Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νίκο αλήθεια λες?

Κάθε φορά πού το άνοιγες έβλεπες κόλλημα στο πάτημα των ψηφίων?

Καί εγώ το κλείνω για να το φορτίζω πάντα αλλά αυτό το κόλλημα το είχα με το Μ5.

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τελικά παιδιά με την αναβάθμιση λύθηκε το πρόβλημα μπαταρίας; έχετε δει διαφορά στο θέμα κάμερας προς το καλύτερο; ρωτάω γιατί είμαι σε αγορά από τον καινούργιο χρόνο ανάμεσα σε one plus 8 pro Κ στο samsung. Απλά έχω ξενερώσει με το one plus γιατί για να ενεργοποιήσεις το 5g θέλει μια διεργασία πρώτα στον υπολογιστή Κ δεν είναι εύκολη. Ή samsung στο θέμα προσώπου έφτιαξε το (παστελιασμα;) Κ η σελφι σε μέρα είναι καλή; ευχαριστώ εκ των προτέρων. ( σε exynos έχετε βάλει gcam αν είναι καλύτερη από την μαμά εφαρμογή;)
Link to comment
Share on other sites

Νίκο αλήθεια λες?

Κάθε φορά πού το άνοιγες έβλεπες κόλλημα στο πάτημα των ψηφίων?

Καί εγώ το κλείνω για να το φορτίζω πάντα αλλά αυτό το κόλλημα το είχα με το Μ5.

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

και στο νοτε 9 και στο 20αρι που έχω ακριβώς το ίδιο στην εκκίνηση!θέλει 3 με 4 δευτερολπετα αναμονή για να μην το κάνει!

τώρα δεν το είδα αυτό,δεν το δοκίμασα!

 

από μπαταρία ,νομίζω πρέπει να ήμουν ο πρώτος που το παρατήρησε προχθές!

είναι ελάχιστα καλύτερη!παω για βαθμολογία 7,5 στα 10 από 7 που ήμουν:lol::lol::lol:

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά είναι ψιλοαπαράδεκτα αυτά τα κολλήματα για ναυαρχίδα.

Με το 1ii δεν πρέπει να έχεις τέτοιο κόλλημα, σωστα?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Στο night Mode έχει γίνει τρομερή δουλειά!! Μεγάλη διαφορά και ειδικά σε απόλυτο σκοτάδι απ ότι είδα σε σύγκριση με άλλες φώτο που έχω!!!!!!!!

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως τώρα ήμουν με δεδομένα 4g+ και άλλαξε σε 5g cosmote αλλά μετά από 5 λεπτά χάθηκε και ακόμα και τώρα είναι σε 4g αρα μήπως το τεσταρουν περιοχή Ξάνθη Edited by c200amgpacket
Samsung Galaxy Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως τώρα ήμουν με δεδομένα 4g+ και άλλαξε σε 5g cosmote αλλά μετά από 5 λεπτά χάθηκε και ακόμα και τώρα είναι σε 4g αρα μήπως το τεσταρουν περιοχή Ξάνθη
αν στείλεις 5G μήνυμα στο 1333 τι σου απανταει;

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νίκο αλήθεια λες?

Κάθε φορά πού το άνοιγες έβλεπες κόλλημα στο πάτημα των ψηφίων?

Καί εγώ το κλείνω για να το φορτίζω πάντα αλλά αυτό το κόλλημα το είχα με το Μ5.

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ναι και δε θυμαμαι σιγουρα αν το ειχα κανει ρεσετ. παντως και της γυναικας μου το σ20+ το εκανε. με την 11 (το σ20+ εφαγε και ρεσετ κατα λαθος τοτε που αλλαξα csc) ειναι οκ.

Πραγματικα μου ειχε κανει τρομερη εντυπωση να παταω πιν και να το βλεπω μετα απο ολοκληρα δευτερολεπτα να πατιεται..ειδικα αν το εκανα αμεσως μολις το ζητουσε δεν επιανε και το 1η ψηφιο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

αν στείλεις 5G μήνυμα στο 1333 τι σου απανταει;

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν είναι συμβατή κτλ
Samsung Galaxy Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά κατ εμέ η μεγαλύτερη εξέλιξη στη σειρά note το 2020 ήταν η προσθήκη 120hz.

Έπαιζα με κινητά των 60hz αυτές τις μέρες και κυριολεκτικά, η εμπειρία χρήσης ήταν κάκιστη.

IPhone 11 pro Max, note 10 plus κλπ δεν τα άντεχα ούτε για δέκα λεπτά.

Αντε να δούμε το 2021 και το fold 3 with spen τι καλό μας επιφυλάσσει...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά κατ εμέ η μεγαλύτερη εξέλιξη στη σειρά note το 2020 ήταν η προσθήκη 120hz.

