Jump to content

iPhone 12 Pro


nikolaspante
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

είναι dual sim ή μια sim και μια e-sim ?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Dual sim με φυσικές κάρτες είναι μόνο για την Κίνα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

αυτό ακριβώς ήθελα να ξεκαθαρίσω και γω ....και δυστυχώς μόνο η cosmote προσφέρει

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αυτό ακριβώς ήθελα να ξεκαθαρίσω και γω ....και δυστυχώς μόνο η cosmote προσφέρει

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Αν δεν έχεις έστω μια κάρτα cosmote και χρειάζεσαι dual SIM τότε πρέπει να βρεις συσκευή μόνο για Κίνα με 2 φυσικές sim

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

μπα δυσκολεύουν τα πράγματα από Κίνα δεν το χω,δεν με πολυ πειράζει,την μια δεν την χρησιμοποιω και πολύ,θα την αφήσω στο backup τηλέφωνο

από amazon.de βλέπω μια καλύτερη τιμή σχετικά στο 128gb από πλαίσιο κτλ,τι εγγύηση έχει αν έχει αγοράσει κάποιος ?

στα 1080€ περίπου

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μπα δυσκολεύουν τα πράγματα από Κίνα δεν το χω,δεν με πολυ πειράζει,την μια δεν την χρησιμοποιω και πολύ,θα την αφήσω στο backup τηλέφωνο

από amazon.de βλέπω μια καλύτερη τιμή σχετικά στο 128gb από πλαίσιο κτλ,τι εγγύηση έχει αν έχει αγοράσει κάποιος ?

στα 1080€ περίπου

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Το amazon έχει καλύτερο after sales support κι από την Toyota

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα έχει 2ο χρόνο αλλά γιατί δεν το ρωτάς στο chat τους για να είσαι σίγουρος;
Link to comment
Share on other sites

το ξέρω πολύ καλά το service του amazon,το ερωτημα είναι αν έχει 2 χρόνια ?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Αφού λες το γνωρίζεις τότε;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχει 2 έτη το Amazon

Έχω πάρει 4 iPhones και ένα MacBook από εκεί

Αλλά επιβεβαίωσε το πάλι μαζί τους για να είσαι βέβαιος

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

χαχα ...δεν περίμενα κάτι λιγότερο εδώ που τα λέμε .....αλλά ρωτώντας πας στην πόλη!!!

Please note that for this product, you have 2 years of warranty from Amazon. That means,if it is faulty, gets damaged or doesn't work, you can claim this warranty on Amazon for two years and we will provide you a solution.

 

This applies to items that are sold directly by Amazon.de and those from sales partners whose delivery is undertaken by Amazon (Fulfilled by Amazon.de) and this product falls in this category.

 

If faults or defects appear within this period, Amazon.de will remedy them in the form of a repair, replacement or return whatever your choice is. We will, of course, refund all costs accruing to you because of the return or the service handling.

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα.

Θα ήθελα να ρωτήσω τα ιphone 12 pro από την Αμερική είναι τα ίδια (από θέμα επεξεργαστή, μπαταρίας κλπ) σε σχέση με αυτά που πωλούνται εδώ;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Θα ήθελα να ρωτήσω τα ιphone 12 pro από την Αμερική είναι τα ίδια (από θέμα επεξεργαστή, μπαταρίας κλπ) σε σχέση με αυτά που πωλούνται εδώ;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Οι κεραίες διαφέρουν σε κάποια μοντέλα

Επεξεργαστή και μπαταρία σε όλο τον κόσμο είναι ίδια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ. Μια ερωτηση οσο αναφορα τη φωτεινοτητα. Το δουλευω σε αυτοματη με σκουρο θεμα και true tone απενεργοποιημενο. Κατω απο τον ηλιο δεν βλεπω μεγιστη φωτεινοτητα. Ενω την δειχνει τερμα, αυτη ειναι αρκετα πιο κατω. Μπορει να ναι λογω θερμοκρασιας του κινητου; Αν το αφησω στρωνει και μετα την ξαναριχνει
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ. Μια ερωτηση οσο αναφορα τη φωτεινοτητα. Το δουλευω σε αυτοματη με σκουρο θεμα και true tone απενεργοποιημενο. Κατω απο τον ηλιο δεν βλεπω μεγιστη φωτεινοτητα. Ενω την δειχνει τερμα, αυτη ειναι αρκετα πιο κατω. Μπορει να ναι λογω θερμοκρασιας του κινητου; Αν το αφησω στρωνει και μετα την ξαναριχνει

