Jump to content

OnePlus 8T


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για άλλη μια φορά δε μου έρχονται ειδοποιήσεις στο gmail και συγκεκριμένα από έναν μόνο λογαριασμό gmail το οποίο και μου φαίνεται λίγο περίεργο

Όπως και να έχει έχω κουραστεί, αλλά εδώ που φτάσαμε θα περιμένω 1-2 μήνες να παρουσιαστούν τα νέα μοντέλα και βλέπουμε

Επόμενη αγορά κάτι ανάμεσα από samsung και apple και μόνο

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Με nova prime, έρχονται οι ειδοποιήσεις, έχω την ησυχία μου, πληρωμή 6ευρω περίπου.

( Σε ένα Xiaomi δεν δούλευε, αλλά ήτανε γενικό, σε όλους σχεδόν εδώ στο forum,).

( Πριν αλλάξει κινητό, κάνε ένα factory reset.., μήπως φτιάξει).

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, suspect21 said:

Για άλλη μια φορά δε μου έρχονται ειδοποιήσεις στο gmail και συγκεκριμένα από έναν μόνο λογαριασμό gmail το οποίο και μου φαίνεται λίγο περίεργο

Όπως και να έχει έχω κουραστεί, αλλά εδώ που φτάσαμε θα περιμένω 1-2 μήνες να παρουσιαστούν τα νέα μοντέλα και βλέπουμε

Επόμενη αγορά κάτι ανάμεσα από samsung και apple και μόνο

Τι σκέφτεσαι να πάρεις γιατί και εγώ σε αναζήτηση κινητού είμαι

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε android 13 σας δουλευει το πλαινο slider στο αθορυβο και δονηση. ?

Γιατι σε εμενα σε ολα τα υπολοιπα (social apps, sms, emails κλπ) τα κανει mute μια χαρα.

Οταν ομως καποιος μου κανει τηλεφωνικη κληση, τοτε αυτη χτυπαει κανονικα. Κι ας το εχω στη δονηση ή στο αθορυβο με το πλαινο κουμπι slider.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ακόμα με android 11 λογω διαφόρων προβλημάτων που διάβαζα κατά καιρούς. Πλέον όμως έχω αρχίσει να έχω διάφορα θέματα, και δε ξέρω που οφείλονται. 

Τα 2 πιο εκνευριστικά θέματα που έχω είναι:

1. Στο Google maps πολλές φορές δε μπορώ να επιλέξω τίποτα στον χάρτη, πλοηγουμαι κανονικά, αλλά αν πατήσω πάνω σε κάποια πόλη/επιχείρηση δεν ανταποκρίνεται. Επίσης κάποιες φορές δε μου φορτώνει και τις πληροφορίες μιας τοποθεσίας, επιλέγεται δηλαδή κανονικά, αλλά δείχνει ότι δεν έχει φωτογραφίες ή περιγραφή. Εννοείται έχω κάνει clear cache + data στο maps, απλά αυτό το θέμα συμβαίνει σποραδικά.

2. Στον chrome πολλές φορές σελίδες που δούλευαν κανονικά την ίδια ώρα λίγο πιο πριν, ξαφνικά παγώνουν και δεν ανταποκρίνονται, και πρεπει να κλείσω το tab και να το ξανανοιξω. Κάποιες φορές μπορεί να χρειαστεί να το κάνω 4-5 φορές για να ανταποκριθεί η σελίδα...

Έχει νόημα λέτε να ψάξω να βρω καμιά λύση στα παραπάνω, ή να δοκιμάσω να πάω σε android 12 για αρχή να δω αν θα αλλάξει τίποτα; Επίσης αν πάω σε 12, να μείνω εκεί ή να πάω και σε 13?

Και εγώ γενικά είμαι αρκετά απογοητευμένος από το κινητό, και σε επόμενη αλλαγή του θα πάω προς apple πλευρά να δω και αυτή την εμπειρία.

Link to comment
Share on other sites

On 4/2/2023 at 1:17 ΜΜ, razkal said:

εχει κανεις θεμα με συχνα reboot του κινητου?

το εκανε και στο android12, το συνεχιζει και στο 13.

Δεν κάνει reboot, κάποιο πρόβλημα υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στην τελευταία version (13) μου κάνει το κουλό που φαίνεται στην εικόνα - όλα τα κεφαλαία "Θ" φαίνονται όπως να 'ναι.

Δεν είναι κάτι τραγικό, απλώς μου κάνει εντύπωση.. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό?

