Jump to content

Google Pixel 4a


Sotnem
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιο πολύ με προβληματίζει πως θα είναι ο sd730g σε 1 χρόνο από σήμερα. Παρά το δίκτυο 5g που έτσι κι αλλιώς αργεί.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί τόσο κόλλημα με τον Sony exmor imx363 και τον έχει σε τόσες συσκευές της 2 χρόνια τώρα; Μόνο σε αυτόν μπορεί να δώσει τόσο καλό φωτογραφικό αποτέλεσμα το software της Google;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιατί τόσο κόλλημα με τον Sony exmor imx363 και τον έχει σε τόσες συσκευές της 2 χρόνια τώρα; Μόνο σε αυτόν μπορεί να δώσει τόσο καλό φωτογραφικό αποτέλεσμα το software της Google;

 

Ίσως γιατί ο Marc Levoy, o άνθρωπος πίσω από την Google Camera εκεί επένδυσε μέχρι να αποχωρήσει από την Google.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε δύο χρόνια;; Τόσο πολύ λες να αργήσει το δίκτυο 5G στην Ελλάδα;
Μπορεί ήδη να δοκιμάζεται και το επίσημο χρονοδιάγραμμα μπορεί να είναι πιο σύντομο, δημοπράτηση φάσματος φέτος, υλοποίηση έως τέλος 2021 (σε κάποια μέρη), αλλά ποια επένδυση/κατασκευή στην Ελλάδα έγινε εντός του αρχικού της χρονοδιαγράμματος ?

 

Και λόγω κοροναϊού μπορεί και σκοπίμως οι εταιρείες κινητής να το πάνε και πιο πίσω γιατί και η διείσδυση των συσκευών 5G πήγε πιο πίσω

Link to comment
Share on other sites

Πιο πολύ με προβληματίζει πως θα είναι ο sd730g σε 1 χρόνο από σήμερα. Παρά το δίκτυο 5g που έτσι κι αλλιώς αργεί.

 

φίλε και εμένα!! σκέφτομαι σοβαρά να κάνω την αλλαγή αλλά ο 730g πιστεύω πως σε 2 χρονάκια θα ψιλοσερνεται.. βέβαια σε ότι review είδα, πάει σφαίρα, και όλοι λένε τα καλύτερα για την μπαταρία του που βγάζει 6ωρες sot χαλαρά..

εγώ έχω το s10e και αυτός ο exynos με νευριάζει τρομερά στη διαχείριση της μπαταρίας! μεγάλο δίλημμα.. άσε που δεν έχω από που να το παραγγείλω το pixel4a.. έχει κάποιος να προτείνει κάποιο τρόπο παραγγελίας?

Link to comment
Share on other sites

φίλε και εμένα!! σκέφτομαι σοβαρά να κάνω την αλλαγή αλλά ο 730g πιστεύω πως σε 2 χρονάκια θα ψιλοσερνεται.. βέβαια σε ότι review είδα, πάει σφαίρα, και όλοι λένε τα καλύτερα για την μπαταρία του που βγάζει 6ωρες sot χαλαρά..

εγώ έχω το s10e και αυτός ο exynos με νευριάζει τρομερά στη διαχείριση της μπαταρίας! μεγάλο δίλημμα.. άσε που δεν έχω από που να το παραγγείλω το pixel4a.. έχει κάποιος να προτείνει κάποιο τρόπο παραγγελίας?

 

Για παραγγελία pixel το amazon είναι μονόδρομος.

 

Είτε το γερμανικό είτε το ιταλικό.

Link to comment
Share on other sites

To αγγλικο οχι? Τουλαχιστον οσο ακομα δεν εχουν φυγει οριστικα απο την ΕΕ

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

To αγγλικο οχι? Τουλαχιστον οσο ακομα δεν εχουν φυγει οριστικα απο την ΕΕ

 

Λόγω λίρας πολλές φορές δεν αξίζει. Εννοείται ότι αν το βρεις οικονομικά το παίρνεις, αλλά στα Pixel η ιστορία έχει δείξει ότι το γερμανικό κυρίως (γιατί πολλές φορές ματσάρει εκπτώσεις σε τοπικές αλυσίδες τύπου Σατούρν-ΜΜαρκτ κτλ) είναι η καλύτερη λύση.

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω από γερμανια / Ιταλία οι παρτίδες θα έχουν κ power brick ευρωπαϊκού τύπου. Ενώ από Αγγλία θα θες σίγουρα ανταπτορα.