 

Αρχικά το σκούρο θέμα κόβει φωτεινότητα

Δεύτερον έχει δυο βαθμίδες που ρίχνει ανάλογα με την θερμοκρασία της συσκευής

Αν ζεσταθεί πέφτει στην πρώτη βαθμίδα

Εάν συνεχίζεις να ασχολείσαι και ζεσταθεί πολύ παραπάνω θα δεις ότι πέφτει κι άλλο και με το ζόρι βλέπεις μέσα στην οθόνη

 

Μεγάλο μείον αυτό στα iPhone

Ζορίζονται πολύ με το σήμα όπως έχω καταλάβει σε 4g

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όπως το περιγράφεις ακριβώς. Σε δυο βαθμίδες και τα δεδομένα ανοιχτά . Κατάλαβα άρα δεν γίνεται κάτι . Σε ευχαριστώ για την βοήθεια πάντως .
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σπαστικό

Κάθε μέρα στην δουλειά και αρκετά εύκολα στην παραλία έχω αυτό το θέμα

Και δεν κάνω τίποτα

Λίγο safari και λίγο instagram

Πάντα από όσο θυμάμαι το iPhone είχε αυτό το θέμα με δεδομένα και εάν δεν έχει καλό σήμα

Η μπαταρία φεύγει νεράκι δεν το συζητάω

 

Δίπλα δίπλα φίλος με OnePlus 7 τριών ετών όλη την ώρα το σκαλίζει, κάνει βίντεο κλήσεις, ούτε ζεσταίνεται σε αυτό τον βαθμό, ούτε ρίχνει φωτεινότητα αλλά και τρώει και το 1/3 της μπαταρίας από ότι εγώ με το iPhone

 

Ειδικά άμα κάνω το λάθος στην παραλία να το βάλω και να φορτίσει σε power bank;

Νομίζεις θα πάθεις έγκαυμα άμα το πιάσεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σπαστικό

Κάθε μέρα στην δουλειά και αρκετά εύκολα στην παραλία έχω αυτό το θέμα

Και δεν κάνω τίποτα

Λίγο safari και λίγο instagram

Πάντα από όσο θυμάμαι το iPhone είχε αυτό το θέμα με δεδομένα και εάν δεν έχει καλό σήμα

Η μπαταρία φεύγει νεράκι δεν το συζητάω

 

Δίπλα δίπλα φίλος με OnePlus 7 τριών ετών όλη την ώρα το σκαλίζει, κάνει βίντεο κλήσεις, ούτε ζεσταίνεται σε αυτό τον βαθμό, ούτε ρίχνει φωτεινότητα αλλά και τρώει και το 1/3 της μπαταρίας από ότι εγώ με το iPhone

 

Ειδικά άμα κάνω το λάθος στην παραλία να το βάλω και να φορτίσει σε power bank;

Νομίζεις θα πάθεις έγκαυμα άμα το πιάσεις

Ενα τηλεφωνο για χειμωνα και ενα για καλοκαιρι :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα στη παρέα . Μια ερώτηση : έχω πληρώσει πακέτο iCloud και ήθελα να ρωτήσω αν

μπορώ να το κόψω ώστε να μην κάνει συνέχεια backup πχ στα μηνύματα και στις φωτογραφίες .

 

Υπάρχει τέτοια επιλογή ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα . Μια ερώτηση : έχω πληρώσει πακέτο iCloud και ήθελα να ρωτήσω αν

μπορώ να το κόψω ώστε να μην κάνει συνέχεια backup πχ στα μηνύματα και στις φωτογραφίες .

