Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά,εκανα κι εγώ την ενημέρωση ,όλα είναι άρτια,ολα όμορφα εκτός από ένα κατα την γνώμη μου....

 

 

οι λειτουργίες εξοικονόμησης ενέργειας μπαταρίας ήταν 3 αν θυμάμαι καλά!

 

τώρα μετά βίας μια?

 

που είναι οι 3 επιλογές μας?αυτή μαλιστα που προανέφερα σαν μέτρια πιο πριν,τωρα είναι η μάλλον μοναδική?:mad:

 

επίσης στην κανονική λειτουργία μπαταριας πια,δειχνει η συσκευή να κρατάει καλύτερα το ποσοστό της...

 

 

κάποια άποψη για αυτό παιδιά?κανενός δεν του κακοφάνηκε?:p

 

που είναι οι επιλογές μας για υπεραποδοση,υπερμειωση και μέτρια λειτουργία?:p

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σε εμένα πάντως δεν δουλεύει το σύρσιμο από κάτω για επιστροφή στο home. Έχει κάποιος άλλος πρόβλημα; είναι σοβαρό για μένα.

 

Λάζαρος Note 20 ultra

 

Λάζαρε, θυμάμαι πως έχεις nova. Λάθος?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που είναι γερμανικό δεν δουλεύει το 5g με cosmote πάντως.
Υπομονη . Με αυτο το upgrade μπήκε και το DSS και θα μπορεί να λειτουργήσει με το δίκτυο της cosmote . Η samsung το έκανες το χρέος της. Είναι θέμα cosmote τώρα.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Λάζαρε, θυμάμαι πως έχεις nova. Λάθος?
Αυτό το διάστημα τρέχω τον μαμα launcher Κώστα. Εκεί έχω θέμα. Και συνεχίζει να υφίσταται, κανένας άλλος δεν έχει πρόβλημα;

 

Λάζαρος Note 20 ultra

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το διάστημα τρέχω τον μαμα launcher Κώστα. Εκεί έχω θέμα. Και συνεχίζει να υφίσταται, κανένας άλλος δεν έχει πρόβλημα;

 

Λάζαρος Note 20 ultra

 

Δεν το εφτιαξες τελικα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εφτιαξες τελικα;
Όχι Βαγγέλη. Συνεχίζει να υπάρχει θέμα. Η αλήθεια είναι ότι σήμερα είχα ένα ατύχημα στη δουλειά και έχει πρηστεί ο αντίχειρας μου και μάλλον καταλήγω ότι φταίει αυτό γιατί με τα άλλα δάχτυλα δουλεύει σωστά :D τι να πω θα περιμένω και βλέπω γιατί βαριέμαι να πάω σε factory reset.

 

Λάζαρος Note 20 ultra

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, από χθές με το Ui 3 και μερικές διαπιστώσεις.

 

Ενα θετικό που μάλιστα είχα σκοπό να γκρινίαξω στη samsung αλλα με προλάβανε. Με χρήση GW3 και buds live, όταν κάνεις κάποια δραστηριότητα και ακούς μουσική από το κινητό στα buds, όταν έρθει η ώρα να ακούσεις την ενημέρωση χιλιομέτρων, ταχύτητας, σφιγμμών κτλ από το GW3 τότε η ένταση της μουσικής πέφτει και ακούς πολύ καθαρά την ενημέρωση της αθλητικής δραστηριότητας. Το ίδιο γίνεται αν έρθει κάποια ειδοποίηση στο κινητό και την ακούσεις στα buds.

 

Έχω την εντύπωση ότι έχει βελτιωθεί ή νυχτερινή λήψη όμως στη κανονική δεν είχα την ευκαιρία να το ψάξω. Όμως δε διαπίστωσα βελτιωση σε φώτο φεγγαριού που κάπου δίαβασα ότι το βελτιώσαν. Ισως φταίει η χθεσινοβραδυνλη συνεφιά.

