βίντεο αναφέρει ότι έχουν αναβαθμίσει μέσω του iOS 14.4 το modem του iPhone 12 pro (όλων των iPhone 12 βασικά). Τώρα μένει να δούμε αν έχει λυθεί το ζήτημα μετά drop calls και lost signal που έχει αναφερθεί.

 

 

Μα δεν έχει βγει ακόμα η 14.4...

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν έχει βγει ακόμα η 14.4...

 

Εκει θα κολλησουμε τωρα??? :)

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Πως πάει η μπαταρία σας ρε παίδες;;

Το έχω μια εβδομάδα.

4 1/2 ώρες sot με πολύ ζόρι (πιο πολύ 4g και λιγότερο WiFi)και μόνο με WiFi πάει 6 +

Πριν είχα 11 pro και είχα 1ωρα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Πως πάει η μπαταρία σας ρε παίδες;;

Το έχω μια εβδομάδα.

4 1/2 ώρες sot με πολύ ζόρι (πιο πολύ 4g και λιγότερο WiFi)και μόνο με WiFi πάει 6 +

Πριν είχα 11 pro και είχα 1ωρα παραπάνω.

 

Έχεις ανοικτό το 5G;

Link to comment
Share on other sites

Όχι.

Εσύ πως είσαι από μπαταρία;;;

 

Εγώ θα το πάρω Ιανουάριο οπότε ακόμα δεν μπορώ να σε βοηθήσω :)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ πάντως

 

Παρακαλώ :) Από Ιανουάριο Θα ανταλλάσουμε απόψεις για τα κινητά μας.

 

Αλήθεια από σήμα πώς πάει σε σχέση με προηγούμενα κινητά που είχες;

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ :) Από Ιανουάριο Θα ανταλλάσουμε απόψεις για τα κινητά μας.

 

Αλήθεια από σήμα πώς πάει σε σχέση με προηγούμενα κινητά που είχες;

 

Μία χαρά είναι. Ακόμα καλύτερο από 11pro. Πιο γρήγορο πιο smooth.

Η μπαταρία με έχει ξενερώσει λίγο. Εύχομαι να φτιάξει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Πως πάει η μπαταρία σας ρε παίδες;;

Το έχω μια εβδομάδα.

4 1/2 ώρες sot με πολύ ζόρι (πιο πολύ 4g και λιγότερο WiFi)και μόνο με WiFi πάει 6 +

Πριν είχα 11 pro και είχα 1ωρα παραπάνω.

 

Κάποιο πρόβλημα έχει η συσκευή σου

Πολλοί εδώ μέσα βγάζουν 10-15 ώρες οθόνη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο πρόβλημα έχει η συσκευή σου

 

Πολλοί εδώ μέσα βγάζουν 10-15 ώρες οθόνη

Καλά μην το λες το 11 Pro max έχω και βγάζω μισά και βάλε από τους υπόλοιπους. Όλα είναι θεμα χρήση πχ εγώ όλη την μέρα με 4g μόνο πολλές φορές και tethering 2 bluetooth συσκευές 100 φως στο manual και πολλά άλλα έτσι έχω 30 με 40 αυτονομίας σε σχέση με άλλους με ίδια συσκευή (12 ώρες sot έχω με 3 φορτίσεις :p) 98% υγεία μπαταρίας
Link to comment
Share on other sites

Καλά μην το λες το 11 Pro max έχω και βγάζω μισά και βάλε από τους υπόλοιπους. Όλα είναι θεμα χρήση πχ εγώ όλη την μέρα με 4g μόνο πολλές φορές και tethering 2 bluetooth συσκευές 100 φως στο manual και πολλά άλλα έτσι έχω 30 με 40 αυτονομίας σε σχέση με άλλους με ίδια συσκευή (12 ώρες sot έχω με 3 φορτίσεις :p) 98% υγεία μπαταρίας

 

Ξέρω τι λέω

Μια χαρά είναι η συσκευή του ανθρώπου τόσο βγάζουν όλοι

Άντε με καμία καλή ενημέρωση λογισμικού που ακόμα έχει θέματα να πιάσει άλλη μια ώρα παραπάνω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω τι λέω

 

Μια χαρά είναι η συσκευή του ανθρώπου τόσο βγάζουν όλοι

 

Άντε με καμία καλή ενημέρωση λογισμικού που ακόμα έχει θέματα να πιάσει άλλη μια ώρα παραπάνω

Τότε πάρει δλδ να πετάξω το δικό μου και Android και ios που οριακά βγάζω μέρα με 3 ώρες sot μάλιστα από ότι κατάλαβα από ότι λέτε πρέπει να βαράει 12 ωρα ότι χρήση και να κάνω
Link to comment
Share on other sites

Τότε πάρει δλδ να πετάξω το δικό μου και Android και ios που οριακά βγάζω μέρα με 3 ώρες sot μάλιστα από ότι κατάλαβα από ότι λέτε πρέπει να βαράει 12 ωρα ότι χρήση και να κάνω

 

 

Και σε εμένα το ιδιο

Δηλ. αυτοί που λένε οτι βαράνε 8 ωρα κάθονται 8 ωρες στο κινητά κάθε ήμερα ?

Θα γένουν τα μάτια τους σαν κορομηλα

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα το ιδιο

Δηλ. αυτοί που λένε οτι βαράνε 8 ωρα κάθονται 8 ωρες στο κινητά κάθε ήμερα ?

Θα γένουν τα μάτια τους σαν κορομηλα

 

αν σου πω δεν θέλω να ξέρω ποιος βαράει τόσες ώρες με κινιτο.........εδώ εγώ που το εχω για εργαλείο (και τα δυο κινιτα) δεν βαράω τόσες ώρες απλά της λίγες ώρες που βαράω ειναι ενεργοβόρες (πολύ)

εδω θυμάμαι οταν είχα το p30 pro έβγαζα με το ζόρι 3 ώρες όλοι με έκραζαν νααααααααα χαλασμένη συσκευη πήρες να την πας πίσω δεςς εμείς βγάζουμε 10 11 ώρες...... το ίδιο και με τα μίλα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
θελω να παρω το iphone pro από μπαταρία Τι λέει αντέχει μία μέρα? Μήπως είναι καλύτερα να πάρω το Max?Δεν το βρίσκω πουθενά ετοιμοπαράδοτο ξέρουμε Πότε θα ρθεις?
:!:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 12 Pro
  • The topic was pinned
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...