Έπαιζα με κινητά των 60hz αυτές τις μέρες και κυριολεκτικά, η εμπειρία χρήσης ήταν κάκιστη.

IPhone 11 pro Max, note 10 plus κλπ δεν τα άντεχα ούτε για δέκα λεπτά.

Αντε να δούμε το 2021 και το fold 3 with spen τι καλό μας επιφυλάσσει...

 

Για μένα από την άλλη σε συνδυασμό με την κατανάλωση μπαταρίας ήταν το πιο ανούσιο

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά κατ εμέ η μεγαλύτερη εξέλιξη στη σειρά note το 2020 ήταν η προσθήκη 120hz.

Έπαιζα με κινητά των 60hz αυτές τις μέρες και κυριολεκτικά, η εμπειρία χρήσης ήταν κάκιστη.

IPhone 11 pro Max, note 10 plus κλπ δεν τα άντεχα ούτε για δέκα λεπτά.

Αντε να δούμε το 2021 και το fold 3 with spen τι καλό μας επιφυλάσσει...

 

Δυστυχώς τα 120 δεν συμβαδίζουν με την μπαταρία που επέλεξε να του βάλει. Και που να έρθει καλοκαίρι με αυξημένες θερμοκρασίες, ηλιοφάνεια (άρα αυξημένη φωτεινότητα) κλπ. Παραλία με power bank αγκαλιά.

Πόσο με έχει εκνευρίσει, πραγματικά.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτο μου βγαζει πολυ συχνα μετα την αναβαθμιση στην 11αρα....καμια ιδεα ? κατω-κατω μεσα στο κυκλακι.... :lol:

 

image.jpg

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Αυτο μου βγαζει πολυ συχνα μετα την αναβαθμιση στην 11αρα....καμια ιδεα ? κατω-κατω μεσα στο κυκλακι.... :lol:

 

image.jpg

 

Βάλε το nice catch απο τη σουίτα του Goodlock η αν είσαι σε χώρα που δεν υποστηρίζεται πέρασέ το μέσω fine lock απο play store.

Κρατάει logs ποιες εφαρμογές χρησιμοποίησαν δόνηση, toast notification (αυτό που σου εμφανίζει κ στο screenshot) κ άλλα.

Πιστεύω κάποια εφαρμογή δεν υποστηρίζεται πλήρως μετά την αναβάθμιση κ σου στέλνει άδεια toast notifications. Με το παραπάνω θα την εντοπίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τα 120 δεν συμβαδίζουν με την μπαταρία που επέλεξε να του βάλει. Και που να έρθει καλοκαίρι με αυξημένες θερμοκρασίες, ηλιοφάνεια (άρα αυξημένη φωτεινότητα) κλπ. Παραλία με power bank αγκαλιά.

Πόσο με έχει εκνευρίσει, πραγματικά.

 

Εννοείται πως θα θέλαμε μεγαλύτερη μπαταρία, αυτό δεν το συζητάμε καν.

Αλλά τα 120hz δεν τα αλλάζω προσωπικά με τίποτα. Ήταν game changer και step up για την εμπειρία χρήσης των galaxy smartphones....

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει! Ήταν εξαιρετική η εμπειρία χρήσης με τα 120Hz στο s20 plus. Μοναδική θα έλεγα. Με έχει εντυπωσιάσει επίσης,ανέλπιστα τόσο πολύ και το mi 10 T με τα 144...αν είχε amoled δύσκολα να το άλλαζα, τώρα με βλέπω όταν πέσουν οι τιμές του επερχόμενου mi 11 για μετάβαση.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά κατ εμέ η μεγαλύτερη εξέλιξη στη σειρά note το 2020 ήταν η προσθήκη 120hz.

 

Έπαιζα με κινητά των 60hz αυτές τις μέρες και κυριολεκτικά, η εμπειρία χρήσης ήταν κάκιστη.

 

IPhone 11 pro Max, note 10 plus κλπ δεν τα άντεχα ούτε για δέκα λεπτά.

 

Αντε να δούμε το 2021 και το fold 3 with spen τι καλό μας επιφυλάσσει...

Φίλε επειδή εγώ το έχω στα 60hz πως καταλαβαίνεις διαφορά? Καταρχήν σε browzer πχ οι σελίδες μπορεί να αργήσουν να φορτώσουν κ να έχει ένα ψιλό κόλλημα, πως καταλαβαίνεις αυτή τη διαφορά με βάση αλλά κινητά που λες, επίσης απ ότι ξέρω αν επιλέξεις 120hz χάνεις την WQHD+... 120 hz είναι μόνο σε FHD+ Σωστά??