 

Για τη μπαταρία δε μπορώ να μιλήσω ακόμα. Βγάζει ότι ονομαστικά η full μαπταρία κρατάει 24 ώρες αλλά αυτό γρήγορα αλλάζει όσο το δουλέυεις και δεν ισχύει η αναλογία. Η κατάργηση στα battery save modes με χάλασε και μένα. Είχα βρεί ένα σχετικά καλό μοτίβο με το optimization που ονομαστικά είχα πάνω από 24 ώρες στο 100%. Ουσιαστικα όχι αλλά ήταν καλό να βλέπω 1d 3h μετά τη φόρτιση. Αυτό δεν μπορώ να το ρυθμίσω πλέον. Αναρωτιέμαι αν θα έχει learning period και στρώσει αργότερα.

 

Αλλά αυτό που με χάλασε πιο πολύ και θεωρώ ότι είναι η χειρότερη επέμβαση, είναι ο περιορισμός των apps που θα κάνεις split screen. Πρίν μπορούσες να κάνεις με όλες όσες είχες ανοιχτές. Τώρα μπορέις να κάνεις άμεσα μόνο με τις 4 πιο πρόσφατες και με όσες έχεις στην edge screen. Αν θές να κάνεις με μια άλλη πρέπει να τη ψάξεις αλφαβητικά μέσα στις δεκάδες (ή 100αδες) εφαρμογές που έχεις. Για να δούμε αν το nice lock θα κάνει κάτι σε αυτό. Ένα θετικό είναι ότι πλέον το δίδυμο που έχεις split screen μένει στις ανοιχτές και μπορέις να το ξαναβρείς εύκολα.

 

Αυτά πρός το παρόν.

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Αλλά αυτό που με χάλασε πιο πολύ και θεωρώ ότι είναι η χειρότερη επέμβαση, είναι ο περιορισμός των apps που θα κάνεις split screen. Πρίν μπορούσες να κάνεις με όλες όσες είχες ανοιχτές. Τώρα μπορέις να κάνεις άμεσα μόνο με τις 4 πιο πρόσφατες και με όσες έχεις στην edge screen. Αν θές να κάνεις με μια άλλη πρέπει να τη ψάξεις αλφαβητικά μέσα στις δεκάδες (ή 100αδες) εφαρμογές που έχεις. Για να δούμε αν το nice lock θα κάνει κάτι σε αυτό. Ένα θετικό είναι ότι πλέον το δίδυμο που έχεις split screen μένει στις ανοιχτές και μπορέις να το ξαναβρείς εύκολα.

 

 

 

Αυτά πρός το παρόν.

και εμένα με χάλασε αυτό. Αλλά πάλι δεν σε περιορίζει να ανοίξεις οποία εφαρμογη έχεις στο κινητό σε split . Χάνεις όμως την γρήγορη πρόσβαση με τον task manager. Δεν καταλαβαίνω τον λόγο. Μαλιστα αν δεν έχεις το panel για apps σε πάει κατευθείαν στο μενού εφαρμογών. Αυτή η παρέμβαση και στο grid στους φακέλους είναι πισωγύρισμα. Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

και εμένα με χάλασε αυτό. Αλλά πάλι δεν σε περιορίζει να ανοίξεις οποία εφαρμογη έχεις στο κινητό σε split . Χάνεις όμως την γρήγορη πρόσβαση με τον task manager. Δεν καταλαβαίνω τον λόγο. Μαλιστα αν δεν έχεις το panel για apps σε πάει κατευθείαν στο μενού εφαρμογών. Αυτή η παρέμβαση και στο grid στους φακέλους είναι πισωγύρισμα.

 

Συμφωνώ και μόλις έπεσα και πάνω σε άλλο πισογύρισμα.

Έχει δυσκολέψει το να πάρεις τηλέφωνο αν έχεις 2 sim. Πρώτα είχε στην ίδια οθόνη επιλογή και τις 2 Sim και καλούσε από όποια ήθελες. Τώρα δηλώνεις ποια sim έχεις για τηλέφωνο και σου εμφανίζει μόνο αυτή. Αν πάλι έχει βάλει επιλογή να διαλέγεις sim τότε σου έχει μια ενδιάμεση οθόνη όπου πατάς ποια sim θέλεις. Για να πάρεις τηλέφωνο πρέπει να πατήσεις 5 φορές λές και η οθονάρα δεν έχει χώρο γαι 2 κουμπία κλήσης ταυτόχρονα. Μερικές φορές δε τους καταλαβαίνω τους φωστήρες της Sammy.

