Jump to content

Sony Xperia 5 II


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλα το interface και η ενσωματωση των δυο καμερων σε μια εφαρμογη με την αναβαθμισμενη (1iii) photography pro

τα σπαει. Οσοι θελετε να παιξετε,κατεβαστε την απο το apk mirror και θα με θυμηθειτε. Και στο 1ii και στο 5ii παιζει.

Την εκδοση 1.2.A.0.17 κατεβαστε

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Όντως καλή φάση που ενοποιησαν και τις δύο εφαρμογές.

Άραγε πώς μπορούμε τώρα πατώντας το κουμπί της κάμερας στο πλάι να ανοίγει η καινούργια εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

Οτι κι αν δοκιμασσ δεν το καταφερα αλλα μπορεις να ενεργοποιησεις το διπλο πατημα του power button

για να ξεκιναει η καμερα,οταν η οθονη ειναι σβηστη. Και καποιοι κανουν remapping για την καμερα,το κουμπι

του assistant αλλα ειναι μεσω εντολων adb

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, στο δικό μου δεν συμβαίνει αυτό με την ambient.

Κι εγώ με companion θα κοιτούσα να κάνω κάτι πρώτα.

Επιμένω ότι πρέπει να βελτιώθηκε αρκετά και η μπροστινή κάμερα.

Και βέβαια, επιλύθηκε το θέμα δικτύου, για όσους είχαν το προβληματάκι.

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

ωραια καποι απο τις επομενες μερες θα δοκιμασω repair απο το companion....

Tο οποιο ομως σημαινει και hard reset και στησιμο απο την αρχη σωστα?

το κακο ειναι οτι εχω στην sd μεν 60 γιγα offline κατεβασμενα τραγουδια απο την platforma tidas.

ναι μεν δεν σβηνονται απο την sd αλλα αφου το ιδιο το app της tidal θα σβηστει με το φορματ μετα δεν διαβαζει τα τραγουδια λογο κλειδωματος drm οποτε ξανα κατεβασμα 40 giga υλικο

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα ξέρω αυτά τα κόλπα . Δηλαδή αυτό το tidal κατεβάζει τα τραγούδια με κωδικοποίηση ; Δεν τα κανεις οτι θες ;

Πχ να τα δώσεις σε άλλον ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα ξέρω αυτά τα κόλπα . Δηλαδή αυτό το tidal κατεβάζει τα τραγούδια με κωδικοποίηση ; Δεν τα κανεις οτι θες ;

Πχ να τα δώσεις σε άλλον ;

 

όχι Γιώργο δεν γίνεται!

Έχω κατεβάσει και εγώ στην sd απο spotify και να κάνεις στήσημο απο την αρχή, πρέπει να περιμένεις να τα "ξαναβρει" και να τα αποθηκεύσει ξανά στην κάρτα!

Εντάξει το αφήνεις με wifi και το κάνει μόνο του,μικρό το κακό!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα ξέρω αυτά τα κόλπα . Δηλαδή αυτό το tidal κατεβάζει τα τραγούδια με κωδικοποίηση ; Δεν τα κανεις οτι θες ;

Πχ να τα δώσεις σε άλλον ;

Ακριβως .τα κατεβαζεις ωστε αν θες να τα ακους offline ,αλλα μονο μεσω της εφαρμογης και της συνδρομης σου. στην sd καρτα φαινονται αλλα ειναι κλειδωμενα.

Link to comment
Share on other sites

Εαν λοιπον τα ξανα βρει η εφαρμογή δε θα τα παίξει ; Αφου αυτη τα έχει κλειδώσει . Έχει δηλαδη κρυπτογράφηση δικια της .
Link to comment
Share on other sites

Εαν λοιπον τα ξανα βρει η εφαρμογή δε θα τα παίξει ; Αφου αυτη τα έχει κλειδώσει . Έχει δηλαδη κρυπτογράφηση δικια της .

 

Ναι ρε συ:)

Κάνεις Log in, σετάρεις όπως όλα τα app και ξεκινάει να τα κατεβάζει ξανά!:)

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Αν τα κατεβάσεις και μετά διακόψεις τη συνδρομή τι γίνεται;

Προφανώς δεν έχεις πρόσβαση σε αυτά.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν τα κατεβάσεις και μετά διακόψεις τη συνδρομή τι γίνεται;

Προφανώς δεν έχεις πρόσβαση σε αυτά.

 

Ακριβώς αυτό!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Εαν λοιπον τα ξανα βρει η εφαρμογή δε θα τα παίξει ; Αφου αυτη τα έχει κλειδώσει . Έχει δηλαδη κρυπτογράφηση δικια της .

δυστηχως οχι ,ενω εχουν γινει download αν μπεις στο tidal και κανεις login μετα απο επαναφορα δεν τα διαβαζει. πρεπει να τα σβησεις και να τα ξανακατεβασεις...

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως οχι ,ενω εχουν γινει download αν μπεις στο tidal και κανεις login μετα απο επαναφορα δεν τα διαβαζει. πρεπει να τα σβησεις και να τα ξανακατεβασεις...

 

στο spotify όταν κάνεις επαναφορά δεν χρειάζεται να τα σβήσεις,τα βρίσκει παο μόνο του και τα ξανακατεβάζει μόνο του!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Παρθηκε η αποφαση και σημερα το μεσημερι παρολη τη βαρεμαρα για στησιμο απο την αρχη ξαναπερασα το λογισμικο μεσο sony companion,

Ευτυχως το θεμα με τον σενσορα λυθηκε οπως και καποια αλλα μικροπροβληματα. Αφου περασα φωτο και βιντεο απο την sd στο λαπτοπ εκανα και ενα φορματ την καρτα και η συσκευη στηθηκε απο την αρχη.