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε επειδή εγώ το έχω στα 60hz πως καταλαβαίνεις διαφορά? Καταρχήν σε browzer πχ οι σελίδες μπορεί να αργήσουν να φορτώσουν κ να έχει ένα ψιλό κόλλημα, πως καταλαβαίνεις αυτή τη διαφορά με βάση αλλά κινητά που λες, επίσης απ ότι ξέρω αν επιλέξεις 120hz χάνεις την WQHD+... 120 hz είναι μόνο σε FHD+ Σωστά??

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μα το σκρολ δεν καταλαβαίνεις πόσο smooth είναι? Και δεν παίζει ρόλο αν αργούν να φορτώσουν κάποιες σελίδες, μετά πάλι smooth είναι η κίληση....

Εγώ διαφορά δε βλέπω στην ανάλυση είτε με fhd είτε με wqhd.

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά από τα κινητά με 60 στα 120hz είναι πολύ μεγάλη παιδιά, αν δουλέψετε κάποιες μέρες στα 120 θα το καταλάβετε. Προσωπικά, δεν μπορώ να γυρίσω σε κινητό με 60 ούτε για αστείο.

 

 

Όσον αφορά το update, το θέμα με τα navigation gestures δεν είναι η ιδέα μας, υπάρχει όντως θέμα, και είναι πολύ έντονο όταν δεν έχουμε ενεργοποιημενα τα gesture hints (οι 3 γραμμούλες κατω). Αυτό συμβαίνει διότι όταν δεν τα έχουμε ενργοποιημενα, αλλάζει η περιοχή των gestures και γίνεται ουσιαστικά less sensitive.

 

https://piunikaweb.com/2020/12/29/galaxy-s20-users-navigation-bar-gestures-less-sensitive-on-one-ui-3-0/

 

Ελπίζω να το φτιάξουν σύντομα γιατί πολλοί έχουμε συνηθίσει με gestures κ δεν μπορούμε να γυρίσουμε με την παλια κάτω μπαρα

 

Στάλθηκε από το Samsung Note20 Ultra

Link to comment
Share on other sites

ναι και δε θυμαμαι σιγουρα αν το ειχα κανει ρεσετ. παντως και της γυναικας μου το σ20+ το εκανε. με την 11 (το σ20+ εφαγε και ρεσετ κατα λαθος τοτε που αλλαξα csc) ειναι οκ.

Πραγματικα μου ειχε κανει τρομερη εντυπωση να παταω πιν και να το βλεπω μετα απο ολοκληρα δευτερολεπτα να πατιεται..ειδικα αν το εκανα αμεσως μολις το ζητουσε δεν επιανε και το 1η ψηφιο.

Έχω ακόμη το ΝΟΤΕ 9 (πολύ ευχαριστημένος) και έχω επίσης την ίδια καθυστέρηση μετά από επανεκκίνιση με το pin, αλλά δεν με απασχολεί. Προς το παρόν δεν σκοπεύω να το αλλάξω, αλλά παρακολουθώ τις εξελίξεις. Αν τελικά βγάζανε το ΝΟΤΕ 21 που δεν θα βγει, θα το έπαιρνα. Πλέον δεν ξέρω τι θα κοιτάξω όταν έρθει η ώρα, μια που τα ΝΟΤΕ για μένα ήταν μονόδρομος και μια περιουσία για fold δεν πρόκειται να δώσω.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Μα το σκρολ δεν καταλαβαίνεις πόσο smooth είναι? Και δεν παίζει ρόλο αν αργούν να φορτώσουν κάποιες σελίδες, μετά πάλι smooth είναι η κίληση....

Εγώ διαφορά δε βλέπω στην ανάλυση είτε με fhd είτε με wqhd.

 

φορτωσε μια σελιδα και κανε σκρολ. θα δεις διαφορα, απλα αλλοι τη θεωρουμε ασημαντη και ανουσια αλλοι σπουδαια. προσωπικα δε με απασχολει καν, καθως περα απο το μενου, σε ολα τα αλλα ειναι τοσοι παραγοντες που αλλοιωνουν την εμπειρια, πχ στα sites μπορει να αργει η σελιδα να φορτωσει, να αργει το ιντερνετ κτλ κτλ που προσωπικα θεωρω οτι το οφελος των 120 χανεται εξ αιτιας αυτων των παραγοντων. Προτιμω την παραπανω αυτονομια λοιπον.

