Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

Οφισιαλ??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θεωρητικά εάν το γυρίσουμε από Ελλάδα σε Ινδία θα μας βγάλει αναβάθμιση;; παίζει τέτοιο πράγμα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Official ναι,αν και βγήκε και η global 11.0.7
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Δεν με καλύπτουν τα ηχεία του και το μεγάφωνο μου κάνει νερά ,αυτά μόνο κατά τα άλλα κανένα παράπονο.Το x3 είναι καλύτερη συσκευή συνολικά.Πολύ καλύτερα ηχεία (στερεωφονικά),οθόνη 120hz ,μεγαλύτερη μπαταρία και αυτονομία,sd 732 που μπορείς να βάλεις μια gcam της προκοπής και με αισθητήρες καμερών sony θα κάνει παπάδες .Πιο νέα συσκευή άρα μεγαλύτερη υποστήριξη σε βάθος χρόνου.Ακομα και το rn9 pro να είχα πάλι θα προτιμούσα το poco.Τι άλλο να θέλει κάποιος;

Έτσι είναι

Τοπα.κ πριν υοεραριστο το

9προ αλλά

Δεν έχει αυτά τα λίγα που αναφέρονται πιο πάνω κ για μένα το βασικότερο δεν έχει γεμάτο ήχο

Επειδή μιλάω πολύ με ακρόαση αλλά κ τοχω όλη μέρα σε λαιβστρημ με ραδιόφωνο ( μένω εξωτερικό κι έρχομαι μια τόσο Ελλάδα) τα ηχεία ήταν ο λόγος μαζί με τα ατονα χρώματα που δεν ήθελα να πάρω το προ πριν κάνα δίμηνο

Όμως τελικά τα χρώματα παλεύονται το τηλ γενικά είναι σούπερ αλλά με τα ηχεία δεν...

Οπότε παραμένει η πώληση και η αναβάθμιση σε poco χ3

Ενώ δεν θα το άλλαζα σε poco f2 pro γιατί αυτά πουχει πιο πάνω το δεύτερο ποκο φ2 ΔΕΝ Μ ενδιαφέρουν

 

Ενώ τα πλας που έχει το χ3 ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΠΟΛΎ και είναι αυτά που έλειπε;ν από το 9 προ για να είναι χωρίς αντίπαλο μέχρι τα 350ε....

Οπότε φιλοι το τηλέφωνό υπεραριστο πράσινο στα 150ε ,δύο μήνες τοχω

παραμένει η προσφορά για ποιον θέλει επίσημη έκδοση κ διετή ΕΠΊΣΗΜΗ ΕΓΓΎΗΣΗ με τα 128gb

Πιο λίγα δεν παίζει

Στρογγυλά 150 αν ήταν για παζάρια τοβαζα 170 κ να σου πω κ να μου πεις....

Φιλικά

Edited by giokosta
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά εάν το γυρίσουμε από Ελλάδα σε Ινδία θα μας βγάλει αναβάθμιση;; παίζει τέτοιο πράγμα;

 

Δεν ξέρω αν γίνεται αυτό, νομίζω ότι είναι άλλο μοντέλο.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο για τα λεφτα που το βρισκεις τωρα ειναι ΛΟΥΚΟΥΜΙ για μενα ....

και η καμερα ειναι πολυ καλυτερη απο οτι περιμενα !

απο gcam εκτος απο αυτη που ειπε ο φιλος πανω ποια εναι η καλυτερη για εσας ?