 

Screenshot.jpg

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, hsigma said:

Εμένα στην τελευταία version (13) μου κάνει το κουλό που φαίνεται στην εικόνα - όλα τα κεφαλαία "Θ" φαίνονται όπως να 'ναι.

Δεν είναι κάτι τραγικό, απλώς μου κάνει εντύπωση.. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό?

 

Screenshot.jpg

Πήγαινε Ρυθμίσεις->Ταπετσαρίες και στυλ->Γραμματοσειρά και άλλαξέ την σε Roboto.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, terkos2 said:

Πήγαινε Ρυθμίσεις->Ταπετσαρίες και στυλ->Γραμματοσειρά και άλλαξέ την σε Roboto.

Thanks, διορθώθηκε.

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει βαλει android 13, η επιλογη της οθονης στα 60Hz υπαρχει ακομα; Ειναι smooth ή οχι; Πχ στο android 11 που εχω, ειμαι με 60Hz και δεν καταλαβαινω διαφορα. Αντιθετως, οταν ειχα βαλει android 12, τα 60Hz κολλουσαν αρκετα.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Lux said:

Οποιος εχει βαλει android 13, η επιλογη της οθονης στα 60Hz υπαρχει ακομα; Ειναι smooth ή οχι; Πχ στο android 11 που εχω, ειμαι με 60Hz και δεν καταλαβαινω διαφορα. Αντιθετως, οταν ειχα βαλει android 12, τα 60Hz κολλουσαν αρκετα.

Αυτό που ρωτάς δε θα σου το απαντήσει κανείς, είχες ρωτήσει και παλαιότερα αν δεν κάνω λάθος 

Εγώ προσωπικά μετά την επαφή με οθόνες στα 120hz όλες οι οθόνες που είναι στα 60 απλά δε βλέπονται στα μάτια μου, ακόμη και του iphone ,που υποτίθεται ότι είναι πιο smooth

Άλλοι πάλι δε βλέπουν διάφορα ιδιαίτερη μεταξύ 60 και 120hz οπότε περί ορεξεως κολοκυθόπιτα

Την απάντηση που ψάχνεις θα την πάρεις μόνο άμα δοκιμάσεις ο ίδιος 

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει επιλογή !!!!!!!!

, μάλλον μικρή διαφορά, ( ; )

το έχω στα 120 hz.

Screenshot_2023-02-12-17-35-46-45_fc704e6b13c4fb26bf5e411f75da84f2.jpg

Στα 60 hz, έχει 3 ώρες και 43 λεπτά, λειτουργία παραπάνω!

Screenshot_2023-02-12-17-46-09-34_0ba066473b79d6e213a1f6f52505e2ee.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, athanasios1112 said:

Υπάρχει επιλογή !!!!!!!!

, μάλλον μικρή διαφορά, ( ; )

το έχω στα 120 hz.

Screenshot_2023-02-12-17-35-46-45_fc704e6b13c4fb26bf5e411f75da84f2.jpg

Στα 60 hz, έχει 3 ώρες και 43 λεπτά, λειτουργία παραπάνω!

Screenshot_2023-02-12-17-46-09-34_0ba066473b79d6e213a1f6f52505e2ee.jpg

Στα 60Hz εχει κολληματακια ή ειναι σχετικα smooth;

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα σήμερα Α13, και δοκίμασα τώρα τα 60Hz, και νιώθεις πολύ το lag. Όλα φαίνονται λες και κολλάνε λιγάκι, πολύ μειωμένη εμπειρία από τα 120Hz.

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, thanasis00 said:

Έβαλα σήμερα Α13, και δοκίμασα τώρα τα 60Hz, και νιώθεις πολύ το lag. Όλα φαίνονται λες και κολλάνε λιγάκι, πολύ μειωμένη εμπειρία από τα 120Hz.

Λες και το κανουν επιτηδες.. Ενω στο Android 11 ειναι τελειως smooth.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Sorry εάν έχει απαντηθεί, αλλά δεν έχω τη συγκεκριμένη συσκευή, επομένως δεν παρακολουθώ το νήμα...

Το κινητό της κοπέλας μου χρειάζεται άμεσα αντικατάσταση μπαταρίας, καθώς μετά από 3 χρόνια κραάει με το ζόρι 1 ημέρα. Έχετε υπόψιν σας κάποιο μαγαζί που να κάνει καλή δουλειά (χωρίς επίπτωση στην αδιαβροχοποίηση) και να τοποθετεί γνήσια μπαταρία?