 

Έχω ακόμη το ΝΟΤΕ 9 (πολύ ευχαριστημένος) και έχω επίσης την ίδια καθυστέρηση μετά από επανεκκίνιση με το pin, αλλά δεν με απασχολεί. Προς το παρόν δεν σκοπεύω να το αλλάξω, αλλά παρακολουθώ τις εξελίξεις. Αν τελικά βγάζανε το ΝΟΤΕ 21 που δεν θα βγει, θα το έπαιρνα. Πλέον δεν ξέρω τι θα κοιτάξω όταν έρθει η ώρα, μια που τα ΝΟΤΕ για μένα ήταν μονόδρομος και μια περιουσία για fold δεν πρόκειται να δώσω.

Εξαρταται τι χρηση κανεις. εδω και 4 χρονια οι βελτιωσεις ηταν ελαχιστες καθε χρονο αν το δεις ψυχραιμα. η σειρα 20 ομως εφερε μεγαλες αλλαγες σε καμερες, εφερε τα 120hz που ισως σαρεσουν κτλ κτλ.

εγω στη θεση σου θα επαιρνα νοτε, ειδικα προς το καλοκαιρι που θα εχει πεσει η τιμη του αρκετα. Προσωπικα το πενακι δεν το δουλευω αλλα το νοτε ηταν πιο λεπτο και ελαφρυ απο το s20 ultra Και με βολεψε πολυ. Τωρα λεω να το δωσω για το σ21 αν και θα ξενερωσω με το τουβλο που θα βγαλει και με ελλειψεις μαλιστα (πχ την sd).

Ομως θεωρω οτι θα εχει βελτιωσει την αποδοση της κυριας καμερας ειδικα στην εστιαση και ισως αξιζει μια φθηνη μεταβαση.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το update, το θέμα με τα navigation gestures δεν είναι η ιδέα μας, υπάρχει όντως θέμα, και είναι πολύ έντονο όταν δεν έχουμε ενεργοποιημενα τα gesture hints (οι 3 γραμμούλες κατω). Αυτό συμβαίνει διότι όταν δεν τα έχουμε ενργοποιημενα, αλλάζει η περιοχή των gestures και γίνεται ουσιαστικά less sensitive.

 

https://piunikaweb.com/2020/12/29/galaxy-s20-users-navigation-bar-gestures-less-sensitive-on-one-ui-3-0/

 

Ελπίζω να το φτιάξουν σύντομα γιατί πολλοί έχουμε συνηθίσει με gestures κ δεν μπορούμε να γυρίσουμε με την παλια κάτω μπαρα

 

Στάλθηκε από το Samsung Note20 Ultra

 

Το έχω κι εγώ αυτό το θέμα και αρκετά έντονο

(δεν έχω ενεργοποιημενα τα gesture hints).

Επίσης βλέπω πως αργούν λίγο να σβήσουν οι ειδοποιήσεις στο nova. Δηλαδή πχ έρχεται ένα μήνυμα στο viber, το διαβάζω και όταν επανέρχομαι στην αρχική οθόνη το "1" είναι ακόμη στο εικονίδιο.

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρόνια πολλά. Θα φορτίζατε το κινητό σας με αυτο;

 

https://allsales.gr/home/lighting-lamps/polypriza/power-strip-with-usb-and-type-c-ports-mx-st05-moxom/

 

Υπάρχει κίνδυνος για το note?

Link to comment
Share on other sites

Πέιτε μου πραγματικά. Σας έχει οφελήσει κάπου το UI 3; Έχει καιμιά ουσιαστική βελτίωση στην εμπειρία και στη λειτουργικότητα;

Πάνε και επεμβένουν εκεί που δεν υπάρχει κανένας λόγος να επέμβουν και δε φτιάχνουν ουσιώδη πράγματα. Από προχθές που το εγκατέστησα έχω πάρει δεκάδες τηλέφωνα και έχω στείλει μυνήματα με λάθος κάρτα sim. Τι θέλαν και πειράξανε την επιλογή των 2 sim των στην ίδια οθόνη; και μας βάζουν να πατάμε και να ξαναπάτάμε μέχρι να γίνει η δουλεία μας;

 

Τι θέλαν και βγάλαν τα optimizations στο battery saving, πάνω που το είχα φέρει σε ένα σχεδόν ανεκτό επίπεδο αντε πάλι από την αρχή να ψάχνω να βρώ μοτίβα που με βολεύουν. Δεν άφησαν και πολλά βέβαια.

 

Από τα παραπάνω εξαιρείται η μόνη πραγματική βελτίωση που έχω δεί και είναι η μέιωση της μουσικής στα buds όταν υπάρχεi notification. Αυτό μάλισα. Κατά τα άλλα πραγματικά αναρωτιέμαι τι σκέφτονται. Έχετε δει εσείς κάτι ουσιαστικό ρε παιδία γιατι θα με κουφάνουν οι softwarαδες της sammy.

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...