 

Υπάρχει τέτοια επιλογή ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Μπαίνεις στις ρυθμίσεις και κλείνεις ότι θέλεις

Ρυθμίσεις/πάνω πάνω το όνομα σου/iCloud…

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις στις ρυθμίσεις και κλείνεις ότι θέλεις

Ρυθμίσεις/πάνω πάνω το όνομα σου/iCloud…

 

 

Δεν διαγραφεί κάτι όμως σωστά ; Και αν θέλω να να κάνω backup ξανά ανοίγω την κάθε επιλογή ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 12 Pro
  • The topic was pinned
  • The topic was unpinned
  • 10 months later...

Γεια χαρα παιδιά . Ελπίζω να είστε καλά και καλό καλοκαίρι σε όλους!

Έχω θέμα , ζεσταίνεται γελοία εύκολα το κινητό με αποτέλεσμα να ρίχνει την φωτεινότητα συνέχεια .βρίσκομαι σε σκιά και επειδή απλά έχει πολύ ζέστη χωρίς να το έσω αφήσει εννοείται εκτεθειμένο στον ηλιο ζεσταίνεται και γεια σας δεν φαίνεται τίποτα και αργεί πολύ να επανέλθει !
Κάτω από τον ηλιο δεν το συζητάω το κάνει σχεδόν απευθείας.

Έχω ξενερώσει παρά πολύ με αποτέλεσμα να σκέφτομαι να πάω σε άλλο τηλέφωνο.

Υπάρχει κάποια λύση ; Να μιλήσω με apple ? Ξέρεις κανείς κάτι ; Σίγουρα κι άλλος έχει το πρόβλημα αλλά φυσιολογικό δεν είναι για κανένα λίγο


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, diecast said:

Γεια χαρα παιδιά . Ελπίζω να είστε καλά και καλό καλοκαίρι σε όλους!

Έχω θέμα , ζεσταίνεται γελοία εύκολα το κινητό με αποτέλεσμα να ρίχνει την φωτεινότητα συνέχεια .βρίσκομαι σε σκιά και επειδή απλά έχει πολύ ζέστη χωρίς να το έσω αφήσει εννοείται εκτεθειμένο στον ηλιο ζεσταίνεται και γεια σας δεν φαίνεται τίποτα και αργεί πολύ να επανέλθει !
Κάτω από τον ηλιο δεν το συζητάω το κάνει σχεδόν απευθείας.

Έχω ξενερώσει παρά πολύ με αποτέλεσμα να σκέφτομαι να πάω σε άλλο τηλέφωνο.

Υπάρχει κάποια λύση ; Να μιλήσω με apple ? Ξέρεις κανείς κάτι ; Σίγουρα κι άλλος έχει το πρόβλημα αλλά φυσιολογικό δεν είναι για κανένα λίγο


Sent from my iPhone using Tapatalk

Όλοι έχουμε αυτό το πρόβλημα 

Γίνεται για προστασία των ηλεκτρονικών μερών της συσκευής

Το θέμα είναι ότι κάποιες φορές γίνεται πολύ γρήγορα χωρίς να κάνεις κάτι 

Κάποιες εφαρμογές κολλάνε στο παρασκήνιο, κρατάνε τον επεξεργαστή σε λειτουργία, με αποτέλεσμα αυτό να κάνει την συσκευή να ζεσταθεί χωρίς να κάνεις και τίποτα ιδιαίτερο 

Το σήμα επίσης είναι μεγάλος παράγοντας που επηρεάζει

Δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις κάτι 

Ενημέρωσε τις εφαρμογές σου εάν δεν το έχεις κάνει 

Μην έχεις τέρμα την φωτεινότητα έστω σε σκιερά μέρη που κάπως πιο εύκολα βλέπεις 

Με το σήμα δεν μπορείς κάτι να κάνεις είναι παράγοντας που δεν εξαρτάται από εσένα 

Να αποφεύγεις την φόρτιση σε τέτοιες περιπτώσεις γιατί επιβαρύνει πολύ το όλο θέμα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...