Edited by baxy
Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Για μένα είναι χάλια.έχει κολλήματα .η μπαταρία είναι ποιο χάλια από ότι πριν δεν ξέρω αν θα στρώσει.εγω εχω βγάλει την γραμμή πλοήγησης και δεν ανταποκρίνεται οπως στην 10 κανω 2-3 φορες το δάχτυλο προς τα πάνω για να δουλέψει.δεν ξέρω μήπως χρειάζεται να του κάνω format.

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Συμφωνώ και μόλις έπεσα και πάνω σε άλλο πισογύρισμα.

 

Έχει δυσκολέψει το να πάρεις τηλέφωνο αν έχεις 2 sim. Πρώτα είχε στην ίδια οθόνη επιλογή και τις 2 Sim και καλούσε από όποια ήθελες. Τώρα δηλώνεις ποια sim έχεις για τηλέφωνο και σου εμφανίζει μόνο αυτή. Αν πάλι έχει βάλει επιλογή να διαλέγεις sim τότε σου έχει μια ενδιάμεση οθόνη όπου πατάς ποια sim θέλεις. Για να πάρεις τηλέφωνο πρέπει να πατήσεις 5 φορές λές και η οθονάρα δεν έχει χώρο γαι 2 κουμπία κλήσης ταυτόχρονα. Μερικές φορές δε τους καταλαβαίνω τους φωστήρες της Sammy.

 

Για το συγκεκριμένο, αν πληκτρολογείς κατευθείαν το νούμερο τότε σε εμένα πατώντας πάνω στο Sim 1 αλλάζει σε 2 κι αντίστροφα. Για επαφή που είναι στις πρόσφατες τότε απλά πατάς και κρατάς το κουμπάκι κλήσης και σου βγάζει επιλογή για 1 ή 2.

Link to comment
Share on other sites

και εμένα με χάλασε αυτό. Αλλά πάλι δεν σε περιορίζει να ανοίξεις οποία εφαρμογη έχεις στο κινητό σε split . Χάνεις όμως την γρήγορη πρόσβαση με τον task manager. Δεν καταλαβαίνω τον λόγο. Μαλιστα αν δεν έχεις το panel για apps σε πάει κατευθείαν στο μενού εφαρμογών. Αυτή η παρέμβαση και στο grid στους φακέλους είναι πισωγύρισμα.

ποια ακριβώς παρέμβαση εννοείς?

 

ένα παράδειγμα ίσως με φωτό να καταλάβω?

 

ευχαριστώ

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

ποια ακριβώς παρέμβαση εννοείς?

 

 

 

ένα παράδειγμα ίσως με φωτό να καταλάβω?

 

 

 

ευχαριστώ

Στους φακέλους άλλαξαν το grid σε 3x4 και τώρα χωράει λιγότερα εικονίδια ανά καρτέλα. Δηλαδη εκεί που είχες 15 εικονίδια σε ένα φάκελο σε μια καρτέλα , τώρα τα άλλα τρία στα βαζει σε άλλη καρτέλα και αναγκάζεσαι να κάνεις swipe χωρις λόγο.

 

Το άλλο είναι αυτό που αναφέρθηκε. Πλεον στο split screen δεν έχεις πρόσβαση στον task manager αλλά σου ανοίγει το panel app αν το έχεις ενεργό ή το συρτάρι με τις εφαρμογές.

Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Για το συγκεκριμένο, αν πληκτρολογείς κατευθείαν το νούμερο τότε σε εμένα πατώντας πάνω στο Sim 1 αλλάζει σε 2 κι αντίστροφα. Για επαφή που είναι στις πρόσφατες τότε απλά πατάς και κρατάς το κουμπάκι κλήσης και σου βγάζει επιλογή για 1 ή 2.

 

Ενώ όπως πριν θα μπορούσε στην ίδια σελίδα να έχει και τα 2 εικονίδια κλήσης και να επιλέγεις απ ευθέιας από ποια sim θές να καλέσεις. ουτε να κάνεις swipe ούτε να πατάς παρατεταμένα.

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

επίσης παιδιά,εδω και ημέρες σε όλα μου τα κινητά έχω παρατηρήσει το εξής στο YouTube!

 

δεν συμβαδίζει το λεπτό με την κόκκινη γραμμή πια,μονο όταν κανείς παύση,τοτε η κόκκινη γραμμή ένδειξης πάει στο πραγματικό σημείο που είναι το τραγούδι!