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Kostas_Ts_86 said:

Καλησπέρα σε όλους!

Sorry εάν έχει απαντηθεί, αλλά δεν έχω τη συγκεκριμένη συσκευή, επομένως δεν παρακολουθώ το νήμα...

Το κινητό της κοπέλας μου χρειάζεται άμεσα αντικατάσταση μπαταρίας, καθώς μετά από 3 χρόνια κραάει με το ζόρι 1 ημέρα. Έχετε υπόψιν σας κάποιο μαγαζί που να κάνει καλή δουλειά (χωρίς επίπτωση στην αδιαβροχοποίηση) και να τοποθετεί γνήσια μπαταρία?

https://www.oneplus.com/gr/support/repair

καλύτερη δουλειά και σίγουρα γνήσια ανταλλακτικά μόνο στη μαμά εταιρία.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, chios said:

https://www.oneplus.com/gr/support/repair

καλύτερη δουλειά και σίγουρα γνήσια ανταλλακτικά μόνο στη μαμά εταιρία.

Σ'ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, chios said:

https://www.oneplus.com/gr/support/repair

καλύτερη δουλειά και σίγουρα γνήσια ανταλλακτικά μόνο στη μαμά εταιρία.

Αυτό ισχύει μόνον για κινητά αγορασμένα από την επίσημη αντιπροσωπεία;

Για κινητά από skroutz μαγαζιά;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, athanasios1112 said:

Αυτό ισχύει μόνον για κινητά αγορασμένα από την επίσημη αντιπροσωπεία;

Για κινητά από skroutz μαγαζιά;

Δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα από τη στιγμή που είσαι έτσι κι αλλιώς εκτός εγγύησης και θα την πληρώσεις την μπαταρία.  

Αλλά καλό θα είναι πριν ανοίξεις ticket να κάνεις ένα live chat για να είσαι σίγουρος 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Εχει στειλει κανεις το κινητο για αλλαγη μπαταριας, το οποιο ειναι αγορασμενο απο αλλο ατομο; Η εγγυηση μετραει δλδ; Αποδειξη υπαρχει, αλλα δεν ειναι στο ονομα μου. Λογικα δεν πρεπει να υπαρχει θεμα, αλλα δεν ειμαι σιγουρος. 

Σκεφτομαι να το στειλω για αλλαγη μπαταριας κανα μηνα πριν ληξει η εγγυηση.

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος ότι μπορείς να ζητήσεις αλλαγή μπαταρίας αν δεν υπάρχει πρόβλημα

Επίσης έχω την εντύπωση ότι η εγγύηση για την μπαταρία δεν έχει την ίδια διάρκεια όπως η εγγύηση του κινητού, είναι μειωμένη δηλαδή 

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Την ίδια εγγύηση έχει και η μπαταρία. Προφανώς πρέπει να υπάρχει πρόβλημα για να στην αλλάξουν, αλλά δεν μπορεί να μετρηθεί κάπως το πρόβλημα, δεν έχουν ορίσει όρια ούτε θα κάτσουν να τεστάρουν συσκευές. Αν δηλώσεις ένα ρεαλιστικό σενάριο φθοράς (κρατάει λιγότερο από μέρα, πέφτει από 10 σε 0% στιγμιαία κτλ) θα στην αλλάξουν εντός εγγύησης. Τουλάχιστον έτσι έκανα με το 3Τ και το 6, στους 23 μήνες. Το ίδιο λέω να κάνω και με το 8Τ.

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, Dj kourampies said:

Την ίδια εγγύηση έχει και η μπαταρία. Προφανώς πρέπει να υπάρχει πρόβλημα για να στην αλλάξουν, αλλά δεν μπορεί να μετρηθεί κάπως το πρόβλημα, δεν έχουν ορίσει όρια ούτε θα κάτσουν να τεστάρουν συσκευές. Αν δηλώσεις ένα ρεαλιστικό σενάριο φθοράς (κρατάει λιγότερο από μέρα, πέφτει από 10 σε 0% στιγμιαία κτλ) θα στην αλλάξουν εντός εγγύησης. Τουλάχιστον έτσι έκανα με το 3Τ και το 6, στους 23 μήνες. Το ίδιο λέω να κάνω και με το 8Τ.

Οποτε στελνω μηνυμα στο support για να ρωτησω; Καμια εβδομαδα θα μεινω χωρις κινητο στο περιπου;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...