 

Μπορούμε δηλαδή να κάνουμε λογαριασμό στο amazon.de και να κάνουμε κανονικά παραγγελία με διεύθυνση παραλαβής Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε δηλαδή να κάνουμε λογαριασμό στο amazon.de και να κάνουμε κανονικά παραγγελία με διεύθυνση παραλαβής Ελλάδα;

 

Ναι, δεν υπάρχει περιορισμός στο που στέλνει

Απλά τα ταχυδρομικά έξοδα δεν θα είναι όπως αν στο έστελναν γερμανία

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν υπάρχει περιορισμός στο που στέλνει

Απλά τα ταχυδρομικά έξοδα δεν θα είναι όπως αν στο έστελναν γερμανία

 

Και το ΦΠΑ εναρμονίζεται με της χώρας μας.

Link to comment
Share on other sites

Και το ΦΠΑ εναρμονίζεται με της χώρας μας.

 

Σωστό, οπότε η τελική τιμή είναι 4.2% πιο πάνω (=1.24/1.19=1.042)

Link to comment
Share on other sites

Ίσως η μοναδική Pixel συσκευή που να αξίζει τα χρήματα που ζητάει. Θα καταφέρει να μας κάνει πελάτες της η google; :shifty:

 

Σχετικά με την εγγύηση Amazon τι ισχύει; Αφού δε μας κάνει την "τιμή" η google να φέρει επίσημα τις συσκευές της Ελλάδα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ίσως η μοναδική Pixel συσκευή που να αξίζει τα χρήματα που ζητάει. Θα καταφέρει να μας κάνει πελάτες της η google; :shifty:

 

 

 

Σχετικά με την εγγύηση Amazon τι ισχύει; Αφού δε μας κάνει την "τιμή" η google να φέρει επίσημα τις συσκευές της Ελλάδα.

Η μοναδική Pixel συσκευή που αξίζει τα λεφτά της, επειδή εσύ μέχρι τόσα μπορείς να δώσεις. Καλό. Πολύ καλό :D

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν υπάρχει περιορισμός στο που στέλνει

Απλά τα ταχυδρομικά έξοδα δεν θα είναι όπως αν στο έστελναν γερμανία

 

απλά δεν το βρίσκω πουθενά στο amazon.de

να υποθέσω θα ανέβει τις επόμενες μέρες για προπαραγγελια στο amazon.de?

θέλω κ την γνώμη σας αν αξίζει να δώσω το s10e για να πάρω το pixel 4a. το μόνο που με κρατάει είναι ότι θα πάω σε αρκετά πιο αργό επεξεργαστή, όμως ήδη για λόγους εξοικονομησης μπαταρίας, το έχω πάντα σε mode λειτουργία μπαταρίας που ρίχνει την cpu sto 70%, οπότε δε θα δω τρελή διαφορά σε ταχύτητα.. οκ, χάνω αδιαβροχοποίηση και την εξτρά κάμερα, όμως η μπαταρία είναι τόσο άθλια, που η αλλαγή πιστεύω θα αξίζει

Link to comment
Share on other sites

απλά δεν το βρίσκω πουθενά στο amazon.de

να υποθέσω θα ανέβει τις επόμενες μέρες για προπαραγγελια στο amazon.de?

θέλω κ την γνώμη σας αν αξίζει να δώσω το s10e για να πάρω το pixel 4a. το μόνο που με κρατάει είναι ότι θα πάω σε αρκετά πιο αργό επεξεργαστή, όμως ήδη για λόγους εξοικονομησης μπαταρίας, το έχω πάντα σε mode λειτουργία μπαταρίας που ρίχνει την cpu sto 70%, οπότε δε θα δω τρελή διαφορά σε ταχύτητα.. οκ, χάνω αδιαβροχοποίηση και την εξτρά κάμερα, όμως η μπαταρία είναι τόσο άθλια, που η αλλαγή πιστεύω θα αξίζει

 

Περίμενε εξ αρχής να δεις τι μπαταρία θα έχει αυτό. Μην μείνεις στα δημοσιεύματα.

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε εξ αρχής να δεις τι μπαταρία θα έχει αυτό. Μην μείνεις στα δημοσιεύματα.

 

συμφωνώ φιλε μου..

απλά είδα αρκετά real life reviews, και βλέπω ότι και με δεδομένα ανοιχτά, και με πολλή χρήση κάμερας που εγώ δεν κανω τόοοοση πολλή, έχει 6-6.30 sot. εγώ με το ζόρι βγάζω 4.30.

και με συγχρονισμούς κλειστούς και ότι άλλο κόλπο υπάρχει για να γλιτώσω λίγη μπαταρία ..

αν είχα το s10e με τον 855 δε θα το σκεφτόμουν καν.. εκείνο έχει 20% καλύτερη μπαταρία λόγω του snapdragon

Link to comment
Share on other sites

απλά δεν το βρίσκω πουθενά στο amazon.de

 

να υποθέσω θα ανέβει τις επόμενες μέρες για προπαραγγελια στο amazon.de?

