Jump to content

Google Pixel 4a


Sotnem
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μέχρι σήμερα το Amazon.de έχει φέρει όλα τα Pixel. Από που προκύπτει ότι δεν θα το φέρει αυτό?

 

από μερικά πόστ στην συζήτηση για το κντ στο σκρουτζ

https://www.skroutz.gr/s/24273291/Google-Pixel-4a-128GB-Just-Black/discussion

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σήμερα μου έστειλαν mail από fnac να επιλέξω άλλο τρόπο πληρωμής!

Δεν ξέρω τι γίνετε πλέον με τα άκυρα που τρώω

Έκανα πληρωμή μέσω PayPal από την προπληρωμένη που έχω στην Πειραιώς. Στο PayPal μου γράφει :

Εξουσιοδότηση

Αυτή είναι μια προσωρινή εξουσιοδότηση για να βεβαιωθούμε ότι η μέθοδος πληρωμής σας μπορεί να καλύψει την πληρωμή. Θα χρεωθείτε σύμφωνα με τη μέθοδο πληρωμής σας, όταν ο χρήστης FNAC DIRECT ολοκληρώσει την παραγγελία σας.

Να σημειώσω ότι δεν μεταφερα λεφτά στο PayPal, εκανα κανονικά την πληρωμή όπως πάντα μιας και έχω συνδέσει την κάρτα.

Ήδη έκανα 5 παραγγελίες από aliexpress χωρίς πρόβλημα αυτήν την εβδομάδα

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα email πρωί πρωί, δεν απάντησαν ακόμα, στο messenger τους το ίδιο

Δεν ξέρω τι να πω..

Πάντως από ότι φαίνεται στο PayPal αυτοι δεν κάνουν αποδοχή τα χρήματα μάλλον

Και έρχομαι πάλι στο σημείο με την Alpha Bank, αντε πάλι να επιστραφούν τα χρήματα και θα πρέπει να δώσω αλλά τόσα χρήματα με άλλο τρόπο μέσα σε 10 μέρες

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Να δω τι θα κάνεις με το fnac γιατί τελικά ενώ υπάρχει σε στοκ στο βρετανικό amazon δεν προχωράει να το πουλήσει όταν επιλέγω διεύθυνση Ελλάδα...

 

Υπάρχει διαθέσιμο στο computeruniverse, αλλά με 344 ευρώ (χωρίς το ΦΠΑ) και θέλει 17.5 ευρώ για μεταφορικά με DHL που είναι όμως απλό γερμανικό ταχυδρομείο και έρχεται οδικώς (βάλε 20 μέρες) την έχω πατήσει ή 30 ευρώ με UPS...είναι πολλά νομίζω αν και πολύ λιγότερα από τα καταστήματα εδώ...

 

Τελικά και στο fnac εξαντλήθηκε, δίνει ημερομηνία 2/11 για αποστολή τώρα. Βέβαια η τιμή είναι με διαφορά η χαμηλότερη.

Edited by crAss
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα στο fnacpro (για να μην πληρώσω ΦΠΑ) και δεν μου περνάει καμία πιστωτική είτε από Alpha είτε από Eurobank, ενώ ανοίγει κανονικά το παράθυρο για κωδικό μέσω sms. Στο fnacpro δεν δίνει επιλογή για paypal δυστυχώς.

Δεν ξέρω τι συμβαίνει...

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα μαζί τους μέσω messenger και μου λένε να επιλέξω άλλο τρόπο πληρωμής. Δεν ξέρω γιατί δεν δέχονται από το PayPal μου..

 

Εσείς που το αγοράσατε μέσω fnac από ποια τράπεζα πληρώσατε;

Μέσω PayPal εάν πλήρωσε κάποιος είχε την κάρτα του απλά συνδεμενη στον λογαριασμό όπως εγώ ή έκανε μεταφορά χρήματα μέσα στο PayPal;

Edited by ardonhs

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

εγω το αγορασα πριν 10 μερες απο φνακ, πληρωμη μεσω παυπαλ, τραβηξε τα λεφτα απο χρεωστικη εθνικης

δεν μου εχουν στειλει καποιο μνμ για την πληρωμη

λεει αναμενομενη αποστολη στις 29/10

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ βλέπω στο internet αναφορές ότι σε ορισμένα Pixel 5 εμφανίζονται κενά ανάμεσα στην οθόνη και το πλαίσιο. Ελπίζω να μην υπάρχουν αντίστοιχα προβλήματα και στο 4a.
Link to comment
Share on other sites

εγω το αγορασα πριν 10 μερες απο φνακ, πληρωμη μεσω παυπαλ, τραβηξε τα λεφτα απο χρεωστικη εθνικης

δεν μου εχουν στειλει καποιο μνμ για την πληρωμη

λεει αναμενομενη αποστολη στις 29/10

 

Ε μόνο εθνική δεν δοκίμασα! Ελπίζω να σου το δεχτεί. Ενημέρωσε μας αν μπορείς μετά τις 29/11

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Ε μόνο εθνική δεν δοκίμασα! Ελπίζω να σου το δεχτεί. Ενημέρωσε μας αν μπορείς μετά τις 29/11

 

Παιδιά αν δείτε τα προηγούμενα μηνύματα, εγώ το είχα αγοράσει από fnac στις 8/10. πληρωμή με PayPal (κάρτα εθνικής) άμεση αποστολή στις 9/10 και παραλαβή δική μου (Βόλο) στις 16/10.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν δείτε τα προηγούμενα μηνύματα, εγώ το είχα αγοράσει από fnac στις 8/10. πληρωμή με PayPal (κάρτα εθνικής) άμεση αποστολή στις 9/10 και παραλαβή δική μου (Βόλο) στις 16/10.

