Jump to content

Sony Xperia 5 II


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα νου φαινεται λιγο τυποποιημενη η απαντηση παντως. Αυτο με τους μηχανικους μεταφραση του αγγλικου όρου μονο που συνηθως τους αποκαλουμε τεχνικους εδω στην Ελλαδα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Botακια είναι αυτά που απαντάνε. A.I. η λεγόμενη.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη αναφερθηκε πιο πανω οτι απαντησαν με ονοματεπωνυμο υπαλληλου.

Κοπυ παστε και απλα ενα ονομα για ξεκαρφωμα

Link to comment
Share on other sites

Έβαλε κανένας το apk της κάμερας του iii στο δικό του από το apk mirror?

Απ ότι δοκίμασα μια χαρά δουλεύει.

 

Εδώ για όποιον θέλει

https://www.apkmirror.com/apk/sony-mobile-communications/photography-pro-2/photography-pro-2-1-2-a-0-17-release/photography-pro-1-2-a-0-17-android-apk-download/

 

Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk

Edited by gesvts
Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν 2 μήνες με το πρόβλημα των dual sim και ακόμα το κοιτάνε...?

1η και τελευταία φορά Sony από μένα, ήθελα πραγματικά να τους δοκιμάσω γιατί η συσκευή σε γενικές γραμμές καλή είναι.

Τέτοια έλλειψη σοβαρότητας δε τη περίμενα, ούτε καν θέλω να φανταστώ όταν παλιώσει κιόλας η συσκευή πόση σημασία θα δίνουν στα updates τους (έχουν υποσχεθεί 3 major...).

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν 2 μήνες με το πρόβλημα των dual sim και ακόμα το κοιτάνε...?

1η και τελευταία φορά Sony από μένα, ήθελα πραγματικά να τους δοκιμάσω γιατί η συσκευή σε γενικές γραμμές καλή είναι.

Τέτοια έλλειψη σοβαρότητας δε τη περίμενα, ούτε καν θέλω να φανταστώ όταν παλιώσει κιόλας η συσκευή πόση σημασία θα δίνουν στα updates τους (έχουν υποσχεθεί 3 major...).

 

Τι πρόβλημα έχει με τις 2 σιμ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα έχει με τις 2 σιμ?
Πριν 2 updates, πέφτει το σήμα και από τις δύο χωρίς λόγο και επανέρχεται μετά από λίγο.

Συνήθως συμβαίνει όταν πας να πάρεις τηλέφωνο αλλά δεν είναι στάνταρ, συμβαίνει και στο άκυρο..

Δεν το έχουν φτιάξει ακόμα.

 

Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 updates, πέφτει το σήμα και από τις δύο χωρίς λόγο και επανέρχεται μετά από λίγο.

Συνήθως συμβαίνει όταν πας να πάρεις τηλέφωνο αλλά δεν είναι στάνταρ, συμβαίνει και στο άκυρο..

Δεν το έχουν φτιάξει ακόμα.

 

Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk

 

Αχα, χοντρό πρόβλημα. Έλεγα να το δώσω σε μια φίλη που θέλει να το δουλεύει με 2 σιμ αλλά αν είναι να έχει θέμα μάλλον θα το κρατήσω

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αχα, χοντρό πρόβλημα. Έλεγα να το δώσω σε μια φίλη που θέλει να το δουλεύει με 2 σιμ αλλά αν είναι να έχει θέμα μάλλον θα το κρατήσω

 

Δεν επηρεάζονται όλες οι συσκευές.

Κι εγώ έχω το πρόβλημα και περιμένω το fix για να μπει σε αγγελία, γιατί πήρα άλλο.

Και ο λόγος που θα μπει δεν είναι αυτός, αλλά γιατί ψιλοζοριζομαι με τα χοντροδαχτυλα μου σε στενό φορμά οθόνης.

Την πάλεψα επτά μήνες, αλλά όχι άλλο.

Σε γυναικεία χέρια είναι ταμάμ. Άσε που από ποιότητα είναι σούπερ premium.

Κάτι που γυναίκες πάντα εκτιμούν.

Αν εξαιρέσεις αυτό το τραγικό θέμα με τις κλήσεις, που είναι πλήρης υπαιτιότητα της Sony από το προ-προηγουμενο update, η συσκευή είναι εκπληκτική.

5 μήνες τη λειτουργούσα άψογα.

Πριν της το δώσεις, κάνε ένα τεστ για να δεις αν έχει θέμα και η δική σου συσκευή.

Βάλε δύο SIM και δούλεψε το μια μέρα.

Αν κάποιες φορές πας να κάνεις κλήση και λέει δίκτυο μη διαθέσιμο ενώ γκριζαρουν και οι δύο σιμ, τότε έχεις και εσύ θέμα.

Αν όχι, δωσ' το άφοβα.