 

θέλω κ την γνώμη σας αν αξίζει να δώσω το s10e για να πάρω το pixel 4a. το μόνο που με κρατάει είναι ότι θα πάω σε αρκετά πιο αργό επεξεργαστή, όμως ήδη για λόγους εξοικονομησης μπαταρίας, το έχω πάντα σε mode λειτουργία μπαταρίας που ρίχνει την cpu sto 70%, οπότε δε θα δω τρελή διαφορά σε ταχύτητα.. οκ, χάνω αδιαβροχοποίηση και την εξτρά κάμερα, όμως η μπαταρία είναι τόσο άθλια, που η αλλαγή πιστεύω θα αξίζει

Μην περιμένεις και πολύ σύντομα πάντως από Amazon. Γενικά στο Amazon εμφανίζονται μόλις υπάρξει καλό απόθεμα και συνήθως αργεί αρκετά. Και με τα Pixel 4/4XL μετά από μήνες εμφανίστηκαν στα ευρωπαϊκά.

 

Εδώ τα Pixel buds 2 φαντάσου, που τα περιμένω πως και πως, 3 μήνες μετά την κυκλοφορία τους και ακόμα δεν έχουν εμφανιστεί πουθενά.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένεις και πολύ σύντομα πάντως από Amazon. Γενικά στο Amazon εμφανίζονται μόλις υπάρξει καλό απόθεμα και συνήθως αργεί αρκετά. Και με τα Pixel 4/4XL μετά από μήνες εμφανίστηκαν στα ευρωπαϊκά.

 

Εδώ τα Pixel buds 2 φαντάσου, που τα περιμένω πως και πως, 3 μήνες μετά την κυκλοφορία τους και ακόμα δεν έχουν εμφανιστεί πουθενά.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

κατάλαβα.. υπομονή λοιπόν..! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ίσως η μοναδική Pixel συσκευή που να αξίζει τα χρήματα που ζητάει. Θα καταφέρει να μας κάνει πελάτες της η google; :shifty:

 

Η μοναδική Pixel συσκευή που αξίζει τα λεφτά της, επειδή εσύ μέχρι τόσα μπορείς να δώσεις. Καλό. Πολύ καλό :D

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Κάθε Pixel συσκευή "αξίζει" τα λεφτά της! Αρκεί να έχεις να τα δώσεις! :D

 

Μην περιμένεις και πολύ σύντομα πάντως από Amazon. Γενικά στο Amazon εμφανίζονται μόλις υπάρξει καλό απόθεμα και συνήθως αργεί αρκετά. Και με τα Pixel 4/4XL μετά από μήνες εμφανίστηκαν στα ευρωπαϊκά.

Εδώ τα Pixel buds 2 φαντάσου, που τα περιμένω πως και πως, 3 μήνες μετά την κυκλοφορία τους και ακόμα δεν έχουν εμφανιστεί πουθενά.

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Από το Pixel XL, 2 XL, 3a XL, 4 XL... και περιμένοντας τα Pixel Buds 2 :X όλα τα αγόρασα από το ebay (UK ή DE) σε καλύτερες τιμές από το amazon. Στηρίζομαι στην εγγύηση λόγω ΙΜΕΙ και ότι στις χώρες αυτές έχω γνωστούς που μπορούν να με εξυπηρετήσουν σε περίπτωση... βλάβης.

Προσωπική μου άποψη...

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Σωστό, οπότε η τελική τιμή είναι 4.2% πιο πάνω (=1.24/1.19=1.042)

 

Έχω την εντύπωση ότι ο ΦΠΑ είναι 16% στη Γερμανία μέχρι το τέλος του έτους λόγω ιού. Δεν ορκίζομαι κιόλας, αλλά έτσι διάβασα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι ο ΦΠΑ είναι 16% στη Γερμανία

 

Έτσι είναι. 7% για είδη πρώτης ανάγκης κλπ (που δεν άλλαξε) και 16% πλέον (από 19%) για τα υπόλοιπα.

Link to comment
Share on other sites

Μας λύθηκε και η απορία σχετικά με το αν θα πρέπει να περιμένουμε το 5g 4a pixel.

 

http://www.typologies.gr/epistrofi-2-ekat-eyro-stin-digea-logo-5g/

Link to comment
Share on other sites

μονο σε εμενα μου κακο φαινεται το δαχτυλικο αποτυπωμα στην πλατη ? μπορει να ειναι πολυ πιο αποτελεσματικο απο τα περισσοτερα indisplay αλλα αν εχεις συνηθισει να ακουμπας πανω στην οθονη, θεωρω οτι δυσκολα ξαναγυριζεις να σηκωνεις το κινητο για να ακουμπας πισω. παραπεμπει σε σχειδασμο 2ετιας+
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...