 

bug του YouTube ?

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

Και ένα άλλο ημίμετρο.

Βάλαν thumbnails στη Συλλογή. Από τη μιά μεριά καλό γιατί σου επιτρέπει γρήγορη μετακίνηση ανάμεσα στις φωτογραφίες. Βασικά μόνο αυτό κάνει. Το αρνητικό είναι ότι τα thumbnails είναι πολύ μικρά και όταν κάνεις swipe φέυγεις από τη φωτογραφία που είσαι. Στο Τab είσαι σε μια φωτογραφία, από κάτω μπορέις να μετακινείσαι σε άλλες και να επιλέξεις να πάς. Δε σε πάει με το που κάνεις swipe τα thumbnails. Όχι τπτ άλλο, θα πάρει UI 3 και το Tab και θα μου το χαλάσουν και αυτό.

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Ναι το παρατήρησα κι εγώ αυτό, τα swipes δεν πιάνουν καλά γιατί έχουν μικρό εύρος, αν κάνεις format και βελτιωθεί ενημέρωσε, αλλά δεν νομίζω να αλλάξει κατι

 

Στάλθηκε από το Samsung Note20 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Με ζητάει αρκετές φορές μέσα στην μέρα ξεκλείδωμα με μοτίβο και όχι με πρόσωπο ή δαχτυλικο. Σαν να έχει γίνει επανεκκίνηση (που όμως δεν έγινε).

Συμβαίνει σε άλλους?

Η μπαταρία νομίζω πως ευτυχώς βελτιώθηκε.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

οντως μαλλον η μπαταρια πηρε τα πανω της....τωρα οποτε παω να γραψω στο πληκτρολογιο SWIFTKEY μου βγαζει ενα μικρο μηνυματακι που γραφει null ,δε ξερω τι γινεται,το εχει αλλος αυτο το θεματακι ?:lol:

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

οντως μαλλον η μπαταρια πηρε τα πανω της....τωρα οποτε παω να γραψω στο πληκτρολογιο SWIFTKEY μου βγαζει ενα μικρο μηνυματακι που γραφει null ,δε ξερω τι γινεται,το εχει αλλος αυτο το θεματακι ?:lol:

 

Εγώ όχι. Δουλεύει κανονικά.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με ζητάει αρκετές φορές μέσα στην μέρα ξεκλείδωμα με μοτίβο και όχι με πρόσωπο ή δαχτυλικο. Σαν να έχει γίνει επανεκκίνηση (που όμως δεν έγινε).

Συμβαίνει σε άλλους?

Η μπαταρία νομίζω πως ευτυχώς βελτιώθηκε.

 

Το ίδιο πρόβλημα είχε ο Σωτήρης σε όλα τα τελευταία Samsung που δοκίμασε. Νομίζω κάποια σχέση με κάποια εφαρμογή κωδικών ? Samsung pass? Δεν θυμάμαι που είχαμε καταλήξει

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα είχε ο Σωτήρης σε όλα τα τελευταία Samsung που δοκίμασε. Νομίζω κάποια σχέση με κάποια εφαρμογή κωδικών ? Samsung pass? Δεν θυμάμαι που είχαμε καταλήξει

 

Θυμήθηκα πως το είχα παλιότερα και η λύση ήταν τα δικαιώματα του nova. Όλα καλά τώρα.

Η μπαταρία έχει βελτιωθεί(σαν πρώτη εντύπωση).

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

παντως μετα την αναβαθμιση σε 1 θεμα εισα βελτιωση.

απο την 1η μερα το κινητο, οταν το ενεργοποιω (εχω κολλημα να το κλεινω καθε βραδυ που φορτιζει) κολλουσε στο πιν. ενω δηλαδη πατουσα τα ψηφια τα επαιρνε με καθυστερηση και αν το εκανες πολυ βιαστικα επιανε τα 3 απο τα 4. μετα την αναβαθμιση παει σφαιρα στην εκκινηση και δεν τρωει αυτο το κολλημα. Δεν ξερω αν εγινε πιο γρηγορο ή αν απλα το εφτιαξαν, παντως και επαναφορα που ειχα κανει, τοσο το νοτε οσο και το σ20+ της γυναικας το ειχαν το κολλημα που τωρα εφυγε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...