Jump to content

Sony Xperia 5 II


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχουμε κανέναν διαθέσιμο port της gcam για τη συσκευή μας; Έχει δοκιμάσει κανείς τίποτα;

Πάντως εδώ

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-bsg/

μπορείς να βρεις gcam

Μέλος απο reddit που έχει δοκιμάσει προτείνει version GV1i (2021-07-01)

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά κάτοχος του κινητού εδώ και μια μέρα, ερχόμενος από xz3 το οποίο με άφησε. Για την ώρα το στήνω και προσπαθώ να συνηθίσω την οθόνη. Η οποία βέβαια είναι σούπερ. Επειδή βαριέμαι να κοιτάξω πιο πριν... ενημερώστε με όποιος έχει τη διάθεση για τα SOS σε αυτό το κινητό
Vivere senza paura
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και απο εδώ λοιπόν.

Να το χαρείς εύχομαι!:)

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο. Θηκη, τζαμι ή μεμβρανη ψαξε γιατι ειναι ειδη σπανια ειδικα ατην Ελλαδα.

Το κινητο αφου ειχες ΧΖ3 (οπως και εγω) δεν θα σε δυσκολεψει σε τιποτα.

Το προγραμμα φορτισης γιανπροστασια μπαταριας επελεξε συμφωνα με τις οδηγιες στις ρυθμισεις

Και καλο διαβασμα στο παρον τοπικ προς τα πισω οπου θα βρεις πολλες πληροφοριες.

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι.

Ξαναβάζω τις σιμ στο 5 και θα το τεσταρω μία μέρα, να δω αν όλα πάνε καλά.

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

Καλό αυτό!

Σημαίνει ότι τελικά αυτό που σας απάνταγανε ότι το έχουν υπόψιν τους και ότι στο επόμενο update θα διορθωθεί, είχε νόημα!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το λένε εδώ και ενάμισι μήνα.

Περισσότερο σαν bot φαινόταν, δυστυχώς.

 

Τέλος πάντων.

Δεύτερη μέρα και λειτουργεί κανονικά.

Θα τσεκαρω σίγουρα και όλο το σ/κ, αλλά μοιάζει να επιλύθηκε το θέμα με το δίκτυο.

 

Ας το τσεκαρει και κάποιος άλλος, αλλά έχω την εντύπωση ότι βελτιώθηκε και η μπροστινή κάμερα. Σίγουρα έφυγε το λαγκ από τα προηγούμενα update.

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση ....οταν το κινητο ειναι ας πουμε στο τραπεζι και περναω το χερι μου πανω απο τον proximity sensor αναβει η οθονη.

Υπαρχει καποια ρυθμιση που εχω κανει καταλαθος η εχω προβλημα στον σενσορα?

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση ....οταν το κινητο ειναι ας πουμε στο τραπεζι και περναω το χερι μου πανω απο τον proximity sensor αναβει η οθονη.

Υπαρχει καποια ρυθμιση που εχω κανει καταλαθος η εχω προβλημα στον σενσορα?

 

Όλα έτσι δουλεύουν, its a feature not a bug ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις την ambient οθονη ενεργη (στην εξυπνη ενεργοποιηση) , τοτε φυσιολογικα ενεργοποιειται η οθονη με το περασμα του χεριου σου απο τον σενσορα.

Δειχνει την ambient οθονη

Αν την απανεργοποιησεις,τοτε δεν γινεται τιποτα με το περασμα του χεριου.

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις την ambient οθονη ενεργη (στην εξυπνη ενεργοποιηση) , τοτε φυσιολογικα ενεργοποιειται η οθονη με το περασμα του χεριου σου απο τον σενσορα.

Δειχνει την ambient οθονη

Αν την απανεργοποιησεις,τοτε δεν γινεται τιποτα με το περασμα του χεριου.

δεν χρησιμποιω ambient οθονη. ο απο πανω λεει οτι ειναι φυσιολογικο εσυ λες οχι ...τελικα τι ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

δεν χρησιμποιω ambient οθονη. ο απο πανω λεει οτι ειναι φυσιολογικο εσυ λες οχι ...τελικα τι ισχυει?
Τι εννοείς; Είναι κλειδωμένη η συσκευή, σβηστή η οθόνη και ανοίγει όταν περνάς το χέρι από πάνω;

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν πρέπει να ανοίγει η οθόνη!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν πρέπει να ανοίγει η οθόνη!

αρα προβλημα συσκευης?

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι εννοείς; Είναι κλειδωμένη η συσκευή, σβηστή η οθόνη και ανοίγει όταν περνάς το χέρι από πάνω;

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

 

ακριβως,,,αναβει η οθονη (δεν ξεκλειδωνει ) αναβει η lock screen που δειχνει την ωρα

Link to comment
Share on other sites

αρα προβλημα συσκευης?

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

ακριβως,,,αναβει η οθονη (δεν ξεκλειδωνει ) αναβει η lock screen που δειχνει την ωρα

Προφανώς δεν είναι φυσιολογική συμπεριφορά. Αυτό θα γίνονταν μόνο αν είχε κάποιο soli radar όπως είχε το Google Pixel 4 με το motion sense.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

δεν χρησιμποιω ambient οθονη. ο απο πανω λεει οτι ειναι φυσιολογικο εσυ λες οχι ...τελικα τι ισχυει?

 

Το δοκιμασα πριν γραψω. Η οθονη ξυπναει και δειχνει μονο την ambient με το περασμα χεριου και οχι την lockscreen.

Link to comment
Share on other sites

Κι νομίζω πως είναι φυσιολογικό, ανάβει μόνο όταν περνάει το χέρι στον αισθητήρα εγγύτητας. Δεν με απασχόλησε ποτέ
Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε παιδιά?

Ενώ το κινητό είναι ακουμπησμένο στο τραπέζι, με κλειστή την οθόνη, περνάτε απο πάνω το χέρι και ανάβει?

Τι ρύθμιση έχετε βάλει?

Έχει κάποιες ρυθμίσεις νομίζω για την ambient!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Οταν βρεθω αθηνα θα το παω απο το σερβις να δω τι θα μου πουν. δεν θελω να μεινω ανευ συσκευης.

Δεν με ενοχλει απλα οταν το βαζω στο τσαντακι και κουνιεται διπλα στο πορτοφολι συνεχεια αναβει η οθονη του

Να δω τι θα μου απαντησουν στο σερβις

Link to comment
Share on other sites

Οταν βρεθω αθηνα θα το παω απο το σερβις να δω τι θα μου πουν. δεν θελω να μεινω ανευ συσκευης.

Δεν με ενοχλει απλα οταν το βαζω στο τσαντακι και κουνιεται διπλα στο πορτοφολι συνεχεια αναβει η οθονη του

Να δω τι θα μου απαντησουν στο σερβις

έχει δίκιο ο @Antonio27

Στην ambient έχει 4 ρυθμίσεις!

"Παίξε" λίγο με αυτές πριν το πας στο service.

Γιατί εκεί θα στο γυρίσουν σε εργοστασιακές ρυθμίσεις αν το τους το αφήσεις και θα ξαναστήνεις απο την αρχή!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Αφου ειπε ο φιλος οτι δε χρησιμοποιει ambient αρα θα εμφανιζεται η lockscreen

Σωστα,παρολα αυτα ελεγξα ολες τις ρυθμισεις ακομα και του ambient που δεν το χρησιμοποιω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia 5 II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...