Τωρα πλεον ολα λειτουργουν ρολοι χωρις το παραμικρο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

απο την android 10 στην 11 το είχες κάνει με factory reset?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

απο την android 10 στην 11 το είχες κάνει με factory reset?

 

οχι αλλα το προβλημα εμφανιστηκε πιο μετα σε μετεπειτα μικροτερο update ενω ηδη ηταν 11. (δλδ 11 σε 11)

Link to comment
Share on other sites

οχι αλλα το προβλημα εμφανιστηκε πιο μετα σε μετεπειτα μικροτερο update ενω ηδη ηταν 11. (δλδ 11 σε 11)

 

εγώ διαφωνούσα με μερικούς που έκανα factory reset αλλά τελικά τάσσομαι υπέρ!

Βοηθάει με τον καιρό!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

εγώ διαφωνούσα με μερικούς που έκανα factory reset αλλά τελικά τάσσομαι υπέρ!

Βοηθάει με τον καιρό!

 

Στη συγκεκριμενη ομως περιπτωση το hard reset δεν θα με βοηθουσε διοτι οπως απεδειχθει μαλλον ειχε προβλημα η ρομ και εστρωσε με το που την ξαναπερασα

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι , επειδή την περνάμε μεσο wifi μια διακοπή η κατι άλλο μπορεί να δωσει κάτι κατακερματισμένο .

Απο το pc γράφει το λειτουργικό διαφορετικά .

Για αυτο κ εγώ πάντα εκανα τα update μεσο WiFi κ μάλιστα άφηνα τις συσκευές στην ησυχία τους κ με δυνατό το σήμα .

Μπας κ γλυτώσω τέτοια θέματα .

Ποτε μου δεν αντιμετώπισα κατι σε καποια συσκευή έτσι .

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, η μεταβαση απο μια εκδοση android σε μια μια καινουρια,πχ. απο 10 σε 11 ή μελλοντικα απο 11 σε 12 πρεπει να γινεται

με καθαρη εγκατασταση γιατι αλλαζουν ριζικα αρκετα πραγματα και αρχιζουν καποια κολληματα αργα ή γρηγορα. Απο αισθητηρες μεχρι

μικροφωνα,καμερες κλπ. Και εχετε ενα φρεσκο κινητο με νεο software.

Τοσα χρονια σε τοσες συσκευες μου το κανω και ολα ηταν απροβληματιστα. Ουτε υπολογιστης χρειαστηκε.

 

Τα ενδιαμεσα updates οκ δεν χρειαζεται κατα κανονα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, η μεταβαση απο μια εκδοση android σε μια μια καινουρια,πχ. απο 10 σε 11 ή μελλοντικα απο 11 σε 12 πρεπει να γινεται

με καθαρη εγκατασταση γιατι αλλαζουν ριζικα αρκετα πραγματα και αρχιζουν καποια κολληματα αργα ή γρηγορα. Απο αισθητηρες μεχρι

μικροφωνα,καμερες κλπ. Και εχετε ενα φρεσκο κινητο με νεο software.

Τοσα χρονια σε τοσες συσκευες μου το κανω και ολα ηταν απροβληματιστα. Ουτε υπολογιστης χρειαστηκε.

 

Τα ενδιαμεσα updates οκ δεν χρειαζεται κατα κανονα.

 

και εγω τοσα χρονια που κανω το αντιθετο,δλδ κατευθειαν ποτε δεν ειχα θεμα...

Ε μια στο τοσο θα κατσει και η στραβη

Link to comment
Share on other sites

και εγω τοσα χρονια που κανω το αντιθετο,δλδ κατευθειαν ποτε δεν ειχα θεμα...

Ε μια στο τοσο θα κατσει και η στραβη

Δεν ειναι μονο τα κολληματα αλλα και η συνολικη αποδοση μιας συσκευης+μπαταριας.

Οταν μας λεει η ιδια η sony μια επανεκκινηση τη βδομαδα,φαντασου ποσο φορτωνει-βαραινει η συσκευη βραχυπροθεσμα και μακροπροθεσμα.

Ποσο μαλλον να πεφτουν νεες ρυθμισεις,πανω σε παλιες,με διαφορετικες αδειες και ενα σωρο υπολειμματα εγκαταστασεων,αρχειων κλπ.

Οπως και να χει,μια φορα το ετος +++ που θα πεσει η αναβαθμιση, μια επαναφορα και χασιμο 3-4 ωρες

απο το χρονο μας δε το βλεπω κατι σημαντικο,εφοσον περναμε πλεον τοσες ωρες με το κινητο στο χερι καθε μερα.

Link to comment
Share on other sites

Βρισκομαι σε ενα διλημα εαν οταν βγει το ιιι να το αγορασω προς αντικατασταση του ii

 

Οι αλλαγες σε σχεση με το ιι δεν ξερω εαν ειναι τοσο σημαντικες

καλοδεχουμενες 1 μεγαλυτερη μπαταρια

2 περισκοπικος φακος ζουμ με 70mm kai 105mm

3 ασυρματη φορτιση

 

αλλαγες που δεν με νοιαζουν 1 επεξεργαστης 888 vs 865

2 fast charging 30w vs 21w

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia 5 II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...