 

Εγώ έλυσα το θέμα απενεργοποιώντας τη μία σιμ από τις ρυθμίσεις.

Το είπε ένα παλικάρι εδώ στο φόρουμ. Να είναι καλά.

Ευτυχώς, η δεύτερη σιμ που έχω είναι απλά ένας παλιός αριθμός για να υπάρχει, οπότε την απενεργοποίησα και λειτουργώ την κύρια.

Έτσι, δεν υφίσταται πρόβλημα.

Edited by Alexcxvtr

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

ήρθε μια ενημέρωση ασφαλείας Ιουνιου στο 1ii, άρα να περιμένετε και στο 5ii όπου ίσως λυθεί το θέμα με αυτήν!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Μια βδομάδα τη βλέπω εδώ, αλλά ακόμα τζιφος.

https://xpericheck.com/XQ-AS72

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια βδομάδα τη βλέπω εδώ, αλλά ακόμα τζιφος.

https://xpericheck.com/XQ-AS72

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ, μόλις είδα ότι έβαλα λάθος έκδοση στο λινκ.

Τέλος πάντων.

Βλέπω ότι έχει βγει ένα update εδώ και λίγες μέρες.

Για να δούμε...

https://xpericheck.com/XQ-AS52

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

Εν το μεταξύ παρόμοιο πρόβλημα έχει και φίλος με Iphone 11 και Vodafone.

Μετά το τελευταίο update, τον πετάει εκτός δικτύου στα καλά καθούμενα, δεν έχει dual sim βέβαια αυτό, αλλά η συμπεριφορά είναι ίδια.

Παίζει να έγινε καμία πατάτα απο Vodafone μεριά? Το αντιμετοπίζει κανέις σας που να έχει Cosmote?

 

Επίσης που και πού bugαρει το gesture για τις πρόσφατες επαφές, θέλει να το κρατήσεις παρατεταμένα για πολύ περισσότερο του κανονικού για να στα εμφανίσει και στρώνει με restart μόνο.

Είναι και αυτό γνωστό θέμα?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το αντιμετωπίζω με Cosmote και Wind όταν είναι ενεργοποιημένες και οι δύο sim.

Όταν δουλεύω μόνο μία, οποιαδήποτε, δεν υπάρχει θέμα.

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

Επομένως είναι καθαρά θέμα συσκευής.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Επίσης που και πού bugαρει το gesture για τις πρόσφατες επαφές, θέλει να το κρατήσεις παρατεταμένα για πολύ περισσότερο του κανονικού για να στα εμφανίσει και στρώνει με restart μόνο.

 

Είναι και αυτό γνωστό θέμα?

 

Αν εννοείς πρόσφατες εφαρμογές, συμβαίνει και σε εμένα.

 

Εν τω μεταξύ update ακόμα να έρθει...

 

Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγάλει update η Sony.

Το θέμα είναι του παρόχου.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ακόμα ένα bug, πήγα στο εξωτερικό όπου έχει 1 ώρα διαφορά με ώρα Ελλάδας, και ενώ άλλαξε κανονικά μόνο του το κινητό την ώρα, στην ambient display δείχνει την ώρα Ελλάδας.

 

Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως αλλάζει αυτό από τις ρυθμίσεις?

Γιατί με galaxy σε αντίστοιχη περίπτωση μου εμφανιζε ώρα Ελλάδος αλλά και ώρα εξωτερικού και από όσο θυμάμαι μπορούσα να το αλλάξω

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς πρόσφατες εφαρμογές, συμβαίνει και σε εμένα.

 

Εν τω μεταξύ update ακόμα να έρθει...

 

Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk

 

Ναι εφαρμογες ήθελα να γράψω!

Άρα είναι γνωστό και αυτό το θέμα φαντάζομαι και το δουλεύουν...

Link to comment
Share on other sites

Το να αναζητει κανεις gcam για ναυαρχιδα που εστιαζει στην καμερα είναι ανησυχητικο :blink:. Ως υποψηφιος μελλοντικος κατοχος του 5 ΙΙΙ, μου διαφευγει κατι?
Link to comment
Share on other sites

Στο xda εχουν αναφερθει καποιες δωρεαν gcams αλλα με μικροπροβληματα και πιο θολα χρωματα.

Και μια επι πληρωμη που λειτουργει καλα λενε.

Link to comment
Share on other sites

Το να αναζητει κανεις gcam για ναυαρχιδα που εστιαζει στην καμερα είναι ανησυχητικο :blink:. Ως υποψηφιος μελλοντικος κατοχος του 5 ΙΙΙ, μου διαφευγει κατι?

εγώ τις αποφεύγω τις gcam πλέον!

Τις βλέπω και σε άλλες συσκυές ναυαρχίδες και απορώ γιατί δεν τραβάνε οι κάτοχοι με τις κανονικές κάμερες(app) που είναι ότι καλύτερο!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia 5 II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...