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος αν μπορεί σχολιάσει ένα ποστ πιο πίσω, μπορούμε δηλαδή να εγκαταστήσουμε το πακέτο που είναι για το ινδικό?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Διαφορετικές συσκευές είναι. Με βάση τη λογική δε γίνεται

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος αν μπορεί σχολιάσει ένα ποστ πιο πίσω, μπορούμε δηλαδή να εγκαταστήσουμε το πακέτο που είναι για το ινδικό?
Όχι βέβαια,άλλο τηλέφωνο είναι, καμία σχέση.Ακόμα και να κατεβάσεις την rom και να πας να την κάνεις εγκατάσταση δεν την περνάει.Καμια φορά όταν αλλάζεις περιοχή έρχεται πιο γρήγορα η αναβάθμιση,αλλά δεν είναι τίποτα απόλυτο.
Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια,άλλο τηλέφωνο είναι, καμία σχέση.Ακόμα και να κατεβάσεις την rom και να πας να την κάνεις εγκατάσταση δεν την περνάει.Καμια φορά όταν αλλάζεις περιοχή έρχεται πιο γρήγορα η αναβάθμιση,αλλά δεν είναι τίποτα απόλυτο.

 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις, θα περιμένω λοιπόν.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ντροπή σε όλους σας. Καλά ρε, γιατί δε με είπατε τόσο καιρό να αυξήσω το dpi???? :lol:

Τυχαία το ανακάλυψα/θυμήθηκα.

Βέβαια αν με δει κάποιος θα νομίζει ότι έχω πρόβλημα στα μάτια. :p είναι τόσο μικρά τα γράμματα.

Στο 550 νομίζω το πήγα.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε εσας το videocall οταν πας να κανεις κληση ειναι greyed out;
Link to comment
Share on other sites

Ναι,αν έχεις όμως το duo εγκατεστημένο σε παραπέμπει εκεί...

Γιατί μπορείς να κάνεις βιντεοκλήση χωρίς το Duo; Εγώ νόμιζα ότι οι βιντεοκλήσεις γίνονται πλέον με δεδομένα και όχι μεσω δικτύου κινητής!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Για δώστε πρόταση για Γκλας. Πήρα κάποια μουφα(από Αλί) αλλά είμαι μικρά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μπορείς να κάνεις βιντεοκλήση χωρίς το Duo; Εγώ νόμιζα ότι οι βιντεοκλήσεις γίνονται πλέον με δεδομένα και όχι μεσω δικτύου κινητής!

 

Αυτά μόνο με samsung

Link to comment
Share on other sites

Αυτά μόνο με samsung

Το ξέρω. Αλλά γιατί να γίνεται αυτός ο διαχωρισμός με τις Android συσκευές για βιντεοκλήσεις. Η Samsung μέχρι και καταγραφή κλήσεων κανονική κάνει. Το έχω δει σε Samsung φίλης μου.

Το θέμα είναι η Samsung μόνο με Samsung κάνει βιντεοκλήση κανονική ή αν σε κάνει εσένα με Xiaomi θα μπορείς να απαντήσεις στη βιντεοκλήση ή θα σε παραπέμψει στο Duo;

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Για δώστε πρόταση για Γκλας. Πήρα κάποια μουφα(από Αλί) αλλά είμαι μικρά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όταν λες μικρά;Ούτε τα δικά μου καλύπτουν το 100% του κινητού.

Πήρα αυτά https://www.aliexpress.com/item/4001217939105.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.79434c4dSdXjA4 έρχονται σε συσκευασία των τριών με 1,64€..τώρα ανέβηκε λίγο η τιμη,.

Δεν βλέπω διαφορά από αυτά της νιλκιν όσο αφορά την σκληρότητα.Στην συσκευασία περιλαμβάνονται στεγνά,υγρά χαρτάκια καθαρισμού και υγρο πλήρωσης κενών αέρος στο περίγραμμα του τζαμιου.

Το μέγεθος είναι μια χαρα όσο με αφορά..το έχω με την qin flip leather case της nilkin.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες μικρά;Ούτε τα δικά μου καλύπτουν το 100% του κινητού.

 

Πήρα αυτά https://www.aliexpress.com/item/4001217939105.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.79434c4dSdXjA4 έρχονται σε συσκευασία των τριών με 1,64€..τώρα ανέβηκε λίγο η τιμη,.

 

Δεν βλέπω διαφορά από αυτά της νιλκιν όσο αφορά την σκληρότητα.Στην συσκευασία περιλαμβάνονται στεγνά,υγρά χαρτάκια καθαρισμού και υγρο πλήρωσης κενών αέρος στο περίγραμμα του τζαμιου.