 

Η κάρτα εθνικής σου ειναι προπληρωμένη η κανονική;

Έκανες μεταφορά τα χρήματα στο PayPal η απλά την έχεις συνδέσει;

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα εθνικής σου ειναι προπληρωμένη η κανονική;

Έκανες μεταφορά τα χρήματα στο PayPal η απλά την έχεις συνδέσει;

 

Κανονική είναι, και απλά την έχω συνδέσει και τα τράβηξε αυτόματα

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κ το δικό μου!! Όνειρο η συσκευή σαν σασί!! Καλύτερο από όσο το περίμενα!! Πιο γρήγορο από το op3 που έχω τώρα. Εκτενέστερο review αργότερα!
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κάνεις ένδειξη LTE+ στο pixel 4a? Πριν είχα το s10e και το έβλεπα συνέχεια.. Εδώ δε το έχω δει ούτε μια φορά. Ξέρει κανείς τι παίζει??

Επίσης χθες είδα για πρώτη φορά ένα μικρό burn in στην οθόνη του, το είχα max brightness auto και πάνω πανω λίγο αριστερά από εκεί που εμφανίζεται το σήμα του WiFi, επειδή είχα άσπρο φόντο, φαινόταν μια μικρή σκιά

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κάνεις ένδειξη LTE+ στο pixel 4a? Πριν είχα το s10e και το έβλεπα συνέχεια.. Εδώ δε το έχω δει ούτε μια φορά. Ξέρει κανείς τι παίζει??

Δεν πρόκειται ποτέ να το δεις. Σε όλα τα πίξελ έτσι είναι.

Ενώ πιάνει τις ταχύτητες του 4g+, δεν εμφανίζει αντίστοιχη ένδειξη στην οθόνη.

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα στο fnacpro (για να μην πληρώσω ΦΠΑ) και δεν μου περνάει καμία πιστωτική είτε από Alpha είτε από Eurobank, ενώ ανοίγει κανονικά το παράθυρο για κωδικό μέσω sms. Στο fnacpro δεν δίνει επιλογή για paypal δυστυχώς.

Δεν ξέρω τι συμβαίνει...

 

Τελικά την έκανα την αγορά. Βασικά σκέφτηκα μήπως ο browser για κάποιο λόγο δεν ήταν συμβατός με την εταιρία πληρωμής που χρησιμοποιεί το fnac. Χρησιμοποιώ καθημερινά Opera (τελευταία έκδοση). Μπήκα με Edge (τελευταία έκδοση) και προχώρησαν όλα μια χαρά και έγινε η πληρωμή.

Με τιμολόγιο 290 ευρώ + 10 ευρώ μεταφορικά. Νομίζω είναι τέλειο το κινητό σε αυτή την τιμή. Θα το στείλουν 2 Νοεμβρίου. Προφανώς ανυπομονώ και τρέχω να πάρω θήκη και τζαμάκι.

Link to comment
Share on other sites

Από προστασία (θήκη και τζαμάκι) παίζει τίποτα Ελλάδα;

 

Έχω εγώ. Θήκη ibetter και τζαμάκι Brotect στο κουτί τους. Αθήνα είμαι.

Link to comment
Share on other sites

@Jeronimo όταν μπουταρα το κινητό πρώτη φορά στη μέση της οθόνης και ελαφρά δεξιά πάνω πάνω είχε ένα μικρό ορθογωνιακι σαν ξεθωριασμένο. Μετά όμως από τα updates που ήρθαν εξαφανίστηκε. Το είχα ξεχάσει ότι το είχα δει.
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα και 12' οθόνη και είναι στο 88%, καλό πολύ καλό!! Και είναι ακόμα στην 2η φόρτιση

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.e-shop.gr/kinito-google-pixel-4a-oled-128gb-6gb-just-black-p-TEL.093008

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα. Σκέφτομαι για αγορά το 4a 5g αλλα με προβλημάτίζουν τα 6gb της ραμ σε βάθος χρόνου. Τι λέτε;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα. Σκέφτομαι για αγορά το 4a 5g αλλα με προβλημάτίζουν τα 6gb της ραμ σε βάθος χρόνου. Τι λέτε;
Είχα το 2 XL με 4 GB και δεν είχα ποτέ θέμα..

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα. Σκέφτομαι για αγορά το 4a 5g αλλα με προβλημάτίζουν τα 6gb της ραμ σε βάθος χρόνου. Τι λέτε;
Θα είσαι κομπλέ φίλε μου, είχα και εγώ το 2xl και τώρα το 4xl. Απροβληματιστη εμπειρία και στα 2.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...