 

Το μέγεθος είναι μια χαρα όσο με αφορά..το έχω με την qin flip leather case της nilkin.

Αυτά που πήρα δε πιάνουν όλο το ωφέλιμο μέρος της οθόνης. "Κόβει" εικόνα δηλαδή.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που πήρα δε πιάνουν όλο το ωφέλιμο μέρος της οθόνης. "Κόβει" εικόνα δηλαδή.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απαραδεκτοι..

Αυτα του λινκ ειναι εξαιρετικα,αν σκοπευεις να αγορασεις προστατευτικο γυαλι παρτα αφοβα.Στα συν της αγορας το οτι ηλθαν σε 25-26 μερες αν και αμφιβάλλω οτι θα τυχαινει συχνα αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τα λεφτά μου πίσω με συνοπτικές διαδικασίες και ήδη ψάχνομαι για αλλα. Για το ρώτησα

Νιλκιν σκεφτόμουν να πάρω αλλά δε ξέρω αν αξίζει τα ευρώ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τα λεφτά μου πίσω με συνοπτικές διαδικασίες και ήδη ψάχνομαι για αλλα. Για το ρώτησα

Νιλκιν σκεφτόμουν να πάρω αλλά δε ξέρω αν αξίζει τα ευρώ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Nilkin ειχα παρει στο προηγουμενο κινητο αλλα στα Ταμπλετ που εχω παρει απο την Κινα,ειχα αγορασει τα συμβατα no name κινεζικα τζαμακια.

10ιντσα με 5-6 ευρω,0 γρατζουνιες,κανενα προβλημα με την αφη,γινανε κομματια μετα απο καποιες πτωσεις οπως ακριβως και το Νιλκιν του κινητου.Ετσι οπως τα βλεπω,δεν υπαρχει λογος να πληρωσουμε παραπανω για το νιλκιν σε συγκριση με τα συγκεκριμενα γιατι πραγματικα δεν νομιζω οτι ειναι καλυτερο.

Επισης το οτι η συσκευασια περιεχει 3 τζαμια μπορει να φανει πολυ χρησιμο αν πεσει και ραγισει.

Eχοντας αγορασει απο ελληνικο καταστημα την εξαιρετικη QIN flip case της Νιλκιν δεν υπηρχε ιδιαιτερος λογος να βιαστω για προστασια οθονης...οποτε πηρα τα Κινεζικα.

Link to comment
Share on other sites

Για δώστε πρόταση για Γκλας. Πήρα κάποια μουφα(από Αλί) αλλά είμαι μικρά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πήρα μερικά τζαμάκια από διαφορετικούς πωλητές, απο εκείνα με τις πιο πολλες πωλήσεις που βγαίνουν 2 ή 3 μαζι και κάτω του ευρώ το καθένα βασικά στο AliExpress.

 

Πήρα ομως και ενα μονο του και ενα λιγο (σχετικά) πιο ακριβό για να δω διαφορα (το κινητό το χρησιμοποιεί τελικά αλλος). Αλλα και εκεινος ειπε τι καλα που εφαρμόζει και ποσο απαλό ειναι. Δεν θελει να σταματήσει να το αγγίζει λέει.

 

US $2.99 40%OFF | Glass for Xiaomi Redmi Note 8 Pro 9 s Glass Tempered Screen Protector Safety Glass for Xiaomi 10X Redmi Note 9S 8T 8 Pro 7 9 Max

https://a.aliexpress.com/_mLtIJwx

 

Ελλάδα έφτασε σε 30 μέρες περίπου btw, παραγγελία Αυγούστου.

Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνωμη αν η ερωτηση ειναι χαζη αλλα η γρηγορη φόρτιση στο κινητο που ειναι ? :(

με το μεγαλο φορτιστη της συσκευασίας που το βαζω παλι με δειχνει πανω απο 4 ωρες ...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...